sadsad x
asdasd
El Yapımı Sevgili Kupa Bardakları

El Yapımı Sevgili Kupa Bardakları

13 Aralık 2017

2018 yılına sayılı günler kaldı. Yılbaşında sevgilisi ile birlikte olacak kişiler, bu geceyi daha anlamlı kılmak adına kendi el emekleri ile yapacakları hediyeler ile sevgililerini mutlu etmek istiyor. Bizlerde bu isteğinizin farkında olarak sizlere sevgiliye el yapımı hediye fikirlerimizi sunmaktayız. Sizlere sunmuş olduğumuz bu yazıda, sevgilinize hem basit hem de pratik bir şekilde yapacağınız bu hediye ile gecenizi daha anlamlı kılmayı başarabileceksiniz. Yılbaşı günleri kutlamalarda alkolü biraz kaçırdıysanız, sevgiliniz ile birlikte gecenin sonunda birer bardak kahve içmek isteyebilirsiniz. Peki ya içeceğiniz bu kahveler için bardaklarınızın özel olmasını ister miydiniz? Üstelik kendi el emeğiniz ile yapabileceğiniz ve yapımı da oldukça basit olan bu bardaklar ile sevgililerinizin gönlünü fethedeceksiniz!

Gerekli Olan Malzemeler:


• 2 adet desensiz, düz, porselen beyaz kupa
• Mavi ve pembe renkte oje
• 1 litre su
• Büyük bir kap


1. Adım: Kupalara Vermek İstediğiniz Deseni Belirleme

el yapımı sevgili kupa bardakları

Yılbaşı hediyesi olarak kendi el emeğiniz ile yapacağınız bu hediyenin yapımı en fazla 15 dakikalık bir zamanını alacaktır. Oldukça basit ve pratik bir hediye yapımı olan bu hediye ile evlerinizdeki tüm bardakları bir kenara atabilir ve kendinize özel bardaklar oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bir tek özel günler için değil kendi eviniz için de yapabileceğiniz tasarımlardan biri olan bu kolay kupa bardak boyama sanatı ile mutfaklarınızı şenlendirebilirsiniz. Hediyemizin yapım aşamasına 1 litrelik suyumuzu bardaklarımızı içerisinde rahatça çevirebileceğimiz kadar büyük olan kaba boşaltarak başlıyoruz. Bu suyun içerisine önce hangi renk kupayı yapmak istiyorsanız, o ojeyi boşaltın. Ojeniz su içerisinde büyük bir halka şeklinde dağılacaktır. Su üzerinde oje kurumadan kürdan yardımı ile vermek istediğiniz şekli hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Dilerseniz bir mavi, bir pembe ojeden dökerek halkalar oluşturabilir ve tıpkı ebru sanatında kullanılan şekilleri ojeniz ile oluşturabilirsiniz.

2. Adım: Desenin Bardaklar Üzerine Çıkartılması

el yapımı kupa bardaklar

Ebru sanatındaki tekniğin oje ve su sanatına dönüşmesi size ilginç gelebilir. Hatta, oje ve su ile yapılan bu kaplama çok çabuk bardaklarınızdan çıkabilir diye düşünebilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz tüm hediye fikirleri bizler tarafından denenmektedir ve sizlere gönül rahatlığı ile yapacağınız bardaklardan desenlerin çıkmayacağına söz vermekteyiz.  El yapımı yılbaşı hediyeleri içerisinde yer alan bu hediyeyi yaparken en dikkatli olunması gereken aşama bu aşama olacaktır. Hızlı ve pratik elleriniz ile hazırlamış olduğunuz deseni bardağınız üzerinde çıkartmak için bardağınızı 45 derecelik bir açı ile tutarak yavaş yavaş deseninizin bulunduğu olan bölgeye doğru sokmalısınız. Desenin tamamı bardağın üzerinde toplandıktan sonra 1 dakika kadar bardağınızı suda bekletmelisiniz. Ardından kürdan yardımı ile etrafta kalan ojeleri toplayın ve bardağınızı sudan çıkartın. Oje ile vermiş olduğunuz desen, bardağınızın üzerinde olacaktır!

3. Adım: Bardakları Süsleme

el yapımı sevgili kupaları

Dilerseniz yaptığınız desen ile bardaklarınızı bırakabilirsiniz. Süsleme işlemi tamamen sizlerin hayal gücüne ve isteğine bağlı olacaktır. Porselen boyamak amaçlı alacağınız marker kalemler ile dilerseniz sevgilinizin bardağına el yazınız ile “Mr.” veya “Mrs.” yazabilirsiniz. Bu yazılar haricinde isimlerinizin baş harfleriniz, isimlerinizi, birbirinize takmış olduğunuz lakapları da bu kalemler yardımı ile yazabilirsiniz. Yine aynı şekilde porselenleri boyamak amaçlı kullanabileceğiniz akrilik boyaların yardımı ile de bardaklarınızın üzerine süsleme yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü, yaratıcılığınızı kullanarak yapacağınız bu hediye ile sevgilinize dünyanın en anlamlı hediyesini verebilecek, yılbaşı gecenizi daha anlamlı kılabilecek ve sevgilinizin sizin için ne kadar değerli olduğunu, ona bir kez daha hatırlatmış olabileceksiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.