sadsad x
asdasd
El Yapımı Keçe Hediye Kutusu Yapımı

El Yapımı Keçe Hediye Kutusu Yapımı

09 Nisan 2017

Kolayca temin edilebilen rengarenk keçelerden çok tatlı kutular yapabilmenin en kolay yolunu sizler ile paylaşacağız. Çok basit olarak sadece birkaç adımda gerçekleştirebileceğimiz çalışmamızla istediğimiz boyda keçeden kutu yapabileceğiz. Ancak keçenin çok dayanıklı olan bir malzeme olmaması sebebiyle mümkün olduğunca küçük tasarımlar şeklinde yapmanızı tavsiye ederiz. Doğum günü hediyeleri ve özellikle de yaklaşan Anneler Günü için hediye sunumlarınızda renkli ve çok gösterişli kutulara ihtiyaç duyabilirsiniz. Sizleri bu düşünceden kurtaracak oldukça pratik yapıma sahip olan kutuların açıklamasına bu yazımızda yer vermek istedik. Umarız rengarenk kutuları hazırlarken sizler ve hediyeyi sizden alan canlarınız da hediyelerin şirin görünüşlerinden mutlu olurlar.

keçeden el yapımı hediye kutusu

Genellikle hafif ve ağır olmayan malzemeleri içeresinde barındırabileceğiniz kutuları yapabilmek için ihtiyacınız olacak olan sadece keçe kumaşlar, makas, cetvel ve yapıştırıcı olacaktır. Keçelerin kesme ve katlama tekniğini öğrendikten sonra istediğiniz renk ve boyda hediye kutularının yapımı sizin için çok kolay ve zevkli bir hal alacak.


Keçe Kutu Yapımı İçin Gerekli Malzemeler


• Keçe kumaşlar, (ebat ve renk seçimi size bağlı),
• Cetvel,
• Makas ve
• Yapıştırıcı.


Keçeden Nasıl Hediye Kutusu Yapılır?

1. Hediye kutusunun ebatlarını ve katlama yerlerini belirleyin.

keçe kumaştan hediye kutusu yapımı

Hediye kutusu yapımı için öncelikle alt tabanın ebatlarını ve katlama yerlerini belirlememiz gerekiyor. Şekilde görülen simetride sizler kendi kutunuzun ebatlarını belirleyerek keçe üzerinde kesim yerlerinizi bir cetvel yardımı ile belirleyin.

2. Kutunun kapağını keçe üzerinde ölçülendirip kesim yerlerini işaretleyin.

keçeden el yapımı hediye kutusu

Hediye kutumuzun kapağını yaparken, kenar uzunluklarının alt tabandan yaklaşık olarak 1,5 – 2 cm kadar büyük olmasına dikkat ediyoruz. Aksi halde kapak kapanmayacaktır. Şekilde verdiğimiz şablonu sizler de kendi istediğiniz kutu ebatlarına göre orantılı olarak uygulayabilirsiniz.


NOT: Kesik çizgi olarak gösterilen yerler kesim yerleri değil, katlama yerleridir.


3. Kutumuzun alt ve kapak parçasını kesip katlama yerlerinden katlayarak yapıştırıyoruz.

keçeden el yapımı hediye kutusu

Şekildeki şablonda gösterildiği gibi kesik çizgilerden keçe kumaşımızı katlıyoruz. Katladığımız yerleri de iç taraftan yapıştırarak kutumuzu ve aynı şekilde de kapağını elde etmiş oluyoruz. Kullanacağınız keçe kumaşların renklerini sizler de canlı seçerseniz sadece boş olarak dekoratif bir süs olarak bile kullanabilirsiniz. Küçük veya büyük olsa da hafif olan hediyelerin sunumunda da bu kutulardan rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

keçeden el yapımı hediye kutusu

Üzerlerine süsleme yapmak isterseniz birçok malzemeden faydalanabilirsiniz. En çok kurdeleler ve beyaz inci boncuklar bu kutulara yakışacaktır. Ancak zevk sizin zevkiniz. Daha çok fazla malzeme ile süslemeler yapılabilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.