+18 Ürün 18 yaşından küçüklerin bu sayfayı gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşın altında ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. 18 Yaşından Büyüğüm Çıkış
sadsad x
asdasd
Kendin Yap Hediyelik Cüzdan Önerileri

Kendin Yap Hediyelik Cüzdan Önerileri

10 Şubat 2020

El yapımı cüzdanlar son zamanların en beğenilen ve ilgi gören hediyeliklerinden biri haline geldi. Bunun sebebi hem insanların el emeği eşyalara olan ilgisinden hem de mini cüzdanlara ihtiyaçlarının olmasından kaynaklanıyor. Evde maliyetsiz ve kolay bir şekilde cüzdan tasarlayarak dikebilirsiniz. Sevdiğiniz kişilerin özel günleri için tasarlayabileceğiniz en güzel hediyelerden biri mini cüzdanlardır. Hem kullanışlı hem de sevimli olan bu cüzdanlara hemen herkesin ihtiyacı vardır. Hediyeyi kime verece olursanız olun, kesinlikle çok ilgisini çekecek ve beğenecektir. Mini cüzdanlar tasarlayabilmek için, birkaç püf noktaya ihtiyaç duyabilirsiniz bunlar; cüzdan için belirlenen ölçü ve kesim modelleri olacaktır. Belirli ölçülerde kestiğiniz kumaşlardan cüzdan elde edebilmeniz oldukça kolay olacaktır. Kendin yap cüzdan fikirleri için öncelikle nasıl bir model istediğinize karar vermelisiniz daha sonra tasarım için gerekli malzemeleri alarak başlayabilirsiniz. Hediye edeceğiniz kişinin zevkine uygun bir model tasarlamanız için önce renk daha sonra model olarak değerlendirme yapmanız gerekiyor. Sizlere vereceğimiz tavsiyeler ile ilerlediğiniz takdirde hem görüntü olarak şık hem de zahmetsiz el yapımı cüzdan asarlamış olacaksınız. Bu yüzden tavsiyelere kulak vermeniz gerekir. Kendin yap cüzdan kategorilerinde çok fazla materyal kullanılarak yapılacak model yok aslında, kumaş, deri hatta kâğıttan bile yapılabilecek cüzdan modelleri var fakat çok geniş çaplı bir tasarım modelleri yok. Öncelikle kumaştan DIY cüzdan modelleri ile başlayalım en çok tercih edilen modeller kumaşlar ile tasarlanmaktadır.

Kumaş ile Mini Cüzdan Tasarlama

el yapımı cüzdanlar

Öncelikle tasarlamak istediğiniz rengi belirleyerek bu renkte kumaşlar almalısınız. Kumaş ile yapılan cüzdan tasarımları için gerekli olan malzemelerin neredeyse tamamı kumaştan oluşmaktadır ve tasarlamak istediğiniz cüzdanının rengi belirleyip, kumaşları satın alarak tasarım yapmaya başlayabilirsiniz. Aldığınız kumaşları belirli ölçülerde keserek devam edebilirsiniz, örnek olarak verebileceğimiz ölçüler ise, 10 cm ile 28 cm olacak şekilde dikdörtgenler kesmelisiniz. 28 cm belirlememizin sebebi ise, kumaş katlandığında kapak kısmının tam ortada yer almasını sağlamak için, daha sonra bir başka kumaştan da aynı ölçüde parçalar kesmelisiniz, kestikten sonra kesilen iki kumaş parçasını üst üste koyarak iğneleyin ve bir kenarının ucunu yuvarlatarak kesin. Bu kesilen bölge cüzdanın kapak kısmı olacaktır. Kumaşların yüzleri birbirine bakacak şekilde üst üste koyarak köşelerinden dikişle dikerek, yüzeylerinde potlu olmaması için minik minik çıtlar atabilirsiniz. Elde ettiğiniz kumaşta açık kalan yerler de düz dikiş ile dikilmelidir.

ev yapımı cüzdan

Dikim işi bittikten sonra cüzdan elde edebilmek için, kumaş parçasını eşit şekilde katlayarak istediğiniz cüzdanı elde etmiş olacaksınız. Elde ettiğiniz şekil kare olacak ve minik bir cüzdan tasarlamış olacaksınız. Daha sonra kare şeklinde bir kere katladığınız kumaşın üzerinden düz bir dikiş geçmelisiniz işte bu şekilde tam bir cüzdan elde etmiş olacaksınız. Cüzdanın kapak bölümüne bir düğme iliği açarak düğme dikebilirsiniz, bu cüzdanınıza daha farklı bir hava katacaktır. Kendin yap hediyelik fikirleri arasında en kolay ve masrafsız bir şekilde yapabileceğiniz hediyeliklerden biri mini cüzdanlardır. Bu şekilde tasarladığınız cüzdanlar hediye ettiğiniz kişiyi çok mutlu edecektir ama unutmayın kişinin zevkini göz önünde bulundurarak tasarım yapmanız çok daha doğru bir karar vermenizi sağlayacaktır.

ev yapımı cüzdan

Kendin yap cüzdan fikirleri bir hediyelik hazırlamak için tercih edebileceğiniz en güzel fikirlerden biridir. Hem kullanışlılığı ile hem de masrafsız bir hediye olmasından dolayı düşünmeden tercih edebileceğiniz hediye türlerinden biri de el yapımı mini cüzdanlardır, sevdiğiniz kişilerin özel günleri için kesinlikle tasarlamanız gereken hediyeliklerden olan mini cüzdanlar, hediye sahibini çok mutlu edecektir ve hediyeyi çok anlamlı bulacaktır. Hediye karamsarlığına kapıldığınız anda itibaren hiçbir şeye kafa yormadan çok kolay bir yöntem ile sevdiklerinize bu cici cüzdanları tasarlayabilirsiniz. Dilerseniz hediye etmeden önce cüzdanın içerisine küçük bir not bırakarak, hediye edeceğiniz kişiye duygusal anlar yaşatabilirsiniz. Tamamen tercihinize kalmış olan değişiklikleri kendiniz belirleyerek hediyenizi taktim edebilirsiniz.

Kâğıt ile Mini Cüzdan Yapımı

el yapımı cüzdan

Kâğıt ile yapılan mini cüzdanlar akıllara kullanışlılığını getirmektedir fakat düşünülenin aksine fazlasıyla kullanışlı bir mini cüzdan elde edebilirsiniz. Üstelik oldukça ekonomik olan bir yöntem ile yapacağınız bu mini cüzdanları tasarlamak için ihtiyacınız olan şey, renkli A4 kâğıtları olacaktır. Kendin yap cüzdan tasarımları arasında en ilginç ve dikkat çeken yöntem kâğıt ile tasarlanan yöntemdir. Çünkü kâğıttan cüzdan yapabilme ihtimali düşünüldüğün de, akıllara pek de kullanışlı olmayacağı gelir fakat bunun aksine çok şık ve çok kullanışlı bir cüzdan elde edebilirsiniz.

ev yapımı cüzdan

Hediye tasarımları konusuna farklı bir bakış getirmek istiyorsanız, bir A4 kâğıdını elinize alın ve bir köşeden diğer köşeye üçgen bir şekilde katlayın. Daha sonra bu üçgeni kesin ve fazlalığı atın, elde ettiğiniz üçgeni yatay bir dikdörtgen şeklinde katlayın. Kâğıdı tekrardan açın ve ince bir dikdörtgen şeklinde katlayarak devam edin, tabii karşı tarafında kalan kısmı da ince bir şekilde katlayın daha sonra elde ettiğiniz şekli, kare olacak şekilde katlayın. Bu kare şeklinde katlanan kısmı açın ve kendi içerisinde dikdörtgen olacak şekilde tekrardan katlayın, aynı işlemi her zaman karşı taraf için de uygulayın. 

ev yapımı cüzdan

Sonra kağıdı uçlarından üçgen şekillerde açmaya çalışın ve açık kalan kısmı yatay olarak katlayın açtığınız bu üçgen şekillerini aynı şekilde katlayarak kapatın daha sonra katlanmayan tarafa doğru tümüyle katlayın oluşan kat izlerini ve ayrımları yapıştırıcı ile yapıştırın, bu verilen kurallar ile 3-4 tane daha kağıt katlayın ve hepsini birbirine yapıştırın. Bir başka A4 kâğıdını da, cüzdana kapak yapmak için kullanabilirsiniz, cüzdanın kendi şekline benzer olarak katlayın ve yapıştırın, işte size kağıttan cüzdan yapımı. İlginç hediyelikler seçmek istediğiniz de evde kendi başınıza böyle güzel bir cüzdan tasarlayabilirsiniz.

Deri ile Mini Cüzdan Dikimi

el yapımı cüzdan

Bir diğer cüzdan dikim fikirlerinden olan deri ile cüzdan tasarımı yapmak pek zor bir işlem değildir. Yapmanız gereken tek şey; cüzdan tasarlamak için yeterli olacak kadar deri satın almanız, bunun haricinde kalan ve yapılması gereken tek şey dikim işlemleri olacaktır.

kişiye özel cüzdanlar

İlginç hediye önerileri kapsamında değerlendirilebilir hediyelerden biri mini cüzdanlardır. Mini cüzdanları tasarlamak için öncelikle, derileri belirli bir ölçüde keserek şekillendirin ardından kesilen yerlerin yüzleri birbirine dönük olarak kare olacak şekilde dikmeye başlayın. Dilediğiniz şekilde tasarlayabileceğiniz mini cüzdanları bir tavsiye verecek olursak eğer, kesinlikle kare olacak şekilde tasarlayın. Çünkü kare cüzdanlar kullanış ve görünüş açısından çok rahat ve çok şık bir görünüme sahiptirler.

el yapımı cüzdan

Fakat hediye edeceğiniz kişinin zevkini göz önünde bulundurarak, renk ve model seçmeniz çok daha mantıklı bir karar olacaktır. Hediye sahibinin zevkine göre tasarlayacağınız bu mini cüzdana küçücük bir düğme eklemeyi de unutmayın. İlginç hediye tasarımları arasında yerini alan el yapımı mini cüzdanlar, hediye sahiplerini çok mutlu eden ve ilgilerini çeken hediyeliklerden sayılmaktadır. Klasik hediyelerin haricinde, el yapımı tasarımlar her zaman daha anlamlı sayılacak hediyelerdendir. Sevdikleriniz için mümkün olduğunca el emeğiniz ile hediye hazırlamanızı öneririz.

el yapımı cüzdan

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.