sadsad x
asdasd
Kardeşlik Üzerine Güzel Sözler

Kardeşlik Üzerine Güzel Sözler

10 Kasım 2020

Bu yazımızda “Kardeşlik üzerine söylenmiş sözleri” sizler için bir araya topladık. En beğendiğimiz sözleri de “Resimli kardeşlik sözleri” olarak sizler için tasarladık. Bu hayatta en çok güvendiğimiz kişilerin başında kardeşlerimiz gelir. Ne zaman başımız sıkıştığında, işler ters gitmeye başladığında sırtımızı dayayacağımız, güveneceğimiz kişileri etrafımızda görmek isteriz. Bu kişilerin başında da “kardeş dediğimiz kişileri gözlerimiz arar. Ve onlar her zaman yanı başımızda ve ellerimizden tutup kaldırmaya hazırdırlar. Aynı anne babadan doğan, kan bağımızın olduğu kardeşlerimiz olabileceği gibi; en yakın dostlarımızdan da “kardeş” seçebiliriz. Tamamen hayatın akışı içinde gördüğümüz fedakârlıklardan, vefalarından, özverilerinden dolayı bazı insanlar kardeş yakıştırmasını tam olarak hak ederler. Yalnız yaşamak insana mahsus bir durum değildir. İnsanoğlu her zaman yanında kardeşi, ya da kardeşi gibi hissettiği kişilere ihtiyaç duyar. Hayatımızda oldukça önemli yere sahip bu güzel insanlara bu hayatta onların yüzlerine karşı söyleyebileceğimiz oldukça güzel sözlerimiz olmalı… Bizde bu yazımızda kardeş veya kardeş gibi hissettiğimiz kişilere karşı içimizden geçen duygu ve düşünceleri paylaşabileceğimiz “kardeşe özlü sözler” yazısını hazırladık! Resimli kardeş sözler “kardeşim gibi” dediğiniz kişilere bu güzel sözleri paylaşarak, onların hayatınızda ne kadar değerli olduğunu, vazgeçilmez olduklarını hissettirebilirsiniz…  

İlginizi çekebilir » Kardeşe Alınabilecek Hediyeler

Kardeş sadece mutlu günde yanımızda olmaz. En kötü hissettiğimiz günlerimizde de en yakınlarımız da olurlar. Kardeşlik; iki insan arasında paylaşımlardan doğan, zaman içinde daha çok büyüyen ve çok daha fazla anlam kazanan ilişkiye verilen isimdir. Kan bağı ile birbirimize bağlı olduğumuz kardeşlerimizi seçilmeyebiliriz, ama bazı dostlarımızı kardeş olarak seçebiliriz. Günümüzde özellikle sosyal medyanın yaygınlaşması ile insanların en çok hesaplarında paylaştığı konuların başında “Güzel sözler” gelmektedir. Güzel sözler; akla gelebilecek hemen her konuda söylenmiş anlamlı, derin sözlerdir. İnternet ortamında araması yapılan özlü sözlerden en çokta “kardeşlik üzerine söylenmiş sözler” ile ilgili armalar yapılmaktadır. Sizde kardeşinize özel olduğunu hissettirmek, kan bağı olmasa bile kardeşlik duyguları ile birbirinize bağlandığınız kişiler ile özlü sözler paylaşmak istiyorsanız bu sözler sitemizde sizleri bekliyor. Siz de WhatsApp Instagram ve Facebook gibi sosyal medya ortamlarında paylaşabileceğimiz En güzel kardeşlik sözlerini bu yazımızda bulacaksınız. . Hadi bakalım, kardeş gibi hissettiğiniz kişilere en derin duygularınızı açma, paylaşma zamanı…

Kardeşlikle İlgili Güzel Sözler

~ Birine kardeşim diyorsan, onunla her yola korkmadan gideceksin.

~ Senin benim demeden her şeyine ortak olabildiğin, çekinmediğin, samimiyetine güvendiğin bir kardeşin varsa kardeşinin ellerinden sıkıca tut. Onu hiç bırakma ömrünün sonuna kadar.

~ Kardeş sen üzüldüğünde senin sesini duyan ve seni asla yalnız bırakmayandır.

~ Kardeş dünyada eşi bulunmaz bir arkadaştır.

kardeşlik sözleri

~ Siz kardeş lafını altı harfe sığdırmışsınız, biz ise yere göğe sığdıramıyoruz…

~ Aynı anadan doğmasak bile, ben seni kardeşim ilan ediyorum.

~ Kardeş, dost olmayabilir ama dost her zaman kardeştir. Sen de benim biricik kardeşim ve can dostumsun.

~ Gözleriniz dolduğunda gözleri dolan ama aynı zamanda sizi toparlamaya çalışan kişidir kardeşiniz.

~ Kardeş arkanda görünmez bir duvar gibidir ve göze görünmese bile varlığını her zaman hissedeceksin.

~ İhanet insanlar arasında, şeytanın çıkardığı en büyük vesveselerden biridir. Birbirine bağlı kardeşler, şeytana uymamalı ve birbirine ihanet etmemelidirler.

kardeşlik sözleri

~ Kim ne derse desin dünyada nefes alıp vermeyi seviyorsan bunun tek nedeni yanında olan kardeşlerin olmalı.

~ Senin benim mi var diyebiliyorsan hiç tereddüt etmeden, sıkı tut o kardeşinin elinden zira bırakırsan birlikte düşeceksiniz bu kuleden.

~ Gözlerinden yaşlar akmaya başlamışsa, yüreğin kimsesiz ve yalnız kalmışsa, canlansın anıların. Unutma ki bir kardeşin var. Asla yalnız değilsin. Dik dur kardeşim. Dik dur ki, âlem önünde eğilsin.

~ Yan yana olmasa da bedenimiz, düşlerimizde ve davamızda beraberiz, ölene kadar kardeşiz.

~ İnsan kendini ifade ettiği, kelimelere ihtiyaç duymadan konuştuğu insanlar ile kardeş olurlar ve bu kardeşlik bağı geçen her zaman ile güçlenir.

kardeşlik sözleri

~ Yeri gelince anne, yeri gelince baba, yeri gelince de arkadaş olmanın zor gelmediği insana beslediğiniz duygu her şeyin önüne geçer. Bu duyguyu ise sadece kardeşler hisseder.

~ Biz kardeş dediğimiz insanlar için ölmeye de gideriz gömmeye de.

~ Başarıya giden yolda da, ölüme giden uçurumda da size kanatlarınızı hatırlatan insandır kardeşiniz.

~ Kardeşlik sözde bir kelime değildir. Kardeşlik özü olan ve insanı mutlu kılan güçlü bir duygudur.

~ İyi ki benim kardeşimsin, iyi ki senin gibi mükemmel bir kardeşe sahibim. Bana kardeşlik duygusunu sonuna kadar tattırdığın için teşekkürler kardeşim.

~ Kardeş demek hayat demektir. Kimi zaman aldığınız nefes, kimi zaman karşınızda bulabilmek.

kardeşlik sözleri

~ Eğer kardeşin varsa düşünce seni kaldıracak elin var demektir. Eğer bir kardeşin varsa seni asla yalnız bırakmayacak insana sahipsin demektir.

~ Kardeşin varsa bu hayatta yorulursun, onu düşünmekten, onunla gülmekten, onunla ağlamaktan yorulursun. Ama bu hayatta kardeşin yoksa eğer mahvolursun.

~ 'Ölümüne kankayız' derken şaka yapmıyordum. Benimle dost olduysan mezara kadar beraber gidebilmeliyiz. Ne kadar zorlukla karşılaşırsak karşılaşalım, birlikte mücadele ettikçe hiçbir zaman yenilmeyeceğiz.

~ Beraber hayal kurabildiğiniz hatta yıllar sonrasını bile birlikte hayal ettiğiniz insanlara kardeşim deyin. Diğerleri geçici olacak çünkü.

~ Herkesin bir kardeşi olmalı şu hayatta. En yakını derdinin dermanı.

~ İki insan arasındaki en güçlü bağ kardeşlik bağıdır. Hayatınıza binlerce insan girip çıkabilir ama yeri hep sabit kalacak kişidir kardeş.

kardeşlik sözleri

~ Kaç iyi ki yazılır adına bilmiyorsun. Kaç cümleye sığar senin desteğin bilmiyorsun. Arkadaşlık hafif kalıyor böyle zamanlarda sen bana sadece arkadaş değil, aynı zamanda gönül gözüsün.

~ Bir gece yarısı, ya da sabahın körü… Kapısını çalmaktan çekinmeyecek bir insan varsa o da kardeşinizdir. Çünkü o kapının açılacağından eminsinizdir.

~ Bizde kardeşlik ölümü bilip yanında kalmaktır!

~ İlk adımı attığında ikinci adımını tahmin ettiğiniz ve zarar görmesin diye önlemler aldığınız insanlara kardeş denir.

~ Yola çıktığınızdan canından vazgeçip yoldan vazgeçmeyen insana kardeşim deyin.

~ Kardeşlik yorulduğunuzda sizi dinlendirendir, her acınızı kendi acısıymış gibi paylaşandır. Kardeş demek can demektir, hayat demektir.

kardeşlik sözleri

~ Çok aşklar geldi geçti yüreklerimizden. Kimine güldük, kimine ağladık. Ama hiçbir zaman, kardeşlerimizi biran olsun unutmadık.

~ Kardeşlik acısına beraber ağladığınız insandır. Acısıyla beraber yoğurulduğunuz, mutluluğuyla beraber ağladığınız insandır.

~ Hani böyle en yakın arkadaşınızla mimiklerinizle konuşursunuz. Sizden başka kimse bir şey anlamaz ya? Çok seviyorum o durumu.

Kardeşe Resimli Güzel Sözler

~ Kardeşlik dediğin bir orman gibidir. Küçücük bir tohumdan sonu bucağı olmayan bir yeşil orman çıkar. Her yürek anlamaz kardeşliğin manasını.

~ Hani yalan söylemeye başlarsınız ve en iyi arkadaşınız durumu fark edip size katılır ya, paha biçilemez.

~ Bizim için kardeşlik, en kötü anda ölümüne koşup gelen demek. Bizim için kardeşlik, karşılıksız verilen bir emek.

kardeşlik sözleri

~ Canım kardeşim, beni kederli günümde yalnız bırakmayan, saçlarıma rüzgâr değse içi titreyen kardeşim. Sen iyi ki varsın…

~ Benim yanımda kardeşlerim olduğu sürece korkmama gerek yok. Bütün zorlukları aşabilir, bütün dertleri bitirebiliriz. Kardeş, senin diğer yarındır.

~ Kardeş sadece birlikte eğlenip gülebileceğin kişi değildir. Kardeş sadece maceralara atılacağın bir kişi değildir. Kardeş çoğu şeyden daha fazlasıdır.

~ Ölesiye dalga geçtiğiniz ve bundan kırılır mı diye şüphe etmediğiniz insanlar kardeşinizdir.

~ Kardeş olmak için kan bağına gere yoktur. Acısını acın olarak hissedip, mutlu olduğunda mutluluğu onunla paylaşabilmektir.

~ Seninle el ele verip aşamayacağım badire, üstesinden gelemeyeceğim zorluk ve yenemeyeceğim sorun yok, kardeşim benim.

kardeşlik sözleri

~ Sana senden daha yakın olan birisini gözlerin arıyorsa kardeşine bakabilirsiniz. Kardeşin bu dünyada ki en yakın kişindir.

~ Mutluluk paylaştıkça çoğalır. Acılar paylaştıkça azalır. Senin mutluluğunu da acını da tek bir kişi paylaşır. O da kardeşim dediklerindir.

~ Seni asla yarı yolda bırakmayacak insana kardeş denilir.

~ Dışarıda hayat o kadar acımasız ki… Kaç yürek var üst üste binmiş, kaç kişi var iç içe girmiş anlamak kolay olmuyor. Bunca karmaşanın içinde gelip sığınabildiğim en saf liman sensin. İyi ki varsın kardeşim.

~ Kardeş kardeşle savaşmaz, kardeş kardeşle mücadele etmez. Kardeşin, kardeşe açtığı savaşın kazanını olmaz.

~ Çiçekler elbet kurur, yürekteki sevgi asla kurumaz. Yağmur yağmayı unutur, yüreğin baharı asla solmaz. Yanında bir kardeşin varsa yüreğin asla unutulmaz.

kardeşlik sözleri

~ Kardeş demek sıkılınca, bunalınca ruhuna ilaç demek. Bir sesiyle tüm dertlerini unutturan demek.

~ Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır, sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde kardeşlerimiz vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.

~ Kelimeler anlatmaya yetmez bu duyguyu, yaşamak gerek çünkü. Kardeş bir ilaçtır hayatında. Mutluluğa, huzura açılan kapının anahtardır. İşte bundan dolayı kardeşi olmalı insanın, ona mutluluk ve huzur verecek bir kardeşi.

~ Kardeşlik, düşmesin diye tutmak, bırakmayacağını bilerek dayanmak.

Canım Ablam Fotoğraflı Kanvas Tablo

~ Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzündeki melekler ise kardeşlermiş.

~ Yan yana olmasak bile kalbimde her zaman senin için kocaman bir yer var, kardeşim benim. Ne olursa olsun kalbimdeki yerin hiç değişmeyecek.

~ Sizin küçük mutluluklarınızı kıskanmadan benimseyen kaç arkadaşınız var?

kardeşlik sözleri

~ Paylaşmak kardeşliğin can damarıdır. Her şeyinizi paylaştığınızda ve bu size ağır gelmediğinde kardeş olmuşsunuz demektir.

~ Gözünden akan yaşa ortak olacak kaç kişi var ki kardeşten başka.

~ Kardeşlik, asla kırılmaz, yıllar geçse de değişmez ve küsseniz bile kalbinizin bir tarafı hep onun için atan kişidir.

~ Düştüğünüz zaman size elini uzatmayan, bir yeriniz kanadığında buna derman olmayan, ağladığınızda gözyaşlarınızı eliyle silmeyen kardeş sayılmaz.

~ Baki dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgide birleşen yürekler vardır.

~ Kardeşiniz nefesiniz tükendiğinde size nefes olan kişidir.

~ Seninle aynı kanı taşımasak bile sen benim seçebildiğim ailemsin kardeşim.

kardeşlik sözleri

~ Sen sessizce ağlarsın kardeşinin canı yanar. Kardeş dediğin senin kalbinde yer alan her duyguyu hissedendir.

~ Kardeşlik kardeşinin düşeceğini anlayınca kendini yere atan ablanın gözlerinde saklı olan mukaddes bir duygudur.

~ Canım kardeşim diyorsam, gerçekten canım olduğun içindir.

~ Kardeş demek ne kadar uzak olursa olsun kalbi hep onunla atmak demektir.

~ Herkes en yakın arkadaşı ile aynı evde yaşayacak kadar şanslı olmayabilir. Canım kardeşim benim can dostum olduğun için o kadar şanslı hissediyorum ki.

~ Güldüğümüzde herkes yanımıza gelirken, ağladığımızda tek başımıza kalırız kardeşim.

~ Kardeş dediğin önünde yürümez, kardeş dediğin arkandan gelmez. Kardeş dediğin omzunu omzuna verir ve bir ömür boyu senin yanında olur.

~ Canım kardeşim, başarılarına kendi başarım kadar seviniyorum ve umarım hayatının devamı bir yıldız kadar parlak ve yükseklerde olur.

kardeşlik sözleri

~ Yollar ayrılsa da kalbinizin ayrılmayacağı insandır kardeşiniz!

~ Gün gelir de sahte dostlar seni satarsa, hayat ilmiğini yağlayıp boynuna dolarsa. Korkma kardeşim ben her zaman imdadına yetişirim.

~ Dünyanın neresinde olursanız olun, uzun zaman bile bir birinizi görmemiş olsanız da kalbinizden sevgisi alsa eksilmeyecek tek insan kardeşiniz.

~ Sen nasıl bir insansın böyle kanka, masallar diyarından mı geldin de girdin hayatıma? Bildiğim bütün dünyanın bir yalandan ibaret olduğu zamanlarda, iyi ki benim yanımda sen varsın kanka.

~ Kardeş kelimesi, sadece 6 harften ibaret değildir bizde. Kimi altı harfe sığdırır, kimi yere göğe sığdıramaz. Dipsiz bir derya gibidir kardeşlik. Hakkını veren için kardeşlik, aslında dünyadaki en büyük güzellik.

~ Kötü bir insan, dünyayı bir avucunda tutsa kimseye dost ve kardeş olamaz.

~ Kardeş demek; sıkılınca bunalınca, ruhuna ilaç demek. Bir sesiyle tüm dertleri unutturan demek.

~ Sel gider taş kalır, el gider gardaş kalır.

kardeşlik sözleri

~ Kardeşlik ne demek bilir misiniz? Kardeşlik, kardeşinin gözlerinin derinlerine bakıp sevgiyi görmek demek. Kalbinin içindeki sıcaklığı hissetmek o kalplerin beraber atması demek. Bunun için aynı anneden doğmaya gerek yok!

~ Eğlenebilen insanlar arkadaştır. Dertlerini birbirlerine anlatabilenlere dost denir. Kardeşler ise birbirlerinin derdiyle ağlar.

~ Gerçek kardeşlerinle tanışacağınız zaman bunu bir şekilde hissedersiniz. Çünkü kardeşlik bağı kutsal bir bağdır. Herkeste bulunmaz.

~ Seni kimseye muhtaç etmeyecek olan o merhametli yürek senin kardeşine aittir.

~ İnsan kardeşinin değerini bilmeli, ölümlü dünya dedikleri bir kardeşi bir kardeşe düşürmemeli.

~ Hayatınızın neresinde olduğu belli olmayan değil de, her sıkıntınızda her mutluluğunuzda ilk paylaşmak istediğiniz kişi kardeşinizdir.

kardeşlik sözleri

~ Kardeşim dedim; acılarıma da kardeş olur musun?

~ Kardeşleri olmalı insanın, tıpkı bir liman gibi; Ara sıra uğrayıp fırtına dininceye kadar koynunda saklanabileceğin.

~ Sizde kardeş lafı kelimelere sığar ama biz aramızdaki bağı yere göğe sığdıramıyoruz.

~ Canı acıdığında kalbinizin içinde bir sızı hissediyorsanız ve her şeye rağmen yanında oluyorsanız kardeşsinizdir.

~ Canım kardeşim sen Tanrının bana verdiği en büyük hediyemsin. Senin gibi bir kardeşim olduğu için dünyanın en şanslı insanıyım ben.

~ Doğru ve iyi insanlar önce dost, zamanla “kardeş” olurlar.

~ Gözden akacak yaşa ortak olacak tek kişi kardeştir.

~ Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür! Bir orman gibi kardeşçesine!

kardeşlik sözleri

~ En güzel duygular hep kardeşlerle paylaşılır. Kardeş, sana hayat boyu can suyu olan, moralin bozulduğunda seni güldüren canındır.

~ Kardeşliği pekiştiren üç şey vardır. Beraber gülmek, beraber ağlamak, beraber mücadele etmek.

~ Sana senden daha yakın bir nefes ararsan dön yanına bak. Seninle nefes alan bir kardeşin var.

~ Kardeşler arasında ki güçlü bağı görme imkânımız olsa idi insanlar daha güçlü bir bağın olmadığına yemin ederlerdi.

~ Kardeş dediğin altı harften oluşur belki ama binlerce kelimenin bir araya gelmesinden daha güçlü bir anlama sahiptir.

~ Kardeş yeri gelir anne baba yeri gelir arkadaş olur sana.

~ Nasılsın sorusuna, kötüyüm diyebildiğiniz insanları önemseyin. Onlar yüreklerinizi açabileceğiniz insanlardır. Ben dostlarımı ne aklımla, ne de kalbimle severim. Olur ya kalp durur, akıl unutur. Ben dostlarımı ruhumla severim, o ne durur ne unutur.

kardeşlik sözleri

~ Kardeş gibi yaşamayı öğrenemediğimiz sürece, acı çekmeye mahkum hale geleceğiz. Kardeşlik, sevginin ve dostluğun göstergesidir.

~ Kardeşim beni vur öldür parçalayıp göm lakin lütfen benim bilmediğim bir nedenle benimle konuşmamazlık yapma. Sende gitme. Zira sana esrardan çok ihtiyacım var.

~ Her kardeşliğin gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her kardeşlik için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak kardeşim.

~ Kardeş deyince aklıma bir tek dağlar gelir zira kanlı canlı kardeşlerim yok.

~ Bu hayattaki umudundur kardeşin. Seni sarıp sarmalar, iyiliklere yol açar kötülüklere duvar örer.

~ Bazı dostlar vardır ki seni asla yarı yolda bırakmayan bir kardeş olur. Kardeş olmak için kan bağına değil can bağına gerek vardır.

kardeşlik sözleri

~ Kardeş demek, karındaş demektir. Karındaş demek, aynı karından doğmuş demektir. Aynı karından doğmasak da sen benim kardeşimsin.

~ Samanlıktaki iğne olsan, sahildeki bir kum tanesi olsan, denizdeki su damlası olsan, ben yine seni bulurum kanka. Milyonlarca olasılık arasında yine kardeşim sen olursun.

~ Bizde sevda da yerde kalmaz dostlukta. Biz sevdiklerimizi sırtımızda taşır yine de kardeşliğimize söz ettirmeyiz.

Kısa Kardeşlik Sözleri

~ Yalnız kalmak istiyorum dediğinizde bile arkanızda sizi izleyen insandır kardeşiniz.

~ Kardeşiniz bir bakışınızdan, bir sözünüzden, bir mimiğinizden kötü olduğunuzu anlayan insandır.

~ Yanında zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız hatta ayrılmamak için kendinize yeni zamanlar yarattığınız insan kardeşinizdir. Çünkü kardeşliğe doyum olmaz.

~ Sen abiliğini yaparsan, senden küçükleri de gelir sana kardeşlik yapar.

kardeşlik sözleri

~ Gözün arkada kalmadan eşini ve evladını emanet edebileceğin insana kardeş denir.

~ Normal bir arkadaşınıza yüzünüzü ağlarken göstermezsiniz. Fakat gerçek bir dosta sahipseniz, onun omuzları sizin için bir ağlama duvarına dönüşebilir. Arkadaş ve dost arasındaki ayrım budur.

~ Kardeşlik öyle güzel bir duygudur ki tüm sevgiler bir araya gelse yine de kardeş sevgisinin yerini tutmaz.

~ Yıllar sonrasında kapısını çalmaktan asla çekinmediğiniz insandır kardeşiniz. İlk günkü gibi sıcacık açar kapıyı, gönlünü.

~ Ölümün bile ayıramadığı sevgiler kardeşlikte birleşir.

~ Bir insanın sahip olabileceği en iyi arkadaş kardeştir.

~ Bizi kardeş yapan, aradaki kan bağı değil, içerideki kalptir. Ve kardeş dediğin, iyi ve kötü her anında yanında hissettiğindir.

kardeşlik sözleri

~ Kardeşim dediğine sırtını dönemez onu ayarlı ve kederli bırakamazsın. Eğer bırakıyor isen sen kardeş değilsin.

~ Sonu olmayan arkadaşı olur insanın. Sayıları az olsa da hayatında kapladıkları alan çok fazladır. Kardeşim dediğin kişilerdir onlar. Sonu olmayan bir sevgi ile bağlıdır sana.

~ Kardeş ne olursa olsun elini hiç bırakmayacağın, zor anında ilk yardımına koşacağın kişi.

~ Güneş yanar su olur, ateş söner buz olur, insan ölür toz olur, dostların düşman olur, akrabaların kalleş olur. Kardeşin ise her zaman kalbinde olur.

~ Kardeşlik aile bağı ile var olan ama zamanla güçlenen bir bağdır.

~ 5 dakika öncesine kadar birbirinizi yediğiniz ama yanınızda sendelese anında tuttuğunuz insana kardeş denir.

~ Kardeşliği denizlere benzetirim; ucu bucağı olmaz, derinliği bilinmez, içindeki sevgi hiç yok olmaz ve en önemlisi üzerindeki tekneyi asla batırmaz.

kardeşlik sözleri

~ Kardeşlik gözle görülmeyen iki insanı bir birine bağlayan ve asla kopmayan en güçlü bağ.

~ Arkadaş dediğin sen düştüğünde seni yerden kaldıran kişi değildir, sen daha yere düşmeden seni yakalayarak doğrultabilen kişidir. Arkadaşınızın kim olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu yönteme başvurun, sonucu göreceksiniz.

~ Kardeş yanında olmasa bile güven veren, desteğini her daim hissettiğin kişidir.

~ Kardeş dediğin insan senin kusurlarını sana söylemeli. Sürekli o kusurları gizleyerek, senin tekrar kusur işlemene engel olabilmeli.

~ Kardeş, anne ve babadan kalan en değerli mirastır.

~ Zamanın eskitemediği şeylerdendir kardeşlik.

kardeşlik sözleri

~ Acımasızca eleştirdiğiniz tüm eleştirilere değer veren ve aslında ne demek istediğinizi bakışınızdan anlayan insanlara kardeşim deyin.

~ En güzel yanım, benim küçük balım, canımın ötesinde taşıdığım canım kardeşim. Gönlüden geçen, aklında biten, dilinden dökülen, kalbinden geçen her zaman en iyi şekilde bulsun seni.

~ Sevginin aşamayacağı sorun yoktur. Sevgi her yaralı kalbi tedavi eder, her ruha ilaç olur. İnsanları ancak sevgi dışında kardeşiniz ilan edebilirsiniz. Sevmediğiniz insanlar size kardeşlik edemez.

konsept hediye kutuları

~ Beraberken sürekli tartıştığınız ama ayrı kaldığınızda en çok özlediğiniz kişidir kardeş.

~ Hayatın yıkıcı darbelerine karşı bana hep elini uzattığın için teşekkür ederim kardeşim. Ellerim ellerindeyken yenemeyeceğim hiçbir şey yok.

~ Kardeş dediğin sen fırtınaya yakalanmış bir gemi isen, seni güvenle içinde saklayacak bir liman olmalı.

~ Çocuksu kavgalarımız asla küslük ile sonuçlanmazdı. Çünkü kardeşlikte küslüğün süresi bir saniye kadardı.

kardeşlik sözleri

~ Kardeşim dediğin kişi, başın darda olunca senden önce koşacak. Baktı ki düşüyorsun, düşünmeden elinden tutacak. En kötü günde dahi, seni asla yalnız bırakmayacak.

~ Çıkarları gereği herkes bir gün senden vazgeçebilir. Ama kardeş asla çıkarı için senden vazgeçmez.

~ Kardeş, sadece sevgilere ortak olmaz. Acılara ve gözyaşlarına da ortak olur.

~ Kardeşinizin günlük hayatta attığı her adım, yaptığı her yanlış ve doğru sizin adınıza yapışır unutmayın.

~ Kardeşlik bu dünyada sahip olabileceğimiz en kıymetli duygu çünkü gerçek kardeşlik kin, nefret, kıskançlık nedir asla bilmez.

kardeşlik sözleri

~ Canım kardeşim, hayatımda en zor anımda bile koşulsuz şartsız ilk yanımda olan insansın. Senin gibi bir kardeşim olduğu için dünyanın en şanslı insanıyım ben.

~ Düştüğümde yanımda kardeşim vardı, mutlu olduğum zaman yine yanımda kardeşim vardı. Ne zaman başım sıkışsa ne zaman yaslanacak bir omuz arasam hep kardeşim gelir aklıma. Yaslanacak en güvenli omuz kardeş omzudur.

~ Acılara karşı kendini siper eden, sizin acılara karşı tebessüm etmenizi sağlayan kişiye kardeş denir.

~ İnsanlar eğlenebildikleriyle arkadaş olurlar, anlatabildikleriyle dost, ağlayabildikleriyle kardeş.

~ Herkesle kardeş olunmaz, kardeş dedin mi senden önce koşacak, sen düşerken tutacak, ne olursa olsun seni hiç yalnız bırakmayacak.

~ Yan yanayken konuşmadan saatlerce durduğunuz ve bundan rahatsızlık duymadığınız, sıkılmadığınız insan kardeşinizdir.

~ Yeri geldiğinde, ölümü pahasına seni koruyacak ve sahip çıkacak tek kişi kardeştir.

~ Düşerken sizi de düşüreceğini bilseniz bile sıkı sıkı elini tuttuğunuz insan kardeşinizdir. Asla vazgeçmediğiniz ve uğruna canınızdan vazgeçtiğiniz.

kardeşlik sözleri

~ Aynı sofraya oturduk, aynı cephe de omuz omuza savaştık, aynı kızlara âşık olduk yine de ayrılmadım güzel kardeşim.

~ Konuşmadan da anlaşmak. Kardeşlik tam olarak burada başlar.

~ Kardeş candır ve de yarendir. En güzel dost ve sımsıcak bir ailedir. Kardeş insanın hayattaki tek dayanağı bazen sığınacağı tek limandır. Kardeş dünyanın en güzel varlığıdır.

~ Kardeş dediğin, gözlerinden dökülen tek damla yaş işin dünyayı yakar.

~ Kimi duygular anlatılmaz, bazı sevgiler kalplere sığmaz, uzun dostluklar hiçbir zaman yıkılmaz, kardeşler asla unutulmaz.

~ Kardeşim, seninle benim aramdaki bağ farklı iki insanın tek kalbe sahip olması gibi aslında. Seni çok seviyorum.

~ Onunla dostluğumuzu soranlara şöyle diyorum Biz birbirimize hapşırmadan; Çok Yaşa! Diyoruz...

~ Seni düşünen, önemseyen, varlığı ile sana güven veren bir kardeş ömrünüzü daha huzurlu bir şekilde geçirmenizi sağlar.

kardeşlik sözleri

~ Kardeşin varsa 1 - 0 öndesin şu hayatta.

~ Kardeşlik öyle bir duygudur ki; bütün dünyaya karşı iki kişi siper olmak gibidir.

~ Her kardeş arkadaşın, sırdaşın olmayabilir. Ama sen benim kardeşim olmayı başardın arkadaşım.

~ Kardeş kardeşe ne ederse, ya en iyisini ister, ya da kötü gideni değiştirmeyi.

~ İnsan dediğin acıyla büyür. Acısıyla beraber büyüdüğünüz insana da kardeş denir.

~ Kardeşlik, düşmesin diye tutmak, kardeşlik, bırakmayacağını bilerek dayanmaktır.

kardeşlik sözleri

~ Belki cebimizde yoktu harçlık, belki hep parasız dolaştık ama ne olursa olsun kardeşlerimizi asla satmadık.

~ Herkes kardeş olabilir, mühim olan kardeşlik bağına tutabilmektir.

~ Nasıl bir insan olduğunu anlamak istiyorsan kardeşim dediklerine bakman yeterli olacaktır.

~ Yılların ayıramayacağı, bozmayacağı en güçlü duygu iki insanın bir birine duyduğu kardeşlik duygusudur.

~ Kardeşlik, asla kırılmaz, yıllar geçse de değişmez ve küsseniz bile kalbinizin bir tarafı hep onun için atacak.

~ Kardeş kardeşe yanlış yapmaz. Eğer ortada bir yanlış var ise işte o zaman sorun kardeşlikte değil, kardeşim dediğin kişidedir.

kardeşe hediye fikirleri

~ Kardeş, hata yaptığın zaman bile seni terk etmeyendir.

~ Kardeş dediğin annedir, babadır, abidir. Kısacası saygıda kusur etmeyeceğin ender insanlardan bir tanesidir.

~ Kardeş, yaşama tutunan elindir. Onun varlığı sana güven dostuna korku verir. Bundandır ki kardeş olmak herkesin başaracağı bir iş değildir.

~ Kardeş sevgisi diye bir şey var, kelimelerle anlatılmayan.

~ Kardeş dediğin satmaz, yarı yolda bırakmaz. Kardeş dediğin pişmanlığın olmaz. Kardeş adı koyulamayacak duyguların ismidir.

~ Kardeşlik bir vicdan işidir. Vicdanı olmayan kardeşlik ne demek anlayamaz.

~ Yolunun sonunda uçurum varsa, dur kardeşim ilk adım benimdir diyebilmektir kardeşlik.

~ Kardeş, bu hayatta asla sırtınızın yere gelmesine izin vermeyen, düşerseniz size ilk elini uzatan insanın ismidir.

~ Dünyanın belki de en güzel şeyidir kardeşlik. Onu özler onu arar onu istersin. Bilirsin o da seni düşünüyor. İşte o an anlarsın kardeşliğin ne demek olduğunu.

~ Kardeş, yanında olmasa bile sevgisini her an yüreğinde hissettirendir.

~ Kardeş sen uçurumdan atlama diye, ellerini sımsıkı tutup asla bırakmayandır.

~ Kim olduğunuzu size öğreten insanlar kardeşlerinizdir. Ve yine her şeye rağmen sizi seven insanlar onlardır.

kardeşe hediye fikirleri

~ Kardeş dediğin senden ırakta olsa tek bir kelimesi ile yüreğinde ki tüm yaraları sarabilen insandır.

~ Gün gelir bir gün yanlız kalırsan. Akıverirse iki damla gözyaşı gözünden ve canlanırsa çocukluk anıların birden bire beni hatırla kardeşim.

~ Bütün sırlarımı, endişelerimi bazen korkularımı paylaşabildiğim tek insan, kardeşim benim, hayatımda ki yerini hiçbir şey değiştiremez.

~ İki kardeşin omuz omuza iken bir birine verdiği desteği hiçbir manevi güç sarsamaz.

~ Hayatımda bir tek kardeşim olsun bana yeter. Dostluk, arkadaşlık, gerçek sevgisini en derinden hissettiğim tek kişi kardeşim. Bu yüzden sadece o olsun bana yeter.

~ Normalde her hareketine kızdığınız ancak dışarıdan olumsuz bir eleştiri yapıldığında fütursuzca savunduğunuz insana kardeş denir.

~ Kardeş dediğin sen hata yaptığında bunu yüzüne vurmak yerine, en güzel şekilde anlatarak sana yardımcı olandır.

~ Kaç kişi için tehlikeye atar kendini bir insan. Dur ben söyleyeyim kardeşim, tabi ki ben.

~ Kardeşlik dilden dile dolaşan bir kelime değil, gönülden gönüle bir coşan bir sevgi olmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.