sadsad x
asdasd
Kolay Şekilde Tablet Kılıfı Nasıl Yapılır

Kolay Şekilde Tablet Kılıfı Nasıl Yapılır

12 Nisan 2018

Çağımız teknoloji çağı. Son elli yılda Bilimde ve Teknolojide inanılmaz gelişmelere şahit olduk. İnsanoğlunun yeryüzündeki binlerce yıllık macerası düşünüldüğünde son yüzyılda bilimde ve teknolojideki gelişmeler akıllara durgunluk verecek seviyede. Eskiden bilim kurgu filmlerinde hayranlıkla izlediğimiz teknolojik araçları gereçleri, şimdi hiç garipsemeden hayatımızın içinde görebiliyoruz. Teknoloji artık hayal olmaktan çıkmış ve yaşadığımız bütün alanlarda iyice kendini göstermeye başlamıştır. Tablet bilgisayarlarda işte bu teknolojik cihazlardan sadece biri. Evet, bu kısa giriş paragrafımızdan sonra gelelim bugünkü yazımızın konusuna; Bugünkü yazımızda kişisel kullanım cihazlarından biri olarak adlandırılan “Tablet bilgisayarları” nasıl kişiye özel bir hale getirebileceğinizi anlatacağız. Kısaca halk arasında “Tablet” de denilen:) bu minik bilgisayarların görüntüsünden artık sıkıldıysanız ve farklı bir kapak görüntüsü olsun istiyorsanız, işte bu yazımız tamda size göre. Madem bu aletler kişisel kullanım için tasarlanmış, o halde bizde bu cihazları “Kişiye Özel” bir hale getirelim. Bazılarımızın “Canım artık tablet bilgisayar kullanan mı var? Akıllı telefonlar artık bütün ihtiyaçlara cevap verebilir bir hale getirildi” dediklerini duyar gibiyiz. Doğrudur! Ancak tabletlerinin yerini “Akıllı telefonlar” aldı da peki Tabletleri kim aldı? Bu tabletleri de tabi ki “Çocuklar” aldı. :) Çocuklarına telefon vermeyi uygun görmeyen veliler, tablet bilgisayarları çocukların eline tutturdu ve artık çocukların oyun ihtiyaçları işte bu aletler sayesinde yürütülüyor; dersek abartmış olmayız. Tablet bilgisayarlar ile ilgili son durum maalesef böyle. Çocukların her şeyden çok çabuk sıkıldığını göz önünde bulunduracak olursak, evdeki tablet bilgisayarlar ile ilgili yapabileceğimiz en güzel şey; tablet kapağını Çocuğunuzun zevkine göre tasarlayıp Çocuklara sürpriz yapmak! Yâda çocuğunuza yeni bir tablet bilgisayar alacaksanız zarar görmemesi ve her zamanki gibi yeni görünmesi için tablet kılıfını çocuğunuza özel yapıp çocuğa hediye edebilirsiniz. Nasıl sizce de harika bir fikir değil mi?. Bizce harika bir fikir bu! Eğer sizinde cevabınız Evet İse gelin birlikte tablet bilgisayarların kapaklarını kişiye özel hale getirelim. Her zamanki gibi bu proje için gerekli malzemeleri sıralayalım.


Bu proje için gereken malzemeler;

1. Tablet kılıfı
2. Desenli Kağıt veya Kumaş
3. Mod Podge (Şeffaf)
4. Zımpara
5. Makas
6. Fırça

tablet kılıfı nasıl yapılır

Bu proje için gerekli malzemeleri nasıl temin edebileceğiniz ile ilgili birkaç küçük bilgi verelim. Tablet bilgisayarınıza uygun tablet kılıfınızı internetten sipariş verebileceğiniz gibi, bazı cep telefonu aksesuarları satan dükkânlardan da temin edebilirsiniz. Veya bu dükkânlara özel sipariş verdiğinizde getirtme şansınız da olabilir. Diğer malzemeler arasında saydığımız mod podge ürününü ise (Bu ürünü internet sitemizde yer alan “El yapımı hediyeler” veya “El yapımı sürprizler” projelerimizde sıklıkla görmüşsünüzdür. Nerdeyse bütün El yapımı ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.) yine internet üzerinden sipariş verebileceğiniz gibi, sanat malzemeleri satan mağazalardan satın alabilirsiniz. Diğer malzemeler az çok hemen herkesin evinde olan malzemeler olduğu için, temininde zorluk yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

el yapımı tablet kılıfı

Deseni hoşunuza giden, (üzerinde fotoğraf baskısı olan kağıt veya kumaş paraçası da olabilir.) tabletinizin büyüklüğüne göre desenli kağıt veya kumaşınızı keserek işe başlayın. Kumaş üzerine mod podge uygulayacağınız için kumaşın altına daha büyük oranda naylon parçası serin. Böylelikle uygulama bittiğinde temizlik işiniz çok zahmetsiz olacaktır.

evde tablet kılıfı yapımı

Tablet kılıfını ters çevirin ve kumaş üzerinde bütün kenarlarından birer santim pay bırakarak kumaşınızı kesin. Daha sonra birer santim fazla kestiğiniz kumaş parçasını tablet kılıfının kıvrım yerlerine saracaksınız.

ipad kılıfı nasıl yapılır

Tabletin üzerine fırça yardımı ile bir kat mod podge uygulayın. Mod podgeyi tablet kılıfının arka yüzeyindeki her yerine fırça yardımı ile uygulamaya dikkat edin. Bu şekilde desenli kumaşınız kapak üzerine iyice nüfuz etmiş olacaktır.

evde kolat tablet kılıfı yapımı

Kumaşınızı tablet üzerine güzelce yerleştirdiniz. Yapıştırdığınız tabletin yüzeyinde hiçbir şekilde bir kabarma veya kırışıklık olmamasına dikkat edin. Arka tarafı tamamladıktan sonra bu defa kumaşın dışarı taşan kısımlarını tablet kılıfının içinde doğru kıvırarak yapıştırın. Tüm yapıştırma işlemi tamamlanınca kumaş yüzeyine son bir kat mod podge uygulayın. Bu şekilde nemden ve sıvı temasından korunmuş olacaktır. 

evde kılıf yapmak

Evet, şimdi birazcık dikkat gerektiren bir adıma geldik. Burada tablet kılıflarının kulaklık girişi veya şarj kablosu girişi gibi kısımlarını makas veya maket bıçağı yardımı ile kesmeniz gerekiyor. Bunun için iyi bir makas veya ucu yeni takılmış bir maket bıçağı bir hayli iş görür.

kolay şekilde tablet kılıfı yapımı

Ve işte final. Tablet bilgisayarınız adeta yenilenmiş gibi oldu. Bu yöntemle tablet kılıflarını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. İster sevgilinizin resmini bastırır ve sevgiliye hediye edebilirsiniz, isterseniz de çocuğunuzun tablet kılıfını çizgi film kahramanı ile hazırlayıp Çocuğa hediye edebilirisiniz. Tercih ve hayal gücü sizin. Anlatması bizden uygulaması sizden.

kişiye özel tablet kılıfı

fiyat

Bugünlük bizden bu kadar bir sonraki El yapımı hediye ve El yapımı sürpriz yazısında daha görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

EDiTÖR: Emre Öztürk

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.