sadsad x
asdasd
Evlilik Yıldönümü Nasıl Kutlanmalı?

Evlilik Yıldönümü Nasıl Kutlanmalı?

20 Kasım 2018

Tanışma, flört, sevgililik, söz, nişan ve evlilik… Adım adım ilerlediğiniz bu yolda evliliğinizin birinci yıldönümüne mi yaklaşıyorsunuz? Yoksa evlilik yıldönümü yaklaşıyor ve geçen onca yılın ardından eşinize farklı bir kutlama mı yapmak istiyorsunuz? O zaman gözlerinizi dikkatle açın. Sizlere evlilik yıldönümü kutlaması hakkında ufak tüyolar vereceğiz…

Genel olarak halk içerisinde kadınlar tarafından bu işi erkeğin yapması gerektiği konusunda bir algı yaratılıyor. Fakat her iki cins tarafından da evlilik yıldönümü denilen hadise yalnızca kadına ya da erkeğe özgü bir olay olarak görülmemelidir.  Çiftler arasında evlilik yıldönümü kutlaması yapılırken “sen yap, ben yapayım” lafı geçmemelidir. Her iki taraf da o günün anlamını ve özelliğini kalbinde, ruhunda ve bedeninde hissetmelidir. Önemli olanın birlikte vakit geçirmek olduğu ve geriye bakıldığında güzel, sıcacık anılar biriktirmek olduğu unutulmamalıdır. Peki evlilik yıldönümü nasıl kutlanmalı ve neler yapılmalı, neler yapılmamalıdır?


Monotonluktan Vazgeçin

evlilik yıldönümü nasıl kutlanır

Evlilik yıldönümü kutlamalarınızı her yıl aynı yerde ve aynı zamanda yapmaktan vazgeçmelisiniz. Örneğin her yıl yemeğe çıkıyorsanız, bu yıl bir farklılık yapın ve o yemek yerine yeni bir yer, şehir ya da mekan keşfedin. Bu ilişkinizin alevlenmesini sağlayacaktır. Farklı yerleri birlikte keşfetmek hem eğlenceli olacak hem de farklı bir kutlama tarzı olacağı için hafızanızdan silinmeyecek anılar biriktirmenizi sağlayacaktır.Pahalı Hediyeler Almanıza Gerek Yok

evlilik yıldönümü nasıl kutlanır

Birbirinize pahalı hediyeler almaktan vazgeçmelisiniz. Hediyeye vereceğiniz parayla eşinize daha güzel ve özel sürprizler yapabilirsiniz. Örneğin bir tatile gidebilirsiniz. 1 günlüğüne de olsa otel odası ayırtarak şarap eşliğinde birbirinizle sohbet edebilir, bu sohbetin ardından tatlı dakikalar yaşayabilirsiniz. Günün sonunu birbirinize yapacağınız güzel bir masajla bitirebilirsiniz.  Çoğu çift maneviyatı arttırmak için el yapımı hediyeler de tercih etmektedir.

evlilik yıldönümü

fiyat

Dilerseniz siz de el yapımı hediye yapabilir ve eşinize bir ömür boyu saklayabileceği kendi el emeğinizi ve sevginizi kattığınız hediyeyi armağan edebilirsiniz.

Uzun Zamandır Yapmadığınız Şeyleri Yapın

evlilik yıldönümü nasıl kutlanır

Eğer uzun zamandır birlikte yaptığınız herhangi bir aktiviteyi yapamıyorsanız, bugün bunu gerçekleştirmek için tam da sırası olduğunu unutmayın! Sevgiliyken gittiğiniz bowling salonları aklınızdan bir türlü çıkmıyor ve ne kadar eğlendiğinizi hatırlayarak eski günleri yad ediyorsanız bu evlilik yıldönümünde bowling salonuna gitmeyi deneyin. Bu mutlu ve güzel anılarınızı canlandırmanızı sağlayacaktır. Anıların canlanması birbirine karşı duyduğunuz sevgiyi, aşkı sizlere hatırlatacaktır. 


Kış Mevsimine Denk Gelen Tarihler

evlilik yıldönümü nasıl kutlanır

Eğer eşinizle evlilik yıldönümü kutlaması yapmacağınız tarih kış mevsimine denk geliyorsa evde oturmak zorunda olduğunuz için üzülmemelisiniz. Baş başa da evinizin içerisinde romantik dakikalar geçirebilirsiniz. Güzel bir yemek eşliğinde sohbet edebilir ve evinizi en şık restorana dönüştürebilirsiniz. Evlilik yıldönümlerinizde dışarıda kutlama yapacaksınız diye bir zorunluluk yoktur. Evde baş başa geçireceğiniz romantik dakikalara hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı katabilirsiniz. 


Güzel Mesajlar Atın

evlilik yıldönümü nasıl kutlanır

Evlilik yıldönümünüzün olduğu gün yüz yüze kutlama yapacak olmanız eşinizi şımartmayacağınız anlamına geliyor. İşe gittiği zaman ya da ayrı kaldığınız zaman ona güzel ve etkileyici bir mesaj atabilirsiniz. Bu hem onu her an düşündüğünüz anlamına gelecek hem de kısa ve öz bir mesajla ona olan aşkınızı dillendirmenizi sağlayacaktır. Sevginizi bazen hareketlerle bazen dilinizle belli etmek, aşkınızı alevlendirecek ufak ama önemli detaylardan yalnızca birisidir. 


Basit Olmaktan Korkmayın

evlilik yıldönümü nasıl kutlanır

Kimi zaman en güzel evlilik yıldönümü en basit şekilde yapılan kutlamadır. Birer bardak kahve ve bir pikeyle beraber gün doğumunu birlikte izleyebileceğiniz bir kutlama yapabilirsiniz. Önemli olanın birlikte olmak olduğunuz yazımızın en başında sizlere belirtmiştik. Birlikte geçirdiğiniz her zamanın ve saniyenin özel olduğunu unutmayın, basit kutlama yapmaktan korkmayın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.