sadsad x
asdasd
Yeni Yıla Özel El Yapımı Hediyeler

Yeni Yıla Özel El Yapımı Hediyeler

15 Ekim 2017

El yapımı hediye tasarımları, sevdiklerinizin en özel ve anlamlı günlerinde sizinle oluyor. Çok sevdiğiniz erkek veya kız arkadaşınız, dostunuz veya ailenizden birinie yeni yıla girerken ona el yapımı hediyerden verebilirsiniz. Mağazalarda gördüğünüz hediyelerin dışına çıkarak anlam taşıyan ve emek harcanarak hazırlanan etkileyici yılbaşı hediyeleri tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Erkek ve kızlara özel olarak tasarlanan el yapımı hediyeler arasından size ve sevdiklerinize en uygun olanını seçerek yapmaya başlayabilirsiniz. Bu hediyeleri başta yılbaşı olmak üzere doğum günleri, sevgililer günü, yıldönümü gibi özel günlerde sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Eminiz ki sevdiğiniz, ellerinizle emek harcayarak hazırladığınız bu özel hediyelerle yılbaşında çok mutlu olacaktır…

Yılbaşı için Sevgiliye İlginç El Yapımı Hediyeler

erkek sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyesi

Yılbaşından sevgililer gününe hatta yıldönümüne kadar birden fazla özel günde sevgililerin birbirine aldığı hediyeler büyük anlam taşır. Sevgiliniz için özel bir armağan hazırlamak için elbette ki bu günleri beklemenize gerek yoktur. Ancak yılbaşında çiftler birbirinden çok daha anlamlı bir hediye veya sürpriz bekler. Siz de gerek yeni yılda, gerekse de diğer özel günlerde sevdiğiniz için pahalı ve sıradan hediyeler almaktan vazgeçebilirsiniz. Sevdiğiniz kadını veya erkeği mutlu etmek için kendi çabalarınız ile bir hediye hazırlayabilirsiniz. Segilinizin hoşlanacağı, hatıra olarak saklayacağı veya kullanacağı bir hediyeyi evde kendiniz Ona özel olarak hazırlayabilirsiniz. Bu hediye seçenekleri arasından size ilginç gelen tasarımları oluşturmak için gerekli malzemeleri bulabilir ve işe başlayabilirsiniz.

Yeni Yıl Temalı El Emeği Hediye Tasarımları

yılbaşı el yapımı hediye fikirleri

Yılbaşı için mağazalardan satın alınan hediyeler, bir süre sonra anlamını yitirmekte veya karşı tarafa basit gelebilmektedir. Bu nedenle hediyeleri en özeli kendi uğraşlarınız ile yapılan tasarımlardır. El emeği yılbaşı hediye tasarımları, manevi açıdan büyük bir avantajdır. Erkek arkadaşınızın, ilkokul dostunuzun, annenizin veya kardeşinizin hazırladığınız hediye ile mutlu olması için el becerinizi kullanabilirsiniz.

yılbaşı kupa bardakları

Bu hediye tasarımları için yaratıcı fikirler bulabilir veya size önerdiğimiz hediye fikirlerinden birini seçebilirsiniz. Küçük bir çerçeve, kalem kutusu, örgü kazak ve yiyecek kutuları gibi her bir hediyeyi el emeğiniz ile hazırlayarak sevdiğinize armağan edebilirsiniz. 

Sevgiliye Yapılabilecek Hediyeler Nelerdir? 

el yapımı yeni yıl armağanları

Erkeklere hediye almak her zaman daha zor gibi görünür. Ancak erkek arkadaşınız veya yakın dostunuz için alabileceğiniz veya yapabileceğiniz birden fazla hediye bulunur. Öncelikle erkek arkadaşınızın nelerden hoşlandığını bilmelisiniz. Bunlar araba, iş, ofis, aksesuar veya kıyafetler olabilir. Daha sonra bunlardan birini seçerek ona kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz bir hediye fikrine sahip olmalısınız. Onun için bir kazak veya atkı örebilir, çerçeve hazırlayabilir veya yiyecek dolusu bir kutu gönderebilirsiniz. El emeğiniz ile hazırladığınız bu hediyelerin her biri, sevdiğinizi mutlu edecek ve kendini değerli hissettirecektir.

Nutella Kavanozundan Aksesuar Yapımı

El yapımı yılbaşı hediye fikirleri

Kız arkadaşınızın çok hoşlanacağı bir hediye fikrimiz var. Üstelik bu hediye için evde bulunan boş Nutella kavanozunu kullanabilirsiniz. Kavanozun üzerindeki ambalaj kağıdını sökerek işe başlayabilirsiniz. Daha sonra aldığınız mat sprey boya ile kavanozu düzgün bir biçimde boyamalısınız. Yapay çiçekleri kavanozun ağız kısmına silikon yapıştırıcı ile sabitleyin. Daha sonra fotoğrafta gördüğünüz gibi kapalı olan bir çift göz kapağı çizin. Aksesuar olarak kullanılabilen bu kavanoz, kızların makyaj kutusu olma konusunda da alternatif sağlamaktadır. Bu nedenle yakın bir kız arkadaşınıza bu hediyeyi hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz papyon ve gri boya kullanarak erkeklere özel bir aksesuar da oluşturabilirsiniz.

Yılbaşına Özel Dekoratif Duvar Tablosu Yapımı

yeni yıl için evde yapılabilecek hediyeler

Yeni bir ev alan veya ofise taşınan arkadaşınız için dekorasyonuna eşlik edecek anlamlı bir hediye hazırlayabilirsiniz. Emek harcayarak oluşturacağınız bu hediye oldukça şık bir görünüme sahip olacaktır. Bu eşsiz tablo, minimal ve bir o kadar da çekici bir görünüm sergiliyor. İlk olarak kullanacağınız renklere karar verin. 3 farklı renk seçerken bu renklerin birbirini tamamlamasına dikkat etmelisiniz. Örneğin gri, bronz ve siyah renkleri, bir araya gelerek hoş bir görünüm oluşturacaktır.

Senin Yılın Olsun Yılbaşı Anı Kutusu

Duvara asacağınız bir tuval aldıktan sonra renkli ince keçeleri kesmeye başlayabilirsiniz. Alacağınız özel şekilli makas, her parçanın eşit olmasını sağlayacaktır. Daha sonra bu parçaları tuval üzerine yapıştırın ve hediye paketi yaparak arkadaşınıza armağan edin.

CD Parçaları İle Şık Hediye Kutusu Yapımı

el yapımı ev için yılbaşı hediyesi

Hediyelerin içerisinde yer aldığı kutular, bazı durumlarda hediyenin kendisi de olabiliyor. İçerisinde özel eşyaların saklandığı, evrakların tutulduğu veya makyaj ürünlerinin yerleştirildiği bu kutuların her biri dekoratif bir görünüme sahiptir. Siz de çok düşük bir maliyet ile şık bir kutu tasarlayarak ister boş ister dolu olarak sevdiğinize verebilirsiniz. Evde eski yıllardan kalan CD ler bulunuyorsa kullanabilirsiniz. Yoksa çok az bir miktar ödeyerek kırtasiyeden satın alabilirsiniz. Daha sonra bu CD’leri üçgenler halinde kesin. Kutunun üzerine yapıştırıcı sürdükten sonra tüm parçaları boşluk kalmayacak biçimde yapıştırın. Renkli ve parlak görünüme sahip olan bu kutu, ofis ve ev dekorasyonunda dikkat çekici duracaktır.

Sulu Çiçek Fanusu Yapımı

sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyesi

Çiçekleri sevmeyen kadın yoktur. Kız arkadaşınız, ablanız veya anneniz için çiçeklerden oluşan bir hediye alarak onu mutlu edebilirsiniz. Çiçekleri kullanırken hediyenin size özgü olmasına ve el emeği ile hazırlanmış olmasına önem vermelisiniz. Bu hediye, özel görünümü, şık tasarımı ve el emeği gerektirmesi ise tam da size göre oluyor. İlk olarak yuvarlak veya uzun bir fanus seçmelisiniz. Daha sonra bu fanusun içerisine yerleştireceğiniz çiçekleri bulmalısınız. Bir demet canlı çiçek alarak saplarını fotoğraftaki gibi kesebilirsiniz. Daha sonra baloncuklu poşet koruyucuları çiçeklerin saplarından geçirin ve bu çiçekleri suyun içerisine bırakın. Hediyenizi zaman geçmeden sahibine armağan edebilirsiniz.

Renkli Şekerlerden Saksı Yapımı

bayan sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyesi

Marketlerde satılan lolipop şekerleri kullanarak oldukça şirin bir hediye hazırlayabilirsiniz. Kız arkadaşınıza ve hatta erkek arkadaşınıza dahi bu hediyeyi hazırlayarak onu mutlu edebilirsiniz. Marketten alacağınız 1 kutu lolipop şeker, renkli paketleri, kokusu ve meyveli tatları ile sevdiğinizin hoşuna gidecektir. Ancak bu şekerleri emek harcayarak bir hediye dönüştürmeniz, paha biçilmez olacaktır.

Fotoğraf Baskılı 3D Led Lamba

Boş bir saksı alarak içerisine yuvarlak köpük yerleştirin. Daha sonra fotoğrafta olduğu gibi bu köpüğün üzerine, boşluk bırakmadan şekerleri yerleştirin. Şirin ve bir o kadar da özel olan hediyeniz hazır… Sevdiğinizin doğrum gününde veya sevgililer gününde sürpriz yapabilirsiniz.

Yılbaşına Özel Mini Çam Ağacı Yapımı

el yapımı yılbaşı çam ağacı

Yılbaşı akşamına özel olan hediyelerin her biri el emeği ile oluşturulmalıdır. Sevdiklerinizi mutlu etmek ve her zaman onlar ile kalacak hediyeler sunmak oldukça basittir. Büyük maliyetlerden uzak durarak kendi fikirlerinizi kullanabilir ve el emeğiniz ile hediyelerinizi oluşturabilirsiniz. Bu hediyeler ev ve ofis dekorasyonuna eşlik ederken her zaman sizi hatırlatacak ve anı olarak yaşayacaktır. Yılbaşı denilince akla gelen ilk figürlerden olan çam ağaçlarını mini boyutlar ile sevdiklerinize sunabilirsiniz. Üstelik her birinin üzerine sevdiklerinize özel notlar da yazabilirsiniz. Bu hediye için ihtiyacınız olan malzemeler, kozalak, şişe mantarı ve yıldızdır. Bu parçaları fotoğraftaki gibi bir araya getirerek üzerine notunuzu yapıştırabilirsiniz.

Kışa Özel Yumuşak Battaniye Yapımı

el yapımı battaniye

Sevgiliniz için kışa özel bir hediye tasarlamak istemez misiniz? O halde boş vakitlerinizi bu hediyeye ayırabilirsiniz. Yün satan mağazalardan fotoğrafta gördüğünüz yün çeşidini alarak battaniyenizi örmeye başlayabilirsiniz. İpi bileklerinize geçirerek öreceğiniz bu battaniye, soğuk kış günlerinde sürekli olarak sizi hatırlatacaktır. Battaniye için bizim tercihimiz gri rengi! Ancak siz farklı bir renk de tercih edebilirsiniz. Bu özel hediyeyi yılbaşından önce, doğum gününde veya sevgililer gününde verebilirsiniz. Aynı zamanda özel bir gün beklemeden de hazırlayarak sevgilinize armağan edebilirsiniz. Dizi ve film keyiflerinize eşlik edecek olan battaniyenizi en romantik anlarınızda kullanabilirsiniz.

Basit El Yapımı Anahtarlık Yapımı

kolay el emeği yılbaşı hediyesi

En yakın arkadaşınıza veya çok sevdiğiniz sevgilinize küçük ama özel bir hediye yapmak istemez misiniz? Üstelik bu hediye mağazalarda satılan ürünlerden hem daha şirin hem de daha anlamlı oluyor. Her gün araba, ev, ofis veya dolapta kullanılan anahtarların bir arada olması için anahtarlık kullanmak şarttır. Herkesin çok sevdiği ve önem verdiği bir anahtarlığı mutlaka vardır. Siz, sevdiğiniz kişi için özel bir anahtarlık yaratarak her zaman kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Yılbaşı Hediyesi İsme Özel Defter

Bunun için yapmanız gereken tek şey sevdiği renklerdeki ipleri bulmaktır. Evde bulunan ve kullanılmayan ipleri kullanabilirsiniz. Dört parmağınızın etrafına bu ipi sarın ve daha sonra örnekte gösterildiği gibi birbirine sabitleyin. Daha sonra boncuk ile süsleyerek hediyenizi hazır edin.

Yılbaşı Figürlü Kavanoz Yapımı

hediyelik yılbaşı kavanozu

Makyaj aynalarının önünden, mutfak tezgahından ve ofis masalarının üzerinden eksik olmayan kavanozları, kendiniz yapabilirsiniz. Boş bir cam kavanozu değerlendirerek çekici ve kullanışlı bir hale dönüştürebilirsiniz. Her zaman içerisine kalem, makyaj veya kahve paketleri gibi ürünleri alan bu kavanozu, sevdiğiniz bir arkadaşınıza armağan edebilirsiniz. İlk olarak kullanmadığınız bir cam kavanozu güzelce yıkayın ve kurulayın. Daha sonra üzerini güçlü bir beyaz yapıştırıcı ile kaplayın. Son olarak üzerini toz şeker veya kristal kum ile doldurun. Yapıştıcının üzerine sabitlenen bu kristal parçalar, kavanoza bambaşka bir hava katacaktır. Son olarak kavanozun ağız kısmını hasır bir ip ve yapay çiçek ile süsleyin.

Eski Bisiklet Tekerleğinden Duvar Aksesuarı

el emeği yeni yıl hediyesi erkeğe

Eski bisiklet tekerleklerini görmeyen yoktur. Kimisi eskici bir dükkanda kimisi ise kendi deposunda bu tekerleklere denk gelmiştir. Bisiklet sürmekten hoşlanan ve hatta bisiklet tutukunu olan arkadaşınız için bu tekerlekleri kullanarak hediye hazırlayabilirsiniz. 1 adet bisiklet tekerleğini alarak dilediğiniz renk ile boyayın. Bu boya zevkinize göre parlak veya mat olabilir. Daha sonra tamamen kurumasını bekleyin. Yapay çiçekler ile tekerleğin bir kısmını kaplayın. Sabitlediğiniz çiçekler, tekerlek üzerinde oldukça çekici bir görünüme ulaşacaktır. Daha sonra hediyenizi paketleyerek sevdiğinize armağan edebilirsiniz. El yapımı olan bu hediyeyi annenize de hazırlayarak anneler gününde ona verebilirsiniz.

El Yapımı Boyama Duvar Tablosu

kolay yapılabilen yılbaşı hediyeleri

Ev ve ofis için alınabilecek en güzel hediyelerin başında duvar tabloları geliyor. Kadın ve erkeklerin de hoşlandığı tablolar, el yapımı olduğunda çok daha önem kazanıyor. Siz de erkek arkadaşınız, yakın bir dostunuz veya anneniz için el yapımı tablo hazırlayarak onları mutlu edebilirsiniz. Sevdiğinizin odasında veya ofisinde yer alan bu tablo her zaman sizi hatırlatırken, dekorasyonu da büyük ölçüde güçlendirecektir.

Yılbaşı Çiftleri Karikatürlü Kupa Bardak

Dikdörtgen biçiminde tuval alarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra koyu kahve rengindeki boya ile bu tuval üzerine bir dal çizmelisiniz. Son olarak bir tabağın içerisine sevdiğiniz bir renkteki boyayı karıştırın ve şişenin alt kısmı ile bu boyadan alın. Şişenin desenlerini fotoğrafta olduğu gibi tuval üzerine çıkartın.

Ağaç Dallarından Rustik Mumluk Yapımı

yılbaşı için el yapımı hediye fikirleri

Kışın en güzel yanı dilediğiniz kadar mum yakarak ortamı romantik yapabiliyor olmanızdır. Mumların etrafa yaydığı ışık ve romantik görünüm, sevgililer için eşsizdir. Siz de sevgilinizin evini süsleyecek olan bu mum ve mumlukları hazır almak yerine kendiniz hazırlayabilirsiniz. Böylelikle onun için hem özel bir hediye hazırlamış hem de mutlu etmiş olacaksınız.

el yapımı kolay yılbaşı hediye fikirleri

Bu aksesuarı hazırlamak için kurumuş ince dallar bulmalısınız. Daha sonra cam bir bardağın üzerine bu dal parçalarını yağıştırın. Son olarak içerisine küçük bir mum yerleştirin ve hatta sabitleyin. Dilerseniz hediyenizin üzerine küçük bir not yazabilirsiniz. Aynı zamanda bu hediyeyi yakın bir dostunuza da armağan edebilirsiniz.

İncili LOVE Tablo Yapımı

el yapımı yeni yıl hediye fikirleri

Sevdiğinizi göstermek için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri, onun için çaba harcamaktır. Sevdiğinize bir hediye almak yerine ona özel olarak el yapımı bir ürün hazırlayabilirsiniz. Love yazılı incili tablo, sevdiğinizin çok hoşuna gidecektir. Bu özel hediye, her zaman sizi hatırlatmasının yanı sıra dekorasyonu da güzelleştirecektir. Ofiste, evde veya yatak odasında kullanılan LOVE tablosunun yapımı oldukça basittir. Kare biçiminde beyaz bir tuval veya tahta alarak üzerine Love yazın.

Yılbaşına Özel Hediye Kutusu

Bu yazının düzgün ve minimal olması için hazır harf kartonlardan yardım alabilirsiniz. Daha sonra bu harflerin içerisini inci taneleri veya pullar ile kaplayın. Hediyeniz, en güzel köşede yer alacak kadar kusursuz, her zaman sizi hatırlatacak kadar özel olmalıdır.

Doğum Gününe Özel Baş Harf Aksesuarı

baş rafe özel çerçeve tablo el yapımı

Sevdiklerinize, doğum gününde çok daha önem vermeli ve değerli olduğunu hissettirmelisiniz. Sevdiğiniz bir kız arkadaşınızın, çocukluk dostunuzun veya kardeşinizin doğum gününü kutlamadan önce, ona özel olarak el yapımı aksesuarlar hazırlayabilirsiniz. Baş harfinden oluşan bir aksesuar, yatak odasına çok yakışacaktır. Kısa sürede yapacağınız bu aksesuarı, doğum günü partisinde de kullanabilirsiniz. Arkadaşınızın baş harfini kalın bir mukavva ile oluşturun. Daha sonra üzerini aldığınız renkli ipler ile kaplayın. Bu renkler koyu veya açık tonlar olabilir. Daha sonra üzerini çiçekler ile süsleyerek hediyenizi hazırlayın. Kısa sürede hazırladığınız bu hediyeyi doğum günü pastasının yanına bırakarak arkadaşınıza sürpriz yapabilirsiniz.

Ev Figürlü Kurabiye Kutusu Yapımı

el yapımı kolay yılbaşı hediyeleri

Erkek arkadaşınız için kurabiye yapmanız, onu dünyanın en mutlu erkeği yapabilir. Her erkek kendisi için yapılan yiyeceklere bayılır. Siz de sevdiğiniz erkeği mutlu etmek için ona en sevdiği kurabiyelerden yapabilirsiniz. Bu kurabiyeleri hediye etmek için iyi bir fikrimiz var! Şirin ve tatlı bir kutu hazırlayarak kurabiyeleri içerisine yerleştirebilirsiniz. Böylelikle sevdiğiniz kişi uzakta ise kargo ile de gönderebilirsiniz. Karton olarak üzerine fotoğrafta gördüğünüz gibi duvarları açık biçimdeki evi çizmelisiniz. Daha sonra bu evi ilk okulda yaptığınız gibi kutuya dönüştürebilirsiniz. Daha sonra içerisine ince bir peçete yerleştirin ve kurabiyelerinizi dizin. Üzerini ip ve yapay yaprak ile süsleyerek notunuzu ekleyin. Böylelikle hediye kurabiye kutusu eşsiz ve eksiksiz bir görünüme ulaşacaktır.

yılbasi hediyeleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.