sadsad x
asdasd
Erkek Arkadaşa El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

Erkek Arkadaşa El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

08 Mart 2018

Erkek kadın fark etmeden insanlar sürekli birbirlerine hediye verirler. Bu tarz hediyeler genellikle doğum günlerinde çok daha fazla verilmektedir. İnsanlara doğum günlerinde hediyeler alınır ve sürprizler yapılır. Hediye seçmek ve beğenmek ise bazı durumlarda zor bir işlem olmaktadır. Bazı kişiler çok sevdiği kişilere hediye alırken bile zorlanmaktadır. Acaba sever mi düşüncesine kapılmaktan kendini alı koyamaz kimse. Bazı kişiler ise hediye almak yerine kendi emeği ve uğraşları ile bir şeyler yapmak istemektedirler. Bu kişiler erkek arkadaşa el yapımı doğum günü hediye hazırlayarak onları çok daha mutlu etmektedir. Her insan hediye alırken uğraşıldığını ve düşünüldüğünü hisseder. Anca bu hediye birde el emeği ise karşıdaki kişinin çok daha hoşuna gitmektedir. Bu makalemizde birçok el yapımı hediye örneklerine yer verecek ve aklınızda fikirler oluşmasını sağlayacağız. El yapımı hediyelere karşı ilgi çok fazladır. Hatta son zamanlarda bu tarz el yapımı hediyeler internet ortamında bile çok fazla satılmaya başlandı. İnsanlar bu tarz hediyeleri daha fazla tercih ettiğinden bu alanlara yönelik satıcılarda artmıştır. Kadınlar bir şeyi özenerek yapmayı oldukça sevmektedirler. Hele ki erkek arkadaşa hediye almak istediklerinde o hediyenin eşsiz ve güzel olmasını isterler. Bu nedenle kendilerinden bir şeyler katarak çok güzel hediyeler yapabilmektedirler. Şimdi sizlere erkeğe el yapımı hediyeler için birçok örnek vereceğiz.


Erkeğe El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri


Bir erkeğe hediye alacaksanız ve onu seviyor iseniz alacağınız hediyeyi kusursuz ve seveceği biçimde yapmanız gerekir. Hatta bu hediyeye kendinizden bir şey katarak ona çok seveceği bir hediye sunabilirsiniz. Şimdi geçelim o muhteşem erkeğe el yapımı hediye fikirlerine.


1: El Yapımı Müzik Kulaklıkları

erkek arkadaşa el yapımı hediye

Kulaklığı olmayan ve telefondan müzik dinlemeyen kişi sayısı oldukça azdır. Otobüsle seyahat ederken, çarşıda gezerken ve akşamları yatağa uzanıp dinlenirken bile kullanılmaktadır. Birçok kulaklık modelleri vardır. Fakat direk bir kulaklık alıp ona hediye ederek el yapımı bir hediye yapmış olmazsınız. Öncelikle size gerekenler


• Kulaklık
• İğne ve iplik


Bu malzemeleri elde ettikten sonra kolay bir şekilde el yapımı doğum günü hediyesi yapabilirsiniz. Azcık dikiş ve nakıştan anlamanız yeterlidir. Sonrası oldukça kolay ve basit adımlarla tamamlanmaktadır. Kulaklığın etrafından geçerek (kesinlikle kulaklığın içerisine batırmayın) güzel ve renkli bir şekilde kılıf dikin. Yalnız biraz sıkı dikmelisiniz ki daha sonradan bollaşıp çözülmesin. Kulaklığı bu şekilde diktikten sonra güzel bir hediye paketi yaparak hediye edebilirsiniz. Hediyeyi aldığında oldukça şaşıracak ve sevinecektir.


2: Kibritten Tablo

erkek arkadaşa el yapımı doğum günü hediyesi

Başlıktan da anlaşılacağı üzere son derece ilginç bir hediye çalışmasıdır. Kibritleri kullanarak muhteşem tablolar hazırlanabilir. Aslında kibrit sanatı ile her şey yapılabilmektedir. Ev ve arabada buna dâhil. Tabi süs eşyası olarak.


Gerekli malzemeler;


• Yapacağınız çalışmaya yetecek kadar kibrit
• Tablo tahtası
• Yapıştırıcı
• Makas

el yapımı doğum günü hediyesi erkek arkadaşıma

Yukarıdaki malzemeleri elde ettikten sonra işlemlere hemen başlayabiliriz. Öncelikle kibritleri kısaltmak isterseniz her birisini eşit bir şekilde kısaltın. Bu sırada ne tablosu yapacağınızı da belirleyin. Örnek olarak erkek arkadaşınızın ismini yazabilirsiniz. Bu tarz isme özel bir tablo her erkek tarafından beğenilecektir. Farklı denemelerde yapabilirsiniz tabi ki fakat beğeneceğinden emin olmanız gerekmektedir. Yukarıdaki gibi bir sitiller arkadaşınızın ismini yaparsanız ona muhteşem bir hediye vermiş olursunuz. Erkek için el emeği hediyeler arıyorsanız bu fikri kesinlikle değerlendirmelisiniz. Güzel bir işçilik ile yukardaki tablonun aynısından erkek arkadaşınız için yapabilirsiniz. Kibritleri hem birbirine hem de tabloya yapıştırmanız gerekmektedir. Bunun için kaliteli yapıştırıcı almanız gerekir. Ayrıca biraz fazla alırsanız işinizi garantiye almış olursunuz.3: Minik Hediyeleriniz İçin Minik hediye Kutusu

erkek arkadaşa el emeği hediye

Bir insana hediye almak oldukça güzel bir duygudur. Sadece hediye aldığınız kişi için değil hediyeyi alan kişi içinde fazlasıyla güzel bir duygudur. Hele ki hediyenin el emeği göz nuru yapılanı karşıdaki kişi için çok daha güzel bir duygu yaratmaktadır. Erkek için el yapımı hediyeler yerine el yapımı hediye kutusu da yapabilir. Güzel ve küçük bir hediye almış olabilirsiniz. Fakat bunu çok şirin ve etkileyici bir şekilde erkek arkadaşınıza vermek istiyorsunuz. Bunun için ise size yukarıdaki gibi bir hediye kutusu fikri sunuyoruz.


Gerekli malzemeler;

• Renksiz kibrit kutusu
• İğne ve iplik
• Makas


Yukarıdaki gibi sadece 3 parça malzeme ile bu güzel hediye kutusunu hazırlayabilirsiniz. Bu hediyeyi herkes yapabilir. Oldukça basit adımları vardır. Sadece yukarıdaki resme bakarak bile kendinize fikirler üretebilirsiniz. İğne iplik kullanmayı bilen kişiler bu tarz kutunun üstüne oldukça ilginç ve güzel tasarımlar yapabilir. Böyle bir kutuda küçük ve minyatür bir hediye almanın tadı oldukça başkadır. Muhtemelen vereceğiniz kişi tarafından çok uzun bir zaman boyunca saklanacaktır. İğne ve ipliği daha önce kullanmamış birisi ise ufak tefek deneme ve yanılma ile rahatlıkla kavrayabilir. Kibrit kutusu üzerine şekiller çizebilir veya hediyeyi vereceğiniz kişinin ismini yazabilirsiniz.


4: Dondurma Çubuklarını Değerlendirmenin En Güzel Yolu

dondurma çubuklarından el yapımı çerçeve

Dondurma çubukları ne işimize yarayacak demeyin. Bunları kullanarak erkek için el yapımı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Herkes bu tarz bir hediye yapabilir. İsterseniz çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza isterseniz babanıza isterseniz de sevgilinize veya eşinize böyle bir hediye yaparak verebilirsiniz.


Gerekli malzemeler;


• Dondurma çubukları
• Makas
• Yapıştırıcı
• Çubukları boyamak için boya ve fırça


Yukarıdaki malzemeleri elde ettikten sonra yapım aşamalarına geçebiliriz. Öncelikle yukarıdaki gibi bir şekil ile çubukları birleştiriyoruz. Çubukların bağlantı yerlerine yapıştırıcı sıkarak sağlam bir şekilde yapıştırıyoruz. Yapıştırıcıyı kaliteli almalısınız. İyi yapışmaz ise raf kırılabilir ve sizin mahcup olmanıza enden olur. Bu şekilde birçok çubuğu birleştirerek yapıştırıyoruz. İstediğiniz raf boyutuna gelene kadar buna devam edin. Yalnız her çubuğu eşit ve düzenli bir şekilde yapıştırmalısınız. Aksi takdir de yamuk ve düzgün bir görünüme sahip olmaz.

erkek sevgiliye el yapımı doğum günü hediyesi

Bir sonraki aşama ise boyamadır. İstediğiniz kalınlığa ulaşan rafınız yukarıdaki gibi gözükecektir. Sonrasında rafı boyayıp ona güzel bir hava katmanız gerekecek. Bunun için dilediğiniz renkte boya alabilirsiniz. Daha kolay olması açısında sprey boyalardan almanızı tavsiye ediyoruz. Güzel bir şekilde boyanmamış yer kalmayana kadar bu işlemi gerçekleştirin. Ayrıca boya rengini de güzel ve eve uyumlu bir şekilde seçmenizde fayda var. Yukarıdaki ile aynı renk boyayı kullanabilirsiniz.

erkek arkadaşa el yapımı doğum günü armağanı

Boyadan ve kurulumdan sonra raf yukarıdaki gibi olmaktadır. Burada oldukça uzun ve büyük dondurma çubukları kullanılmıştır. Zaten küçük çubuklar ile bu tarz bir raf hazırlamanız mümkün değildir. Bu hediyeye güzel bir kutu hazırlayarak erkek arkadaşınıza verebilirsiniz. Beğenmeme gibi bir lüksü yoktur.


4: Konserveden El Yapımı Kalemlik

konserve kutusundan el yapımı kalemlik

El yapımı hediye fikirleri oldukça fazladır. Birçok hediye fikri çıkartabilir uygulayabilir ve bunu erkek arkadaşınıza verebilirsiniz. Özellikle bu kişi sevgiliniz ise çok daha anlamlı olacaktır. Erkeğe el yapımı doğum günü hediye fikirleri olarak 4’üncü sırada konserve fikrini sunuyoruz. İlk başta komik gelebilir fakat hediyenin son hali oldukça şık olmaktadır.


Gerekli malzemeler;


• Silikon yapıştırıcı
• Yün topları
• Konserve

Yukarıda yer alan malzemeler ile rahatlıkla bu el yapımı hediyeyi yapabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Ayrıca uğraşınıza değecek güzellikte bir hediye olacaktır. Alacağınız kişiyi şaşırtacak bir o kadar da sevindirecektir. Öncelikle almış olduğunuz yün toplarını konserveye silikon yapıştırıcı ile yapıştırınız. Topların rengârenk olması çok daha güzel görünmesine neden olur. Bu aşamada topları sık bir şekilde aralarında boşluk olmadan yapıştırınız. Aslında işlem bu kadar basittir. Fakat konservenin kenarlarında eli kesecek teneke parçaları bırakmamaya özen gösteriniz.


5: El Yapımı Kartonlardan Kalemlik

erkek arkadaş için el yapımı hediyeler

Erkek arkadaşa el yapımı doğum günü hediyesi vererek onu çok sevindirebilirsiniz. El yapımı hediyeler birçok kişi tarafından sevilmektedir. Nedeni ise emek olmasıdır. Bir hediyeyi kendi emeğin ile değiştirmek süslemek veya sıfırdan hediye yaparak, karşısındaki kişiye ne kadar fazla değer verdiğini gösterir. Sıradaki el yapımı hediyesi ise kalemlik… Gerekli olan malzemeler yukarıdaki gibidir. Yapıştırıcı ve makas kesme, şekillendirme ve kartonları birbirine yapıştırmak için gereklidir. Yukarıdaki gibi kartonları elde ettikten sonra yapım aşamalarına geçebilirsiniz. 1 tane geniş iki tane küçük göz bulunmaktadır. Aynı zamanda arkasında kalemlik için kullanılabilecek 3 tane uzun göz bulunuyor. Bu şekilde kartonları yapıştırmadan önce kötü görseli kaldırmak amacı ile kaplamanız iyi olacaktır. Bütün işlemler bittikten sonra erkek arkadaşınız için bu güzel el yapımı hediyeyi verebilirsiniz.


6: Sevgili İçin El Yapımı Işıklı Tablo

el yapımı ışıklı kalp pano

Doğum gününde sevgilinize hediye seçmek çileden çıkartabilir. Bu nedenle ona her zaman beğenebileceği bir el yapımı hediye yapabilirsiniz. Erkek arkadaşa el yapımı doğum günü hediyesi ne olursa olsun beğenilmektedir. Erkekler, sevgililerin onlara bir şeyleri ilgilenerek ve emek vererek yapmasından oldukça hoşlanmaktadır. Sıradaki örneğimizde bir tablo var. Ama el emeği göz nuru bir tablo…

Gerekli malzemeler;

• Kalp şeklinde sunta
• Birçok fotoğraf
• Yapıştırıcı
• Sunta etrafını dönmesi için LED

Yukarıdaki malzemeleri elde ettikten sonra yapım aşamalarına geçebilirsiniz. Yapım oldukça basit adımlardan tamamlanmaktadır. Kolay bir şekilde herkes yapabilir. Öncelikle fotoğrafları suntaya kalp şeklini bozmayacak şekilde yukarıdaki gibi yapıştırın. Fotoğrafların arasında kesinlikle boş yer ve ara olmamalı. Bu oldukça kötü gösterebilir. Bu işlemi tamamladıktan sonra LED’i veya yılbaşı lambasını suntanın etrafına resimdeki gibi dolandırıp yapıştırın. Yılbaşı veya LED için pille çalıştıracak şekilde düzeneği de elektrikçilere sorarak elde edebilirsiniz.


7: El Yapımı Avize

el yapımı avize

Erkek arkadaşınız için oldukça ilginç ve gerekli el yapımı hediye fikirleri sunmaya devam ediyoruz. Sıradaki fikrimiz avizeler üzerinedir. Her evde ve her türlü lambada kullanılabilecek tarzdadır bunlar. El yapımı olması da çok ayrı bir hava katmaktadır. Sizlere mükemmel derecede güzel ve eğlenceli bir avize yapma fikri sunuyoruz.

kağıttan el yapımı lamba

Öncelikle yukarıdaki gibi yuvarlak top gibi bir avize almanız gerekmektedir. Oldukça uygun fiyatlı bu şekilde satılmaktadır. Daha sonra dışına süs yapmak için resimdeki kâğıt parçalarından birçok kesmeniz gerekmektedir. Bunu en aşağıdan yukarıya doğru sık bir şekilde yapıştırmalısınız. Kâğıtları oldukça çok kullanarak güzel bir görüntü yakalamaya çalışın.

erkek sevgiliye el yapımı doğum günü hediyeleri

Sonrasında ise yukarıdaki gibi bir görüntüye sahip avize yapmış olacaksınız. Bu avizeyi erkek arkadaşınıza hediye ederek onu oldukça sevindirebilirsiniz. Ayrıca evinde bu avizeyi kullandığını bilmek sizi de oldukça mutlu edecektir.
Bu makalede sizlere evde kendiniz hazırlayabileceğiniz çok güzel hediye fikirleri sunduk. Erkek arkadaşa el yapımı hediye fikirleri kullanarak ona daha önce hiç verilmemiş bir hediye sunabilirsiniz. El yapımı hediyeler insanların üzerinde çok daha ağır duygu yükü bırakmaktadır. İnsanlar sevmediği kişiler için bu tarz hediyeler hazırlamazlar.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.