sadsad x
asdasd
Eşlere Özel El Yapımı Hediye Fikirleri

Eşlere Özel El Yapımı Hediye Fikirleri

26 Ocak 2019

Bir ömür birlikte olacağınız eşinizi mutlu etmek için her zaman pahalı hediyelere başvurmanıza ya da maddi açıdan değeri fazla olan mücevherleri tercih etmenize kesinlikle gerek yoktur. Her ne kadar bu tarz hediyeler özel günlerde olmazsa olmaz olarak düşünülse de, biraz vakit ayırarak yapacağınız el yapımı hediyeler de çoğu zaman maddi değeri olan hediyelerden daha anlamlı olacaktır. Eşe el yapımı hediyeler için neler yapabileceğiniz konusunda elbette ilk olarak hayal gücünüzü kullanmanızda fayda vardır. Eşinizin sevdiği ya da onu mutlu edecek şeylerin neler olduğunu en iyi siz bileceğinizden dolayı, ortaya çıkacak fikirin aslında tamamen size özel olması gerekmektedir. Ancak, eşe el yapımı hediyeler için zorlanan kişiler için de birçok alternatifimiz olacaktır.


Eşe el yapımı hediye fikirleri konusunda, öncelikle bu hediyenin hangi amaçla verildiğinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Yani özel bir gün için mi eşinize hediye almak ya da yapmak istiyorsunuz, yoksa sadece eşinizi mutlu edebilmek için mi bir hediye araştırdığınıza bakmanızda fayda vardır. Bu tespit yapıldıktan sonra, isterseniz hayal gücünüzü zorlayarak bir hediye ortaya çıkarabilirsiniz isterseniz de aşağıda belirteceğimiz eşiniz yani sevgiliye hediye fikirleri konularını dikkate alabilirsiniz. El yapımı hediyelerin daha az beğenileceğini kesinlikle düşünmemelisiniz. Çünkü, kendi el emeğiniz ile yapacağınız küçük bir hediye, binlerce lira değeri olan hediyelerden daha anlamlı gelebilecek ve eşinizi de daha fazla mutlu edebilecektir.


Eşe Romantik Şişe Yapımı

eşe sürpriz el yapımı hediye

Eşinize olan duygularınızı her zaman için dile getiremiyor olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ona karşı hissettiklerinizi daha açık bir şekilde dile getirebilmek adına, bazen not yazmaya başvuruyor olabilirsiniz. Aslında birçok kez kullandığımız bu sevgi dolu notları daha romantik bir şekilde eşinize sunmanız mümkündür. Bunun için de içerisinde derin duygular barındıran özel bir şişe yaparak eşinize sunabilirsiniz. Bunun için nostaljik bir şişeye ihtiyacınız olacak ve nerede yaşıyor olursanız olun, bu şişeleri de çok kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Ancak şişe alırken kapaklı olan modellerden ziyade, mantar tıpa kullanılarak hazırlanan şişelere başvurmanızda fayda vardır.

kadın eşe el yapımı hediye

fiyat

Çok özel bir değeri olacak bu hediyeyi hazırlamak için özel şişeyi bulduktan sonra, bir kolye zinciri, kırmızı kurdele, biraz deniz kumu ve tercihinize göre de deniz kabuğu ya da bunun gibi süs malzemelerine ihtiyacınız olacaktır. Bunların tamamını hazırladıktan sonra ise şişe yapımına geçebilirsiniz. Eşe el yapımı hediyeler için bahsedeceğimiz bu yöntemin aşamaları ise şu şekildedir.

• Öncelikle şişenin taban kısmına bir miktar deniz kumu ya da akvaryumlar için özel olarak satılan küçük silis kumlarından koymanız gerekmektedir. Burada tercihinize göre deniz kabukları da ekleyebilir ya da bunun gibi süs malzemelerini şişenin içerisine atabilirsiniz.
• Kum ekleme işlemi tamamladıktan sonra, kırtasiyelerde bulabileceğiniz özel kağıtlara, eşinize söylemek istediğiniz sözleri yazmalı, bunu rulu haline getirdikten sonra da resimde göreceğiniz gibi kırmızı bir kurdele ile bağlamanız gerekmektedir.
• Kağıt burada hazırlanırken ne çok uzun ne de çok kalın olmalıdır. Bu detaya dikkat ettikten sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
• Bu aşamada, rulo kağıda bağladığınız kırmızı kurdelenize, kolyenizin zincirini tutturmanız gerekmektedir. Kolye zincirinin bir ucu kağıtta olurken diğer ucunun da mantar tıpaya yerleştirilmesi gerekmektedir. Eğer mantar tıpaya kolye zincirini sabitlemekte zorlanıyorsanız, küçük bir silikon tabancasından destek alabilirsiniz. Çok kolay bir şekilde silikon parçasını kullanarak yapıştırma işlemini yapabilirsiniz.
• Tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra kağıdınızı şişenin içerisine koymanız ve tıpayı da resimdeki gibi kapatmanız gerekmektedir.


Yapmış olduğunuz hediyeyi doğrudan verebilir ya da boyutları uygun olacak şekilde paket yaptırabilirsiniz.


Eşe El Yapımı Kokulu Keseler

eşe el yapımı hediye


Son dönemlerde kokulu eşyalar oldukça fazla karşımıza çıkmaktadır. Ancak, çok kolay bir şekilde temin edebileceğiniz malzemeler sayesinde bu ürünleri satın almak yerine kısa bir süre içerisinde eşiniz için el emeğiniz ile yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, kullanmadığınız kazaklarınız ya da boşta duran iplikli kumaşlardır. Bunları aşağıdaki görselde olduğu gibi keserek, hediye yapımına başlayabilirsiniz. Kalp şeklinde yapacağınız kesme işlemi için, en doğru sonucu elde edebilmek adına önce kalp şeklini bir kağıda çizmeniz, sonrasında da bu kağıdı kumaş ya da kazak üzerine koyarak makas yardımı ile kesmeniz daha doğru olacaktır. Ancak kesme işlemini yaparken kazak kullanmanız daha doğru olacaktır. Bunun nedeni aralıklı dokular sayesinde kokunun daha iyi bir şekilde hissedilebilir olmasıdır. Ayrıca, kazağın çift tarafı olacağından dolayı tek bir işlem ile kalbin iki kısmını da elde etmiş olacaksınız.

eşe el yapımı hediye

Kesme işlemi tamamlanıp iki adet kalp şekli elde ettikten sonra kokuyu koyma işlemine başlayabilirsiniz. Burada iki farklı yöntem deneyebilirsiniz. Bunlardan ilki, doğrudan kokulu çiçek yapraklarını kullanmaktır. Bu çiçek yaprakları kurutulmuş olarak satılsa da oldukça hissedilir bir şekilde kokusu bulunmaktadır. Bunun dışında dilerseniz de koku keselerinden ya da doğrudan parfümlerden de faydalanabilirsiniz.

eşe romantik hediye

fiyat

Bu aşamaları geçtikten sonra kalp şekillerini yukarıdaki gibi bir ip yardımı ile dikmeniz gerekmektedir. Ancak, köşelerden başlayacağınız dikme işlemini tamamlamadan önce içerisine koku verecek olan gül yapraklarını ya da koku keselerini yerleştirmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Tüm aşamaları tamamladıktan sonra ise, ortaya aşağıdaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır.

kocaya el yapımı hediye

Görüldüğü gibi, kısa bir süre içerisinde bu gibi bir el yapımı hediye hazırlanması mümkündür. Sevgilinize sunacağınız bu hediye, doğrudan çantasında olabilecek, odasının özel bir bölümünde muhafaza edilebilecek ya da doğrudan dolabında özel bir yerde durabilecektir. Ancak, burada sizin vermek istediğiniz asıl mesajın her zaman farkına varmanız gerekmektedir. O da bir erkek olarak eşiniz için dikiş de yapabileceğinizi yani onu mutlu edebilmek için her şeyi yapabileceğinizdir.


Eşe El Yapımı Resimli Kolye

eşe el yapımı romantik hediye

Sevgili olunan dönemde de evlilik sonrasında da fotoğrafların önemi oldukça büyüktür. O anın ilerleyen süreçte tekrar hatırlanabilmesi adına en önemli araç olan fotoğraflar, eşe el yapımı hediyeler konusunda da faydalanabileceğiniz temel fikirlerdendir. Burada, çok güzel ve bir o kadar da sıradışı bir hediye hazırlamak istiyorsanız, eşinizin çocukluğundan bir resmine ihtiyacınız olacaktır. Bunu temin ettikten sonra, kolay bir şekilde bulabileceğiniz malzemeler ile eşinize gün içerisinde takacağı özel bir kolye hediye edebilir bu kolyede de ya sadece kendi çocukluğuna ait bir resmi koyabilir ya da ikinizin de çocukluğuna ait olan resimleri yerleştirebilirsiniz.

romantik isme özel hediye

fiyat

Yukarıdaki gibi bir kolye hazırlayabilmek için takı malzemeleri ya da hobi malzemeleri satan bir mağazaya gitmeniz yeterli olacaktır. Burada size özel olarak hazırlanan mercekli camlar, kolye, kolye zinciri ve özel bir yapıştırıcı sunulacaktır. İlk yapmanız gereken çocukluk resminin bu cama uygun bir boyutta kesilmesini sağlamaktır. Bu kesme işlemini yapmadan önce resmin hangi bölümünü dikkate alacağınızı atlamamalısınız. Burada, doğrudan yüz hatlarının görüneceği şekilde kesme yapmalısınız. Ardından da kestiğiniz resmi, merceğe özel yapıştırıcı ile tutturmanız, bu merceği de resimdeki gibi yapıştırmanız gerekmektedir. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra kolye ucunu bir zincire takabilir ya da doğrudan resmin sağ kısmında göreceğiniz gibi özel bir parça kullanabilirsiniz.


Eşe El Yapımı Aşk Kavanozu

eşe el yapımı hediye

El yapımı aşk kavanozu denildiği zaman klasik bir düşünceymiş gibi düşünülebilir. Ancak burada kavanozu nasıl yaptığınızın, nasıl süslediğinizin ve her şeyden önemlisi de içerisine neler koyduğunuzun önemi oldukça fazladır. Çünkü, bu tarz ürünleri internet üzerinden ya da bulunduğunuz bölgede hediyelik eşya satışı yapan birçok yerden kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Ancak eşe el yapımı hediyeler söz konusu olduğu zaman, farkınızı burada kesinlikle ortaya koymanız gerekmektedir.

kocaya el emeği hediye

fiyat

Eşe el yapımı hediyeler söz konusu olduğunda özel bir aşk kavanozu yapmak için ihtiyacınız olacaklar ve aşamalar da yukarıdaki gibidir. Bir kavanız, özel hasır ip, bir adet düğme ve resimde yer alan diğer ürünleri hazırladıktan sonra, doğrudan yapıma başlayabilirsiniz. Burada ilk olarak düğmeden ipi geçirmeniz ve resim 3’te olduğu gibi ipi de kavanozun etrafına sarmanız gerekmektedir.

Aşamaları tamamladıktan sonra yukarıda yer alan dördüncü aşamadan devam edebilirsiniz. Burada kavanozun dış kısmının nasıl olacağı tamamen size bağlıdır. Bundan dolayı bir düğme ve kalp deseni kullanabileceğiniz gibi bunun dışında da birçok fikir ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak, ip sarılacağından dolayı kavanozun belirli bir kısmı bu ipe gidecektir. Kalan kısmın da kalabalık durmaması adına küçük ve sade süslemeler yapmanızda fayda vardır. Süsleme işlemini tamamladıktan sonra doğrudan kavanozun içerisinde yer alacak notları yazmanız gerekmektedir. Bu notları yazdıktan sonra isterseniz yer kaplamaması ve ne yazdığının da okunmaması adına bunları katlayabilir ya da doğrudan kavanozun içerisine koyabilirsiniz. Sonrasında da altıncı aşamadaki gibi bir bez parçasını kavanozun ağız kısmına koyarak sonrasında da kavanozun kapağını kapatmanız gerekmektedir. Eşiniz için özel olarak tasarlayacağınız bu aşk kavanozunun içerisine dilediğiniz şekilde not yazabilirsiniz. Hatta, içerisine tek bir not yazarak koyabileceğiniz gibi, her gün bir tane alabileceği şekilde de özel bir sayı ayarlayarak not ekleyebilirsiniz. Ancak, burada notların çok fazla ve çok kısa olmasından ziyade, orantılı bir sayıda ve büyüklükte olmasını tercih etmeniz daha doğru bir karar olacak ve gösteriş bakımından da daha iyi olacaktır.


Eşe Özel Led Işıklı Kalp Şeklinde Resim Çerçevesi

eşe el yapımı hediye

Az önce de belirttiğimiz gibi fotoğraflar her zaman için kişileri duygulandırabilmekte, hatta mutluluktan da zaman zaman ağlatabilmektedir. Eğer elinizde eşiniz ile birlikte çekindiğiniz çok sayıda fotoğraf bulunuyor, bunları değerlendirmek istiyor ve el yapımı bir hediye de ortaya çıkarmak istiyorsanız, hem fotoğraflarınızı hem de led ışıkları kullanarak ona özel bir çerçeve hazırlayabilirsiniz.

Yapacağınız bu el yapımı hediyenin son hali yukarıdaki gibi olacaktır. Tek yapmanız gereken burada 30 ile 40 civarı bir resim, kalp deseninin etrafını tamamen çevreleyecek kadar bir led ve resimleri de tutturabileceğiniz bir zemindir. Zemin için doğrudan sert bir kartondan destek alabilirsiniz.


Yapıştırma işlemine geçmeden önce resimlerden kalp desenini tamamlamaya çalışmalısınız. Sonrasında kartonun köşelerini de resimdeki gibi keserek, bu noktalara led ışıklarının bağlanmasını sağlamalısınız. Led ışıklar hazır bir şekilde satılmaktadır. Çok düşük fiyatlardan bu led sisteminden aldıktan sonra, doğrudan ışıklandırmasını yapabilirsiniz. Eşiniz için yaptığınız bu hediyeyi o evde yokken duvara tutturabilir ya da doğrudan kendisinin açarak görmesi için paket yapabilirsiniz.
Eğer hediyeyi eve geldiğinde görmesini istiyorsanız en dikkat etmeniz gereken şey, led ışıkların çalışması için piriz girişinin yakınına bu ürünü yerleştirmektir. Görsel açıdan daha iyi sonuç elde etmek için de, bu uzantı noktasının uzun olmamasına ve tablonun arka kısmında yer almasına özen göstermelisiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.