sadsad x
asdasd
Asker Sevgiliye Aşk Mektupları

Asker Sevgiliye Aşk Mektupları

05 Mart 2020

Askere sevgiliye mektup örnekleri ile sevdiğinize güzel ve hoş bir anı verebilmeniz mümkün olmaktadır. Sevgilinize olan duygularınızı en iyi şekilde aktarabilmeniz için ona bir mektup yazmanız yeterli olmaktadır. Mektup, eski dönemlerde bir haberleşme aracı olarak bilinirdi. Ancak günümüzde yoğun duyguları anlatan ve teknoloji dışında da sevgiyi belli etmenin en güzel yolu olarak görülmektedir. Duygularınızı belli edebileceğiniz asker sevgiliye mektup örneklerini inceleyerek mektubun nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kapsamda, duygularınızı içinizden geldiği gibi mektuba aktarabilir, güzel ve anlamlı bir hitabet seçebilir, nelerden bahsedebileceğinizi inceleyebilirsiniz. Sevgilinize yazacağınız mektup onu çok mutlu edecek olup, ona verdiğiniz değeri de daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır. 

1.Mektup Örneği

asker sevgiliye mektup

Canım Sevgilim,

Yokluğun beni zora sokuyor geleceğin günü iple çekiyorum canım sevgilim. Sana olan sevgimi anlatmaya kelimeler yetmeyecek biliyorum. Bu o kadar farklı ve kuvvetli bir sevgi ki gözümü açtığım her an seni yaşamak, seninle büyüyüp seninle yaşlanmak istiyorum. Benim o yalnızlığımdan çekip çıkartan şey senin o güzel sevgin. Yaşadığımı farkına vardıran, huzurun bir diğer adı sensin. Yokluğun öylesine mutsuz ediyor ki sanki daha önce böyle bir duyguyu hiç tatmamışım böylesine üzülmemişim yok olmamışım gibi. Sen yanımda yokken sevgilim ellerin ellerimde değilken ben dünyanın en mutsuz insanı oluyorum. Sessizliği en dibine kadar hissediyorum. Şimdi seninle birlikte olsam bir deniz kenarında mesela uzunuzun baksam yüzüne her santimini milimini izlesem ezberlesem… Biliyorum senin de beni özlediğini senin de benimle aynı duyguları hissettiğini inan tek tesellim bu oluyor bazen. Bu o kadar farklı bir şey ki sanki ruhumdan taşıyor adın dilimde sürekli adı söylüyorum. Sanki nefes almak bile seninleyken anlam kazanıyormuş gibi. Aklımdan kalbimden bir dakika bile çıkaramıyorum o güzel yüzünü sen benim hayatımın en güzel anlamı oldun dünüm, bugünüm ve yarınım olarak da kalacaksın sevgilim. Vazifeni bitirip beni bıraktığın yerde seni bekliyor olacağım. Seni her zaman ilk günkü aşkımla seveceğim her zaman benimle kal seni her zaman çok seveceğim benim en güzel baharım, canım sevgilim. 

2.Mektup Örneği

askere mektup

Canım Askerim,

Senin olmadığın her gün kendimi daha yalnız hissediyorum. Senden uzakta olmak bir parçam eksikmiş gibi hissettiriyor. Ama sonra gözlerin aklıma geliyor ve kendime geliyorum. Hayatımda olduğun için çok şanslı hissediyorum. Varlığın çok huzur veriyor bana. Birbirimizden uzakta olsak bile kalplerimiz birbirine bağlı bundan çok eminim. Sayılı gün çabuk geçer derler sözünü hatırlatıyorum kendime her zaman. Olmadığın için düştüğüm her boşluğu fotoğraflarımızla dolduruyorum. Bu kadar güzel anılarımız olduğu için çok mutluyum. Yeni anılar biriktirmek için de çok sabırsızlanıyorum. Hayatımın her anında, her yerinde sen varsın. Nereye baksam seni ve seninle olan günlerimizi görüyorum. Daha güzelleri de bizi bekliyor sevgilim. Kendine her zaman çok dikkat et oralarda. Beni çok düşünmemeye çalış öncelikli olarak sensin her zaman. Ben burada seni bekliyorum canımın içi. Sen geldiğinde yapacağımız yeni şeyler için aklımda onlarca plan var hepsi bizi bekliyor. Birlikte yeni filmler izler, sokaklarda istediğimiz kadar gezeriz. Ben mutluluğu sende buldum. Ellerini tutacağım günü düşündükçe kalbim hızlanıyor. Varlığını yanımda hissetmeyi çok özledim. Kaç gün kaldığını saymak azaldığını görmek beni daha çok mutlu ediyor. Seni göreceğim günün yaklaştığını bilmek dünyalara bedel. Her zaman yanımda olmanı, bir ömür beraber olmayı çok istiyorum. Seni çok seviyorum canım sevgilim. Her zaman benimle ve hayatımda olmanı tüm kalbimle diliyorum.  

3.Mektup Örneği

askere özlem mektubu

Bir Tanem,

Nasılsın? Umarım iyisindir. Aklım devamlı sende… Seni çok merak ediyorum. Neler yapıyorsun alıştın mı oralara hep bunları düşünüyorum. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur diyorlar da sevdiğim, benim için hiç öyle değil. Seni her geçen gün daha da çok seviyorum. Sen benim için çok kıymetlisin canımın içi. Çok özel bir yere sahipsin kalbimde. Yerin başkasıyla asla doldurulamaz. Seninle ilgili kurduğum binlerce hayalim var. Sen benim geleceğimsin. Gecemi seninle aydınlatıyorum. Güne seninle başlıyorum. Yanımda olmasan bile yanımdaymışsın gibi hissediyorum. Şimdi seni beklemek bana ayrı bir heyecan veriyor. Senin hayatında olduğum için, seninle ilgili şeyleri beraber yaşadığımız için çok heyecanlı hissediyorum. Bu zamanları ileride hatırladığımızda, beraber olduğumuzu ve bu günleri beraber atlattığımızı düşündüğümüzde çok duygulanacağımızı şimdiden tahmin edebiliyorum. Yokluğuna alışmak çok zormuş sevdiğim. Gözüm her yerde seni arıyor. Beraber gittiğimiz yerlere sensiz gitmek daha çok yokluğunu hissetmeme sebep oluyor. Seninle ne kadar güzel vakitler geçirdiğimizi öyle anlarda daha iyi anlıyorum. Kıymetini bilemediğimi düşünüyorum. Keşke daha çok beraber olsaydık, keşke daha fazla yanında olsaydım diyorum. Seni çok özlüyorum. Sana sarılmayı her şeyden çok istiyorum. Beraber olmayı, yan yana oturmayı hatta kavga etmeyi bile özlüyorum. Her ne olursa olsun sen yanımdaydın ve bunun değeri eşsiz bir şeymiş bunu yeni yeni anlıyorum. Seni çok seviyorum. Kendine her zaman çok dikkat et. 

4.Mektup Örneği

asker sevgiliye aşk mektubu

En Kıymetlim,

Bu zamanların geldiğine hiç inanamıyorum. Gittiğini ve ayrı kaldığımızı kabullenmek o kadar zor geliyor ki tarif edemem. Hep yanımda olmana o kadar alışmışım ki sanki elim kolum bağlanmış gibiyim. Bir şey olduğu zaman sana koşamayacak olmak o kadar çaresiz hissettiriyor ki kendimi anlatamam. Hep buradaydın, ne zaman istesem geldim yanına, her özlediğimde gördüm seni. Bunlar ne kadar özel şeylermiş sevdiğim kıymetini bilmeliymişiz. Burada olsaydın eğer devamlı gezerdik yine. Beraber bir şeyler izler, durmadan yemek yer ve hiç eğlenmediğimiz kadar eğlenirdik. Bunları sen geldiğinde yapacağımıza karşılıklı söz vermeliyiz. En ufak bir şey bile o kadar kıymetli geliyor ki şu anda. Yapmamız gereken o kadar ne kadar çok şey varmış sen gidince fark ettim. Elini daha çok tutmalıymışım. Daha sıkı sarılmalıymışım sana. Sarıldığım zaman da hemen çekmemeliymişim kollarımı. Sen burada olsan normal gelecek şeyler şimdi çok değerliler gözümde. Ama hiçbir şey senin değerinle eş değer değilmiş. Sen çok farklısın benim için. Bu yüzden seni çok özlüyorum. Bu yüzden senden ayrı kalmak bu kadar zor geliyor. İçimi rahatlatan tek şey bu günlerin geçeceğini biliyor olmak. Bu yüzden çok fazla plan yaptım ve hepsini yapacağız sevdiğim. Kaçırdığımız bu günleri telafi edeceğiz. Ayrı kaldığımız her gün için daha sıkı sarılacağız birbirimize. Seni çok seviyorum canımın içi. 

5.Mektup Örneği

asker sevgiliye gönülden mektup

Güzel Gözlü Sevgilim,

Askere gittiğin günden beri gözüm her yerde seni arıyor. Senin gittiğimiz yerlere sen yokken gitmek istemiyorum. Her yer sanki boş ve soğukmuş gibi geliyor. Yokluğunda kendimi çok yalnız hissediyorum. Ellerini tutmak, sana sarılmak bunları çok özledim. Yanında olmayı çok özledim. Gittiğin günden beri her gün sana bir şeyler yazıyorum ve bunları beraber okuyacağımız günleri hayal ediyorum. Sana kavuşmanın hayali hiç çıkmıyor aklımdan. Sürekli geldiğin günü hayal ederek mutlu oluyorum. Düşünmek bile bu kadar mutlu ediyorken gerçekten kavuşmak ne kadar heyecan verici olur tahmin bile edemiyorum. Gidişine alışmak çok zor oldu. Bütün gün beraber olmak, devamlı konuşabiliyor olmak ne kadar kıymetli şeylermiş bunu anladım bu sayede. Yakınımda olman kendimi çok mutlu hissetmemi sağlıyormuş meğerse. Güzel gözlerine bir kere daha bakmayı çok isterdim. Bu günlerin hemen geçmesini ve bir daha ayrı kalmamayı o kadar çok istiyorum ki anlatamam sana. Bir daha birbirimizden hiç bu kadar uzaklaşamayacağız sevdiğim. Hiç yanından ayrılmayacağım. Hep seninle olmak, sana vakit ayırmak istiyorum. Sadece fotoğraf ve videolarımıza bakmak yetmiyor. Seninle yan yana olmak için sabırsızlanıyorum. Seni çok seviyorum bir tanem. Benim için çok kıymetli ve çok özelsin bunu sakın unutma. Uzağımda olsan bile senin yerin benim kalbimdir. Bu yüzden her zaman benim yanımdaymışsın gibi hissediyorum. İyi bak kendine güzel gözlüm.

Askerdeki Sevgiliye Özlem Mektupları

sevgiliye hediye pano

Asker sevgiliye mektup önerilerini inceleyerek sevgilinize, gurbette güzel ve anlamlı bir anı verebilmeniz mümkün olmaktadır. İçinizden gelen duyguları aktarabileceğiniz hem romantik hem de özlem dolu bir mektup yazarak onun, sizden ayrıyken sizi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Asker sevgiliye mektup önerilerini inceleyerek nasıl bir mektup yazılması gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Asker sevgiliye mektup yazarken, sevgilinize olan duygularınızdan, ona karşı hissettiğiniz özlemden de bahsedebilirsiniz. Böylece hem ona verdiğiniz değeri daha iyi hissedecek hem de sizi ne kadar çok özlediğinin farkına varacaktır. Asker sevgiliye mektup yazarken hep güzel olaylardan bahsetmeniz, sevgilinizin üzülmemesini sağlayacağından dolayı, eğer kötü bir durum söz konusuysa mektuba yazmamanız daha doğru olacaktır. 

1.Mektup Önerisi

askere mektup

Her şeyim,

Senin varlığınla güç bulduğumu sen gittiğin zaman anladım. Benim sırtımı yaslayabileceğim bir dağ varmış bunu geç anladım. İkimizde bunu fark ettik aslında. Birbirimizin kıymetini daha iyi anladık uzaklaşınca. Bu sayede seni her zamankinden daha çok sevmeye başladım. Her zaman seninle olmak, senin hayatında olmak istiyorum. Yanımda olman, beni mutlu etmen çok özel şeyler. Yaşayacak onlarca hayalimiz, gerçekleştirmemiz gereken çok fazla plan var. Sen geldiğinde ilk önce uzun uzun sarılacağız. Daha sonra sessizce yan yana otursak bile yeter. Çünkü seninle yan yana oturmayı çok özledim. Bu bile çok kıymetli geliyor artık. Daha sonra uzun uzun sohbet ederiz. Çünkü arayı kapatmamız, bu ayrı kaldığımız günleri telafi etmemiz gerekiyor. Beraber izleyemediğimiz filmleri, dizileri izleriz. Eminim seninle izlemek çok daha güzel olacak. Her şey seninle daha güzel sevgilim… Hayatımdaki en huzurlu anlar seninleyken. Senin yanında olduğum zamanlarda her şeyi unutuyorum. Sadece beraber olduğumuz anların tadını çıkartmak istiyorum. Sen burada yokken devamlı bunları düşünüyor, hayal ediyorum. O yüzden geldiğin zaman bunların hepsini tekrar tekrar yapmalıyız. Birbirimize uzun uzun sarılmalıyız. Seninle sarılamadığımız her günü defalarca telafi etmeliyiz. Sımsıkı el ele tutuşmalıyız. Ellerimizin ayrı kaldığı her dakikayı telafi edebilmek için. Çabuk gel sevdiğim telafi etmemiz gereken çok şey var. Seni sabırla bekliyorum. Seni çok seviyorum. 

2.Mektup Önerisi

askere aşk mektubu

Biricik Askerim,

Seni gerçekten çok özledim. Yokluğunun bu kadar zor olacağını hiç tahmin edemezdim. Günleri saymak, her geçen gün seni daha fazla özlemek çok zor… Beraber olabilmeye çok ihtiyacım var. Seninle geçen zamanlarımızı düşünerek mutlu olmaya, alışmaya çalışıyorum ama yine de yeterli olmuyor. Seni bu kadar çok seviyor olmak yokluğuna alışmamı zorlaştırıyor. Seni bekliyorum sevgilim, geleceğin günü heyecanla bekliyorum. Ayrı kaldığımız günlerin biteceğini biliyor olmak rahatlatıyor içime. Bundan emin olmak iyi geliyor sadece. Senden uzakta olmak, yanına gelememek düşündüğümden çok daha zormuş. Geldiğin zaman bir daha bu kadar uzun süre ayrı kalmayacağımıza söz vermeliyiz. Ben bir daha senden bu kadar uzun süre uzak kalmak asla istemiyorum. Hep yanımda olmanı, beraber gezmeyi çok özledim. Sen yokken sanki bir şeyler hep eksik gibi. Beni sen tamamlıyormuşsun gibi geliyor. Bir parçam benden uzakta ve elimden hiçbir şey gelmiyor. İstediğim zaman seni görememek en zoru galiba. Bu rahatlığa o kadar alışmışım ki şimdi boşluğa düştüm resmen. Askerliğini benimle geçiriyor olman gerçekten benim için çok özel. İleride bu günleri hatırlayıp ne güzel de atlattık diye birbirimize kocaman sarılacağımızı hayal ediyorum. İyi ki benimlesin ve iyi ki hayatımdasın. Seni hep bekleyeceğim sevgilim, yine bana geleceksin biliyorum. Geldiğin zaman tekrar beraber olacağız ve sanki hiç gitmemişsin gibi olacak. 

3.Mektup Önerisi

asker sevgiliye mektup

Biricik Sevgilim,

Seni ne kadar çok özlediğimi anlatmaya kelimeler yetmez. O kadar çok ve derin özlüyorum ki seni ancak elini tutabildiğim zaman bitebilir bu özlem. Sana sarılamamak ve kokunu çekerek öpememek gerçekten çok üzüyor beni. Yokluğun kalbimi sızlatıyor sevdiğim. Askere gittiğinden beri emin olduğum tek şey sensiz bir ömür geçirmek istemiyorum ben. Her zaman seninle olabileceğim bir hayatım olsun istiyorum. Benim hayatım sen oldun. Senin gözlerine bakamadan geçirdiğim her günüm çok anlamsız ve zor geçiyor. Sen benim başıma gelen en güzel şeysin ve en büyük mutluluğumdan uzaktayım. Nereye baksam o güzel gözlerini görüyorum sanki. Hayatımın her yerinde sen varsın artık. Seni düşündüğüm zamanlar sanki başka yerlere gidiyor aklım ve kalbim. Seninle ilgili hayaller kurmak beni çok mutlu ediyor. Geldiğin zaman yaşayacağımız mutlulukları düşünmek beni heyecanlandırıyor. Her an seni görmek, her an senin yanında seninle olmak istiyorum. Sen benim bu dünyadaki en değerlimsin. Benim için tahmin bile edemeyeceğin kadar özelsin. Kalbimdeki yerini sana tarif bile edemiyorum. Seni düşünmek, ellerini tutmayı istemek, gözlerine bakmayı hayal etmek kalp ritmimi değiştiriyor. Askerden geldiğin zamanda da bunları beraber yapacağımızı düşünmek mutluluğuma mutluluk katıyor. Ben şimdi sensiz yarım kaldım. Sen geldiğin zaman anca tamamlanırım. Beni tamamladığın için iyi ki varsın sevgilim. Hayatımda olduğun için çok şanslıyım. Her zaman mutlu ol. 

4.Mektup Önerisi

asker mektup örnekleri

Güzel Bakışlı Sevgilim,

Varlığıyla mutlu olduğum sevdiğim sen şimdi yanımda yoksun benim. Birbirimizden uzakta olmak seni çok özlememe sebep oluyor. Seninle geçirdiğimiz her günü tekrar tekrar düşünmeme neden oluyor. Aklımda sadece sen varsın. Kalbim zaten komple sana ait. Sen benim nefesimsin. Göğüsüm sana duyduğum özlemle dolup taşıyor. Seni düşündükçe içim kıpır kıpır oluyor. Bana gelişini, ayrı kalışımızın son bulduğunu düşündükçe heyecandan yerimde duramıyorum. Askerliğin bitecek ve sen bana geleceksin en değerlim. Tekrar beraber olacağız, yanımda olacaksın. Hiç sarılmadığım kadar sıkı sarılacağım sana. Bir daha gitmene izin vermeyecek kadar sıkı. Bu kadar ayrı kalmayacağımıza emin olacak kadar sıkı. Göndermeyeceğim artık seni uzaklara. Yanımdan ayrılmanı, benden uzaklaşmanı hiç istemiyorum artık. Bu kadar mesafe ve uzak kalmak seni özlememe yetiyor. Daha fazla kopmak istemiyorum senden. Nefesim kadar yakın ol bana artık. Geldiğin zaman bu ayrı kaldığımız zamanları hatırlamak istemiyorum. Hiç gitmemişsin gibi hissetmek istiyorum. Sanki hep yanımdaymışsın gibi. Seni gerçekten çok özlüyorum bir tanem. Yanımda olmaman, sana sarılamamak kalbimde sızıya neden oluyor. Gözlerine bakıp bu günlerin bittiğine emin olmak istiyorum. Ellerini sımsıkı tutarak yüreğimi ısıtmak istiyorum. Senin yanında bulduğum huzura tekrardan kavuşmak istiyorum. Bekliyorum seni sevdiğim, tekrardan bana gelmeni bekliyorum. Seni düşündüğünden ve hissettiğinden daha çok seviyorum. Bunu her zaman bil ve sakın aklından çıkarma. 

5.Mektup Önerisi

asker sevgiliye mektup örnekleri

Geleceğim,

Sen benim dünüm, bugünüm ve yarımsın en kıymetlim. Huzuru bulduğum, gözlerinde mutluluğu yakaladığım en sevdiğimsin. Senden ayrı kalmak, yokluğunda hayatıma devam etmek beni çok üzüyor. Seninle olmak en çok istediğim şey. Askerliğinin bitmesini ve sana tekrardan kavuşabilmeyi çok istiyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum. Yeniden beraber olacağız ve sıcacık ellerini tekrardan tutacağım. Geldiğin zaman seni ilk gördüğüm anda koşup boynuna sarılmak istiyorum. Gittiğinden beri emin olduğum tek şey var. O da ben artık sen olmuşum. Hayatım tamamen sen olmuşsun. Baktığım her yerde seninle ilgili şeyler görüyorum. Herkese senden bahsediyorum.

aşk mektupları

Günüme seninle başlıyor, gözlerimi kapatmadan önce bile sadece seni düşünüyorum. Seninle bir geleceğe sahip olmak, bu günleri geride bırakmak ve mutlulukla dolu günler yaşamak istiyorum. Sen benim huzur kaynağımsın ve ben her zaman senin yanında olmak istiyorum. Kıymetin, değerin ve benim için ne kadar özel olduğunu tarif etmek çok zor. Ayrıca seni ne kadar özlediğimi hayal bile edemezsin. Sadece bana bakan gözlerini, sıcacık ellerini tutup, yanaklarını sevmeyi özledim. Seninle gülmeyi, dertleşmeyi, başım sıkıştığı anda sana koşabilmeyi özledim. Benim bütün gücüm senmişsin. Hayattaki en büyük destekçimsin. Seninle yaşamak istediğim çok fazla şey var. Bütün mutluluklarımızı beraber yaşayabilmek için seni bekliyorum canımın içi. En kısa sürede tekrar beraber olacağız huzurum. Seni gerçekten çok seviyorum.

sevgiliye alınabilecek hediyeler

6.Mektup Önerisi

Ey sevgili,

Senin güzelliğin dünyanın en değerli mücevheri gibidir. Senin gözlerindeki parıltı, milyonlarca yıldızın ışığından daha parlaktır. Senin gülüşün, baharın güneşi gibi kalbimi ısıtır ve yaşama sevincimi arttırır. Senin yanında olduğumda, kendimi dünyanın en şanslı insanı gibi hissediyorum. Senin varlığın, hayatımın anlamı ve amacıdır. Seni sevmek, seninle birlikte olmak, her şeyin üstünde gelir. Seninle birlikte olduğum her an, ölümsüzlük hissiyle sarılıyorum. Zamanın durduğu ve sadece seninle birlikte olduğumuz anlar, benim için en değerli anlardır. Kalbim senin adını söylediğimde, özlemim sonsuzlaşıyor ve seni daha çok sevmenin mutluluğu beni sarıyor. Sen benim için hayatın anlamı, ölümsüz aşkın ve sonsuzluk duygusunun simgesisin. Seni seviyorum ve her zaman seni seveceğim.

Sonsuz sevgimle,

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.