sadsad x
asdasd
Yılbaşı İçin Eğlence Önerileri

Yılbaşı İçin Eğlence Önerileri

26 Kasım 2017

Yılbaşı nerede kutlanır sorusunun yanıtı aslında o kadar çok ki? Bu hangi ilde yaşadığınız, ne kadarlık bir bütçe ayırdığınız ve kimler ile olacağınıza dair birçok farklı fikir ortaya koyabilir. Biz elbette bu yazımızda yine yeni yılınızı sevgiliniz ile kutlayacağınızdan baz alarak sizlere farklı fikirler sunmayı deniyor olacağız. Öyle alın bir konsere gidin eğlenin formatında elbette öneriler sunmuyoruz. Biz farklı olanı seviyor, farklı olanı sunarak farkımızı gösteriyoruz. Umuyoruz ki biri sizin aklınıza yatacak ve bu yıl yeni yıl eğlence planını hemen yapmaya başlayacaksınız. Hem de bir de içinde kız arkadaşınız ya da erkek arkadaşınız var ise bizce en güzel yeni yılınız ne olursa olsun bu yıl oluyor olacak. Sevdiklerinize alın güzel bir yılbaşı hediyesi, sonra ise aşağıda sizin için önerilerini sunduğumuz sürprizler ve partilerle sevdiklerinizle harika bir yıla mükemmel bir başlangıç yapın!

El marifetinizi mutfakta konuşturun

yılbaşı eğlencesi

Söz konusu yeni yılsa ve sizler evde geçirmek istiyorsanız o halde bir hazırlık yapmakta şart. Öyle her şey hazır al anında sipariş ver ile olmaz bu iş. Biraz esprili bir masa biraz da el emeği olan bir masa hazırlamanız bizce şart. Bu sebeple sizler de yemek masanızı hareketlendirmek ya da sonrasında ikram etmek için özel yeni yıl kurabiyeleri, yeni yıl cupcakeleri ya da yeni yıl temalı yiyecekleri hazırlayabilirsiniz. Bazıları oldukça zorlayıcı olurken, bazı tariflerde o kadar kolay ki birden fazla çeşit bile yapabileceksiniz. Bir tanesine örnek vererek uygulama yapmanızı daha kolay hale getirebiliriz.

Çilekleri Aşka Getirin

yılbaşında neler yapılabilir

Artık her mevsim her meyveyi bulabilir hale geldik. Dolayısı ile ona güzel bir masa hazırlamak istiyorsanız masanıza renk katacak hoş ikramlar da koymayı unutmayacaksınız. Öyle her şeyi hazır alarak sevgilinizin gözüne ve gönlün giremezsiniz.

** 10 adet kadar çilek
** Krem şanti
** Damla çikolata

Yapılışı:

Çilekleri ortadan ikiye kesiniz. Çilek ne kadar büyük olursa görseliniz de o denli güzel olur. İkiye kestiğiniz çileklerin ortasına hazırladığınız krem şantiyi koyun ve üzerine diğer çileği ekleyerek tamamlayınız. En son ise çikolata damlalarından iki tane alarak ortada buluna krem şantinin üzerine yapıştırarak göz şekli verebilirsiniz. Özellikle çok hafif bir tatlı olacağı için hiç sıkılmadan ve sizi rahatsız etmeden tüketebilirsiniz. Bu tatlıyı mutlaka son gün yani yeni yıl gecesinin gündüzü yapmalısınız. Aksi halde sürpriz diye çıkardığınız çilek pastanı bir hüsran kırıklığına dönebilir. Sevgiliyle evde yılbaşı eğlencesi daha ilk adımda yemekler başlamış olacak.

Renk Renk Harika kurabiye ve cup cakeler

yılbaşı kurabiyeleri

Masanızı renklendirmeye devam ediyor musunuz? Bizce edin edin. Birazdan sizlere sunacağımız görselleri hazırlamak sizin için çok olabilir. Herkes yetenekli olacak diye bir kural yok elbette. Dolayısı ile bu kurabiye ve cup cakeleri isterseniz yeni yılda birçok pastanede ya da butik pastacılarda bulabilirsiniz. Yeni yıl temalı olmalarına dikkat ederek çok daha hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz.

yılbaşı kutlaması nasıl yapılır

Genellikle bu temalı kurabiyeler 5 lirada kekler ise 8 liradan başlıyor. İki kişilik bir yeni yıl masası ise zaten çok abartmaya gerek yok diye düşünüyoruz. Yılbaşı’nda ne yapılabilir sorusunu olarak bu önerimizi dikkate alabilirsiniz.

yılbaşı akşamı ne yapılabilir

EVDE YENİ YIL PARTİNİZE RENK KATIN

yılbaşı gecesi eğlenceleri

Evde yapılacak yeni yıl partisi de çok özel ve dolu dolu olmalıdır elbette. Gerek sadece aileniz ile gerek sadece sevgiliniz ile ya da arkadaşlarınız ile bir yeni yıl partisi düzenlemeyi düşünüyorsanız en ince ayrıntıları da unutmamanız gerekir. Gece oldukça uzun ve bol bol eğlenmek sizi oldukça zinde tutacaktır. Bunun için evde yeni yıl eğlence kartları ve yeni yıl eğlence animasyon görselleri ile herkesi mutlu edebilirsiniz.

yılbaşı gecesi neler yapılabilir

Eğer çok büyük boyutlu bir eğlence panosu hazırlamak istemiyorsanız o halde kartonlar ile kendiniz de yapabilirsiniz. Biraz daha profesyonel olsun diyorsanız o halde matbaalardan özel olarak yeni yıl çerçeveleri ve yeni yıl temalarından oluşan karton maketlerden yaptırabilirsiniz. Ücret olarak çok cebi yakacak türden fiyatlandırmaların olmadığını söyleyebiliriz. İstediğiniz görseli matbaaya vererek bastırılmasını ve sonrasında kafa yerleştirilecek yerlerin de profesyonel olarak kesilmesini sağlayabilirsiniz. Yılbaşı’nda ne yapılabilir sorusunun yanıtını bu şekilde eğlenceli olarak alabilirsiniz.

yılbaşı eğlencesi

Süslü Püslü yeni Yıl yemekleri

evde yılbaşı kutlaması

Yeni yıl sofraları hep özel olmak zorunda bizce. Gelen konuklarınız eğlenmeli ve önce gözleri sonra karınları doymalı. Sizler de sofralarınızda hoş yeni yıl ikramları yapabilirsiniz. Örneğin bu brokoli çam ağacı ne kadar güzel değilmi? Hem yapılışı oldukça kolay hem de oldukça göz alıcı bir görünüşe sahip. Umarız tadı da harika olacak ve yeni yıl sofra alternatifine büyük aday olacak.

yılbaşı yemeği

Brokoli sevmiyorum diyorsanzız o halde şansınızı karnabaharda deneyin deriz. Bu noel baba şeklinde yapılan salata tabağı da oldukça hoş ve farklı bir temaya sahip. Özellikle bu iki salatayı yaparak gelen tüm konuklarınızı eğlendirebilirsiniz. Eğlenceli yılbaşı nasıl kutlanabilir diyorsanız bu gibi küçük ama etkili esprili tadımlıklar ile olabilir.

yılbaşı sofrası

Gelen konuklarınızı karşılama

yılbaşı misafirliği

Yeni yılı evde kutlayacaklar için bir diğer dikkat çekilecek nokta ise ev süslemesi olacak. Özellikle daha kapıdan yapılacak bir yeni yıl süsleme karşılaşması zaten gecenin çok keyifli geçeceğinin sinyalini veriyor olacak. Yılbaşı kutlaması evde olmalı diyorsanız o halde bu süslemeleri de atlamayın deriz. Marketlerde yeni yıl yaklaştıkça birçok süs eşyası bulabiliyorsunuz. Gerek karlar gerek tüller ve çam görselleri. Yani kısaca hemen hemen her şey marketlerde ayaklarınıza kadar geliyor.

yılbaşı eğlencesi evde

Biraz alıp istediğiniz gibi dış kapıyı ya da iç tarafı dizayn etmek size kalmış elbette.

yılbaşı kutlamaları

Hep evde olmaz dışarıda yeni yıl diyenlere öneriler

dışarıda yılbaşı eğlencesi

Ben evde yeni yıl kutlamayı sevmiyorum diyorsanız o hadle gelin biraz da dışarıda yeni yıl kutlamalarına bir göz atalım. Yılbaşı nerede kutlanır? Elbette bunu sizin zevkleriniz belirleyecek ama bizlerde biraz yardımcı olarak alternatifler sunalım dedik.

Soğuğa dayanıklı mısınız?

dışarıda yılbaşı eğlencesi

En güzel yeni yıl kutlaması bizce dış havada yapılan kutlamadır. Özellikle İstanbul’da Nişantaşı ve Bağdat caddesi bu işin uygun kaftandır. Hem çok aşırı kalabalık olmayacak hem de birçok kişi ile aynı ruh eşliğinde eğleniyor olacaksınız. Genellikle sokak ruhu ile kutlama yapacağız derseniz bir yer ayırtmanıza gerek yok ama eğer tüm gece sokakta donarız yahu diyorsanız o halde mutlaka günler öncesinden bir yer ayırtmalısınız. Özellikle bu yeni yıl sevgiliniz ile olacaksa ve yeni yılda sevgili ile eğlence mekanları tercih ediyorsanız işinizi mutlaka sağlama alınız ve yerinizi ayırtınız. Aksi halde yeni yıla mutsuz ve kavgacı bir çift olarak girebilirsiniz.

Yeni Yıl Mekanları cep yakıyor

yılbaşı eğlencesi

Yeni yıl mekanları her yıl olduğu gibi bu yılda cep yakıyor tabi ki. Şöyle iki kişi bir gecelik eğlence yeni yıl olunca ortalama 800 lira civarında oluyor. E sevgili ile yeni yıl fikirleri arıyorsanız ve dış mekanda kutlama yapmak istiyorsanız o halde parayı şimdiden biriktirmeye de başlamalısınız.

yılbaşı eğlenceleri

Yeni yıl konserleri

yılbaşı eğlencesi

Yeni yıl konseri oldukça kalabalık olsa da sevgili ile yeni yılda yapılacak listesinde bizce yer alabilir. Yine biletlerinizi günler öncesinden almayı unutmayınız. Sevgiliniz ile geçireceğiniz ilk yeni yılınızda istediği sanatçıya onu götürmeniz güzel bir jest olabilir bizce.

yılbaşı kutlaması

Bazı AVM alanlarında ücretsiz konser aktiviteleri oluyor ama sevgili ile yapılmayacak bir yeni yıl aktivitesi içinde en baş sırada yer alır. Dolayısı ile konu eğlenceli yılbaşı nasıl kutlanabilir sorusu ise bu biraz özveri biraz maddiyat biraz da zaman ile alakalı oluyor olacak.

Eğlenceli yılbaşının olmazsa olmazı

evde yılbaşı eğlenceleri

Eğlenceli yılbaşı nasıl kutlanır? Elbette oyunlar ile. Tombala yeni yılda olmazsa olmazdır ama tüm gece sizi sıkacağı için farklı oyunlarda alabilirsiniz. Çiziktirmece özellikle çiftlerin çok keyifle oynayacağı oyunlar arasında yer alıyor olacak. Oyunları eğlencesine de oynayabilir ya da iddiasına da oynayabilirsiniz. Kazanan ertesi gün yeni yıl kahvaltısına götürebilir örneğin. Bu şekilde çok daha eğlenceli ve çok daha hareketli bir yeni yıl şans oyunu oluyor olacak.

evde eğlenceli yılbaşı oyunları

Kısaca eğlence eşittir yılbaşı... Kısaca eğlenceli yılbaşı nerede kullanabilir tadında birçok yer ve ip uçlarını sizlere sunduk. Her yıl değişen farklı aktivitelerden birini tercih ederek bu yıl dışarıda ya da daha romantik olması ve daha makul fiyatlara mal olması için evde de yapabilirsiniz. Sevgiliyle ede yılbaşı eğlencesi özellikle baş başa olursanız bizce çok daha keyifli olacak ama özellikle grup arkadaşlarınız var ise bol eğlence, bol kahkaha şeklinde de güzel bir yeni yıl kutlanabilir.

Kırmızılar sarmış dört bir yanınızı

yılbaşı gecesi ne giyilir

Yeni yıl, sevgili, romantik kelimeleri sizlere neleri çağrıştırıyor? Elbette kırmızı rengi. Bu gecede kırmızı bir kıyafet tercih edebilirsiniz. Kadınsanız hoş alımlı kırmızı bir elbise, erkek iseniz de kırmızı bir gömlek tercih edilebilir. Kırmızı konusunda sadece bu kadar mı hayır? Odanızın renk konsepti, süslemeleriniz hatta masanız bile kırmızı olmalı bizce. Örneğin kırmızı bir vazo, kırmızı bir mumluk ev daha niceleri...

Masa süslemeleri

yılbaşı süslemeleri

Yine dönelim en iyisi biz evde yılbaşı kutlama partilerine. Yemeklerinizden bahsetmiştim ama bizce yeni yıl sofranızda biraz ağırlık verin olur mu? Kırmızı olan her şey masaya yakışabilir. İnciler dökebilir ve bunu bile kırmızı seçerek aralara beyazlar atabilirsiniz. Yani masa süslemenizi biraz sizin hayal dünyanıza kalmış oluyor ama biz bu konuyu da es geçmeyin diye değinmek istedik.

yılbaşı gecesi neler yapılabilir

Yeni yıl Ev Partisine Davetli Olmak

yılbaşı

Yeni yılda ev partisine davetli iseniz bu kız arkadaşınız olsun ya da bir tanıdığınız olsun fark etmeksizin üstünüze düşen görevi yapmak zorundasınız. Giderken güzel bir yeni yıl buketi yaptırarak götürebilirsiniz. Tüm gece sevdiğiniz arkadaşlarınız ile eğlenmek sizlere çok iyi gelecek. Eğer bir arkadaşınız sizi yeni yıl için evine davet ediyorsa bizce yılbaşı nerede kutlanır? Yılbaşı’nda nerelere gidilir sorularından kurtulmak için hemen daveti kabul edip yerinizi sağlama alın deriz. Evet bizden artık bu kadarr Sizlere harika bir yeni yıl fikri vermek için gördüğünüz gibi canla başla çalıştık. Hala sevgili ile yeni yılda ne yapılır? Sevgili ile yeni yılda nereye gidilir gibi soru işaretleri aklınızda oluşmaya devam ediyorsa bizce hiçbir şey yapmadan mısırı patlatın elinize alın ve bir film açıp seyredin deriz. Daha ne yapalım değil mi? Fikirler bizden uygulamak ve harika bir yeni yıl geçirmek sizden.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.