+18 Ürün 18 yaşından küçüklerin bu sayfayı gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşın altında ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. 18 Yaşından Büyüğüm Çıkış
sadsad x
asdasd
En İyi Komedi Filmleri

En İyi Komedi Filmleri

14 Nisan 2020

Komedi filmleri günümüzde neredeyse herkesçe sevilen film türüdür. Sinema yapımcıları komedi filmlerinin bu kadar sevilmesini insanların günlük hayatın sorun ve sıkıntılarından bir nebze uzaklaşıp, kendilerini eğlendirme isteğine bağlıyor. İstatistiklere göre insanlar günümüzün komedi filmlerinden çok, hatırlayabildikleri daha geçmiş yılların favori komedi filmlerinden hoşlanıyor. Psikologlar da bunun geçmişteki güzel anılara, gençliğe ve çocukluğa olan özlemden kaynaklandığını söylemektedir.

Geleceğe Dönüş 

en iyi komedi filmleri

Her ne kadar konusu bakımından bilim kurgu kategorisinde yer alsa da içerisinde barındırdığı replikler ve sahneler ile komedi kategorisine de girmeyi hak eden orijinal adıyla Back to Future, 1985’te yayınlanmıştır. Konusu abartılı ama ilginç fikirlere sahip Dr. Brown ve maceraperest Marty arasında geçenler üzerinedir. Dr. Brown’un icat ettiği zaman makinesi ile 1950 yılına giden ikilinin hikayesi bu noktadan sonra aksiyon, macere ve komedi doludur. 8.5’lik IMDb puanıyla komedi filmi önerileri arayan kişilerin mutlaka göz atması gereken bir filmdir.

Modern Zamanlar 

en iyi komedi filmleri

1936 yılında yayınlanan filmin üzerinden yıllar geçmiş olsa da günümüze ışık tutan bu film Charlie Chaplin’in en önemli eserlerinden biridir. Orijinal adıyla Modern Times, Back to Futere’nin tersine komedi kategorisinde yer alsa da komedi filmi olduğu kadar zamanının en önemli eleştirel filmlerinden biridir.  Modern Times hem komedi filmi hem de eleştirel filmlerden hoşlananlar için 8.5’lik IMDb puanıyla mükemmel bir seçim olacaktır.

Büyük Diktatör 

en iyi komedi filmleri

Eğer biraz tarihe ilginiz varsa Hitler ve Nazi Almanya'sı konulu esprileriyle komedi ustası Charlie Chaplin’in The Great Dictator 1940 yapımlı olmasına rağmen günümüzde de 8.5’lik IMDb puanıyla izleyenleri hem güldürüp hem düşündürüyor.

3 Salak 

en iyi komedi filmleri

Son yıllarda adından söz ettirmeyi başaran Aamir Khan’ın baş rolünde oynadığı gün geçtikçe gelişen Hint sinemasının en gözde eserlerinden biri olan 2009 yapımı 3 Idiots, senaryosundaki komik olaylar ve eleştirel yapısı ile hem komedi filmi izle aramalarında ilk sırada hem de 8.4’lük bir IMDb puanına sahiptir.

Truman Show 

en iyi komedi filmleri

Baş rolünü Truman karakteriyle Jim Carrey’in üstlendiği 1998 yapımı film, 30 sene hayatını bir film stüdyosunda geçiren ve bundan haberi bile olmayan birinin hayatını anlatmaktadır. Truman bir gün babasını görür ancak babası bir anda ortadan kaybolur. 1988 yılında vizyona giren film hala 8,1 IMDb puanı ve ilginç konusuyla en iyi komedi filmi fikirleri arasındadır.

Uçak

en iyi komedi filmleri

1980 yapımı bir felaket filmi olan Uçak 2. Dünya Savaşı zamanında alkolik ve travmatik bir kişiliğe sahip olan Ted Striker içinde bulunduğu uçağı besin zehirlenmesi nedeniyle kullanacak kimse kalmayınca kurtarmak için kokpite girmesiyle başlar. Kendisine kadar olan tüm uçak felaketi temalı filmlerin klişeleriyle adeta alay eden film, ZAZ isimli ekibin 7.8’lik IMDb puanıyla en sevilen filmlerinden biri olmuş. Kendisinden iki yıl sonra ikinci filmi de çekilen bu film komedi severlerin mutlaka izlemesi gereken filmler arasındadır.

Kutsal Kadeh 

en iyi komedi filmleri

Çıktığı 1975 yılından bu yana 8.3’lük IMDb ouanıyla hala en çok sevilen komedi filmleri arasında yer alan orijinal adıyla Monthy Pyhton and Holy Grail, kral ve krala bağlı şövalyelerin gökten inen emirler neticesinde kayıp kutsal kaseleri aramaya koyulurlar. Kâseyi arama yolunda ilerlerken başlarına gelen olaylar seyirciyi hem heyecanlandırmakta hem de güldürmektedir.

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana

en iyi komedi filmleri

İzlenebilecek en alışılmadık komedi filmlerinden biri olan Lock, Stock And Two Smoking Barrels hem komedi hem de polisiye, aksiyon ve suç kategorisine adını altın harflerle kazımıştır. 1988 yapımı Lock, Stock And Two Smoking Barrels 8.2 IMDb puanına sahiptir. 

hediye kutuları

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.