sadsad x
asdasd
Şişe Mantarlarından Dekoratif Obje yapımı

Şişe Mantarlarından Dekoratif Obje yapımı

10 Haziran 2020

El emeği hediyeleri seviyorsanız ne mutlu size. Almayı sevdiğiniz gibi hediye verirken de el emeği ürünler olmasına dikkat edebilirsiniz. Bugün sizlere belki daha da hiçbir yerde görmediğiniz bir el emeği işinden bahsediyor olacağız. Şişe Mantarlarından Dekoratif Obje yapımlarına ne dersiniz? Arkadaşlarınıza hediye olarak yapabileceğiniz birçok farklı ürün ortaya çıkarabilirsiniz. Gelin hep beraber neler yapabilirsiniz bir bakalım. 

Şişe mantarından nihale yapımı

Şişe Mantarından El Emeği Hediyeler

Şişe mantarından nihale yapımını daha önce hiç gördünüz mü? Anneye hediye olacak bu güzel el emeği projeniz Onu fazlasıyla sevinecek. Annelere hediye olarak yapabileceğiniz bu nihale için sizlere gerekli olan ortalama 25 adet kadar şişe mantarı. Her açtığınız şişelerin mantarlarını saklayarak ya da internetten toplu olarak mantar sahibi olabilirsiniz.

Malzemeler:

Silikon yapıştırıcı
10 adet şişe mantarı

Yapılışı:

Yapımı oldukça kolay bu nihale için yaklaşık 15 dakika yeterli olacaktır. Bir yatak bir dikey yan yana getirdiğiniz mantarları yapıştırıcı ile yapıştırarak hazırlayınız. İyice kuruması ve birbirine iyice yapışması için bir gün bekletirseniz çok daha sağlam olacaktır. El yapımı nihale artık annenize hediye verilmek için hazır. Harika bir anneler günü hediyesi olmaya aday değil mi sizce de?

Şişe Mantarından Bardak Altlığı Yapmak

Şişe Mantarından El Emeği Hediyeler

Mermer, ahşap ya da narin masalarınız için kullanımı aslında sandığınızdan çok daha zor. Özellikle sıcak içeceklerinizi koymak için önlem amaçlı kullanacağınız bardak altlıklarınız artık çok daha özel olacak. Hem kullanım kolaylığı oluşturmak hem de dekoratif bir görsel yakalamak için şişe mantarlarından yapılan bu bardak altlıklarını tercih edebilirsiniz. Yapım hem çok kolay hem de oldukça zevkli.

Malzemeler:

8 adet mantar
Yapıştırıcı

Yapılışı:

Mantarları ortalama 2’şer cam aralıklar ile kesiniz. Bunun için keskin bir bıçak kullanmanız gerekecektir. Kestiğiniz mantarları yan yana yuvarlak tasarlanacak şekilde yapıştırarak bir adet bardak altılığı elde edebileceksiniz. Daha fazla bardak altlığı istiyorsanız mantar sayınızı arttırabilirsiniz. Yapacağınız bu bardak altlıklarını en yakın arkadaşa hediye olarak vermeye ne dersiniz? Yeni yıl hediyesi olarak ya da davet edildiğiniz bir partiye giderken eliniz boş gitmemek adına tercih edebilirsiniz.

Şişe Mantarından Dekoratif Kalp Yapımı

El yapımı dekoratif kalp yapmak içinde yine şişe mantarlarına ihtiyacınız var. Yapımı için yine gerekli olan şey ortalama 35 adet mantar ve yapıştırıcı olacak. .ok keyifle yapacağınız bu dekoratif kalp şeklini dilerseniz duvarınıza asarak sergileyin, dilerseniz bir sevdiğinize armağan edin. El yapımı hediye seçenekleri emek verilmiş seçimlerdir. Bu sebeple rahatlıkla sevdiğiniz herkes için armağan edebilirsiniz. Bu harika dekoratif kalp şeklini özellikle balkonlarınızın duvarlarında kullanabilirsiniz. Yazlık için duvar süsleri olarak da ön plana çıkan bu dekoratif ürün hem zamanınızı değerlendirmenizi sağlıyor olacak hem de kendi el emeğiniz olan eşyalar ile evinizi süslemeyi. Sizler de

Şişe mantarından dekoratif fotoğraflık yapımı

Şişe Mantarından El Emeği Hediyeler

Size bir şişe mantarından çok dekoratif bir fotoğraflık yapabilirsiniz desek ne dersiniz? Nasıl yani dediğimizi duyar gibiyiz. O halde hem görsel olarak hem de yazılı olarak nasıl yapabileceğiniz hakkında fikir vermek isteriz. Bunun için öyle çok sayıda şişe mantarına ihtiyacınız var. Dilerseniz tek bir şişe mantarı ile 4 adet fotoğrafınızı aynı anda sergileyebilirsiniz. Yapmanız gereken bir şişe mantarının tam ortasına bir ip bağlayıp ucunu sarkıtmanız. İpin kalın olmasına dikkat ediniz. Dilerseniz renkli iplikler ile daha farklı bir komin oluşturabilirsiniz. Sarkıttığınız ipin boyutuna göre belli aralıklar ile fotoğrafınızı ipin üzerine yapıştırarak sabit durmasını sağlayınız. En sonun bir miktar ipi ister sallandırabilir ya da tamamen fotoğraf ile bitmesini sağlayabilirsiniz.

Şişe Mantarından El Emeği Hediyeler

Bu harika el yapımı çerçeveyi sevgilinize hediye etmeye ne dersiniz? Onunla en güzel karelerinizi çıkartarak sadece mantar, ip ve yapıştırıcı kullanarak böyle bir tasarım ortaya koyabilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu çerçeveliğinizi de duvara yapıştırarak her daim sahi kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.