sadsad x
asdasd
Kasnaktan Masa Üzeri Süsü Yapımı

Kasnaktan Masa Üzeri Süsü Yapımı

17 Ağustos 2020

Son aylarda moda olan kasnaklar hemen hemen birçok görsel alanlardan kullanılmaya başlandı. Bazen bir tavan süsünde kullanıldığını görebilir bazen de bir masa üzerinde harika bir objeye dönüştüğüne tanık olabilirsiniz. Ortaya çıkacak sonuç sizin el işçiliğin işle birleşince harika yaratabilir. Dolayısı ile biraz ince işçilik ile çalışma yaparsanız bırakın sadece kendinize, satışını yapacak kadar güzel masa üzeri süs eşyası elde etmiş olabilirsiniz.

Kullanım alanları

Kasnaktan masa üzeri süsü

Kasnaktan masa üzeri süsünü özellikle yemek masalarında masaya hava katmak için tercih edebilirsiniz. Sık kurduğunuz bir masada çiçek temalı olan bir kasnak süs tam aranılan seçim olacaktır. Hem şık hem de çok sade bir tasarım ile yemek masanızın havasını değiştirebilirsiniz. Bir diğer kullanım alanı ise elbette görsel sunum. Özellikle kutlamalar için masa hazırlamak istiyorsanız bu şık süslemeler mutlaka yer almalı diye düşünüyoruz. Nişan masası süslerken ya da kına masası süslerken mutlaka ama mutlaka konseptinize uygun olarak bir tane hazırlamalısınız.

Kasnaktan masa üzeri süsü

Bu harika görsel masa süsleri aynı zamanda hediye olarak da verilebilir. Arkadaşınıza ev görme hediyesi olarak ya da doğum günü hediyesi olarak alınabilir. Yemeğe gideceğiniz bir arkadaşınızın evine de bu şık yuvarlak çiçekli süslemelerden yapabilirsiniz. Özellikle bir kadını beğenebileceği en güzel hediyelerden biri bu olabilir diyebiliriz.

Malzemeler

** Kasnak ya da yuvarlak metal çelik ürünler
** Kurumuş çiçekler ya da yapay çiçekler
** Yapma yapraklar
** İsteğe göre taş süslemeleri
** İsteğe göre renkli ipler
** Sünger
** Yapıştırıcılar

Yapılışı:

Kasnaktan masa üzeri süsü

Hemen hemen size gerekli olabilecek tüm malzemeleri vermeye çalıştık. Sizler görsellerde gördüğünüz kadarı ile aklımızdakini birleştirerek ortaya harika bir yuvarlak masa süsü çıkarabilirsiniz. Dilerseniz yapma çiçekler ile bir kenarını kaplayabilir ve diğer kısımlarına da taşlar ile uzun sarkıtlar yapabilirsiniz. Bu tamamen nasıl bir konsept istediğiniz ile alakalı olacaktır. Yapmanız gereken püf noktalardan biri yuvarlak kısmın tamamını doldurmamanız olacaktır. Bir tarafını süslüyorsanız diğer tarafını sade bırakmalısınız. Böylelikle ürün aslında kendini hem daha fazla öne çıkaracak hem de sade bir şıklık ortaya koyacaktır.

Kasnaktan masa üzeri süsü

Tamamen bu şekilde sade bir tasarımda yapabilirsiniz. Gördüğünüz kadarı ile hem yapımı çok kolay hem de görüntü olarak çok göz yormuyor. Bu yuvarlak metalleri ise yine hobi mağazalarından kolaylıkla bulabilirsiniz. Boyutunu ise kullanacağınız alana göre siz belirleyebilirsiniz. Biz çok büyük yapmamanız taraftarıyız. Orta boyda bir çalışma kendini fazlası ile göstermeye yetecektir zaten.

Kasnaktan masa üzeri süsü

Biraz daha gösterişli bir orta masa süsü arıyorum diyorsanız da bu örnekte ki uygulamayı deneyebilirsiniz. Yine yapay çiçekler ile süslenen bu ürün aynı zamanda içinde mumlar ile hareketlenen cam fanuslar ile tasarlanmış. Aslıda yapımı çok kolay ama ilk bakıldığında çok imkansız ve zor bir ürün gibi durabilir. Oysa yine hobi mağazalarından alacağınız bu yuvarlak cam şişeler işe bu tasarımı da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kasnağı sabit tutma

Kasnaktan masa üzeri süsü

Şimdi bu görsellere bakıp acaba bu kasnaklar nasıl sabit durmuş diyebilirsiniz. Bunu yapmakta çok ama çok basit. Kalın ve sık bir sünger ile bunu başarabilirsiniz. Özellikle bu süngerlere çiçeklerde fazlası ile rastlayabilirsiniz. Hem dik durmasını sağlar hem de üzerine çiçeklerinizi kolaylıkla saplayabilme imkanı vererek o alanın kapatılmasını sağlamış olur. Bunun yanı sıra yine hobi mağazalarında bunlara uygun ayaklıkta bulmanız mümkün. Bizler hem ucuz yolunu hem de para ile alabileceğiniz yollarını sunuyoruz. Sizin en kolayınıza hangisi gidiyor da ya da hangisi sizi çekiyorsa onu yapabilirsiniz.

Nişan masası süsü

Kasnaktan masa üzeri süsü

Ben bu görseli bir yerden tanıyorum ama çıkaramıyorum diyorsanız hemen sizlere nişan masa süslemelerini hatırlatmak isteriz. Son yıllarda özellikle evde kutlanan nişan törenlerinde kutulan masalarda çok şık bir gösteriş sağlamaktadır. Masaya ahenk katan ve şıklık katan bu yuvarlak süsler olmazsa olmazlardan diyebiliriz. Elbette dilerseniz hazır olarak da satın alabilirsiniz ama hem ekonomik yapmak hem de el emeğinizin geçeceği hissi ile kendinizin yapması daha keyifli olmaz mı? Sizler de hem kendi nişanınız için yapabilir hem de sevdiklerinizin nişanlarına yaparak harika bir nişan hediyesi olarak götürebilirsiniz. Çok sevileceği ve mutlaka çekilecek olan fotolara arka plan misafirliği yapacağı kesin diyebiliriz.

 doğum günü kartları

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.