sadsad x
asdasd
El Yapımı Doğum Günü Süsleri

El Yapımı Doğum Günü Süsleri

22 Eylül 2017

Doğum günü denilince herkesin aklına lezzetli pastalar, birbirinden özel hediyeler ve kutlamalar gelir. Herkes, kendini çok özel hissetmek istediği doğum gününde arkadaşları, sevgilisi ve ailesi ile kutlama yapmak ister. Evde, açık alanda veya güzel bir mekanda yapılan doğrum günü kutlamalarında çeşitli süsler yer alır. Bu süslerin her biri el yapımı olarak özenle hazırlanır. Sevgiliniz veya arkadaşınız için yapacağınız doğrum günü sürprizinde siz de kendi yaptığınız süsleri kullanabilirsiniz. Bu süsler için bir kaç gün zaman ayırın ve daha özel bir görünüm yaratın. İhtiyacınız olan tek şey süs fikirleri ve yapımda kullanacağınız ürünlerdir.

Doğum Günü Süsleri Nasıl Yapılır?

Küçük çocuğunuz, sevgiliniz veya yakın arkadaşınız için yapacağınız doğum günü partisi için birbirinden güzel doğum günü parti malzemeleri hazırlayabilirsiniz. Doğum günü süslerini hazırlamak için evdeki boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Öncelikle hangi süsleri hazırlayacağınıza karar vermelisiniz. Doğum günü sürprizini yapacağınız mekanı da göz önünde bulundurarak örnek fikirlerden seçim yapabilirsiniz. Daha sonra süsler için gerekli olan malzemelerin listesini hazırlayın. Evdeki malzemeleri bir araya getirin ve eksikleri tamamlayarak işe başlayın. Süsleri hazırlarken fotoğraf, balon, renkli kartonlar, kutu ve kavanozlar işinize yarayacaktır.

Çiçekli Baş Harf Süsü Hazırlama

El yapımı doğum günü parti süsleri

Evdeki kullanmadığınız veya eskiyen yapay çiçekler ile oldukça dikkat çekici bir doğrum günü süsü yapabilirsiniz. Öncelikle karton veya mukavvadan doğrum günü sahibinin baş harfini oluşturun. Daha sonra bu harfin içerisine saplarını kesmiş olduğunuz yapay çiçekleri yapıştırın. Dilerseniz sim ve pullar ile süsleyebilirsiniz. Bu süs, yemek masanının veya doğum günü pastasının yanına çok yakışacaktır.

Tül İle Balon Süsleme

doğum günü süsleri

Satın aldığınız renkli balonların daha dikkat çekici ve özel görünmesini istiyorsanız bu harika fikri kullanabilirsiniz. Büyük parçalar halinde kestiğiniz tülleri balonları şişirdikten sonra üzerine sarın.

doğum günü kupa bardağı

Balonların hemen altını çiçekli ip veya şerit ile bağlayın. Sandalyelere bağlayacağınız veya evin tavanına salacağınız tüllü balonlar herkesin dikkatini çekecektir.

Renki Şeritler İle Dikkat Çekici Süs Yapımı

Doğum günü parti süsleri el yapımı

Kırtasiyeden çok uygun fiyatlara alacağınız renkli şeritler ile oldukça hareketli görünüme sahip bir süs yapabilirsiniz. Doğum günü konseptinize uygun olan 5 renk şerit alarak işe başlayın. Bu şeritleri fotoğrafta gösterdiği gibi kesin ve ortasını döndürerek ikiye katlayın. Katladığınız yerdeki yuvarlaktan ip geçirin. Renki şeritlerden oluşan bu ipi iki ağaç arasına, masanın etrafına veya evin duvarına asabilirsiniz.

Çocuklar İçin Balık Duvar Süsleri

kolay parti süsleri el yapımı

Küçük kardeşiniz veya çocuğunuz için doğrum günü partisi mi veriyorsunuz? O halde el yapımı süsler ile bu partiyi renklendirebilirsiniz. Üstelik bu süsler oldukça ekonomiktir. Marketten renkli plastik tabaklar alın veya aldığınız beyaz tabakları boyayın. Daha sonra tabakların kenarından bir üçgen parçası keserek çıkartın. Bu üçgen parçasını resimdeki gibi farklı bir kenara yapıştırın. Tabaklara göz ve ağız çizerek onları balık figürüne dönüştürün. Bu balıkları masanızın üzerinde veya duvarda kullanabilirsiniz.

Tahta Çubuklardan Doğum Günü Kartları

evde parti süsü yapımı

Çay ve kahve karıştırıcı tahta çubuklardan 1 kutu alarak bu süsleri hazırlayabilirsiniz. Öncelikle kırtasiye veya hediyelik ürünlerin satıldığı yerlerden doğum gününe özel etiket çıkartın. Resimde görmüş olduğunuz etiket sizin için iyi bir örnektir. Bu etiketleri kestiğiniz karton parçalarına yapıştırın. Son olarak kartonları da ince çubuklara yapıştırın ve kurdele ile süsleyin. Bu süs için dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

İçi Parlayan Balon Yapımı

balonla doğum günü parti süsü yapımı

Doğum günü partisi için aldığınız balonların sıradan olduğunu mu düşünüyorsunuz? O halde bu balonları kendi fikirleriniz ile renklendirin. Kırtasiye veya marketten bir paket pul alarak balonların içerisine bir miktar doldurun. 

Doğum Gününe Özel Anı Kutusu

Daha sonra balonları şişirdiğinizde ne kadar güzel bir görüntü elde ettiğinizi göreceksiniz. Renkli pulların yerine sim de tercih edebilirsiniz. Hatta farklı ve bir o kadar orijinal bir süs için bu balonları konfeti olarak kullanabilirsiniz.

Çocuklar İçin Lastikli Maske

kolay yapılan parti süsleri

Çocuk doğum günlerinin her biri eğlenceli ve renklidir. Birbirinden farklı süsler ise bu renkliliği oluşturur. Evde hazırlayacağınız süs ürünleri ile çocuğunuzun doğum gününü renklendirebilirsiniz. Çocukların başına takacağı bu süs her birinin hoşuna gidecektir. Renkli keçeler alarak fotoğrafta olduğu gibi kesin ve süsleyin. Her keçe için farklı göz ve kulak yapabilirsiniz. Son olarak lastikli ip takarak bu süsü bir maske haline getirin. Keçeleri hazırlarken hayal gücünüzü kullanmayı ihmal etmeyin.

Işıltılı Parti Bardağı Yapımı

el yapımı doğum günü parti süsleri


Doğum günü partisinde kullanacağınız bardakları ışıltılı bir görünüme dönüştürebilirsiniz. Bu süsleme için cam veya karton bardakları kullanabilirsiniz. Bardakların alt kısmına sprey yapıştırı sıkın. Derin bir tabağın içerisine simlerinizi dökün ve bardakları üzerinde gezdirin. Böylelikle yapıştırıcı sıktığınız yerler ışıl ışıl olacaktır. Sprey yapıştırıcıyı harf veya kalp biçiminde de sıkabilirsiniz.

Büyük Anı Tablosu

doğum günü ev süsleri el yapımı

Doğum günü sürprizini yapacağınız kişi ile tüm anılarınızı bir araya getirin. Bu kişi sevgiliniz ise en eğlenceli, romantik ve güzel anılarında çektiğiniz fotoğrafları seçin. Çocuk partisi yapıyorsanız bebekliğinden itibaren olan renkli fotoğrafları tercih edin. Resimde gördüğünüz fotoğraf tablosu, en iyi fikirlerden biridir. 

anı köşesi

Siz de tahta bir çerçeveye ipler bağlayarak fotoğrafları mandal ile asabilirsiniz. Tahtayı süslemek için çiçek veya balon kullanabilirsiniz.

Elden Ele Gezen Parti Süsleri

kolay yapılabilen parti süsleri

Doğum gününe davet ettiğiniz kişilerin elinde süs olması oldukça güzel bir görünüm oluşturabilir. Renkli keçeler ile hazırlayacağınız figürler, misafirlerin ellerinde gezecektir. Bu süsleri hazırlamak için öncelikle çöp şiş, düz renk ve simli keçe almalısınız. Keçeleri fotoğrafta olduğu gibi farklı şekillerde keserek çöp şişlerin üzerine yapıştırabilirsiniz. Kız arkadaşınızın doğum gününde ruj, gözlük, dudak gibi şekilleri tercih edebilirsiniz. Erkek arkadaşınız için ise daha çok araba, kadeh ve papyon çizimleri hoş olacaktır.

El Yapımı Taçlar

El yapımı doğum günü parti süsleri

Doğum günleri için belirlenen bir konsept içerisinde farklı ürünler barındırabilir. Bu ürünler şapka, taç veya maske olabilir. Taç içeren bir konsept özellikle davete katılan kadınlar ve genç kızların çok hoşuna gidecektir. Metal taç, kumaş veya keçe, sim, yapay çiçek ve ip gibi malzemeleri alarak taçları yapmaya başlayabilirsiniz.

En Eğlenceli Emoji Süsleri

Doğum günü parti süsleri el yapımı

Emojilerden vazgeçemeyen arkadaşınız veya sevgiliniz için birbirinden eğlenceli doğum günü süsleri hazırlayabilirsiniz. Market veya kırtasiye gibi yerlerden alabileceğiniz emoji sünger topları, süslemeler için idealdir. Bu süsleri fotoğrafta gördüğünüz gibi halka bir sünger üzerine yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz kalp biçimdeki sünger veya kartonlar da işinize yarayabilir. Bu süsü doğum günü yapacağınız yerdeki en güzel alana asmalısınız.

Işıltılı Pipet Kavanozları

kolay parti süsleri el yapımı

Evde bulunan boş kavanozları, doğum günü süslemesi için kullanabilirsiniz. Masanın üzerine koyacağınız pipetler için şık kavanozlar yaratın. Cam kavanozların rengini belirlemek için konsepte uygun simleri tercih edin. Farklı renklerdeki simleri tepsinin içerisine dökün ve üzerini yapıştırıcı ile kapladığınız kavanozları simlerin üzerinde gezdirin. Kavanozlar tamamen sim olduğunda kuruması için bırakın. Son olarak bu kavanozları kurdele ile süsleyin ve içerisine pipetleri yerleştirin.

Resimli Yazı Tablosu Yapımı

kolay yapılan parti süsleri

Doğum gününde duvara asacağınız el yapımı bir tablo hazırlayabilirsiniz. Bu tablo için bir tuval aln ve konsepte uygun olarak doldurun. İlk olarak hafif tonlar ile tuvali boyayın. Daha sonra üzerine bir cümle yazın ve küçük bir figür çizin.

doğum günü kartları

Doğum günü olan arkadaşınız veya sevgilinizin en sevdiği eşya veya meyveyi çizebilirsiniz.

Fotoğraflı Uçan Balonlar

doğum günü ev süsleri el yapımı

Doğum günlerinin olmazsa olmazı balonlardır. Evde veya farklı kapalı bir mekanda yapacağınız doğum günü için birbirinden renkli balonlar alabilirsiniz. Bu balonlar helyum gazı ile şişirildiğinde yer çekimine aykırı davranır. Siz de bunu bir fırsat olarak bilin ve her birinin ucuna fotoğraf karelerini bağlayın. En güzel anılarınızı ve sevdiğiniz fotoğrafları balonların ucunda görerek daha romantik bir doğum günü sürprizi yapabilirsiniz.

Kartondan 3 boyutlu Meyve Yapımı

kolay yapılabilen parti süsleri

Marketten alacağınız karton kutuları keserek 3 boyutlu meyveler oluşturabilirsiniz. Özellikle çocuklar için yapılan doğum günleri için bu fikir oldukça eğlencelidir. Karton kutuyu istediğiniz bir meyvenin dilimine uygun olarak kesebilirsiniz. Bunlardan en kolayı karpuz dilimidir. Karton parçaları bantladıktan sonra üzerine şerit biçiminde kestiğiniz renkli kağıtları fotoğraftaki gibi yapıştırabilirsiniz. Bu fikri emoji yapmak için de kullanabilirsiniz.

Sandalyeler İçin Yapımı Kolay Süsleme

kolay yapılabilen parti süsleri,

Doğum günü masasının etrafında dizili olan sandalyeler, süslenmeye en müsait eşyalardır. Sandalyelerin etrafını süslemek, atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Uygun fiyatlar ile alacağınız tülleri veya evde bulunan renkli kumaşları sandalye süslemek için kullanabilirsiniz. Bu tülleri şeritler halinde keserek sandalyenin etrafına dolayabilir veya tek tarafına asabilirsiniz.

Kızlara Özel Doğum Günü Tacı

Doğum günü parti süsleri el yapımı

Doğum günü sürprizi yaptığınız kız arkadaşınız için onu çok mutlu eden bir taç hazırlayabilirsiniz. Bu taç özellikle ilkbahar ve yaz aylarında doğum günü olan kızlar için çok uygundur. Tel ve yapay çiçekleri kullanarak bu süsü hazırlayabilirsiniz. Dilediğiniz renklerdeki yapay çiçekleri, telin üzerine geçirin ve sabitleyin. Daha sonra bu teli baş boyutunda yuvarlak yaparak sağlamlaştırın. Bu süs doğum gününden sonra saklanacak en güzel hediyedir.

Romantik Mum Kavanozu Yapımı

balonla doğum günü parti süsü yapımı

Romantik bir doğum günü sürprizi için mumlar olmazsa olmazdır. Mumların daha etkileyici ve güzel görünmesi için biraz el becerinizi kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız boş kavanozları alarak süslerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

ışıklı kalp pano

Cam kavanozların içerisine yapıştıcı sürerek renkli simleri serpin. Daha sonra küçük mumlar alarak kavanozun kapağına yapıştırın. Doğum gününde bu kavanozları ters biçimde koyarak içerisindeki mumları yakın.

Ananas İle Masa Süsü Yapımı

kolay parti süsleri el yapımı

Doğum günü partisinde masada yer alan meyvelerden biri ananastır. Dilimleyerek masada servis ettiğiniz ananası kabuklu olarak marketten almayı tercih edin. Daha sonra bu ananasın baş kısmını kesin ve kabuğunu kesmeden içerisini oyun. Oyduğunuz ananas dilimlerini servis tabağına alırken dışını süs olarak kullanın. Masanın ortasına koyacağınız ananas kabuğunun içerisine canlı çiçekler yerleştirebilirsiniz.

Küçük Balonları Meyveye Dönüştürün

balonla doğum günü parti süsü yapımı

Market veya kırtasiyede çoklu olarak satılan mini balonları alarak dikkat çekici bir süsleme yapabilirsiniz. Çocuğunuzun veya eğlenceli arkadaşınızın doğum gününde etrafa asılmış olan meyve balonlar herkesin ilgisini çekecektir. Farklı biçimlerdeki ve renklerdeki balonları bir araya getirerek onları meyvelere dönüştürün. Yaprak biçimdeki kartonlar ile de süslemeyi ihmal etmeyin. Bu meyve balonları dilediğiniz yere asabilirsiniz.

Renkli Kağıtlar İle Yapılan Çiçek Topları

Doğum günü parti süsleri el yapımı

İlkokuldaki el işi derslerinde kullandığınız yumuşak kağıtları hatırlamayan yoktur. Bu yumuşak dokulu el işi kağıtları, en güzel ve hareketli süsleri hazırlamak için hala kırtasiyelerde satılıyor. Farklı renklerden oluşan bu kağıtları alarak süslemelerinizi yapabilirsiniz. Fotoğrafta gördüğünüz çiçek topunu elde etmek için aynı yolları izleyin. Ortaya çıkardığınız çiçek toplarını masanın üzerine serpin. Dilerseniz balonların alt kısmına da bağlayabilirsiniz.

doğum günü hediyeleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.