sadsad x
asdasd
El Yapımı İğne Yastığı Nasıl Yapılır

El Yapımı İğne Yastığı Nasıl Yapılır

20 Temmuz 2017

Dikiş dikerken aynı zamanda karnınızı doyurmak ister misiniz? Eğer cevabınız “evet” ise tam da doğru adrestesiniz! Çünkü bugünkü el yapımı hediye projemiz tam da sizlere göre! İğne yastığı kavanozları, dikiş dikerken atıştırmanıza olanak sağlıyor! Üstelik yapılışı da oldukça basit! Daha önce bir DIY projesi yapmadıysanız sizlere en ayrıntılı ve resimli bir şekilde anlatarak, oldukça kolay şekilde yapabilirsiniz! Yapımı oldukça kolay olan bu projeyi kendi ellerinizle hazırlayarak sevgili annenizi mutlu edebilir ve anneye hediye olabilecek en sıra dışı armağanlardan birini kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Hiç endişelenmeyin! Üstelik malzemeler de oldukça basit ve ucuz! Hatta evinizde bulunan malzemeler ile bile de yapılabilir! Bu projede ne ararsanız var! Hem ucuz, hem pratik hem de çok eğlenceli! E daha ne olsun? Sözü daha fazla uzatmadan iğne yastığı kavanozları yapılış aşamalarına bir an önce geçelim!


İĞNE YASTIĞI KAVANOZLARI İÇİN MALZEMELER


• Teneke kapaklı kavanoz
• Kumaş parçaları
• Bir avuç pamuk
• Tutkal
• İğne
• Keçe parçası


İĞNE YASTIĞI KAVANOZLARI YAPILIŞI

El yapımı İğne Yastığı

İğne yastığı kavanozlarını yaparken ilk ihtiyacınız olan şey teneke kutu kavanozlar! Bu kavanozlar dilediğiniz boyutta olabilir! Kapağı kavanozdan ayırın ve düz olarak bir parça kumaşı üzerine yatırın! Kumaşı bolca kullanmaktan kaçınmayın! Etrafına bol bol yer bırakarak kumaşı etrafında kesip bırakın!

El Emeği ile iğne yastığı yapımı

Ardından, bir avuç kadar pamuk ile dolgu verin ve kapağın altında tutun! Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey kapağın üst kısmının aşağı baktığından emin olmak! Daha sonra kumaşın üst kenarına bir parça sıcak tutkal ekleyin ve arka tarafa katlayın Kapağı yerine oturtun ve her iki tarafta da aynı işlemi tekrarlayın!

El emeği iğne yastığı

Şimdi, kumaş parçalarınızın altına bir tutkal sürün ve kumaşı kademeli olarak aşağı çekin ve yerinde yapıştırın. Yapıştırma esnasında düzgünce düzleştirmeye çalışarak kumaşın katlanmasını veya toplanmasını önleyin!

iğne yastığı nasıl yapılır

Ardından, aynı şeyi kapağın diğer tarafına da uygulayın. Kumaşın son parçasını yapıştırmadan önce, biraz daha fazla vuruş yapmanız gerekebilir. İğne yastığı bölümünün biraz sağlam olmasını istiyorsanız çok sıkı olmamalı ve dolanmamalı!

evde iğne yastığı yapımı

Kumaşın geri kalan kısmını yapıştırma işlemini bitirin, ardından fazla miktarda olan parçaları kesin! Bir sonraki adımda keçenin altına sıkıştırılmasını isterseniz çok fazla kumaşı kırpmayın!

iğnelik nasıl yapılır

Şimdi, daireye oranla daha küçük bir keçe çemberini kesin ve vidalamaya çalışırken kapağın hacmine ilave etmeyin. Sıcak tutkalla keçe çemberin altına gelin ve sıkıca bastırın, bu ekstra kumaşın olabildiğince düz olmasını sağlayın. Ardından, dış halkayı kumaşın üzerine yerleştirin ve işleminiz bitti!

kolay iğnelik yapımı

Ardından kapağını kavanozun üstüne kapatın! Ve iğneleriniz yastığa konulmaya hazır! Ve iğne yastığı kavanozlar bitti! Artık keyfini çıkartabilirsiniz!

evde iğnelik kavanoz yapılışı

Bu projenin asıl merak edilen konusu ise kavanozların içinin ne ile doldurulacağı! Jeli bon, şeker, çikolata ve daha her ne isterseniz kavanozlarınızın içini doldurabilirsiniz! Dikiş dikmek artık bu atıştırmalıklar sayesinde çok daha eğlenceli!

el yapımı hediye fikirleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.