sadsad x
asdasd
Arkadaşlar İçin El Yapımı Hediye Fikirleri

Arkadaşlar İçin El Yapımı Hediye Fikirleri

05 Eylül 2017

Arkadaşlar herkesin hayatında büyük öneme sahiptir. Kötü zamanlarımızda yanımızda olup bize destek verdikleri gibi iyi zamanlarımızda da bizimle mutluluğumuzu paylaşırlar. Aynı zamanda arkadaşlık büyük anlama sahip olan dostluk ve kardeşliğin yerini de tutar. Böylelikle paylaştığımız her şeyde dostluğumuz biraz daha artar. Bu doğrultuda arkadaşlarımıza çeşitli hediyeler vererek onları mutlu edebilir arkadaşlığınızı pekiştirebilirsiniz. Bu hediyeleri el yapımı olanlardan da seçmek mümkündür. Böylece hediyeniz daha özel bir anlam içerecek ve uzun yıllar unutulmaz bir hatıra olacaktır. Hem sizin için bir hobi olacak el emeği hediyeler üretebilir hem de bu sayede arkadaşlarınızı mutlu edebilirsiniz. Siz de el emeği ile hazırlanabilecek arkadaşa hediye seçeneklerini değerlendirmek isterseniz yazımızın devamını okuyup birini arkadaşınız için hazırlayabilirsiniz. Ayrıca blogumuzda yer alan kız arkadaşa el yapımı hediyeler başlıklı yazımız ile erkek arkadaşa el emeği hediye fikirleri yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Fotoğraflı, Yazılı Kapı Süsü

Arkadaşa el yapımı doğum günü hediyesi

İlk hediyemiz arkadaşınız için hazırlayabileceğiniz bir kapı süsü. Ancak bu hediyenin farkı fotoğraflı ve yazılı bir tablo gibi kullanılabilmesi. Kapı süsü olan bu hediye, bir büyük harften oluşuyor. Harfin bir tarafına arkadaşınız ve sizin beraber çekindiğiniz resimleri yapıştırabilir diğer tarafa da arkadaşınız için özel bir not yazabilirsiniz. Böylece hediyeniz daha farklı bir hal alacaktır. Hazırlık aşamasında ise kapı süsü için kullanacağınız harfi kalın bir mukavva kartondan ya da hazır alabileceğiniz bir tahta harften yapmanız mümkün olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken üzerine yazı yazılabilen ve resim yapıştırılabilen bir yüzeye sahip olması. Sonrasında fotoğraflı, yazılı kapı süsü hediyeniz arkadaşınıza verilmek üzere hazır olacaktır.

Kız Arkadaşınıza Telden Kalpli Bileklik Yapabilirsiniz

Arkadaşa el yapımı hediye fikirleri

Sıradaki hediye fikrimiz bir kalpli bileklik. Arkadaşınıza hediye olarak verebileceğiniz bu bileklik oldukça şık. Hazırlama aşamasında ise öncelikle bir miktar tel edinmeniz gerekiyor. Daha sonra takının yapımına geçebilirsiniz. Ayrıca birde penseye ihtiyacınız olacak. Penseyle teli iki tane yan yana olacak şekilde katlayın.

el yapımı kalp bileklik

Daha sonra telin bir tanesinin uç kısmını kalp şekline getirin. Sonrasında telin uç kısmını kalbin alt kısmından sararak sabitleyin.

arkadaşa el yapımı hediyeler

Son aşamada bilekliği arkadaşınızın koluna olacak şekilde ayarlayın. Böylelikle telden kalpli bileklik son halini almış olacaktır.

En Yakın Arkadaşınıza Kot Pantolondan Çanta Yapın

en yakın arkadaşa el emeği hediye

Kullanmadığınız kot pantolonlardan hazırlayabileceğiniz kot çantalar, arkadaşınız için hazırlayabileceğiniz hediye fikirlerinden biri. Aynı zamanda bir geri dönüşüm fikri olan bu çantayla arkadaşınıza çok kullanışlı bir hediye sunabilirsiniz. Kot pantolondan çanta için hazırlık aşamaları ise oldukça kolay. Bunun için pantolonu ağ kısmından kesin ve alt kısmını dikin.

arkadaşa el yapımı hediyeler

Çantanın kulpu için pantolondan ayırdığınız kumaşı ya da farklı bir malzemeyi şerit halinde dikerek kullanabilirsiniz. Sonrasında ağız kısmı için bir fermuar dikmeniz daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır. En son istediğiniz herhangi bir aksesuarla çantanızı süsleyerek farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Resimli Kalp Şeklinde Anı Tablosu

yakın arkadaşa ev yapımı hediye fikirleri

Resimli tablo arkadaşına hazırlayabileceğiniz bir el yapımı hediye. Eğer arkadaşınıza unutulmaz bir hediye sunmak istiyorsanız bu hediye seçeneği tam da size göre demektir. Hazırlayacağınız hatıra fotoğraflarla arkadaşınıza anlamlı bir hediye sunabilirsiniz. Düz bir zemin üzerine hazırlanan bu hediye için öncelikle bir tablo edinin. Daha sonra hazırladığınız fotoğrafları kullanarak bir kalp oluşturun. Bu aşamada fotoğrafların hepsinin görünür olmasına dikkat ederek üst üste yapıştırmamalısınız. İsterseniz tablonun alt kısmına arkadaşınız için hazırladığınız bir nota da yer verebilirsiniz. Böylece resimli tablo daha anlamlı bir hediye haline gelecektir. Tüm bu işlemlerin tamamladıysanız tablonuz hazır demektir.

Ev Yapımı Kumaş Anahtarlık

arkadaşa el emeği hediye

Arkadaşınız için hazırlayabileceğiniz diğer bir hediye de kumaş anahtarlık. Bu hediye, arkadaşınız için hazırlayabileceğiniz güzel bir alternatif olacaktır. Hazırlanışı ise oldukça kolay işlem aşamalarından oluşuyor. Öncelikle desenli kumaş, anahtarlık halkası, karton ve iğne, iplikten oluşan malzemeleri hazırlayın. Sonrasında yapım için işin başına geçebilirsiniz. İlk önce kumaşı altıgen şekilde kesin. Burada dikkat etmeniz gereken kumaşın iki kat olması ve muntazam şekilde kesilmesi.

arkadaşa el yapımı hediyeler

Zira iki kat kumaşın arasına karton koyarak sert bir anahtarlık elde etmeniz gerekiyor. Sonrasında kartonu tam olarak kumaşla kaplayarak kenarlarını iğne iplik yardımıyla dikin. Dikerken son kenara geldiğinizde küçük bir kumaş parçası ya da kurdeleyi arasına eklemeyi unutmayın. Böylelikle halkayı takacağınız kısım ortaya çıkmış olacak. Halkayı da buradan geçirip dikince kumaş anahtarlığınız arkadaşınıza verilmek üzere hazır olacaktır.

Rengârenk Bilezikler & Dostluk Bilekliği

arkadaşa el yapımı hediye

Sıradaki hediyemiz bir takı hediyesi ve rengârenk bileziklerden oluşuyor. Bu rengârenk bilezikleri hazırlayıp arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Yapması çok kolay olan bu bilezikler oldukça şık bir hediye olacaktır. Rengârenk bilezikler hazırlamak için öncelikle boş bilezik demiri, renkli ipler, çeşitli aksesuarlar ve yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Bunları hazırladıktan sonra öncelikle ipi yapıştırıcıyla yapıştırarak bileziğin çevresine dolamaya başlayın. Bu şekilde tamamladığınız bileziğin üzerine birkaç tane aksesuar ekleyin. Böylelikle bileziğiniz son halini alacaktır. Ancak bu bilezikler birkaçının bir araya gelmesiyle daha güzel görüneceği için 6-8 tane bilezik hazırlamanızda fayda var. Hepsini aynı hazırlık aşamalarından geçirdikten sonra sahibine verilmek üzere hazır olacaktır.

Kumaştan Örme Çanta

arkadaşa el emeği hediye

Bu hediye fikrimiz kumaşlar oluşturularak hazırlanan bir çanta. Ancak diğer çantaların aksine hazırlanması daha farklı ve kumaşların birbirine geçirilmesi şeklinde örülüyor. Bu çanta görünümü ve farklı tarzıyla arkadaşınız tarafından çok beğenilecektir. Kumaştan örme çanta için öncelikle şerit halinde uzun kumaşlar dikin ve hepsini hazır hale getirin. Bu aşamada kumaşların iki farklı renkte olması daha güzel görünecektir. Daha sonra çantayı hazırlamak için hepsini çapraz şekilde dizin. Görselde yapıldığı gibi birbirinin üzerinden geçirerek örme işlemine tamamlayın. Daha sonra kumaş kenarlarını istediğiniz çanta büyüklüğüne göre kesin ve düzgün bir hale getirilir. Sonrasında altına astar görevi görecek bir kumaş daha yerleştirin ve dikin. Son aşamada çantanın kenarlarına bir kat daha süs dikişi gidin ve ağız kısmına fermuar dikin. Böylece çanta son görünümüne kavuşacaktır.

Fotoğraflı Zekâ Küpü

el yapımı zeka küpü

Fotoğraflı zekâ küpü arkadaşınız için hazırlayabileceğiniz farklı bir hediye seçeneği olacaktır. Bu hediye arkadaşınızla beraber çekilmiş fotoğraflarınızla oluşuyor. Zekâ küpünün her kenarını fotoğraflarınızla kaplamak için uygun boyutta olanları seçmeniz gerekiyor. Daha sonra yapım aşamasına geçebilirsiniz. Öncelikle fotoğrafların hangi karelere geleceğini belirleyip bir kalem yardımıyla çizin ve kesin. Sonrasında tek tek yapıştırıcı yardımıyla yapıştırın. Tüm kenarları bu şekilde fotoğraflarla donatabilirsiniz. Bu aşamaların da tamamlanmasıyla zekâ küpünüz hazır hale gelecektir.

Sevgi Mesajlı El Emeği Yazılı Saksı Yapımı

arkadaş için el yapımı hediye fikirleri

Arkadaşınıza hediye olarak seçebileceğiniz bir diğer hediye fikri de yazılı saksı. Bu saksılar üzerine istediğiniz bir yazıyı yazıp içine güzel bir çiçek dikebilirsiniz. Bu hediyeyi hazırlamak için öncelikle beyaz bir saksı edinin. Sonrasında çeşitli renklerde asetat kalemine ihtiyacınız olacak. Bu kalemlerle dilediğiniz gibi saksınıza yazılar yazabilir ve süsleyebilirsiniz.

El Emeği İle Cips Kutusundan Hediyelik Kurabiye Kutusu Yapımı

el yapımı kurabiye kutusu

Geri dönüşüm hediye fikirlerimizden biride cips kutusundan hazırlayabileceğiniz şık bir kurabiye kutusu. Bu hediye arkadaşınızın ağzını tatlandıracak güzel bir hediye seçeneği olacaktır. Bunun için öncelikle kutunun içine sığabilecek büyüklükte kurabiyeler hazırlamalısınız. Sonrasında boş bir, uzun cips kutusuna ihtiyacınız olacak. Bu kutuyu kaplamak için birde desenli kaplama kâğıdı edinin. Bu aşamada yapışkanlı bir kaplama kâğıdı kullanmak akıllıca olacaktır. Kutunun etrafı kaplanınca kenar kısımlarına bir kurdeleyle süsleme de yapılabilir. Böylece kurabiye kutusu daha güzel görünecektir.

Arkadaşınıza Özel Taş Boyama

takın arkadaşa el emeği hediye önerileri

Taş boyama sanatı son zamanlarda oldukça ilgi gören bir hobi. Aynı zamanda hediye amaçlı da tercih ediliyor. Hediye edilen taşlar mekânlarda dekorasyon malzemesi olarak kullanılıyor. Bu kapsamda bizde sizin için arkadaşa hediye fikri olarak taş boyamaya yazımızda yer verdik. Böylece arkadaşınıza farklı bir dekoratif hediye sunabilirsiniz. Taş boyama için akrilik içerikli boyalar kullanılmaktadır.

Kaliteli İsme Özel Kapaklı Çelik Termos

Bunun nedeni boyanın kapatıcı ve su bazlı özelliğe sahip olmasıdır. Bu boyayla beraber ince uçlu bir fırça, boyama için yeterli olacaktır. Ayrıca düz yapıdaki bir taşı da hali hazırda bulundurmalısınız. Taşları sahillerden toplayın ya da yapı marketlerden edinin. Bu malzemeleri hazırladıktan sonra arkadaşınıza özel bir taş tasarımı oluşturabilir ona farklı bir hediye sunabilirsiniz.

Pratik Ev Patiği

arkadaşa evde hediye yapımı

Hediye fikirlerimizden biri de arkadaşınız için yapacağınız bir ev patiği. Bu hediye, dikiş bilgisi olanlar için daha kolay bir hediye seçeneği olabilir. Zira hediyenin hazırlanışı daha çok dikiş aşamalarından oluşuyor. Patik için iki kat kumaş kesin. Bunlardan ilki dış kısım için kalın bir kumaş olurken iç kısmı için daha yumuşak bir kumaş tercih edin. Sonrasında resimde görüldüğü gibi iki adet, iki kumaştan da kesmelisiniz. Kumaşları ayrı ayrı diktikten sonra ikisini bir araya getirerek tekrar dikin. İsterseniz taban kısmına gelen kumaşı keçe olarak ta tercih edebilirsiniz. Böylece daha sağlam ve kalın bir patiğe sahip olabilirsiniz. Son olarak pratik ev patiği için dikiş yerlerinden ütü yapmanız daha muntazam bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

El Yapımı Kişiye Özel Yazılı Kupa

arkadaşa özel el yapımı hediye

Yazılı kupa, arkadaşınız için hazırlayabileceğiniz bir hediye seçeneği. Bu kupa kısa zamanda hediye hazırlamak isteyenler için uygun olacaktır. Çünkü oldukça az zaman alan bir hediye. Bu hediye için sadece beyaz bir porselen kupaya ve siyah asetat kalemine ihtiyacınız var. Daha sonra kupanın üzerine yazacağınız yazıya karar verin ve işe koyulun. Yazı tamamlandıktan sonra sabitlenmesi için fırında bir süre bekletin ve son haline gelmesini sağlayın. Bu son işlemle birlikte yazılı kupa hazır olacaktır. İsterseniz bu kupadan kendinize de hazırlayıp arkadaşınızla aynı olan bir eşyaya sahip olabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.