sadsad x
asdasd
Kavanozla Yapılabilen Tasarım Hediyeler

Kavanozla Yapılabilen Tasarım Hediyeler

25 Aralık 2020

Evde kavanozla yapılan el emeği hediyeler ile ilgili birbirinden farklı tasarımlara birçok yerde denk gelmişsiniz. Peki, eski kavanozları değerlendirerek birbirinden şık baharatlıklar, saksılar, vazolar ya da daha farklı fikirlerle tasarlayarak yeni DIY projelerine imza atmaya ne dersiniz? Üstelik hazırlayacağınız hediyelik kavanozlar bir yakınıza armağan edebileceğiniz muhteşem bir hediyeye de dönüşebilir. Hatta el emeği hediyeler ile sevdiklerinizi sevindirirken bir farklılıkta yaratabilirsiniz. Bu hediyeler kesinlikle birer tasarım hediyeler olacaklar ve sizi yansıtacaklar! Şimdi, birkaç dokunuşla muhteşem kavanozlar hazırlayalım mı? İşte, kavanozla yapılabilecek DIY hediyeler

En Güzel Hediyelik Kavanozlar!

kavanozla yapılabilen tasarımlar

Herkesin kolaylıkla evinde yapabileceği en güzel hediyelik kavanozlar tasarımlarını sizlere paylaşalım ve hemen özel günler için hediyeler hazırlayalım.

Çerçeveli Hediyelik Kavanozlar Yapın!

Duvara asabileceğiniz kare veya uzun dikdörtgen çerçeveler satın alın. Çerçevenin camını çıkartın. Arkasında bulunan kontrplağın tam ortasına 8-10 santim aralıkta olacak şekilde iki küçük delik delin. Kontrplağı beyaz sprey boya ile boyayıp vernikledikten sonra kurumaya bırakın.

kavanozla yapılabilen tasarımlar

Diğer bir tarafta kullanmadığınız bir kavanoza, geniş bir fisto dantel alarak beyaz tutkal yardımıyla yapıştırın. Fistodan kalın bir şerit keserek fiyonk yapın ve kavanozun boğum kısmına bir kurdele ile bağlayın. Kapladığınız fistonun üzerini ışıltılı taşlar yapıştırarak süsleyin. Kavanozun içerisine suda şişen transparan renkte jellerden ekleyin ve jellerin üstüne ister yapay isterseniz gerçek çiçeklerden yerleştirin.

kavanozla yapılabilen tasarımlar

Geniş bir kurdeleyi kavanozun ortasına yapıştırın ve uçlarını daha önce ortasından deldiğiniz kontrplağın deliklerinden geçirerek arkada sıkıca bağlayın. Hazırladığınız kontrplağı çerçevenin içerisine takın. Bu şekilde birkaç tane daha hediyelik kavanozlar hazırlayarak sizin için değerli olan tüm bayanlara hediye edebilirsiniz.

kavanozla yapılabilen tasarımlar

Farklı bir alternatif olarak; çerçeve yerine önceden kestireceğiniz tahtaları eskitme tekniği kullanarak boyayın. Tahtanın tam ortasına askılık monte edin. Kavanozların içerisine pille çalışan led ışıkla birlikte yapay çiçekler ekleyin. Hazırladığınız bu şık hediyelik kavanozlar sevdiklerinizin evlerinde el emeği duvar süsleri olarak yerini bulacaktır. Hem de sevdiklerinize kendi ellerinizle hazırladığınız farklı armağanlar olacaktır.

kavanozla yapılabilen tasarımlar

Kavanozları Işıklı Fotoğraf Albümüne Dönüştürün!

Kavanozlarla ışıklı fotoğraf albümü yapın. Bu hediyeyi hazırlamak için sadece birkaç metre ince ip, led ışık, bir büyük kavanoz, silikon yapıştırıcı ve hediye edeceğiniz kişinin fotoğraflarına ihtiyacınız olacak.

kavanozla yapılabilen tasarımlar

Kavanozun boyuna göre farklı uzunluklarda ipler kesin. Küçük kare fotoğrafın birinin arkasına silikon tabancasıyla silikon sıkın ve üzerine kestiğiniz bir ipi yapıştırın. İpin üzerine de aynı boyuttaki bir diğer fotoğrafı arkasından ekleyin. Bu şekilde ipe asılmış iki taraflı birkaç fotoğraf daha hazırlayın. Hazırladığınız fotoğraflardaki iplerin diğer ucunu ise kavanoz kapağının içine aralıklı olarak silikonla yapıştırın. Kavanozun içerisine led ışık yerleştirin. Fotoğraflı kavanoz kapağını kapattıktan sonra, kavanozun boğum kısmını kordonla sarın ve ucunu yapıştırın. Tam ortasına bir kalp ya da küçük bir çam dalı ekleyin ve led ışığı yakın.

kavanozla yapılabilen tasarımlar

Farklı bir alternatif olarak, kelepçeli kavanozların içerisine sevdiğiniz bir kişinin fotoğrafını koyun. Kelepçeli kapağı kapatın. Kavanozun dışına birkaç süsleme yaptıktan sonra bir yakınınıza hediye edebilirsiniz. Hatta bu şekilde yaptığınız hediyenin altına bir odun kütüğü veya bir ayak yapıştırarak hediyenize dekoratif bir görüntü verebilirsiniz.

kavanozla yapılabilen tasarımlar

Hazırladığınız bu muhteşem hediyelik kavanozlar eminiz ki, sizin için değerli olan bir kişiye armağan ettiğinizde onu çok mutlu edecektir.

Çikolata Dolu Kar Küreli Kavanozlar Yapın!

kavanozla yapılabilen tasarımlar

İçi çikolata dolu kar küreli kavanozlar yapmaya ne dersiniz? Bu kavanozları hazırlayabilmek için büyük bir kavanoza, biraz kurdeleye, bir kar küresine, silikon yapıştırıcıya ve çikolatalara ihtiyacınız olacak.

kavanozla yapılabilen tasarımlar

Kar küresini kavanozun kapağının üzerine silikonla yapıştırın. Kavanozun içerisini çikolatalarla doldurun. Kapağı kapatın ve kavanozun boğum kısmına kurdele bağlayarak fiyonk yapın. Arzuya göre daha dekoratif bir görüntü verebilmek için kavanozun üzerine parlak taşlar yapıştırabilirsiniz.

kavanozla yapılabilen tasarımlar

Bu tür hediyelik kavanozlar ile tüm sevdiklerinizi özel günlerinde sevindirebilirsiniz. Bir basit dokunuşla yapılan el emeği hediyelikler onları daha çok mutlu edecektir.

doğum günü hediyeleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.