sadsad x
asdasd
Romantik Simli Kalp Kutu Yapımı

Romantik Simli Kalp Kutu Yapımı

19 Ocak 2019

Sevgilinize yaklaşan sevgililer gününde hoş bir sürpriz yapmak istiyorsanız bu yazımıza göz atmanızda fayda var. Zira tam da sevgililer gününün anlam ve öneme yaraşır harika bir sürpriz önerimiz olacak! O canınızdan çok sevdiğiniz, bir an olsun bile yanından ayrılmak istemediğiniz, kendisi için ne yaparsanız yapın hep eksik olacağını düşündüğünüz “Dünyalar Güzeli” Sevgilinize bu yılki Sevgililer Günü hediyesi olarak sıra dışı bir sürpriz yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Öyle ki Sevgililer Günü başka hiçbir özel güne benzemez. Bu özel günde seviyorum diyen her nefer sevgisini ortaya koymak ve somut bir hale büründürmek için adeta çırpınır durur. İşte pır pır çırpınan bu kalplere sevgilerini son damlasına kadar gösterebilecekleri harika bir fırsatlar sunuyoruz. Tabiri caizse araçların akaryakıt göstergesi gibi sevginizi ful gösterecek harika sürpriz önerilerimiz olacak. Bu defa, diğer sevgililer gününden farklı olarak dışarıdan kaba tabiriyle parasını Trink diye bastırarak satın aldığınız hediyelerden ziyade kendi el emeğiniz ve göz nurunuz ile hazırlayabileceğiniz farklı bir hediye önerimiz olacak. Emek verilerek ortaya çıkarılmış bir hediye ile satın alınarak elde edilmiş bir hediyenin anlamı ve değeri elbette ki farklı olur. Emek harcanarak, zaman ayrılarak ortaya konmuş bir hediyenin değeri, çaba sarf edilmeden satın alınmış bir hediyenin yanında değeri ve önemi açısından elbette kıyaslamak bile abesle iştigaldir. Bunu abarttığı mızı düşünüyorsanız denemesi bedava. Hadi bu sevgililer gününde önceki yıllarda yaptığınız gibi hediyenizi satın alarak değil de kendi emeğinizle hazırlayabileceğiniz bir hediye ile giriş yapın. ve sevgilinizin üzerindeki etkisini görün. Kesinlikle manevi olarak değeri tavan yapacak olan bu el yapımı Sevgililer Günü hediyesini sevgiliniz eline aldığında mutluluktan havalara uçacaktır. Dediğimiz gibi deneyin ve görün.

El emeği ile hazırlanmış erkeğe hediye önerileri içerisinde bulunan bu Kendin yap projemizi gerçekleştirmeniz inanın çok kolay. Öyle çok fazla kendinizi zorlayacağınız veya aman aman hazırlıklar yapacağınız bir proje değil bu. Üstelik hazırlayacağınız bu kendin yap projelerimiz için çok paralar harcamanıza da gerek kalmayacak. Kısacası düşük bütçeler ile harikalar yaratabilirsiniz. İnternet sitemizde neredeyse bütün özel günler için el emeği ile hazırlayabileceğiniz muhteşem hediye projeleri mevcuttur. Sevgililer Günü'ne özel internet sitemizde yer alan kendin yap projeleri sürekli güncel tutularak dikkatinizi sunulacaktır. Bu anlamda internet sitemizi takip ederek el yapımı hediyeler konusunda fikirler edinebilirsiniz. Evet, bu uzun uzadıya bitiremediğimiz girizgâh cümlelerinden sonra gelelim bugünkü kendin yap projemize... Bildiğiniz kalp biçiminde satılan kutulardan ve renkli simlerden çok havalı kalpli kutular yapacağız. Bunu ne için mi yapacağız? Diyelim ki harika bir hediye satın aldınız veya kendiniz yaptınız. Güzelim hediyenizi görselde gördüğünüz buram buram aşk kokan, sevgi kokan kalp kutularda sunmak sizce de harika olmaz mı? Malumunuz sevgiliniz hediyesini aldığı zaman ilk önce göreceği şey hediyenin kendisi değil, hediyenizi kaplayan hediye paketidir. Hediye kutunuzun da sevgililer gününe yakışır bir görünümde olması sizce de gerekmez mi? Bizde bu düşünceden hareketle sevgililer gününde sevgilinize sunacağınız hediyenin anlamını ve etkisini daha da artırmanın bir yolu olarak birazdan yapımını adım adım anlatacağımız harika görünüme sahip olan Simli kalp kutularının nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda kalem aldık. Hazırlayacağınız bu harika kalp kutular sayesinde hediye paketinizde en az hediyeniz kadar zarif ve şık olacak. Hadi bakalım kolları sıvama vakti. Tembellik yok! Sevgililer günü sürprizini hep beraber hazırlayalım. Öncelikle bu proje için gerekli malzemeleri sıralayalım;

Gereken Malzemeler

** Renkli Simler
** Karton kalp kutuları
** Mod Podge
** Sünger fırça
** Küçük fırça
** Kâğıt tabak
** İsteğe bağlı: şeffaf akrilik sızdırmazlık spreyi

Simli kalp kutu yapımı

Saydığımız malzemeler arasında bulmakta zorlanabileceğiniz bir malzeme var mıdır bilemiyoruz ama olsa bile internet üzerinden çok kolay bir şekilde sipariş vererek temin edebilirsiniz. Birçoğu mahalle aralarındaki kırtasiyesiler de bile bulabi,leceğiniz malzemeler. (Mahalle kırtasiyelerini küçümsemek niyetiyle bu cümleler yazmadık, Yanlış anlaşılmasın lütfen. Sadece çok kolay bulunabilen malzemeler olduğunu belirtmek için yazdık.) Gerekli olan malzemeleri temin ettiğinizi varsayarak yapım aşamalarını geçebiliriz.

simli kalp hediye kutusu yapımı

Önce küçük fırça yardımı ile kalp Kutunun üst tarafında yer alan yine kalp biçiminde açık kalan iç haznesine Mod podge denilen efsane yapıştırıcıyı dikkatli bir şekilde uygulayın. Bu işlemi yaparken kalp biçimindeki bu alana yapıştırıcıyı uygularken taşırmamaya gayret edin

simli kalp hediye kutusu yapımı

Şimdi sıra daha eğlenceli bir kısıma geldi. Set halinde ya da beğendiğiniz renklerde satın aldığınız parıltılı Simleri yapıştırıcı uyguladığınız iç hazneye doğru hafif dokunuşlarla serpiştirin. Bunu yaparken çok dikkatli davranmanıza gerek yok. Zira fazla olan noktalardaki simleri daha sonra tabağın üzerine dökebilir ve yapıştırıcı uyguladığınız yüzeylerdeki tüm simleri aynı seviyede yani kabartmadan uygulamaya gayret gösterin.

simli kalp hediye kutusu yapımı

Iç haznesine uyguladığınız simlerin zeminindeki yapıştırıcının kuruduğundan emin olduktan sonra bu defa kalp kutunun üstünde yer alan diğer yüzeyine de bir kat Mod Podge uygulayın. Yapıştırıcı uyguladığınız yüzeye de yine istediğiniz renkte sim dökerek projenize devam edin.

simli kalp hediye kutusu yapımı

Kullandığınız Simlerin yaklaşık %90'ı yapıştırıcı uyguladığınız yüzeye yapışmaz bunu tekrar kullanmak için Kâğıt tabağınızın içine dökün. Daha sonra dökülen bu sim tanelerini tekrardan yüzey üzerine uygulayın. Artan simleri bir kağıt parçasını ikiye katlayarak içinde toplayabilir ve tekrar kullanılmak üzere tüpünün içine koyarak saklayabilirsiniz.

simli kalp hediye kutusu yapımı

Simleri kalp kutu üzerine uyguladınız. Ama hala açıkta kalan boş noktalar görürseniz sorun yok. Bunun için şeffaf renkte olan Mod Podge yi bu defa simlerin üzerine uygulayabilir ve üzerine tekrar aynı renk simleri dökerek açıkta kalan alanları kapatabilirsiniz. Bu işlemi kutunun kenarlarına da yine aynı yöntem ile uygulayarak devam edin. Mümkünse her yüzey için farklı renklerde Simleri tercih edin. Böylelikle Romantik kalp kutunuz çok daha renkli ve ışıltılı olacaktır. Bu şekilde hazırladığınız Romantik simli kalp kutularınıza her dokunulduğunda ellere bir miktar sim bulaşması kaçınılmaz olur. Bunun önüne geçmek için yapmanız gereken ise; kutunun bütün yüzeyini şeffaf renkteki mod podge ile kaplamak tabiri caizse kilitlemektir. Böylelikle sim taneleri bu şeffaf yapıştırıcı içinde hapsolmuş olacak ve hiçbir şekilde kutu üzerinden düşmeyerek dokunan kişilerin ellerine sim taneleri bulaşmayacaktır. 

simli kalp hediye kutusu yapımı

Bu uygulamanın bir diğer faydası ise nemli ve hafif ıslak gibi kötü ortam şartlarından dolayı kutuyu muhafaza edecek olmasıdır. Böylelikle kutunun deforme olması ve zarar görmesinin önüne geçerek uzun zaman kullanılmasını sağlamış olacaksınız. 

simli kalp hediye kutusu yapımı

Ve işte Sevgililer Günü için tasarladığımız harika Romantik simli kalp kutunuz tamamlanmış oldu. Hadi bakalım geçmiş olsun. En fazla 2-3 saatlik bir çalışma sonucunda son derece estetik ve bir o kadar da orijinal bir hediye kutusu hazırlamış oldunuz. Hediye kutusunu istediğiniz ebatlarda yapabileceğinizi belirtmeye gerek yok. Burada kutumuzun kalp şeklinde tasarlanmasının en önemli sebebi Sevgililer Günü'nün muhteviyatına ve ruhuna oldukça uygun olmasından dolayıydı. Kutunun ebatlarını siz belirleyeceğiniz için, içine koyacağınız hediye ya da sürprizlerde tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. İsterseniz sadece kutunun içini enfes çikolatalar ya da tatlı drajeler ile de doldurabilir bu şekilde sevgilinize tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz.

simli kalp hediye kutusu yapımı

Evet, sevgili okurlarımız geldik bir yazımızın daha sonuna. Sevgililer Günü'ne özel el yapımı hediye önerilerimiz internet sitemizde oldukça fazla çeşitliliğe sahip. Diğer yazılarımıza da bir göz attığınızda hazırladığınız bu romantik kalp kutuların içini doldurabileceğiniz harika hediye önerilerimiz olduğunu göreceksiniz. Kesinlikle kulak arkası etmeyin, onlara da göz atın deriz. Anlatımını yaptığımız Romantik simli kalp kutu gibi her şeyi ile tamamen size ait ve Son damlasına kadar sizi anlatan harika Sevgililer Günü sürprizleri, hediyelerini tonlarca para dökmeden de hazırlayabileceğinizi unutmayın. Daha önce hiç sevgilinize el yapımı bir hediye vermediyseniz Bunu bir kez olsun denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Yeni bir kendin yap projesinde daha görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın. Hoşça kalın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.