sadsad x
asdasd
Sürpriz Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Sürpriz Organizasyonu Nasıl Yapılır?

04 Şubat 2020

Sürpriz organizasyonu yapabilmeniz için öncelikle kime ne için sürpriz yaptığınızı çok iyi bilmeli ve ona göre davranmalısınız. Sürpriz organizasyonları kendi içerisin de birçok alana ayrılır. Doğum günü organizasyonu, evlenme teklifi organizasyonu, romantik yemek sürpriz organizasyonu gibi birçok çeşitleri vardır. En önemlisi nasıl bir organizasyon yapmak istediğinize karar vermeniz ve bununla ilgili hazırlıklara başlamanız olacaktır. Organizasyon yapma, oldukça sabır gerektiren ve titizlikle ilerlenmesi gerek bir iştir. Kesinlikle acele ile yapılmaması gerekir aksi taktirde hata yapmanıza yol açabilir. Hatasız ilerleyebilmenin en önemli kurallarından biri ise, organizasyonunuz ile ilgili detaylı bir liste oluşturmanız gerekir.

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Bu listede tüm içeriğin bulunması eksiksiz bir organizasyon yapmanızı sağlar. Organizasyon planlarına başlamadan önce, bir liste oluşturup neler yapacağınıza karar vermelisiniz. Sürpriz organizasyonu yaparken hata yapmamaya özen gösterin çünkü bu organizasyonu bütünüyle kötü bir duruma sürükleyebilir. Titizlik ile ilerleyin ve ne yapmak istediğinizi iyi bilin.

1.Organizasyon Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Öncelikle planınızı kendi kafanızda net bir hale getirerek, belirli bir temel oturtmalısınız ardından neler yapabileceğinizi düşünerek yavaş adımlarla ilerlemelisiniz. Bu sürece 1 haftaya kadar yayabilirsiniz, emin olun kısa sürede yapılmış olan organizasyonların çoğu hatalı ve olmaması gereken birçok şey içermektedir. Dolayısıyla siz sakin bir şekilde neler yapacağınıza karar vererek ilerleyin. Organizasyon yapma aceleye gelmez ve size birçok hata yaptırır bu yüzden sakin olmalı ve yavaş ilerlemelisiniz. Yapmak istediğiniz organizasyonu asla son dakikalara bırakıp tehlikeye atmayın, belirli bir zaman dilimi içerisinde olan organizasyonlar her zaman daha kusursuz olmuşlardır.

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Organizasyon yapma fikriniz oluştuğu andan itibaren elinize bir kağıt kalem alın ve bu organizasyonda lazım olan her şeyi not alın. Ancak bu şekilde doğru düzgün ilerleyebileceksinizdir. Öbür türlü hata yapma oranınız artabilir, kesinlikle sakin kalarak doğru adımlarla ilerlemeye özen gösterin. Bu sizin için büyük bir kazanç olacaktır.

2.Organizasyon Yapmak İstediğiniz Mekânı Belirleyin

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Organizasyon yapma fikriniz oluştuğu andan itibaren elinizde ki listeye öncelikli olarak ekleyeceğiniz şeylerden biri mekân kararı vermektir. Bu mekânın oldukça nezih olmasına özen gösterin ve eğer mümkünse güzel manzaralı mekanları tercih listenizde bulundurun bu organizasyonunuz için daha iyi olacaktır ve asla sıkılmayacaksınızdır. Dolayısıyla mekân tercihi yaparken manzarasını da göz önünde bulundurarak hareket etmeye çalışın. Mekânın sürpriz organizasyonunuza uygunluğunu tespit edebilmek için birkaç gün önceden gidip mekanı kontrol etmelisiniz.

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Bu durumda mekanı göz önünde bulundurarak hareket etmiş olacaksınız ve ona uygun organizasyon yapabileceksiniz. Mutlaka mekan keşfi yapmanızı öneririz, bu durum organizasyonunuzun kalitesini arttıracak bir kuraldır. Sürpriz organizasyonu yaparken en çok dikkat etmeniz gereken kurallardan bir tanesi hatta en önemlisi budur. Bu yüzden mekana karar verirken organizasyonunuzu göz önünde bulundurmanız her zaman doğru bir karar vermenizi sağlayacaktır. Buda sizin her şeyi daha kolay halletmenize neden olacaktır.

3. Sürpriz İçin Gerekli Malzemeleri Edinin

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Sürpriz organizasyonu yaparken ihtiyacınız olacak tüm eşyaları, günler öncesinden alarak muhafaza etmelisiniz çünkü parti hazırlıkları esnasında bu malzemelerin hepsine ayrı ayrı ihtiyaç duyacaksınız. Dolayısıyla, hiçbir şeyi riske atmadan en doğru şekilde ilerleyebilmeniz için, aklınıza gelen her şeyi not almalısınız, eksikleri fark ettiğiniz andan itibaren tamamlanmalısınız. Aksi taktirde bu gibi aksaklıklar sürpriz organizasyonu yapmanızı kötü yönde etkileyebilir. Oldukça dikkatli olmanızda fayda vardır, sürpriz için gerekli olan hiçbir şeyi gözden kaçırmadan ilerlemek için en büyük şartımız, her şeyin elinizde yazılı olmasıdır. Eksikleri yalnızca böyle fark edebileceksinizdir. Sürpriz organizasyonu planlama aşamasından hazırlık aşamasına geçtiğiniz zaman, parti için gerekli olan tüm malzemeleri en kısa süre içerisinde edinerek, mekan süslemesine ve diğer tüm hazırlıklara başlayabilirsiniz. Parti süsleri ve diğer tüm eşyaları sade olacak şekilde kullanmaya çalışın bu mekanın görünüşünü de etkileyecektir ve daha ferah bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

4. Misafir Listenizi Oluşturun

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Planladığınız organizasyona kaç kişiyi davet edeceğinizi ve daha sonrasında katılım sağlayacak kişilerin sayısını netleştirmelisiniz. Çünkü bu sayıya göre, yiyecek-içecek, pasta siparişi verilecektir. Pastanın boyutu buna göre belirlenip tasarlanacaktır. Kişi sayısını bilmeden böyle bir sipariş geçmeniz sizin için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Oldukça dikkatli bir şekilde ilerlemeye çalışın ve her şeyi netleştirin. Organizasyonda dikkat edilmesi gerekenler listelendiğin de en başa yazılacak olan kural sanırım bu olacaktır, çünkü en büyük sorunlardan biri organizasyon için verilecek siparişlerin az veya eksik olması olacaktır.

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Organizasyonda dikkat edilmesi gerekenler konusuna oldukça önem vermelisiniz, bunun sebebi ise emek vererek tasarladığınız bu planın kötü gitmesi veya organizasyonun olduğu gün yaşanabilecek sorunları önleyebilmek amacı ile bazı kurallara fazlasıyla dikkat etmeniz gerekecektir. Kişi sayısına göre belirleyeceğiniz ikramlıklarınız masalara eşit olarak dağıtılmalı ve gece boyunca kişilerin isteklerine göre takviyeler yapılmalıdır. Gece boyu çok enerjik ve atik davranmalısınız.

5.Pasta ve İkramlıklarınızı Belirleyin

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Parti organizasyonu yaparken bir diğer önemli kurallar ise, ikramlıklarınızın yeterliliği ve lezzetidir. İkramlıklarınızın leziz olmasına dikkat edin hatta sipariş ettiğiniz yere giderek tatmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Misafirlerinize mahcup olmamak adına bu konuda gerekli özeni göstererek ilerlemeniz gerekecektir. Organizasyonda dikkat edilmesi gerekenler konusuna ikramlıklarınızı rahatlıkla ekleyebiliriz, gece boyunca yiyip içilecek olan her şeyin son derece kaliteli ve lezzetli olması için özenli davranmalısınız. Her şeyin kusursuz ilerleyebilmesi adına bu gibi kurallara çok dikkat etmelisiniz, eğer verdiğiniz emeğin boşa gitmesini istemiyorsanız.

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Gece için özel olarak seçtiğiniz pastayı siz kendi zevkinize göre tasarlatabilirsiniz bunda hiçbir sıkıntı yok fakat lezzet konusuna oldukça dikkat etmelisiniz. Bu durum fazlasıyla hassas olacağından, partiden 1-2 gün önce tadımlık bir şeyler alarak test edebilirsiniz hoşunuza gitmeyen bir durum da bunu belirtebilmek adına tadımlıklardan almayı unutmayın. Organizasyonda dikkat edilmesi gerekenler listesi oluşturduğumuzda unutmamamız gereken kurallardan birisi olarak bunu da listemize ekleyebiliriz.

6.Doğum Günü Sürpriz Organizasyonu Yapacak Olanlara Tavsiye

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Doğum günü sürpriz organizasyonu yapacaksanız ve hala kararlarınız konusunda bir karmaşa yaşıyorsanız önerilerimize kulak vermelisiniz. Biliyorsunuz ki, doğum günü bir kişinin en özel günlerinden biridir ve her zaman o günün kusursuz olmasını en güzel şeyleri yaşamayı ister, keza bizlerde böyleyiz. Eğer sevdiğiniz biri için bir organizasyon düzenleyecekseniz ve organizasyon yapma tecrübeleriniz az ise, tavsiye almadan ilerlerseniz büyük yanılgılara kapılabilirsiniz o nedenle sık sık araştırma yaparak plan yapmalısınız. Emin olun ki bu sizi en doğru yola çıkaracaktır. Doğum günü organizasyonları oldukça riskli organizasyonlardan biridir ve yapılırken müthiş dikkat gerektiren bir iştir. Partiyi kim için düzenliyorsunuz bilemeyiz ama kim olduğunun bir önemi olmadan herkese eşit şekilde aynı önemi göstererek plan yapmalısınız aksi bir durumda planlarınız istediğiniz gibi işlemeyebilir. Organizasyon yapma deneyimleriniz fazla değilse bu durumu riske atmadan en güzel şekilde nasıl ilerleyebilirseniz öyle ilerleyin bu kararı kendiniz vermelisiniz.

7.Doğum Günü Organizasyonu Yapma

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Sürpriz organizasyon fikirleri arasında en çok tercih edilen organizasyon türü doğum günü organizasyonudur ve en keyifli şekilde organize edilen sürpriz çeşitlerinden biri doğum günü için tasarlanmış partilerdir. Eğer sizde sevdiğiniz biri için doğum günü organizasyonu yapmak istiyorsanız tavsiyelerimizi dikkatle okumalısınız. Öncelikle partiyi organize edeceğiniz mekanı belirleyin ardından partiyi kimlerle birlikte kutlayacağınıza karar verin, eğer tek olacaksanız daha romantik veya şık bir ortam oluşturmalısınız fakat arkadaş gruplarınız ile kutlayacaksanız daha keyif alacağınız ve eğleneceğiniz şekilde organizasyon yapmalısınız.

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Mekan ve kişi sayısı belirlendikten sonra planlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kalabalık olsanız da olmasanız da mekan süslemelerinizi ve düzenlemelerinizi olabildiğince sade tutmaya özen gösterin bu yaptığınız organizasyonun şıklığını daha çok ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır. Sürpriz organizasyonu önerileri ile birlikte bizim de tavsiyelerimize kulak verdiğiniz taktirde olabildiği kadar güzel bir organizasyon yapmış olacaksınız.

8.Evlilik Teklifi Sürprizi İçin Yapılması Gerekenler

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Sevdiğiniz kişiye evlilik teklifi yaparken dikkat etmeniz gereken belirli noktalar vardır ve bu belirli noktalara dikkat etmeniz halinde unutulmaz bir evlilik teklifi sürprizi yapmış olursunuz. Elinizden geldiği kadar abartmadan ilerlemeye çalışın ve bu teklifi sevdiğiniz kişinin zevklerine özen göstererek yapmalısınız. Organizasyonda dikkat edilmesi gerekenler konusuna oldukça önem vererek ilerlemeniz sizin planınızın daha iyi ilerlemesine yardımcı olacaktır. Sevdiğiniz kişinin bu planın bir parçası olduğunu unutmadan hareket etmeniz onun zevklerine saygı duymanız oldukça önemlidir. Belki size hayallerinde olan evlilik teklifinden bahsetmiş olabilir eğer böyle bir şeyden bahsetmediyse, size vereceğimiz öneriler ile harika bir teklif yapmış olacaksınız. Bu teklif ikiniz içinde unutulmayacak kadar güzel olacaktır ama sabırla ve dikkatle ilerlediğiniz taktirde planınız sorunsuz ve tıkır tıkır yolunda ilerleyecektir. Planınızı yaparken sakin olmalı ve plan için gerekli olan tüm malzemeleri edinmelisiniz, ardından plana dahil edeceğiniz kişilerle iletişime geçerek görevlendirme işlerini ayarlamalısınız. Her şeyi tane tane ve büyük bir özenle planlayarak ilerlerseniz sizin bile tahminlerinizden güzel bir sürpriz olmuş olacaktır.

9.Farklı Bir Sürprizle Partnerini Daha da Şaşırt

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Evlenme teklifi etmeden önce her şeyi kusursuz bir şekilde planladığınızdan emin olmalısınız ardından sürprizinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Sürpriz organizasyonu için gerekli olan şey 20 adet şemsiye ve 20 kişidir. Bu şemsiyeleri herkese 1 tane olacak şekilde dağıtıp her şemsiyeye bir harf gelecek şekilde “benimle evlenir misin?” yazarak partnerinizi hem evlenme teklifi aldığına hem de bu kadar farklı bir teklifle evlenme teklifi ettiğinize şaşırtmış olacaksınız.

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Partnerinizi sürpriz yapacağınız açık alana götürerek orada ilgisini çekecek bir şeylerle ilgilenmesini sağlamalısınız ardından ilgisini topladığı yere görevlendirdiğiniz insanların gelmesi ile birlikte sürprizinizi yapmış olacaksınız. Görevlendirdiğiniz kişiler şemsiyeyi açarken sizde yüksek sesle “benimle evlenir misin?” demelisiniz. Sürpriz organizasyon fikirleri arasında ikinizi de en mutlu edecek teklif bu olacaktır.

Sürpriz Organizasyonu Yapacağınız Kişiye Göre Fikirlerinizi Şekillendirin

sürpriz organizasyonu nasıl yapılır

Sürpriz organizasyonu kim için yaptığınıza göre değişecek niteliktedir. Neticede birçok sürpriz çeşidi var ve hepsi kendi içinde farklı farklı değerlendirilmektedir. Sizin burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, organizasyonu kim için düzenliyorsanız alacağınız kararları o kişinin zevkine göre tasarlayın. Organizasyon yapma kurallarının en başında gelen bu özellik, sürprizi kim için yapıyorsanız her şeyi o kişinin zevkine göre değerlendirmeniz gerektiğini gösteren bir özelliktir. Sürpriz organizasyonu sabır ve incelik gerektiren bir iştir, kesinlikle aceleye getirmeden sürprizi kime yapacaksanız hoşlanacağı her şeyi iyice değerlendirerek hareket etmelisiniz. Bu durum hem sizin açınızdan hem de karşınızda ki kişi açısından daha da memnun edici düzeyde bir plan olmuş olacaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.