sadsad x
asdasd
Sevgiliye Ahşaptan Puzzle Yapımı

Sevgiliye Ahşaptan Puzzle Yapımı

20 Kasım 2018

Sevgiliye sürpriz yapmak ve bunun için hazırlıklarda bulunmak tatlı heyecanlar yaratır. Sevgililer arasında belirli bazı özel günler vardır. Yıldönümü, 14 Şubat Sevgililer Günü, doğum günü ya da tanışma günü gibi… Bu günlerde sevgilinize özel hediye almak ya da sürpriz yapmak istersiniz. Bugünlerde karşı taraftaki sevgili sizlerden bir beklenti içerisine de girer. Fakat unutulmamalıdır ki bir tek bu özel günlerde değil geriye kalan tüm günler sevgiliniz için özel olmalıdır. Sıradan günlerde de küçük hediyeler vermek en güzelidir. Bu nedenle el yapımı hediye fikirlerini tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Manevi değeri yüksek olan hediyeler sevgilinizi fazlasıyla mutlu etmenizi sağlayacaktır. Sevgilinize, eşinize ya da nişanlınıza ilişkinizi canlı tutmak adına bu tarz sevgiliye hediye sürprizlerinden yapabilirsiniz. Çünkü ufak sürprizler ve hediyeler ilişkiyi canlı tutmanızı sağlar.

Bugün sizlerle birlikte ahşaptan puzzle yapacağız. Oldukça zarif bir görünüme sahip olan bu hediyenin yapımı oldukça basittir. İhtiyaç duyduğunuz tüm malzemeleri kırtasiyelerden çok kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Ahşap için ise marangozdan yararlanabilirsiniz. Çevrenizde bildiğiniz bir marangoz yoksa dert etmeyin. Günümüzde her şeyi kolayca bulabildiğimiz internet yardımı ile en zor bulunan ürünlere bile erişim sağlamak kolay.

Gerekli Malzemeler:

• Bant
• Kurşun kalem
• Kırmızı ve beyaz ahşap boyası
• İnce uçlu ahşap fırçası (sulu boya fırçası da kullanabilirsiniz)
• 16 parça 1x1 cm boyutunda ahşap tahta. Dilerseniz ahşap puzzle boyutunu büyütebilirsiniz. Bu tamamen size ait bir seçenektir. 2x2 veya 3x3 yapabilirsiniz. Puzzle ne kadar büyük olsun istiyorsanız satın alacağınız parçaları da o kadar büyütebilirsiniz. Parçaları marangozda kestirebilirsiniz. Ya da gerekli aparatlarınız varsa ve bu konuda kendi el becerinize güveniyorsanız ahşabı bir tabaka halinde alıp kendiniz de parçalara dönüştürebilirsiniz.


1. Adım: Ahşapları Bantlayın

el yapımı puzzle

Hediyemizin yapımına marangozdan kestirdiğimiz ahşaplarımızın arkasını bantlayarak başlıyoruz. 16 adet parçayı kare şeklini alacak şekilde üç adet dörtlü sıra şeklinde arka kısmından bantlıyoruz. İyice bantlayın ki boyama aşamasına geçtiğiniz zaman tahtalar kaymasın. Tahtalar kayarsa düzgün bir boyama işlemi gerçekleştiremezsiniz.2. Adım: Şablonun Çizimi

hediye

fiyat

Bu aşamada hayal gücünüze ihtiyacınız olacak. Bantladığınız ahşapların diğer yüzünü çevirin. Buraya kurşun kalem yardımıyla boyamak istediğiniz alanın şablonunu çizin. Biz kalp içerisine hediye sahibin baş harflerini yazdık. Sizler dilerseniz özel mesajlarınızı ekleyebilirsiniz. El yapımı puzzle hediyesinin bu aşamasında sadelikten yanaysanız bizim oluşturduğumuz şablonu kullanabilirsiniz. Daha karmaşık bir motif düşünüyorsanız internetten çıktısını aldığınız bir modeli de uygulayabilirsiniz.3. Adım: Çizdiğiniz Şablonu Boyayın

el yapımı puzzle

Kurşun kalem yardımıyla ahşap tahtaların üzerine çizmiş olduğunuz şablonu boyama aşamasına geldiniz. Burada ince uçlu sulu boya fırçasından (veya ahşap boyama fırçasından) yardım alacaksınız. Ahşap boyası kullanmanız daha iyi olacaktır. Biz kırmızı ve beyaz renkleri tercih ettik. Sizler dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Dilerseniz rengarenk bir puzzle elde etmek adına 4 veya 5 adet farklı renkte ahşap boyası kullanabilir, hediyenizin daha renkli bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


4. Adım: Süsleme

el yapımı puzzle

Ahşabınızda kalan boyanmamış kısımları süsleyebilirsiniz. Bu kısımda renkli keçeli kalemler ya da ahşap boyama kalemleri kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak farklı tasarımdaki hediyelerinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Sonuçta el yapımı hediyelerin en önemli detayı tamamen hayal gücüne ve el emeğine dayanmasıdır. El emeğinizi ortaya koyduğunuz bu puzzle hediyenizi ortaya çıkarırken, kendi eşsiz fikirlerinizi de hediyenize özgürce yansıtabilirsiniz. Hediye sahibine özel olarak tasarlayıp elde etmiş olduğunuz bu ürün, kişiye özel hediyeler arasında en eşsizi olacaktır. İyi günler dileriz!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.