sadsad x
asdasd
Explosion Box Sürprizi Nasıl Yapılır

Explosion Box Sürprizi Nasıl Yapılır

22 Aralık 2017

Bu yazımızda sizler için en kolay şekilde sevgilinize Explosion Box Sürpriz Kutu sürprizini nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Yepyeni bir yıla mutlu bir başlangıç yapacağımız o büyülü güne doğru hızla ilerlerken pek çok kişiyi de sevdiklerine nasıl bir sürpriz yapacaklarına karar verme telaşı sarmış durumda. Herkes sevdiği kişiye onu ne kadar çok önemsediğini gösteren bir hediyelik almayı amaçlarken, hediye kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da hediyenin içerisine konduğu kutu olarak kabul ediliyor. Gösterişli bir kutu ile sıradan bir kutu arasında yapılan kıyaslamada daha kutuyu görür görmez sevdiğiniz kişinin yaşayacağı heyecan arasında büyük bir fark bulunur. Yani en az seçtiğiniz hediye kadar bu hediyeyi içerisine koyacağınız kutuda önemlidir. Bu noktada etkileyici bir yılbaşı hediye fikiri arayan kişilerin kullanabilecekleri bir seçenekte patlayan kutu sürpriz hazırlamak olabilir.

Sürpriz Kutu Nedir?

Explosion Box Sürprizi nasıl yapılır


En az hediye kadar içerisine hediye koydukları kutuya da önem veren kişilere hitap eden sürpriz kutusu ya da yabancı ismi ile Explosion Box evinizde kendinizin hazırlayabileceği oldukça anlamlı bir hediyedir. Elişi becerilerinizi kullanarak hazırlayacağınız bu kutunun merkezine ana hediye konulur ve etrafında sevgiliye hediye verilecekse onunla beraber olan resimleriniz ve aşk sözleriniz yer alan detaylar kullanılır. Hediye kime verilecekse farklı versiyonlar hazırlanır. Örneğin anneye hediye edilecekse anne ile olan resimler ve anneler ile ilgili özel sözler, babaya hazırlanacaksa babanız ile olan resimleriniz ve yine baba hakkı ile ilgili olan sözler kutunun içerisine özenle yerleştirilmelidir.

Patlayan Sürpriz Kutusu


Son derece etkileyici bir görüntüye sahip olmasına rağmen yapımı oldukça kolaydır. Kutuyu kendinizin el emeği kullanarak hazırlamanız da sevgilinizin bu hediyeyi çok daha değerli bulmasının sağlayacaktır. Aşkın ve sevginin arttırılmasını sağlayan en etkili hediyeler olan el emeği hediyeler için bu özel kutular biçilmiş kaftanlardır. Kutuyu hazırlamak için internette yer alan el işi siteleri üzerinden yayımlanan farklı modelleri inceleyerek karar verebilirsiniz.

Explosion Sürpriz Kutu Nasıl Hazırlanır?

Explosion Box Yapımı


Sevdikleriniz için yılbaşı, doğum günü, evlilik yıldönümü ya da anneler günü için aslında vereceğiniz her türlü hediyede kullanmak üzere sürpriz kutu hazırlayabilirsiniz. Patlayan sürpriz kutusu için farklı pek çok seçenek sunulurken bunlar arasında öne çıkanlardan biri de resimli sürpriz kutusu hazırlamaktır. Bu kutuyu hazırlamak isterseniz öncelikle aşağıda yer alan malzemeleri temin ederek işe başlayın.

Explosion Box Yapımı

Evde Sürpriz Kutusu Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Explosion Box Nasıl yapılır


• Dilediğiniz renkte seçeceğiniz bir 45X45 ölçülerinde karton. (Sevgililer günü için hazırlayacaksanız kırmızı siyah, yılbaşı kutlaması için hazırlayacaksanız kırmızı ve yeşil tonları, kız arkadaşınızın doğum günü için hazırlayacaksanız pembe beyaz gibi tüm tercih size ait)
• Yine dileyeceğiniz renklerden seçeceğiniz 15X15 cm boyutlarına sahip olan renkli kağıtlar,
• 15X15 cm boyutunda bir kâğıda çizilen kalp kalıbı,
• 45X45 beyaz karton,
• 42X42 cm boyutlarında istediğiniz renkte bir karton,
• Kapak yapmak için kullanacağınız 15X15 cm boyutlarında karton,
• Çizimde kullanacağınız cetvel,
• Kesmek için makas,
• Yapıştırmak için yapıştırıcı,
• Kutuyu bağlamak için kurdele,
• Süslemede kullanacağınız dilediğiniz malzemeler.

patlayan Kutu

Evde Sürpriz Kutu Nasıl Yapılır?

Kolay Explosion Box Nasıl yapılır

1. Sevgilinize hediye etmek için fotoğraflı hediye kutusu yapmak istiyorsanız işe ilk olarak temin ettiğiniz kartonu 15X15 ölçülerinde olmak üzere cetvel kullanarak 9 eşit parça oluşturacak şekilde çizmektir. Bunun için önce cetvel kullanarak ölçümleri yapın ve noktalar koyarak çizeceğiniz yeri belirleyin. Ardından yine cetvel den yardım alarak 9 eşit kare oluşturacak şekilde temel çizgileri oluşturun.
2. Bu kartonun üzerine yapıştıracağınız 15X15 cm boyutlarında dilediğiniz renklere sahip olan bir kâğıt seçin. Bu kâğıdın üzerine kalıp olarak kullanacağınız bir kalp figürü seçin ancak bunu yaparken kağıdı kartonun üzerine oturtun ve kalbin alt köşesi tam çizdiğiniz kare köşesine oturacak şekilde çizim yapın.
3. Ardından oluşturduğunuz bu kalıbı köşelerde yer alan 4 adet karenin üzerine koyarak kalpleri çizin ve düzgün bir şekilde kesin.
4. Kalpler arasında yer alan çizgileri cetvelden de yardım alarak katlayın.
5. Bu çizgileri belirledikten sonra kalplerin ortalarından geçecek çizgiyi yine cetvel yardımı kullanarak katlayın. Ancak bu işlemi tam kalbin sonuna olacak şekilde yapın.
6. 45 X 45 cm boyutlarındaki beyaz kartonu kullanarak yine aynı şekilde 15X15 cm boyutlarında 9 kare oluşturacak şekilde kesin.
7. Bu kartonu yapacağınız hediye kutusunun içerisini beyaz renkli olması amacı ile kullanacaksınız. 3 adet köşeyi tamamen keserek çıkarın ve kalan bir köşeyi de diğerinin üzerine kapak olacak şekilde kesmeden bırakın. Bu kapaklı bölüme sevgiliye sürpriz yapmak için resim albümü olarak kullanabilir, içerisine farklı süsler koyarak kendinize ait bir tasarım oluşturabilirsiniz.
8. 42X42 cm boyutlarındaki kartonu 14X14 cm boyutlarında çizerek kesin. Kartonun sadece resim albümü olarak kullanacağınız yerde kalan kısmını kesin ve bunu da beyaz kartonun üzerine yapıştırın.
9. Bundan sonra kutunuzu hazırlarken kullanacağınız tüm süslemeler tamamen sizin zevkinize ve hayal gücünüze kalmış durumda. Tüm süslemeleri bitirdikten sonra kutunun kapağını yapmaya başlayın.
10. Kutu kapağını yapmak için 15X15 cm boyutlarında bir karton kullanın ve kartonun kenarın yaklaşık 1,5 cm boşluklar oluşturacak şekilde çizgiler çizin. Çizgilerin birleşme yerlerinde oluşan küçük karelerin solda kalan kısımlarını keserek katlayın. Ardından bu yerleri kutu kapağı olacak şekilde katlayın. Üzerini istediğiniz malzemeler ile süsleyin ve yapmış olduğunuz hediye kutunuzu tamamlayın.

Kendinize Güvenin, Başarabilirsiniz…

Explosion Box Nasıl yapılır

Aslında anlatıma bakıldığında yapması oldukça zor görünse de biraz zaman ayırarak bu özel kutuyu hazırlayabilirsiniz. Kutunun tamamen sizin el emeğiniz olması sevdiğiniz kişi için içerisine koyduğunuz hediyenin de çok daha özel olmasını sağlayarak başka bir anlam kazanmasını sağlayacaktır. Patlayan kutu sürpriz hazırlamak için işe kolay olan kutuları hazırlamakla başlayabilir, el yeteneğiniz arttıkça işin içerisine origami detayları da ekleyerek ortaya çok daha etkileyici bir görüntünün çıkmasını sağlayabilirsiniz. Doğum günü için hazırladığınız sürprizin tam ortasına kartondan doğum günü pastası yerleştirebilir, hediyenizi bu pastanın içerisine yerleştirebilirsiniz.

Explosion Box Nasıl yapılır

Evlilik teklifi için de oldukça etkileyici seçenekler sunan fotoğraflı hediye kutusu yapımında özel detaylar kullanarak eşsiz bir kutu oluşturabilirsiniz. Kutuyu yaparken sevgiliniz ile ilk tanışmanıza ait olan resimleri kullanabilir, kutunun dışından içine doğru evlilik teklifi için güzel sözlere yer verebilirsiniz. Kutunun tam ortasına ise evlilik teklifinde kullanacağınız tek taş yüzüğü koyabilir, tüm bu anları kameraya alarak unutulmaz bir evlilik teklifine imza atabilirsiniz.

Explosion Box Nasıl yapılır

Evlilik teklifinin yanı sıra eşinize bebek haberi vermek için ya da eşsiz bir doğum günü hediyesine imza atmak için de Explosion Box hazırlayabilirsiniz. Kutuyu hazırlarken içerisinde kullanacağınız detaylar ile kendinize özel bir kutu oluşturabilirsiniz. Yine kutunun süslemesinde kullanacağınız malzemeler bütünüyle sizin kendi zevkinize kaldığı için bir sınırlamada bulunulmamaktadır. Kutunun boyutları için ise ölçüyü kendinizin tutturmanızın zor olduğu için ölçülere sadık kalmanız işinizi kolaylaştırması açısından önerilmektedir. Zaten ilk hediye kutunuzu yaptıktan sonra el yatkınlığınız artacak, son derece hoş bir hobi edindiğinizi fark ederek bundan sonra tüm hediyelerinizi kendi el emeğinizle hazırladığınız bu hoş kutularla vermek isteyeceksiniz.

Yılbaşı hediyeleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.