sadsad x
asdasd
Güzel Bir Yılbaşı Masası Hazırlamak İçin Öneriler

Güzel Bir Yılbaşı Masası Hazırlamak İçin Öneriler

25 Kasım 2020

Yılbaşını, evinizde, ailenizle ve sevdiklerinizle geçirmek isteyebilirsiniz. Bunun içinse hoş bir masa kurmanız gerekebilir. Yılbaşında kurduğumuz masalar genellikle normal zamanlarda kurduğumuz masalardan daha şık ve gösterişli oluyor. Kuracağımız yılbaşı masasının bazı püf noktaları vardır. Gelin, bir yılbaşı masasında olması gerekenler neymiş hep beraber görelim.

Yılbaşı Masasının Düzeni

yılbaşı yemek masa düzeni

Yılbaşında kuracağımız masalar genellikle kalabalık masalar oluyor. Bu sebeple masamızda çeşit çeşit yiyecekler oluyor. Masada yiyecekler için servis tabakları yer alıyor. Tüm bunlar masamızda oldukça fazla yer kaplıyor. Peki bunları masamıza nasıl yerleştirmeliyiz? Masadaki bütün yiyecekleri misafirlerin uzanacağı şekilde yerleştirmek oldukça önemlidir. Misafirlerimizin yiyecekleri koyabileceği bir yemek tabağı olmalı, bunun yanında salata tabağı ve servis tabağı da olmalıdır. Tabakların düzenini ve birbirine olan mesafesini doğru bir şekilde ayarlamanız oluşabilecek kazaların önüne geçmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Düzgün bir şekilde masaya yerleştirdiğiniz tabaklar misafirlerinizin rahatça yemek yemesine yardımcı olacaktır.

Yılbaşı Masasının Süslemesi

yılbaşı yemek masası

Yılbaşı masanızı süslerken yılbaşını temsil eden yeşil, kırmızı ve altın renklerini kullanabilirsiniz. Bu renkleri, peçetelerinizde, baharatlıklarınızda, runnerlarınızda ve masanıza koyacağınız çiçekte kullandığınızda oldukça hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Masanızın fazla kalabalık olduğunu düşünüyorsanız bazı süslemeleri evinizin farklı noktalarında tercih edebilirsiniz. Süslemelerin abartı olmamasına, ortama uyumuna dikkat etmelisiniz. Tabaklarınızın ve diğer kullandığınız ürünlerin de süslemelerle bir bütün halinde olmasına özen göstermelisiniz. Kullandığınız ürünlerin yılbaşı temasına uygun ürünlerden seçilmesi, masanızın daha güzel gözükmesini sağlayacaktır. Yılbaşı çanları, kozalaklar ve diğer süslemeler bahsettiğimiz hoş görüntüye ulaşmanız için sizlere yardımcı olacaktır.

Yılbaşı Masasında Tercih Edebileceğiniz Yemekler 

yılbaşı yemek masası

Yılbaşı masalarının vazgeçilmezi haline gelen hindiyi sizlerde masanızda bulundurmalısınız. Hindinin yanına yakışan bir lezzet olan pilavı da misafirlerinize sunmalısınız. Masanıza birbirinden farklı mezeler de koymalısınız. Ayrıca yılbaşına özel güzel bir tatlı da yapabilirsiniz.

yılbaşı yemek masası

Yılbaşı masanızın hoş gözükmesine ve uyum içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz. Masa ve süslerin birbirine olan uyumu önemli olduğu gibi yiyeceklerin de birbirine olan uyumu oldukça önemlidir. Yaptığınız yemeklerin lezzeti de diğer önemli konudur. Yemeklerinizi herkesin damak tadına uyacak şekilde yapmalısınız.

yılbaşı hediyeleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.