+18 Ürün 18 yaşından küçüklerin bu sayfayı gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşın altında ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. 18 Yaşından Büyüğüm Çıkış
sadsad x
asdasd
Konserve Kutularından Kendin Yap Hediyeler

Konserve Kutularından Kendin Yap Hediyeler

10 Şubat 2020

Konserve kutusu tasarımları yapmak, hem geri dönüşümü sağladığı için hem de doğanın daha fazla kirlenmesine engel olduğu için tercih edilmektedir. Yaratıcı fikir ve el becerisi sayesinde hazırlanabilen bu hediyelikler, insanların sevdiklerine verebileceği en özel hediyeler arasında yerini almaktadır. Üstelik bu hediyeliklerin bir tasarım ürünü olması, beraberinde orijinalliği de getirmektedir. Dolayısı ile konserve kutularından yapabileceğiniz bu orijinal hediyelik ürünlerle hem geri dönüşümü en güzel şekilde gerçekleştirebilir hem de yaratıcı fikirleri uygulayarak sevdiklerinize, bir benzeri daha olmayan ve eşi görülmemiş hediyeler sunabilirsiniz. Hediyeler, insanların kendisini özel hissetmesine yarayan unsurlardır. Kişiye özel olarak alınan ya da tasarlanan hediyeler ise kişilerin kendilerini daha özel hissetmelerine aracılık etmektedir. Çünkü içerisine emek katılan, ince düşüncelerle ortaya konulan hediyelik ürünler, bir kişinin hediye vereceği kişiye ne kadar önem verdiğini de göstermektedir.  Günümüzde pahalılaşan hayat şartları, etkisini hediyelik ürünlerde de göstermeye başlamıştır. Küçük hediyelerin bile yüksek fiyatlarla satılıyor olması, kişileri el emeği ile ortaya konabilecek hediyelere yöneltmiştir. Konserve kutusundan hediyelik yapmak da tercih edilebilecek olan seçeneklerden bir tanesidir. Çünkü hem maliyetinin düşük olması hem de oldukça fazla tasarım yapılmasına imkân tanıması konserve kutusu kullanımını arttırmaktadır. İşte konserve kutusu ile yapılabilecek olan hediye önerileri

Konserve Kutusundan Makyaj Kutusu

konserve kutusundan yapılabilen hediyeler

Konserve kutusu çok amaçlı olarak hazırlanabilen kutularladır ve tercih edilen doğrultuda kullanılabilmektedir. Eğer hediye hazırlamak istediğiniz kişi kadınsa ya da bir kuaför ise ona konserve kutusundan makyaj kutusu hazırlayabilirsiniz. Hediye sahipleri de bu kutulara dilerlerse makyaj pamuğu, dilerlerse makyaj firmalarını ve dilerlerse dudak ile göz kalemlerini koyabilmektedirler. Konserve kutusundan dekorasyon yapılabileceği gibi işlevsel olarak kullanılan bilen ürünler de yapılabilmektedir. Bunun en basit örneği makyaj kutusudur. Eğer siz de bir sevdiğinize konserve kutusu kullanarak hediye yapmak istiyorsanız, bu kutuları dilediğiniz süs maddeleri ile süsleyebilir, dilediğiniz teknikle tasarım ortaya koyabilirsiniz. Örneğin; yalnızca hasır ip kullanarak mükemmel makyaj kutularına imza atabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Saksı

konserve kutusu nasıl değerlendirilir

Konserve kutusundan tasarım fikirleri denince hiç kuşkusuz ki akıllara saksılar gelmektedir. Geçmiş yıllardan beri büyük konserve ve teneke kutularının saksı olarak geri dönüştürülmesi ve kullanılması yaygındır. Fakat çeşitli süsleme teknikleri ile birbirinden şık çiçek saksılarının hazırlanabilmesi mümkündür. Eğer minik bir bahçesi ya da balkonu olan, bu alanlarda çiçek yetiştirmeyi seven sevdikleriniz var ise onlara konserve kutusundan, birbirinden güzel ve renkli saksılar hazırlayabilir yaşam alanlarının güzelleşmesine katkıda bulunabilirsiniz. Konserve kutusundan saksı yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Konserve kutularının yalnızca renkli ve su bazlı boyalarla boyanmasıyla kolaylıkla saksılar elde edilebilmektedir.

Senin Hakkında Hissettiğim Şeyler Konservesi

Burada kullanılacak olan boyanın su bazlı olması oldukça önemlidir çünkü kullanışlılığı arttırmakta, saksıların uzun yıllar boyunca solmadan kullanılmasını sağlamaktadır. Konserve kutusundan saksı yaparken dikkat edilmesi gereken bir küçük nokta da; kutunun dibine minik deliklerin açılmasıdır. Bu delikler, bitki ve çiçek topraklarının hava almasına aracılık etmektedir. Eğer siz de sevdiklerinize konserve kutusundan saksı yapmak istiyorsanız, birbirinden farklı süsleme tekniklerinden yararlanabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Kalemlik

konserve kutusundan yapılabilen hediyeler

Konserve kutusundan kalemlik yaparak sevdiklerinize, iş arkadaşlarınıza ya da çocuklarınıza kolaylıkla el yapımı hediye hazırlayabilirsiniz. Kalemlik yapmak, çeşitli malzemelerle mümkün olabilmektedir fakat en kolay şekilde kalemlik yapabilmek için kullanılacak olan malzeme; konserve kutusudur. Konserve kutusundan tasarım modelleri kalemlikler üzerine kolaylıkla uygulanabilmektedir. Çünkü farklı tarzlarda ve farklı modellerde kalemlikler yapılabilmektedir. Konserve kutusundan kalemlik yaparken; renkli pipetlerden, hasır ipten, taşlardan ve daha pek çok malzemeden yararlanılabilmektedir. Hatta dileyen kişiler, fotoğraf baskısı yapma yöntemini de bu ürünlerin tasarımını gerçekleştirirken kullanabilmektedir. Konserve kutusundan kalemlik yaparak siz de arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza ya da çocuklarınıza el yapımı, sadece onlara özel hediye tasarlayabilirsiniz.

Konserve Kutusu Mumluk 

konserve kutusundan yapılabilen hediyeler

Konserve kutusu değerlendirme çalışması yaparken ortaya birbirinden güzel mumluklar çıkarabilir, şık tasarımlara imzanızı atabilirsiniz. Dekorasyon unsuru olarak kullanılabilecek bu mumluklar ile sevdiklerinizin yaşam alanlarını en güzel şekilde süslemelerinde etkili olabilirsiniz. Konserve kutusundan mumluk yapmak oldukça kolaydır. Öncelikle konserve kutusunun çevresinde delikler açılır ve bu delikler açıldıktan sonra istenilen şekilde süslemeler gerçekleştirilebilir.

sürpriz konserve kutusu

Bu mumluklar yere konumlandırılabileceği gibi aynı zamanda kenarlarından çeşitli iplerle bağlanarak duvarlara ya da ağaçlara asılmaya uygun hale getirilebilmektedir. Özellikle ağaç dallarına asılabilecek olan mumluklar yaz aksamlarını daha romantik bir hale getirebilmektedir.

Konserve Kutusundan Baharatlık 

konserve kutusu ile kendin yap

Konserve kutusundan sevdiklerinize ev hediyesi olarak yapabileceğiniz eşyalardan bir tanesi de baharatlıktır. Yalnızca biriktirdiğiniz birkaç konserve kutusundan yapabileceğiniz bu ürünler ile birlikte dilediğiniz gibi baharat kutuları yapabilir, sevgilerinizin kullanımına sanabilirsiniz. İlginç hediye seçenekleri arasında bulunan konserve kutusundan baharatlık yapmak için bu kutuları dilediğiniz renge boyayabilir ve tekrar boya yöntemi ile kutu üzerine baharat isimlerini yazabilirsiniz. Konserve kutusundan baharatlık yaparken en çok kullanılan yöntem; boyama yöntemidir. Bu hediyeyi hazırlamadan önce ilk yapılması gereken; hediye vereceğiniz kişinin mutfakta kullandığı ağırlıklı rengi saptamaktır. Daha sonra bu renk ile uyumlu olarak boyama yaparak baharatlıkları ortaya koyabilirsiniz.

Konserve Kutusu El Feneri

konserve kutusundan yapılabilen hediyeler

Konserve kutusu, elle taşınabilir fener yapımına da uygun olan malzemelerdir. Geri dönüşüm söz konusu olunca fazlasıyla yararlanılabilen konserve kutuları, hediye yapımı için de oldukça kullanışlıdır. Özellikle yaz akşamlarının, yaz akşamlarındaki akşam yemeklerini daha romantik ve loş hale getirebilen el fenerleri, yere konumlandırılabildiği gibi aynı zamanda duvar ya da ağaç gibi yerlere de konumlandırılabilmektedir. Kendin yap hediye fikirleri arasında yer alan el feneri farklı şekillerde yapılabilmektedir. İsterseniz konserve kutusu etrafında fazla sayıda, küçük delikler açarak isterseniz de konserve kutusu etrafında ince çizgi şeklinde kesiler atarak el feneri yapımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu el fenerlerini mumlar ile aydınlatabileceğiniz gibi aynı zamanda elektrik bağlantısı yaparak küçük ampüllerle de aydınlatabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Mutfak Gereci

konserve kutusundan yapılabilen hediyeler

Konserve kutusundan yapılabilecek olan hediyeliklerden bir tanesi de mutfak gerecidir. Bu mutfak gereçleri; çatal, bıçak, kaşık ve benzeri gibi gereçlerin içine konulması için yapılmaktadır. Eğer siz de sevdiklerinize mutfaklarında rahatlıkla kullanabilecekleri bir düzenleyici yapmak ve hediye etmek istiyorsanız bu fikirden yararlanabilirsiniz. Çatal ve kaşık gibi gereçlerin içine konulabileceği bir düzenleyici yapmak, sevdiklerinize özellikle de mutfakta vakit geçirmeyi seven sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel hediyeler arasında yer almaktadır. Birkaç adet konserve kutusunu yan yana ve arka arkaya koyup yapıştırarak ve süsleyerek mükemmel mutfak gereçleri ortaya koyabilirsiniz.

Konserve Kutusu Avize

konserve kutusundan yapılabilen hediyeler

Konserve kutusundan avize yapmak, ilginç hediye fikirleri arasında yer almaktadır. Hem işlevsel olan hem de yaratıcı bir şekilde ortaya konan konserve kutusu avizeleri, istenilen her ortamın aydınlatmasında kullanılabilmektedir. Bu nedenle, işe yarayacak olan el yapımı hediyeler arasında bulunmaktadır. Konserve kutusundan avize yapılabilmesi için çeşitli süsleme teknikleri kullanılabilmektedir. Oldukça kolay bir şekilde hazırlanabilecek bu el yapımı hediyeler, en basit hali ile boyanarak ortaya konabilmektedir. Boyama dışında eskitme yöntemiyle ya da taş süslemeleri ile de avize yapılabilmektedir. Eğer sevdiklerinize el emeğinizle bir hediye yapmak istiyorsanız avize seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.