sadsad x
asdasd
Evde Doğum Günü Pastası Yapımı

Evde Doğum Günü Pastası Yapımı

05 Ocak 2018

Dünyaya gözlerimizi açtığımız gün olarak kutlanan doğum günleri en az çocuklar kadar yetişkinler için de önemli ve unutulmaması gereken bir gündür. Herkes bu günün hatırlanmasını ve kutlanmasını arzu eder. Evde doğum günü pastası yapmak bu günü çok daha özel kılacaktır. Kutlamanın boyutları ve yapacağınız doğum günü partisi için belirleyici olan tek kıstas ise kendi beklentilerinizdir. Ancak vereceğiniz davetin kaç kişilik olduğu pastanın boyutlarını belirlemek adına çok önemlidir. Kalabalık davetlerde yapacağınız pastanın küçük olması büyük bir sorun yaşanmasına neden olurken, fazla katılımcının olmadığı bir davette hazırlayacağınız büyük bir pasta ise tüketilemeyecektir. Doğum günü pastasını hazır alabileceğiniz gibi çok daha düşük bir maliyetle evde doğum günü pastasını kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Peki, doğum günü pastası nasıl yapılır?

Kendi Doğum Günü Pastanızı Kendiniz Yapabilirsiniz

kolay şekilde doğum günü pastası yapımı

Günümüzde pastanede hazır olarak satılan pastaların fiyatları her geçen gün artmayı sürdürürken daha düşük maliyetlerle doğum günü partisi yapmak isteyen kişiler bu nedenle el yapımı doğum günü pastası hazırlamayı tercih etmektedir. Yaygın kanının aksine aslında evde doğum günü pastası hazırlamak sanıldığı gibi çok zor değildir. Önemli olan pastanın kekini ve kremasını başarılı şekilde pişirerek tüm malzemeyi özenle bir araya getirmektir. Süsleme kısmı için şeker hamuru kullanabileceğiniz gibi aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi evde doğum günü pastası yapmak için hazır şekerlemeler ve çikolatalar kullanabilirsiniz. Bu tip bir kaplama tercih etmeniz durumunda pastanın dışını krema ile kaplamak konusunda çok titiz davranmanız da gerekmez.

Hazır Pasta Keki Kullanmak Yerine Pandispanya Yapabilirsiniz

evde doğum günü pastası nasıl yapılır

Pek çok markette hazır pasta tabanları satılmakla beraber evde yapılan pandispanyalar çok daha yumuşak ve hazır doğum günü pastalarını andıran pastalar hazırlamanızı sağlayacaktır. Bu nedenle doğum günü pastası yapmak istiyorsanız mutlaka hazır pandispanya kullanmak yerine evde pandispanya yapmayı tercih etmeniz gerekir. Bunun için internet sitesi üzerinden hizmet veren yemek siteleri üzerinden paylaşılan tarifleri inceleyebilirsiniz. Yine video paylaşım siteleri üzerinden yayımlanan el yapımı doğum günü pastası tarif videolarını inceleyebilir, bu videoları adım adım takip ederek kendi doğum günü pastanızı hazırlayabilirsiniz.

Pasta Keki ve Kremayı Birleştirin, Süsleyin

doğum günü pastası nasıl yapılır

Hazırlayacağınız pandispanya keki krema ile birleştirdikten sonra evde doğum günü pastası yapmak için en zor adım olan süsleme bölümüne geçmeniz gerekir. Bu noktada dikkat etmeniz gerekenleri sizler için maddeler halinde sıralıyoruz;


• İlk kez evde doğum günü pastası yapmak istiyorsanız süsleme konusunda çok iddialı olan modeller yerine daha basit olan modellerle işe başlamanız daha doğru olacaktır. Süsleme ne kadar kolay görünse de pasta yapmanın en zor aşamasıdır. Bu nedenle el yeteneğinize ne kadar güvenirseniz güvenin mutlaka kolaydan işe başlayın.

• Parti konseptine bağlı kalın. Partiniz için seçeceğiniz konsepte uygun olan pasta süslemeleri tercih edin. Özellikle de şeker hamurlu yaş pasta yapacaksanız bunu başarmanız çok daha kolay olacaktır.

• Hazırlayacağınız pasta süslemesini doğum gününü kutlayacağınız kişinin yaşına uygun olarak tasarlamayı unutmayın. Bir yetişkin için çocuk pastası hazırlamak ne kadar yanlışsa bir çocuk için de yetişkin pastası hazırlamak o kadar yanlış olacaktır. Sevdiğiniz kişi için hazırlayacağınız pastayı çok iyi şekilde tasarlayın. Onun sevdiği şeyleri pastada kullanmaya dikkat edin. Çikolatayı çok seviyorsa çikolatalı doğum günü pastası, çikolatadan hoşlanmıyorsa meyveli yaş pasta hazırlamayı tercih edebilirsiniz.

• Doğum günü pastasını mutlaka bir gün önceden hazırlayın ve dolapta soğutun. Bu sayede kreması katılaşarak servisinizi kolaylaştıracaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.