sadsad x
asdasd
Portre Resim Çizdirme

Portre Resim Çizdirme

17 Eylül 2020

Bir portre resmi ve çizim, belirli bir kişi veyahut bir hayvanın ya da başka bir grubunun görüntüsünü tasvir eder. Bir portrenin konusuna genellikle "bakıcı" denir, çünkü geleneksel olarak insanlar portrelerini boyatmak için sanatçının önüne otururlar.  Resimleri sipariş esnasında kişinin sizden istekleri farklı olabilir. Karakalem Resim siparişi nde öncelik olarak kişinin istemiş olduğu duyguları ön plana çıkarmak büyük bir sanat çabasıdır. Elbette günümüzde sanatçılar bir fotoğraftan çalışabilir, bu nedenle herkesin portre için "oturması" gerekmez.

karakalem resim

Portreler, bize kişi hakkında bir şeyler anlattıklarında etkili ve ilgi çekicidir. İyi bir portre, sadece bir kişinin görsel bir temsili değildir; aynı zamanda kişinin özü hakkında bir şeyler ortaya çıkaracaktır. Portrenin ortaya çıkardığı şey tamamen açık olmayabilir. Bazen belirli bir ifade veya poz, dahil edilen bir nesne veya sanatçının renk kullanımı yoluyla akıllıca görsel efektler kazandırılabilir.  Bazen portredeki kişi, belirli bir dönemden ortak bir şeyi paylaşan daha geniş bir grup insanı temsil ederek ikonik hale gelebilir. Güçlü bir portre, izleyicileri büyüler, onları resmin içine çeker ve dikkatlerini çeker. Böyle bir portre resmi, izleyicinin tasvir edilen kişiyi merak etmesine neden olur. Bu şekilde bir portre resmi veya çizim bir biyografi işlevi görebilir. Sanatçı, eserdeki kişinin hikayesini anlatmak için dikkatlice görsel ipuçları oluşturacaktır.

karakalem resim

Portre resimleri, bakanın toplumdaki yerini, hobilerini, mesleğini, kişiliğinin veya inançlarının yönlerini ortaya çıkarabilir. Portre resimleri, sanat eserinde tasvir edilen kişi, insanlar veya hayvanlar hakkında bize çok şey anlatabilir. Portre ressamları, sanat eserlerini oluşturmak için seçtikleri herhangi bir stili kullanabilir ve her biri eserin genel tonu üzerinde farklı bir etkiye sahiptir.

Kompozisyon, Poz ve Boyut

karakalem resim

Başlangıç ​​olarak, portreler kişinin tam şeklini, sadece başını veya aradaki herhangi bir kombinasyonu gösterebilir. Bir portre; kişinin vücudunun belirli bir kısmına, bölgesine odaklanabilir ve geri kalanını kesebilir. Poz da önemlidir, kişi dümdüz karşıya bakabilir, 1/4 dönüşle tasvir edilebilir, profil yakalanabilir, 3/4 döndürülebilir. Verilen poz istenen havayı değiştirebilir. Bu yüzden ressam kadar poz veren kişide oldukça önemlidir.

sevgiliye karakalem resim

Çizim

Dünyadaki nesnelerin, görsel form, semboller ve hatta soyut formlarına verilen kavramlar, düşünceler, tavırlar, duygular ve fantezilerin yanı sıra, esas olarak doğrusal yorumu olarak tanımlanabilir.  Bu haliyle çizim, üretim ve sonuç arasında doğrudan bir ilişki olması nedeniyle grafik baskı işlemlerinden farklıdır. Kısaca çizim, doğrudan taşıyıcıya uygulanan ardışık bir çabanın son ürünüdür. Her yapıtın önünde bir ön eskiz şeklinde bir çizim olmamasına rağmen, çizim aslında tüm görsel sanatların temelini oluşturur. Çoğunlukla çizim, tamamlanan iş tarafından emilir veya tamamlanma sırasında imha edilir. Böylelikle inşa edilecek bir yapının kat planı çiziminin, bina yukarı çıktıkça kullanışlılığı azalmaktadır. Benzer şekilde, ham bir taş blok üzerine işaretlenen noktalar ve çizgiler, malzemeden yontulacak heykel için yardımcı çizimleri temsil eder.

karakalem resim

Esasen, her boyama çizgilerden oluşur ve ana hatları önceden çizilir; sadece iş ilerledikçe renkli yüzeyler halinde konsolide edilir. Artan sayıda bulgu ve araştırmanın gösterdiği gibi, çizimler duvar, panel ve kitap resimlerinin malzeme temelini oluşturmaktadır. Bu tür ön eskizler yalnızca ana hatları gösterebilir veya kesin ayrıntılara kadar nihai uygulamayı önceden belirleyebilir. Ayrıca sadece araştırma taslakları da olabilirler. Gerçek küçük ölçekli çizimin ortaya çıkmasından çok önce, bu prosedür daha çok anıtsal duvar resimleri için kullanılıyordu. 

karakalem portre

Biçimsel olarak çizim, sanatsal niyetlerin ifadesi için mümkün olan en geniş alanı sunar. Gövdeler, boşluk, derinlik, önem ve hatta hareket çizim yoluyla görünür hale getirilebilir. Ayrıca, ifadesinin dolaysız oluşu nedeniyle çizim, ressamın kişiliğini çizginin akışında kendiliğinden ifade eder; aslında tüm sanatsal ifadeler arasında en kişisel olanıdır. Bu nedenle, çizimin sahip olduğu saygınlığın, bireysel sanatsal yeteneğe verilen değere paralel olarak gelişmesi makuldür. 

karakalem resim

Portre resmi ustalık isteyen bir konudur. Çoğu zaman, tekniğe odaklanırken, kendisi yeterince zorlayıcı olan bir kişinin benzerliğini elde etmeye çalışabilirsiniz.  Sanatınızda gelişmenin tek yolu, kendinizi giderek daha karmaşık şeyler yapmaya zorlamaktır. Harika bir portre elde etmek hassas bir dengedir. Sanatsal olarak bir kişinin benzerliğini veya en azından özünü yakalamalıdır Portre resmini ne kadar zamandır yapıyor olursanız olun, birisinin gerçek hayatta olduğu gibi görünmesini sağlamak her zaman zordur. Porte Çizimiİnsanlar büyüleyici konular olsa da onları çizmek hem yeni başlayanlar hem daha ileri düzeydeki öğrenciler için çok korkutucu olabilir. Ama kara kalem ile resim çizmek portrenin iyi bir alternatifidir. Kara kalem siparişinde kişinin yüz hatlarına daha fazla vurgu yapmanız gerekir. Kişinin hiçbir renklendirme yapmadan kâğıda çizmek de oldukça zordur. Karakalem çalışması ile düzgün yüz hatlarına sahip birisini çizebilirsiniz. Karakalem Portre çizmek için teknik olarak doğru bir yüz çizmekten çok daha fazlası vardır. Ama her seferinde bir adımı takip etmelisiniz. Portre ressamlığının birçok olasılığını incelemeden önce, değer, ışık ve biçim, bir kafanın ve onun özelliklerinin nasıl yapılacağı ve çok daha fazlası hakkında iyi bir anlayışa sahip olmanız gerekir.

karakalem portre

Çizmenin tek bir yolu yoktur. Bunun nedeni, iki çizim senaryosunun hiçbir zaman tam olarak aynı olmamasıdır, bu nedenle "formül" olamaz çizim için. Bununla birlikte, portre çizmek için pek çok strateji vardır. Hayattan çizim yaparken, kafanın genel yapısını unutarak, gözleri, burnu ve ağzı bir model üzerinde gördükleri gibi tasvir etme çabasının çok olması gerekebilir.  Bir ev inşa etmeden önce duvarları süslemek gibidir. Portre çiziminde bir kafa "inşa etmek" gördüklerinizi kopyalamaktan çok daha fazlasını gerektirir. Ve gerekli bilgi birikimi yalnızca önemli bilgilerle birlikte gelir. Bu oranların ne olduğunu bilmiyorsanız, orantıların doğruluğunu göremezsiniz. Bir görüntünün üzerinden tuvale geçmenin onu bir fotoğrafa çok benzeyeceğinden endişeleniyorsanız endişelenmeyin. Çünkü bir şeyleri bire bir yapmak oldukça düşük bir ihtimal olabilir. Bu yüzden kendi tarzınıza bağlı kalırsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Gerçekçi Anatomik Çizimler

karakalem resim

Sanatsal anatomide ressam ve uzman gerçekçilik, fantastik estetik ve korku konusun tutkusunu çizimlerine yansıtmalıdır. Çalışmalarını farklı tekniklerle gerçekleştirebilir, ancak maksimum ayrıntıyla çalışmasına, ışığı ve insan anatomisinin yapısını anlamasına izin verdiği için en etkileyici bulduğu şey grafitte oluyor. Temel çizim bilgisi gereklidir. Malzemelerle ilgiliolarak, kalem ve kâğıdın olması çok önemlidir; Ayrıca bir şövale veya masa, farklı sertlikte kalemler, silgi, sopa ve aynanız olması tavsiye edilir. Şimdi bir yüzün tamamınıçizmeden önce yüz özelliklerinin her birini ayrı ayrı çizmeyi öğrenmelisiniz. Sadece bir seferde bir özelliği alarak anatomiyi iyi öğrenebilir ve çiziminizde neyi arayacağınızı ve neyi yakalayacağınızı anlayabilirsiniz. Burun en az karmaşık olan özelliktir ve belirtildiği gibi küreye en çok benzemektedir. Gölgelendirmenin beş unsurunu görmek kolaydır. Farklı pozlarda yüz hatlarını çizmeyi öğrenmek önemlidir. Ağız çizmek zor olabilir, ancak süreci basit adımlara böldüğünüzde gerçekçi dudaklar çizebilirsiniz. Tam gerçekçi bir ağız oluşturmak için takip edin ve yeni başlayan sanatçıların yapma eğiliminde olduğu sert kenarları tanımlamak gibi basit hatalar yapmaktan kaçının.

karakalem sipariş

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.