sadsad x
asdasd
Sosyal Medyada Fenomen Olmanın Yolları

Sosyal Medyada Fenomen Olmanın Yolları

15 Nisan 2020

Sosyal medya fenomeni olmak, pek çok kişinin hayali. Siz de o kişilerden biri misiniz? O halde size aktaracağımız fikirleri uygulayarak kısa süre içerisinde bir fenomen olabilirsiniz. Acele edin! Sosyal medya beklemeye gelmez...

Paylaşımlarınızda Hashtag Kullanın

Sosyal Medyada Fenomen Olmanın Yolları

Paylaşımlarınızda hashtag kullanmanız, aynı hashtagi kullanan kişilerin sizi görüntülemesine olanak veriyor. Ayrıca hashtagi ilk siz kullandıysanız ve sonrasında sizin gibi pek çok kişi kullandıysa fenomen olma yolunda bir adım öndesiniz demektir. Etkili ve çok kullanılan hashtagleri tercih etmeniz takipçi sayınızı da artıracak bir faktör. E, sonuçta fenomen olmak için de takipçi gerekiyor değil mi?

Kullandığınız Hashtag İle Paylaşılanları Beğenin

Sosyal Medyada Fenomen Olmanın Yolları

Bu yapacağınız ise, sizin diğer kişiler tarafından görünmenize olanak verecek. Aynı hashtagi paylaşan kişiler birbirine önerilir. Böylece daha fazla takipçi kazanabilir, paylaşımlarına yapılan beğeniyi yükseltebilirsiniz. Fenomen olma yolları, hashtag kullanımından geçiyor, unutmayın. Etkili olacak ve herkesin kullanabileceği hashtagleri tercih edin. Mesela yaşadığınız şehir, güncel olaylar, sosyal projeler, farkındalık, duyarlı girişimler gibi konuları ele alabilirsiniz.

arkadaşa hediye

Böylece daha çok kitleye ulaşarak kısa sürede takipçi kazanabilmeniz mümkün. bu arada yabancı ülkelerdeki takipçileri kazanmak için de seçeceğiniz ülkelerin güncel konuları ile ilgili hashtag kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra uluslararası durumlar için, herkes tarafından kullanılan hashtagleri de seçmeniz faydalı olacak.

Sık Sık Paylaşım Yapın

Sosyal Medyada Fenomen Olmanın Yolları

Fenomen olma fikirleri arasında yer alan bir diğer öneri ise; bol paylaşımlı bir profil… Profiliniz dolu dolu olmalı. Paylaşımlarınız kişisel de olabilir, sosyal duyarlılık ile ilgili de olabilir ama yeter ki olsun. Kullandığınız sosyal medya hesabının aktif olması çok önemli. Önerilerde çıkmanız için düzenli olarak paylaşım yapmanız gerekiyor. Ama öyle bir girişte yirmi tane değil, belli aralıklar ile tane tane, gün gün paylaşım yapmalısınız. 

Sosyal Medyada Fenomen Olmanın Yolları

Sık sık yaptığınız paylaşımları hashtagleri ile yüklemeyi unutmayın. Bu arada insanların ilgisini çekecek paylaşımlar yapabilir, kolajlar da hazırlayabilirsiniz. Gülünç paylaşımlar yapabilir, bilgi içerikli görseller yükleyebilirsiniz.

Belli Bir Alanda Uzmanlığınızı Konuşturun

Sosyal Medyada Fenomen Olmanın Yolları

Eğer böyle bir özelliğiniz varsa bu özelliği kesinlikle fenomen olmak için kullanmalısınız. Sesiniz mi güzel? Şarkı söyleyin. Komik bir suratınız mı var? Selfie çekin. Kitap okumayı seviyor musunuz? Kitap önerisi yapın. Film konusunda kendinize çok mu güveniyorsunuz? O halde kısa film paylaşımları yapıp altına bilgi içerikli açıklamalar ekleyin. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, farklı ve yaratıcı pozlar yakalayın. İnsanlara farklı olduğunuzu kanıtlayın ve ilgilerini çekin. Böylece takipçi sayınız artacak…

Takipçisi Fazla Olan Kişileri Takip Edin

Sosyal Medyada Fenomen Olmanın Yolları

Takipçisi fazla olan kişileri takip ederek ve o kişilerin gönderilerini beğenerek de fenomen olabilirisiniz. Uygulamalar, herkesin hareketini takip ederek bir algoritma çıkarıyor. Bu algoritma içerisinde de sizin hesabınızın sürekli olarak aktif olması gerekiyor. Bu sebeple mutlaka birkaç ünlüyü takip edin ve sansasyonel hesapları inceleyerek gönderilerini beğenin. Takipçi satın almaya kalkmayın. Bu bir işe yaramaz. Takipçileriniz paylaşımlarınıza yorum yapsın ve beğensin. Hatta çeşitli ortaklıklara da girebilirsiniz. Fenomen olma önerileri ile sağlıklı bir şekilde hesabınızı yönetebilirsiniz. Her adıma uymanız çok önemli.

Özgün Olun

Sosyal Medyada Fenomen Olmanın Yolları

Yediğiniz yemekleri değil de yaptığınız yemeklerin fotoğrafını çekip yükleyin mesela… Kendi yaptıklarınızı ön plana çıkarın, takipçilerinizin ilgisini çekin ve mutlaka güncel olun. Sosyal medya fenomeni nasıl olunur sorusunun cevabını vererek, sizlere yardımcı olamaya çalıştık. Bu işte sabırlı da olmak gerekiyor. Yeni fenomenlerin hikâyelerine bir göz atın. Takipçisi çok olan kişilerin paylaşımlarına, ilgi çekici yorumlar yapın. İnsanlar size ilgi duysun. Böylece işiniz daha da kolay hale gelmiş olacak.

konsept kutu

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.