sadsad x
asdasd
Kız Çocukları için El Yapımı Hediyeler

Kız Çocukları için El Yapımı Hediyeler

26 Ocak 2019

Hayata bağlanma nedenlerimiz olan çocuklarımız için sürekli olarak çabalamakta, onlara iyi bir gelecek oluşturabilmek adına da var gücümüz ile çabalamaktayız. İster kız ister erkek olsun, bizim için eşit olan ve canımızdan bir parça olan evlatlarımızı ise, sevdiğimizi söylemenin yanı sıra, onlara zaman zaman hediyeler alarak mutlu etmemiz gerekmektedir. Bu durum, hem ikili ilişkilerimizin daha kuvvetli olmasını, hem de çocuklarımızın kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. Duygusal açıdan ele alındığı zaman daha narin oldukları bilinen kız çocuklar için de, bu durum fazlası ile geçerlidir. Sürekli olarak kendi hayal güçleri ile çocukluklarını geçiren kızlarımızı, birçok hediye ile mutlu edebileceğimiz gibi, onlara emeğimizi ortaya koyarak, kız çocuğuna el emeği hediyeler ile de mutlu etmemiz gayet mümkündür.


Kız çocuğa el yapımı hediyeler için aslında onlarca farklı alternatiften söz etmemiz mümkündür. Çünkü, çocuklara hediye küçük şeylerle bile mutlu edebilme şansımız son derece yüksektir. Onlar için el örmesi ile yapacağımız bebekler, birbirinden güzel ve farklı şekillerde kurabiyeler, küçük süs eşyaları ya da bunun gibi birçok şey ile mutlu etmemiz mümkündür. Ancak, çocuklarımız için yapacağımız el yapımı hediyelerde en dikkat edilmesi gereken durum, yaş aralığıdır. Eğer küçük yaşta bir kız çocuğunuza hediye yapmak istiyorsanız, bu durumda onun yutabileceği tarzda yani küçük boyutta bir hediye yapmaktan kesinlikle kaçınmanızda fayda vardır.


Kız Çocuklarına Şekilli Yastıklar

kız çocuklarına el yapımı hediye

Kız çocuğa el yapımı hediyeler için hem kısa sürede yapabileceğimiz hem de onun fazlası ile seveceği ilk hediye, farklı şekillerde yapılacak olan yastıklardır. Bu hediye için evinizde bulunan malzemelerden doğrudan destek alabilir ya da doğrudan dışarıdan satın alabilirsiniz. Burada ihtiyacınız olan malzemelere bakıldığı zaman yumuşak dokulu kumaş, elyaf ve yastığı dikebilmek için de iğne iplik takımı yeterli olacaktır.

Yukarıdaki resimde de görüleceği üzere, kız çocuklarımızın televizyon karşısındayken ya da dinlenme anında kullanabileceği şekilde birçok yastığı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu birbirinden güzel yastıkları yapabilmek için ise, iki ayrı parça olacak şekilde kumaşa ihtiyacınız olacak. Burada,istediğimiz boyutlarda ayarlama yaptıktan sonra kumaşları üst üste koymalı ve kurşun kalem yardımı ile yıldız deseni çizmeniz gerekmektedir. Yıldız desenini tek bir kumaşa çizdikten sonra, her iki kumaşı da üst üste koyarak kesme işlemini tamamlayabilirsiniz. Yıldız şekillerini ortaya çıkardıktan sonra ise, köşelerden başlayarak kumaşları birbirine dikmeniz gerekmektedir. Dikme işlemini yaparken tamamını kapatmadan önce bir bölümü açık bırakmalı ve sonrasında da buradan elyafları doldurmalısınız. Elyafları doldururken çok fazla elyaf kullanmamalısınız. Eğer fazla kullanırsanız bu durumda yastık ağır olacaktır. Ayrıca, elyafları yastığın içerisine yerleştirirken, tek bir yerde topaklanmamasına da dikkat etmenizde fayda vardır. Görüleceği üzere, tüm malzemeleriniz hazır olduktan sonra sadece 30 dakikanızı ayırarak, kız çocuğunuz için birbirinden güzel yastıklar yapabilirsiniz.


Kız Çocuklar İçin Kumaştan Salıncak

kız çocuklarına el yapımı hediye

Kız çocuğa el yapımı hediyeler için belki de en beğenileceklerden birisi olan salıncaklar, izin günlerinizi değerlendirerek yapacağınız hediyelerden birisidir. Çünkü, bu tarz bir hediye yapabilmeniz için doğrudan hazır malzemeler bulmanız neredeyse imkansızdır. Öncelikli olarak çocuğunuzun salıncakta rahat bir şekilde oturabilmesi için kalın dokusu bulunan birer kumaş ayarlamanız, sonrasında da hem oturacağı yere hem de sırtını yaslayacağı yere uygun boyutlarda birer minder hazırlamanız gerekmektedir. Ayrıca, aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi, bazı ahşap malzemeler bulmanız ve bunların da halatları tutabilmesi için özel kesikler attırmanız gerekmektedir. Uygun boyutlarda ahşap parçaları bulduktan sonra, resimdeki gibi birleştirme işlemini yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak, salıncağın önünde de göreceğiniz gibi üstte bulunan ahşap parça ile altındakini doğrudan bir halat tutmaktadır. Halatı satın alırken de dayanıklılığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

kız çocuklarına el yapımı hediye

fiyat

Tüm malzemelerinizi tamamladıktan sonra, halatları tutması üzerine kumaşları da düzenli bir şekilde dikmeli ve burada kumaşların da çift kat olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Sonrasında ise, çocuğunuzun odasına bu salıncağı kurmanız gerekmektedir. Kurulum için de halatı doğrudan bir çengele tutturmanız ve çengeli de sağlam bir şekilde tavana asmanız gerekmektedir. Burada çengel ve diğer aparatlar için bulunduğunuz bölgede hobi malzemeleri satan birçok yere giderek destek alabilirsiniz.


Tüylü İplerle Oyuncak Tavşan Yapımı

kız çocuklarına el yapımı hediye

Kız çocuğa el yapımı hediyeler için en iyi alternatiflerden birisi de onlara hem sağlıklı hem de kolay bir şekilde yapabileceğiniz oyuncaklar yapmaktır. Bunun için çocukların da en sempatik bulduğu canlılardan birisi olan tavşanları baz alabilirsiniz. Ihtiyacınız olan tek malzeme ise, bir adet tüylü iptir.


Tüylü ipler kullanılarak yapılan tavşan oyuncaklar, çocuklar tarafından en beğenilen el yapımı oyuncaklardan birisidir. Bu oyuncaklar, örgü olarak istenilen renklerde de kullanılabilmektedir. Daha önce örgü yapmamış olsanız bile, birkaç küçük örgü yöntemini internet üzerinden öğrenerek bu oyuncaklardan sizler de yapabilirsiniz. Oyuncak yapımına geçmeden önce, evinizde bulunan malzemelerin yanı sıra, hiçbir malzemeniz yoksa da oyuncak yapımı için nelere ihtiyacınız olduğunu şu şekilde belirtebiliriz.


• Koza ya da dut ipi olarak adlandırılan tüylü ipler.
• Ipinize uygun bir şiş
• Keçe ve elyaf


Yukarıdaki malzemeleri hazırladıktan sonra, örgü yapma sürenize bağlı olarak birkaç saat içerisinde oyuncağınızı hazır edebileceksiniz. Örgü işlemine başladığınız anda ilk olarak tavşanınız için iki adet yuvarlak şekilde örgü yapmanız gerekmektedir. İki parçayı birleştirerek elde edeceğiniz bu tavşanınız için birinin diğerinden daha büyük olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Büyük olan parça vücut kısmını küçük olan ise tavşanımızın baş kısmını oluşturacak. Hazırlamış olduğunuz örgüleri büzgü yöntemini kuıllanarak yuvarlak hale getirmeniz, sonrasında da içlerini elyaf ile doldurmanız gerekmektedir. Bir bütün hale getirdikten sonra ise, keçeleri kullanarak tavşanınız için kulak yapmanız gerekmektedir. Tüm bu adımları takip ettiğiniz zaman ortaya çıkacak olan görüntü ise aşağıdaki gibi olacaktır.

kız çocuklarına hediye fikirleri

fiyat

Görüldüğü üzere, iki farklı örgü yöntemi ve birkaç parça malzeme ile çocuğunuzu el yapımı hediyeler ile mutlu etmeniz mümkündür. Burada tavşan en basit şekilde yapılacak olan oyuncaklardandır. Ancak, siz dilersenmiz daha farklı canlıların da oyuncak halini yapabilirsiniz. Keçeleri yapıştırabilmek, tavşamnınız için göz ve burun yapabilmek için de doğrudan küçük bir silikon tabancasından destek alabilir ya da marketlerde de kolay bir şekilde bulabileceğiniz organik yapıştırıcılardan destek alabilirsiniz.


Çocuklar İçin Boyamalı Uçurtma Yapımı

kız çocuklarına el yapımı hediye

Bir nesil için en güzel oyuncak olmasına rağmen artık sadece çizgi filmlerde ya da mahalle aralarında çocuklar oynarken görebildiğimiz uçurtmalar ile çocuğunuza çok özel anlar yaşatabilir sizler de kısa süreliğine de olsa çocukluğunuza dönmüş olabilirsiniz. Burada sizlerin tek yapması gereken geçmişe giderek nasıl uçurtma yaptığınızı düşünmektir. Uçurtma yapımı sırasında, daha basit olması açısından kağıt kullanabilirsiniz.

kız çocuklarına hediye

fiyat

Uçurtmalar, her çocuğun hayallerini süsleyen ender oyuncaklardan birsidir. Ancak, yukarıdaki resimde de görüleceği gibi, sizlerin yapacağı uçurtma aslında bir paylaşma sonrasında yapılacak oyuncaklardandır. Bu oyuncak için kızınız ile birlikte vakit geçirmiş olacak ve ortaya da kendi emekleriniz ile oyuncak çıkarmış olacaksınız. Uygun büyüklükte kağıtları aldıktan sonra dilediğiniz deseni çizebilir ve sonrasında da uçurtma yapımının temelini oluşturan dörtgen şeklini vermeye başlayabilirsiniz. Çıta kullanmaya gerek kalmadan yapacağınız bu uçurtma için en dikkat edeceğiniz nokta, uçurtma yapımında kullanacağınız kağıtların kalın olmasıdır. Bu kurala dikkat ettikten sonra kısa sürede uçurtmanızın gövdesini oluşturacaksınız. Aşamaları tamamladıktan sonra ise uçurtmanızın dışını kağıdı delmeden boyamanız gerekmektedir. Bunun için keşeli kalem ya da fosforlu kalemlerden faydalanabilirsiniz.


Çocuklar İçin Resimli Küp Yapımı

kız çocuklarına el yapımı hediye

Çocuğunuz doğduğu andan itibaren neredeyse her gün, her anınızı ölümsüzleştirebilmek adına onlar ile fotoğraflar çekiniyorsunuz. Artık bu fotoğrafları etkili bir şekilde kullanarak çocuğunuz için güzel bir küp yapabilirsiniz. Burada tek ihtiyacınız olan şey, kırtasiyelerden ya da hobi atölyelerinden birer adet ahşap kutu almakla işe başlayabilirsiniz. Ayrıca evinizde bulunmuyorsa, bir adet de ağaç tutkalı almanız yeterli olacaktır. Alacağınız malzemeler ile doğru adımları takip ederek yapacağınız oyuncak ise aşağıdaki gibidir.

Resimleriniz için öncelikle bir ineleme yapmanız gerekmektedir. Eğer mevcut resimleri kutunuzun yüzleri ile doğru orantılı bir şekilde kesme şansınız bulunuyorsa, doğrudan kesebilirsiniz. Ancak, kesme sonrasında resimde anlamsız bir görüntü oluşuyorsa, bu durumda seçtiğiniz resimler ile bir fotoğrafçıdan destek almanız gerekmektedir. Onlar resimleri gerekli boyutlara alarak tekrar çıkaracak ve bu da sizlerin işlerini daha da kolaylaştıracaktır.


Küplerin her bir yüzeyi için resim ayarlaması yaptıktan sonra doğrudan uygulamaya geçebilirsiniz. Burada resimlerin her biri için önce ahşap yüzeye yapıştırıcınızdan bir miktar sürmeniz gerekmektedir. Burada yapıştırıcı sürerken kesinlikle aşırıya kaçmamalısınız. Aksi taktirde resmi yapıştırdığınız zaman bir miktar kabarmalar ortaya çıkaca, bu da yapacağınız çalışmaların boşa gitmesine neden olacaktır. Az miktarda yapıştırıcı ile işlem yaptıkran sonra her yüzeye bu uygulamayı yaparak resimleri yapıştırınız. Sonrasında ise tercihinize göre, resimler yapıştıktan sonra doğrudan vernik uygulamasına geçebilirsiniz.


Burada eşit miktarda birçok küpten faydalanabileceğiniz gibi, belirli büyüklüklerde olan ve birkaç adet küpten de destek alabilirsiniz. Tamamen kendi yaratıcılığınıza kalmış olan bu hediyede, çocuğunuzun etrafa zarar verme gibi bir durumu söz konusu ise, kesinlikle ahşap bir kutu yerine, plastik küplerden faydalanmanız daha doğru olacaktır.


Çocuklar İçin El Yapımı Seksek Minderi

kız çocuklarına el yapımı hediye

Etrafımızda çok fazla sayıda apartman ve siteler olmadan önce, mahalle aralarında birçoğumuzun oynamaktan zevk aldığı ve de ilk arkadaşlıklarını kurduğu sek sek oyununu artık çocuğunuz için evde de oynatabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir adet uzun kumaş ya da havlu, üzerine de farklı renklerde keçeler ya da farklı kumaşlardır. Aşağıdaki görselde de görüleceği üzere, keçelerin kumaş ya da uzun bir havlu üzerine yapıştırılması ile yapılacak olan bu oyunca, çocuğunuzun odasına hem ayrı bir hava katacak hem de onun kendi kendisine odasında vakit geçirmesini sağlatyacaktır.


Keçe kullanarak yapabileceğiniz bu hediye için köşeleri düğmeler ile süsleyebileceğiniz gibi, buralara keçelerden de parçalar keserek yapıştırabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken şey ise, kullandığınız zemin malzemesinin çocuğunuz oyun oynarken kayacak olmasıdır. Bunu engellemek için, kaydırmaz taban ismi verilen ek parçalardan satın almanız, sorunu tamamen ortadan kaldırma konusunda yeterli gelecektir. Bu parçayı da kullandıktan sonra, oyuncağınız tamamen hazır hale gelecektir.

Görüleceği üzere, seksek oyunu artık evde de kolay bir şekilde oynanabilmektedir. Burada seksek oynarken kullanılan taş yerine artan keçe ya da kumaş parçalarından taşa benzer düz ya da yuvarlak bir parça da hazırlayabilirsiniz. Hazırlaaycağınız bu oyuncak kolay bir şekilde saklanabilir olmasından dolayı da evinizde kesinlikle çok fazla yer kaplamayacak ve kolay bir şekilde de kaldırılacaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.