sadsad x
asdasd
El Yapımı Romantik Süslemeler

El Yapımı Romantik Süslemeler

04 Şubat 2018

Yaklaşan sevgililer günü için birçok etkinlikler düşünüyor olabilirsiniz. Özellikle süsleme tarzında bir şeyler arıyorsanız el işi kalp yağımı ile güzel bir hediye de verebilirsiniz. Alacağınız hediyenin içine koyacağınız ufak bir el işi hediye ya da başlı başlına verebileceğiniz görsel bir el işi hediye olarak tercih edebilirsiniz. Sevgililer günü temsil edecek olan kalp şekli birçok farklı şekilde yapılabilir. Bugün bizler sizler için el işi kalp çalışmalarına yer vereceğiz. Bazılarını iple yapacaksınız bazılarını kağıtlarını bazılarını da farklı malzemeler ile. Biraz görsellerden yardım alabilir bazen de kendi yaratıcılığınızı katabilirsiniz. Bizler sizlere her zaman farklı ve değişik hediyeler sunmanız için makaleler paylaşıyor ve sıra dışı ama çok özel olmanızı sağlıyoruz. Bu yazımızda da hem erkeğe verebileceğiniz hem de bayana sevgililer günü hediyesi konseptinde harika hediyelik eşyalar bulabileceksiniz.


Kalp pano yapımı

el yapımı romantik süsler

Kalp pano yapımı aslında zor gibi dursa da çok kolay ve üstelik çok eğlenceli bir aktivite diyebiliriz. Yapmanız gereken bir ahşap zemin almanız ve kalp şekli çizmeniz olacak. Boyunu siz ayarlayabilirsiniz ama biraz büyük olması daha güzel bir sonucun çıkmasını sağlıyor olacaktır. Bu ahşap malzemesini tüm marangozlardan bulabilirsiniz. Görseli gösterdiğinizde nasıl bir şey vereceğini zaten o daha iyi biliyor olacaktır. Çivi olacağı için mukavva gibi ürünler ince kaçıyor olacaktır.


Ahşap zemine bir kalp çizin ve sonra bir cm aralıklar ile çizgilerin üzerine çivi çakınız. Çivilerini küçük boy olmalı. Hem dışından çıkmamalı hem de biraz yukarıda payı kalmalıdır. Çivileri tamamen çaktıktan sonra kırmızı ince bir ip alınız ve sıradan bir şekilde ipi çivilerin arasında çapraz olarak geçirmeye başlayınız. İstediğiniz sıklıkta geçirebilirsiniz. Bir yumak ip almanız yeterli olacaktır zaten. Kalp pano bittiğinde harika bir hediye olarak sunulabilecek. İstenirse duvara asılabilir, istenirse bir duvarın köşesine bile konularak sergilenebilir. Hoş ve güzel bir el emeği ile farlı bir hediye sunmanın gururunu yaşayabilirsiniz.KİBRİT İLE EL EMEĞİ HEDİYE

Kibrit ile tablo yapımı

Kibritten el emeği hediye mi olur demeyin. Daha önce görmemişseniz olmamasının çok normal olduğunu düşünmeniz çok doğal tabi ki. Size gerekli olan bir beyaz mukavva olacak. Bir de biraz zor olsa da kırmızı uçlu kibrit. Özellikle markalar kırmızı uçlu kibrit dağıtımı yapıyor ama biraz ararsanız sizlerde bulabilirsiniz. En az 10 paket almanızı öneririz çünkü yazacağınız yazıya göre bir hayli gerek olabilir.

dekoratif ve romantik el yapımı hediye

İstediğiniz bir yazıyı kurşun kalem ile hafice yazarak sonra kibritleri harflerin üzerine yan yana çok sık bir şekilde kırmızı kısımları dışarıya gelecek şekilde dik olarak yapıştırıyor olacaksınız. Güçlü bir yapıştırıcı olmasına dikkat ediniz. Kibritleri kırmayı denemeyiniz çünkü hepsini aynı uzunlukta dengelemek oldukça zor olacaktır. Seni seviyorum yazabilir ya da evlenme teklifi bile edebilirsiniz. Güzel bir çerçeve yaparak sevgilinize hediye verebilirsiniz. Özel hediye alternatiflerinin içinde bize kolaylıkla yer alabilir.SEVGİLİNİZİN BAŞ HARFİNİ YAPMAK

sevgiliye isminin baş harfini yapma

Sevgilinizin baş harfini elleriniz ile yapmak ve ona hediye etmek ister misiniz? O halde sevgiliye hediye seçenekleri içine koyun deriz. Alacağınız bir mukavvadan onun baş harfini kalıp olarak kesiniz. İki adet kesmeniz gerekiyor. Bir parçasını koyunuz ve 3 boyutlu olması için karton bardakları üzerine dizerek diğer parçasını da üzerine koyup yapıştırınız.

sevgiliye el yapımı romantik süsler

Etrafını da yine mukavva ile destekledikten sonra üzerini istediğiniz gibi boyayabilir ya da daha güzel olması için kaplama yapabilirsiniz. Dilerseniz renkli kurdele veya iplikler ile de etrafını sarabilirsiniz. On abu güzel hediyeyi her zaman verebilir ama özellikle sevgililer günü için sunabilirsiniz.Kağıttan 3 boyutlu kalp yapımı

sevgiliye el yapımı dekoratif süsler

Şöyle daha kolayh bir kalp çizimi yok mu yahu diyenlere cevabımız, var elbette olmaz olur mu?

kalp kağıtlardan dekoratif çerçeve

Özellikle süpriziz bir kutu hazırlıyorsanız içini süslemek ve dolu dolu göstermek için kağıttan 3 boyutlu kalp yaparak hediye edebilirsiniz.3 boyutlu kalp hazırlamak çok basit.

sevgiliye el yapımı dekoratif süsler

Sadece rengi kırmızı seçmeyi unutmayın yeter. Görselden yarım alarak bir saat içinde istediğinz kadar kağıttan el yapımı kalp yapabilirsiniz. 

sevgiliye el yapımı dekoratif süsler

Bu el emeği kalp yapımlarınızı her anlamda değerlendirebilirsiniz. Ona sunacağınız her detayın içini renklendirecek ve hareketlendirecektir.

kağıttan dekoratif tablo

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.