sadsad x
asdasd
El Yapımı Siluet Mıknatısı Nasıl Yapılır

El Yapımı Siluet Mıknatısı Nasıl Yapılır

26 Mayıs 2017

Sevgiliniz için hiç kimsede bulunmayan orijinal bir hediye arıyorsanız tam da doğru adrestesiniz! Sevdiklerinize kişiselleştirilmiş bir hediyeden daha güzel ne verebilirsiniz ki? Kişiselleştirilmiş siluet mıknatıslar, sevgilinize verebileceğiniz en güzel hediye olacak! Üstelik bu hediyeyi kendi elleriniz ile yaptığınızı öğrendiğinde gururlanmaması mümkün değil! Özellikle sevgililer günü için yapabileceğiniz bu harika mıknatıslar gören herkesin beğenisini kazanacağı kesin! Mutfağın buzdolabının üstünde küçük bir detay gibi dursa da aslında sizler için anlamı çok büyük olacak! Evin içinde sürekli görünebilecek sevdiklerinizin silueti hem sizin için hem de sevgiliniz için çok özel bir parça! Daha önce hiç evde kendin yap projesi yapmadıysanız endişeye kapılmanıza hiç gerek yok! Sadece birkaç malzeme ile ortaya en güzel sonucu çıkartacağınıza eminiz! Kendinizin veya sevdiğinizin profil resmi, biraz el beceriniz ile harika bir mıknatısa dönüşecek! O halde kişiselleştirilmiş siluet mıknatıslar nasıl yapılır bir an önce öğrenelim!

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ SİLUET MIKNATISLAR İÇİN MALZEMELER


• Çıktı fotoğraf
• Makas
• Mıknatıs kağıt
• Tutkal

Siluet mıknatıs yapımı

KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ SİLUET MIKNATISLAR YAPILIŞI


Kişiselleştirilmiş siluet mıknatıs yapımı oldukça basit! Eğer gerekli malzemeleri birleştirdiyseniz haydi yapmaya başlayalım!

Siluet mıknatıs yapımı

1. İlk adımda kimlerin mıknatısını yapmak istiyorsanız o kişilerin profil fotoğrafını çekin! Çıktı işlemi kolay olsun diye tabletten veya bilgisayardan da fotoğraf çekebilirsiniz!

2. Sıra geldi çıktı almaya! Word veya Photoshop programlarını kullanarak çektiğiniz resmi düzenleyin ve istediğiniz boyutta baskısını çıkartın!

Siluet mıknatıs yapımı

3. Mıknatıs kağıtlarının arka kısmı beyazdır. Beyaz kısım gözükmesin diye profil resminden iki adet keserek ön ve arka kısmının siyah mıknatıs olmasını sağlayabilirsiniz. Ön ve arka siluet için mıknatıs kağıdını profil fotoğrafının üzerine koyun ve aynı boyutta kesin.

4. mıknatıs kağıdının beyaz olan tarafına tutkal sürün diğer kağıdı yapıştırın. Böylece mıknatıs her iki tarafta da görünür.

5. Kestiğiniz kağıtları bir araya getirin ve tam olarak çakışmasını sağlayın. Kestiğiniz profil kağıtları birbirinin ikizi olacak şekilde gözükmeli! 


6. Son olarak mıknatıs siluetin düzlüğünü sağlamak için ağır bir kitap arasında gece boyunca bırakın!

Siluet mıknatıs yapımı

Ve bitirdiniz !!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.