sadsad x
asdasd
El Yapımı Hediye Kutusu

El Yapımı Hediye Kutusu

02 Kasım 2018

İster sevgilinize ister annenize ve babanıza isterseniz de arkadaşlarınıza özel günlerde hediye verirken yapabileceğiniz hediye fikirlerinden birisi de el yapımı hediye kutusu olacaktır. Almış olduğunuz hediyeyi bu kutu içerisine koyabilir, bu sayede hem hediyenize anlam katabilir hem de kendi el emeğinizden bir parça armağan edebilirsiniz. Oldukça kolay ve pratik bir yapıma sahip olan bu hediye için gerekli olan malzemeleri kırtasiyelerden bulabilirsiniz.

Hediye kutusu yapımı


Gerekli Malzemeler:

• 1 adet istediğiniz boyutta karton kutu
• 1 adet istediğiniz renkte kurdele
• Renkli keçeli kalemler
• Renkli fosforlu kalemler
• Kutunuzun iç ve dış kısmını kaplamak için iki farklı renkte olacak şekilde renkli A4 kağıtları
• Tutkal
• Tutkalı sürmek için bir adet fırça
• Makas

1. Adım: Kutuyu Kaplama

Hediye kutusu nasıl yapılır

Hediyenin yapımına başlamadan önce tüm malzemeleri temin ettiğinizden emin olun. Geniş bir masa üzerine kullanacağınız malzemeleri dizin. Ardından hediyenizin ilk yapım aşaması olan kutuyu kaplama adımına başlayabilirsiniz. Bu aşamada karton kutumuzu, renkli A4 kağıtlarımızı, tutkalımızı, fırçamızı ve makasımızı kullanacağız. Ne kadar küçük kutu tercih ederseniz, bu aşamada o kadar rahat edersiniz. İki farklı renkte yer alan renkli A4 kağıtlarımızı, kutumuzun tüm kenarlarını kaplayacak şekilde makas yardımıyla keserek hediyemizin yapımına başlıyoruz.

hediye kutusu

fiyat

Dilerseniz tüm kenarlar için farklı renkte yer alan renkli A4 kağıtları kullanabilirsiniz. Kutunuzun hem iç kısmını hem de dış kısmını kaplayacağınızı unutmayın! Bu nedenle A4 kağıtlarınızı kırtasiyeden satın alırken fazladan almaya özen gösterin. El yapımı hediye fikirleri içerisinden bu hediyenin tüm tasarımını hayal gücünüze bırakarak yapabilirsiniz.

kolay hediye kutusu yapımı

Tüm köşeler için renkli kağıtlarımızı kestikten sonra sırada kestiğimiz kağıtları yapıştıracağız. Bunun için tutkal ve tutkalı sürmek adına kullanacağımız fırçadan yardım alacağız. Öncelikle kutumuzun üzerine çok ince bir tutkalı sürmemiz gerekiyor. İnce sürmeniz daha iyi olacaktır. Bu sayede kağıtla kaplama yaparken kabartmalı bir görüntüden uzak durmanızı sağlayacaktır. Hoş bir görüntü olmayacağı için tutkalınızı fırçanız yardımıyla olabildiğinde ince sürün ve kağıtlarınızı yapıştırarak kutunuzu kaplayın.

2. Adım: Kutuyu Süsleme

kolay hediye kutusu yapımı

Bu adım hediye kutusunu yaparken en keyif alacağınız nokta olacaktır. Bu aşamada renkli keçeli kalemlerden ve fosforlu kalemlerden yardım alacağız. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce hediye kutusunun üzerine tutkalla yapıştırdığımız kağıtların kuruduğuna dikkat etmeliyiz. Aksi takdirde süsleme yaparken keçeli kalemler akabilir ve bu da hediye kutunuzun kötü bir görünüme kavuşmasına yol açabilir.

kolay hediye kutusu yapımı

El yapımı hediye fikri olarak gerçekleştireceğiniz hediye kutusunun bu aşamasını yaparken kendi hayal gücünüzü kullanabilirsiniz. Hediye kutunuzun kenarlarına keçeli ve fosforlu kalemleriniz yardımıyla dilediğiniz süslemeyi yapabilirsiniz. Süsleme işleminiz bittikten sonra kurdelenizi tutkal yardımıyla hediye kutunuzun üzerine yapıştırabilirsiniz. Almış olduğunuz hediyeyi kutu içerisine koyduktan sonra kutunuzun içerisine şekerlemeler, çikolatalar, çiçek yaprakları veya yazdığınız notları koyabilir, hediyenizin daha özel ve anlamlı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.