sadsad x
asdasd
Kendin Yap Kolay Kalemlik Modelleri

Kendin Yap Kolay Kalemlik Modelleri

17 Şubat 2020

Kendin yap hediye tasarımları kapsamında, pek çok malzeme ile pek çok ürün ortaya konabilmektedir. Bu ürünlerden bir tanesi de kalemliklerdir. Kalemlik yaparak iş arkadaşlarınıza, çocuklarınıza kısacası herkese hediye oluşturabilir ve sunabilirsiniz. El emeği ile hediye hazırlamak ve vermek her zaman için kişilerin kendisini özel hissetmesine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle, hediye sunmak istediğiniz kişiler eğer özel kişiler işe onlara son derece yapımı basit olan kalemliklerden yapabilirsiniz. Çünkü el emeği ile ortaya konan, emek verilen hediyeler, her zaman için daha özel ve duygu içeriklidir. El yapımı hediyelerin özel hediyeler olması dışında ayrıca ucuza mal ediliyor olması da, bu hediyelerin ilgi çekici olmasına katkı sağlamaktadır. Günümüzde her alanda artan fiyatlar, kendisini hediye seçenekleri üzerinde de göstermektedir. Dolayısı ile ucuz hediye arayışınız varsa ve el emeği katarak bir hediye ortaya koymak istiyorsanız birbirinden farklı malzemelerle kalemlikler yapabilirsiniz. Bu hediyeler, hediyeyi sunduğunuz kişilerin kendisini özel hissetmesine aracı olacaktır. İşte el yapımı kalemlik nasıl yapılır fikir önerileri…

Konserve Kutusundan Kalemlik

kendin yap kalemlik

Konserve kutusundan kalemlik yapmak kendin yap kalemlik fikirleri arasında yer almaktadır. Hemen hemen herkesin satın aldığı konserve yiyecek ürünlerinin ardında kalan kutular ile oldukça güzel kalemlikler yapılabilmekte ve hediye etmeye uygun hale getirilebilmektedir. Konserve kutusundan yapılan kalemlikler, masalarda oldukça şık kalemlikler olarak yerini almaktadır. Bu kutulardan kalemlik yapilabilmesi için farklı teknikler kullanılabilmektedir. Dilerseniz konserve kutularını yalnızca boyayarak da kalemlik yapabilirsiniz. Konserve kutusundan kalemlik yapmak için hasır iplerden de faydalanmak mümkündür. Yalnızca hasır ip ve yapıştırıcı aracılığı ile muhteşem kalemliklere imza atabilir, sevdiklerinize el emeği hediyeler sunabilirsiniz.

Halat İpten Kalemlik

kendin yap kalemlik

Halat ipten kalemlik yapmak, en kolay şekilde ortaya konabilecek olan masa üstü kalemlik çeşididir. Hemen hemen her evde bulunan malzemeler ve bir yapıştırıcı aracılığı ile gerçekleştirilecek olan bu işlem sonrasında oldukça şık ve modern görünümlü kalemlikler elde edilebilmektedir. Her evde bulunan bir bardak, kavanoz ya da plastik bardağın üzerine yapıştırıcı sürülmesi ve etrafına hasır ipin satılması ile yapılabilecek olan bu kalemlikler, herkese hediye etmeye uygun hale gelebilmektedir. Kendin yap hediye fikirleri arasında bulunan hasır kalemlikler, her masaya uyum sağlayabilecek özelliklerde oluşturulabilmektedir. Halat ipten kalemlik yapabilmek için çeşitli süsleme malzemeleri de kullanılabilmektedir. Derin bir cisim etrafına sarılan hasır ipin kurumasının ardından çeşitli taşlarla, deniz kabuklarıyla ya da süs eşyaları ile kalemliklerin görünümüne daha da şıklık katılabilmektedir. Eğer sevdiklerinizin kullanması için özel kalemlikler ortaya koymak istiyorsanız farklı süsleme tekniklerinden yararlanabileceğiniz gibi kendiliğinden renkli hasır ip kullanabilir ya da ilgi çekici renkli boyalarla hasır iplerin boyamasını yapabilirsiniz.

Deterjan Kutusundan Kalemlik

evde kalemlik yapımı

Deterjan kutuları, geri dönüşümü yapılarak kullanılabilecek olan ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünlerin sayesinde evde çeşitli fonksiyonlarla kullanılabilecek eşyalara ortaya koymak mümkündür ve bu eşyalar arasında kalemlikler de yer almaktadır. Eğer sevdiklerinize hediye etmek üzere bir kalemlik yapmak istiyorsanız ve yaratıcı bir fikir arıyorsanız bitmiş olan deterjan kutularından yararlanabilirsiniz. Deterjan kutusundan masa kalemliği yapımı için faydalanmak oldukça basittir. Yalnızca bu kutuların yaratıcı bir biçimde kesilmesi ile, ilave olarak hiçbir uygulama yapmadan kalemlikler ortaya koyabilirsiniz. Kişiye özel hediye seçenekleri arasında bulunan kalemlikler, deterjan kutularının çeşitli şekillere sokulması ile yapılabildiği gibi aynı zamanda bu kutuların süslenmesi ile de oluşturulabilmektedir. Eğer bir deterjan kutusundan masa kalemliği yapmayı planlıyorsanız, bu kutuları çeşitli kaplama malzeme ve teknikleri ile kaplayabilir, üzerine süslemeler yapabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Kalemlik

kolay şekilde kalemlik yapımı

Dondurma çubuğundan kalemlik yapmak kendin yap hediye fikirleri arasında yer almaktadır ve maliyeti de oldukça düşüktür. Eğer hediye olarak bir kalemlik yapmak istiyorsanız ve bunun için hiç bütçeniz yoksa bile evde bulunan kolay malzemelerle birlikte kalemlik ortaya koyabilirsiniz. Dondurma çubuklarından kalemlik yapılabilmesi için gerekli olan malzemeler; yaklaşık 15-20 adet dondurma çubuğu, sulu boya ve yapıştırıcıdır. Bu çubukların istenilen renklerde tek tek boyanması ve yan yana, yuvarlak oluşturacak şekilde yapıştırılması ile birlikte son derece basit olarak kalemlik ortaya koymak mümkündür. Bu renkli kalemlikleri çocuklarınıza hediye edebilir ve onların yaratıcılığına katkıda bulunabilirsiniz. Dondurma çubuğundan kalemlik yapmak, yaratıcılığın bir göstergesidir ve çocuklarınız ya da yeğenleriniz ile birlikte aktiviteye konu edebileceğiniz bir işlemdir. Dolayısı ile dondurma çubuklarından kalemliği küçük çocuklarınız ile birlikte yapabilir, onarlın gelişimlerine katkıda bulunabilirisiniz. 

Kasetten Kalemlik

ev yapımı kalemlik

El yapımı kalemlik modelleri arasında belki de en yaratıcı olanı; eski kasetlerden kalemlik yapmaktır. Bir zamanların müzik ev şarkı dinlenmesinden kullanılan fakat günümüzde tarihe karışmış olan kasetler ile evde oldukça basit bir şekilde kalemlik yapılabilmektedir. Bu kalemlikler aynı zamanda nostaljik bir hava taşıdığı için farklı bir anlam taşımaktadır. Eğer siz de sevdiğiniz birine kendi el emeğiniz ile birlikte bir kalemlik yapmak ve sunmak istiyorsanız kasetlerden yararlanabilirsiniz. Kasetten kalemlik yapmak oldukça kolaydır ve bu hediye içerisinde başka anlamları da barındırabilmektedir. Yalnızca dört kasetin kare oluşturacak bir şekilde birbiri ile yapıştırılması ile ortaya konabilen bu kalemliği, kişiye özel hale de getirebilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin en sevdiği sanatçıya ait olan kasetlerden bir kalemlik yaparak aynı zamanda hediyeye daha fazla anlam da yükleyebilirsiniz.

Kütükten Kalemlik

kalemlik nasıl yapılır

Kütükten kalemlik yapmak biraz dikkat ve el becerisi gerektiren bir işlemdir. Diğer masa kalemliği yapma fikirlerine göre daha fazla dikkat gerektiren bu işlemde, önce ufak bir kütüğe sahip olunmalı ve ardından bu kütük üzerinde küçük delikler açılmalıdır. Bu deliklerin açılması esnasında elektronik delici aletler kullanıldığı için öncelikle gerekli önlemler alınmalıdır. Bir kütükten kalemlik yapılmak isteniyorsa öncelikle doğadan bir kütük alınmalıdır ya da mobilya işi yapılan işletmelerden kütük satın alınmalıdır. Ardından bu kütüklere kalem çapında delikler açılmalıdır. Görüldüğü üzere kütük malzemesinden masa üzerine kalemlik yapmak oldukça kolaydır. Son derece basit bir şekilde yapılabilen kütük kalemlikler el yapımı hediye modelleri arasında yerini almaktadır ve uzun yıllar kullanılabilmektedir. Bu kalemliklerin uzun yıllar kullanılabilmesi için muhakkak verniklenmesi gerekmektedir.

Klavye Tuşlarından Kalemlik

ilginç el yapımı kalemlikler

Yaratıcılığın kullanılarak yapılabileceği bir kalemlik türü de; klavye tuşlarının kullanılması ile birlikte gerçekleşmektedir. Son derece basit bir şekilde ortaya konabilecek bu hediye, özellikle bilgisayar ile yakın ilişkili olan, genellikle gününü bilgisayar başında geçiren sevdiklerinizle tam uyumlu olabilecek bir hediye türüdür. Yalnızca bir kutu ya da bardak, yapıştırıcı ve klavye tuşlarının kullanılarak yapıldığı bu kalemlikte genellikle ek olarak bir süslemeye gereksinim duyulmamaktadır. El yapımı hediye seçenekleri arasında bulunan klavye tuşlu kalemlik için bir klavyenin tuşlarının sökülmesi gerekmektedir. Klavye tuşlu el yapımı kalemlik yaparken aynı zamanda sevdiklerinize iletmek istediğiniz mesajları da iletebilirsiniz. Kalemlik üzerinde bulunan harflerden anlamlı cümleler oluşturarak yapıştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle sevdiklerinize emeğiniz ile hediye hazırlarken aynı zamanda onlara mesaj da verebilirsiniz. Yaratıcılığın ön planda tutularak hazırlanan bu kalemliği, iş arkadaşlarınıza ya da günün büyük bir çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren çocuklarınıza, arkadaşlarınıza sunabilirsiniz.

kişiye özel kalemlik modelleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.