+18 Ürün 18 yaşından küçüklerin bu sayfayı gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşın altında ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. 18 Yaşından Büyüğüm Çıkış
sadsad x
asdasd
Sevgiliye Aşk Mektupları

Sevgiliye Aşk Mektupları

12 Şubat 2020

Sevgiliye mektup, geçmişten günümüze kendini ifade edebilmek adına tercih edilen yöntemlerden biridir. Eski zamanlarda teknolojinin iletişimde büyük bir rolü bulunmuyordu. Bu nedenle sevgililer birbirlerine olan tüm hislerini mektup olarak yazarak birbirleriyle iletişim kuruyordu. Her ne kadar teknoloji iletişim yollarında geniş içerik sahibi olsa da, günümüzde mektubun hala ayrı bir yeri bulunuyor. Sevgiliye olan duyguları anlatabilmek, ona ‘’ İyi ki varsın’’ diyebilmek için bu yoldan daha güzel bir yol olabilir mi ? Kendi el yazınız ve kendi hislerinizden yola çıkarak oluşturulan sevgiliye aşk mektubu sayesinde gönlünü kazanamamak imkansız olacaktır. Farklı iletişim kanallarının bir hayli yaygın olduğu günümüzde, mektubun kişiler üzerinde bıraktığı etkiyi hiçbir iletişim yolunun bırakamayacağı da net bir şekilde bilinmektedir. Mektup karşıdaki kişinin sözünüzü kesme gibi bir ihtimalin bulunmadığı, yüreğinizden geçenleri tamamen aktarabileceğiniz bir yoldur. Bunun yanı sıra güzel duygularınızı ifade ederken bir yandan da içinizi boşaltabileceğiniz, reddedilme korkusunun yaşanamayacağı, duygularınızı ifade ederken duraksamanız haline bile bunu karşı tarafa yansıtmayacağınız bir iletişim şeklidir mektup.

Karşınızdaki kişinin sizin duygularınızın yansıması olan mektubu okurken; yalnızca size odaklanması, sizi düşünmesi ,sizin saf ve temiz duygularınızı anlayabilmesi ve bu duygular karşısında etkilenmesi bile ne kadar rahatlatıcı değil mi? Sevgiliye mektup sayesinde, söz tamamen size geçerken sevdiğiniz büyük bir hayranlıkla sizi dinliyor olacak. Aşk mektupları yalnızca dolu dizgin giden bir ilişkiye değil; bazen sevginize karşılık alamadığınız sevgili için de yazılabilir. Karşılığını bulamadığınız duygularınızı kağıda dökerken, reddedilme kaygısı taşımadan bu satırları platonik aşkınızın okumasını sağlayabilmek mümkün olacaktır. Sevilemediğiniz için satırlara dökerken siteminizi yazılarla, içinizdeki derin kederlere bile tek çare mektuplar olacak. Bazen uzaktaki sevgiliye aşk mektupları kavuşturur iki sevgiliyi, habersizce delicesine severken birbirlerini… Sevdiğinin cevabını duyma zorunluluğu olmayan kişiler, hislerini yazıya aktarırken daha özgüvenli olurlar. Bu da kişilerin kendilerini daha iyi ifade edebilmek imkanı verir. Daha yürekli ve öz güvenli çıkan cümleler ise karşınızdaki kişileri kuşkusuz daha çok etkileyecektir. Birçok insanlar duygularını direkt olarak ifade etmekte zorlanırlar. Güzel duyguları ifade edebilmek çoğu zaman kişiler üzerinde çekingenliğe neden olur.

Bazen sevgilinize olan derin duygular için aşk mektupları yazarsınız, bazen öfkenize yenik düşerken… Bazen ayrılıklar acıtırken kalbinizi mektuplara sarılırsınız acılarınızla. Aşk mektubunun içeriği ne olursa olsun bir kağıt ve kalem duyguları ifade edebilmenin en güçlü yoludur. Aşkı anlatabilmenin en kalıcı ve anlamlı yoludur. Düşünceleriniz ile derin duygularınız mektubun satırlarında buluşur. Siz de sevgilinize olan derin hisleriniz için elinize bir kağıt bir de kalem almışsanız, sevgiliye mektup önerileri inceleyerek en güzel aşk sözcüklerini satırlara dökebilirsiniz. Sayfamızda bulunan sevgiliye mektup örnekleri sayesinde sevgilinizi ya da eşinizi kendinize aşık edebilme imkanı bulabileceksiniz.

Sevgiliye Mektup Örnekleri 1

aşk mektupları

Canım sevgilim.

Ayrı kaldığımız her gün için sana içimden gelen duyguları mektuplarıma döküyorum. İçimden gelenleri yazdıkça sana ulaşacağı güne kadar bende nasıl duygulara neden olduğunu bil istiyorum. Senden ayrı kaldığım her gün içimde kopan bir parça var gibi hissediyorum. Senden hiç ayrılmak istemiyorum. Bana ne yaptın, nasıl yaptın bilmiyorum ama ben senin aşkınla hayat buluyorum. Canım sevgilim o kadar mutluyum ki senin varlığın bana huzur kaynağı oldu. Her güne mutlu uyanma sebebim oldun. Zor zamanlarımı bile senin varlığınla kolayca atlatabiliyorum. Seninle kurduğum hayalleri sana anlatma cesareti bulamıyorum. Çünkü hayallerimde öyle güzel bir yerdesin ki hep düşündükçe yanaklarım kızarıyor. Kalbim küt küt atıyor. Bir gün gerçek olacağını bilmek beni hayata bağlayan en güzel nedenlerimden biri oluyor.

Aşkın tarifini seninle öğrendim. Hayatımda öyle kıymetli bir yerdesin ki o yeri senden başkası asla dolduramaz. Sevgilim ayrı kaldığımız her gün canımdan bir can gidiyor. Bir an önce kavuşmak canımı sana teslim etmek istiyorum. Sevgiyi, aşkı, mutluluğu bana yaşatan sevgili gel artık istiyorum. Zamanlar geçer mi bilmiyorum ama zaman ne olursa olsun ben senin için varım. Varlığın bana hayat kaynağı oldu. İnsan bir insanın sevgisiyle hayat bulabilirmiş ben seninle öğrendim. Seni sevdiğimi anlatmaya kelimelerimin yetersiz kaldığını bil istiyorum. Sana olan büyük aşkımın şu kısacık mektuba sığmasını nasıl bekleyebiliriz. Ey aşkın en güzel hali, sevdiğim. Ben sensiz bir hiç gibiyim. Sen aklım, fikrim, kalbim, bedenim, nefesim oldun. Seninle tamamlandım ben. Seni o kadar çok özledim ki aklım senden başkasını düşünemez oldu. Her adımım, her yolum sana çıkar oldu. Benim gül kokulu yarim sen kalbimde nasıl güzel bir köşedesin. Hep mi bahar olur insanın içi dışı. Ben seninle olduğum günden beridir kış uğramadı bana. Dört bir yanım çiçeklerle kaplı oldu. Güneş hiç gitmedi üzerimden. Gölge nedir bilmez oldum. İyi ki sen sevgilim. Ömrüm seninle taçlansın birtanem. Kimse olmasa bile bir tek sen ol bana sığınacak kapı. Ben senden başkasına duymam ihtiyaç.

Sen tut ellerimden nereye istersen ben olayım yoldaş sana. Sen koy kalbinin en güzel yerine beni. Ben zaten senden ibaretim. Göğsüne yaslayıp başımı gökyüzünde yıldızları seyredelim.  Gözlerin gibi parlayan yıldızlarda seni göreyim. Umut dolu her anım, her saniyem. Kavuştuğumuzda birbirimizin cenneti olacağız. Sen bana nasıl sevdirdin kendini. Bu aşk nasıl öyle ulaşılamaz oldu. Şimdi anlıyorum efsaneleşmiş sevdaları. İnsan bilemiyormuş kalbine dokunacak kişiyi. Dokunduğunda dünyasını değiştirecek kişiyi. İyi ki kalbime sen dokundun. Şimdi bizde Leyla Mecnun misali. Çok sevip kavuşamayanlardan değil, kavuşabilenlerdeniz. Sayılı gün çabuk geçer sevgili. Hele ki sonunda sen ve ben varsak. Her doğan güneş bir gün bizim içinde doğacak. Canım sevgilim seni çok seviyorum.

anı çerçevesi

Sevgiliye Mektup Örnekleri 2

örnek aşk mektupları 

Hayatıma anlam katan sevgilim.

Aşkın verdiği güzellikleri seninle yaşarken ayrı kalmak dünyanın bana verdiği en kötü hediye oldu. Sana olan özlemim o kadar büyük ki ellerim bu mektubu yazarken kalbim senin adınla çarpar oldu. Seni çok seviyorum cennet kokulu sevgilim. Ne zaman yan yana geleceğiz bilmiyorum ama her gün güneş bizim için doğsun da ellerimiz kavuşsun diye bekliyorum.

 Seni sevmek o kadar güzel ki hayatım seninle her gün yeniden anlam buluyor. Bana yaşattığın her duygu için sana minnettarım. Ayrılık ne zormuş senden sonra öğrendim. Ben kimseyi sen kadar sevmemişim bunu senle anladım. Bana sevgiye dair o kadar çok şey kattın ki hiçbir kelime bunu ifade etmeye yetmez. Her doğan gün gibi sende benim kalbime doğuyorsun. Aklıma geldikçe kalbim yerinden çıkacakmış gibi atıyor. Bu nasıl bir aşk ki senle hayat buluyor bedenim. Sen o kadar değerlisin ki benim için kıymetini biçebileceğim bir şey yeryüzünde bulunmuyor. Sen benim bu hayatta başıma gelen en güzel şeysin. Gönlüme neşe getiren, yüzümde gülücükler açan, her güne mutlu uyanmama sebepsiz. Sensiz geçecek bir ömrü hayal bile edemiyorum. Ömrümün geri kalanı sen ol istiyorum. İki kişilik başladığımız bu yolda bizden canların olmasını istiyorum. Sana benzeyen ufacık bebeklerin ellerine dokunmak, onlara yuva olmak istiyorum. Aklım, kalbim senden başkasını bilmezken senle yaşlanmak istiyorum.

Benim canım sevgilim ömrüme hayat ol istiyorum. Ayrılık bizi birbirimize kenetleyen en büyük neden olsun. Kavuşacağımız gün yeniden doğduğumuz gün olsun. Bizim için doğan güneş hiç batmasın. Sen benim ol, bende senin olayım. İlk gün ki gibi parlayan gözlerle bakalım birbirimize. Ayrı kalan ellerimiz kenetlensin birbirine. Dudaklarımdan dökülen tek kelime olsun seni seviyorum demek. Senin mesut olman için ömrüm yettiğince ne gerekiyorsa yaparım sevgili. Yeter ki o gamzeli yanakların daima çukur kalsın. Gülen yüzün hiç solmasın. Benim için o kadar değerlisin ki bu hayatta yok gayrı eşin benzerin. Bu hayatın bana verdiği en kıymetli hazinesin.

Aşkı senle bilmek, seninle öğrenmek ne büyük bir hediye bana. Şansımın en güzel noktasısın sen benim. Sensizliği aklıma dahi alamıyorum. Ben senin için yaşıyorum sevgilim. Unutma ömrüm sana ömür oldu. Yolum sana yol oldu. Git desenle gidecek başka yerim olmaz artık. Çıkmaz sokaktayım tek yönüm sensin artık. Aç kollarını da sar beni meleğim. Bitsin artık bu hasretlik. Kavuşsun artık gözlerimiz. Seni çok seviyorum huzur bulduğum. Seninle yaşlanmak, seninle aynı yastığa baş koymak, seninle uyumak, seninle uyanmak istiyorum. Sen benim en değerli varlığımsın. Senin gibi biri tarafından sevildiğim için dünyanın en mutlu insanıyım. Seni gibi birini sevdiğim için dünyanın en şanslı insanıyım. Sen benim ömrümün en güzel yanısın hayatım tek anlamı...

Sevgiliye Mektup Örnekleri 3

romantik aşk mektupları 

Anlam veremediğim hayatıma anlam katan sevgilim:

Sana olan aşkımı anlatmak istediğimde kifayetsiz kalan kelimelerime anlam katan aşkın, dünyadaki var oluş sebebimi anlatıyor. Bu küçük ömrümde bile sana olan aşkımın büyüklüğü anlamsız kalırken sana nasıl olur da bir mektup ile aşkımın büyüklüğünü anlatabilirim, bilmiyorum. Sana duyduğum aşk ile kalbim ve beynim arasındaki bu köprüyü tamamlayarak bu satırları yazıyorum. Bakmaya bile kıyamadığım, saatlerce izlemekten sıkılmayacağım çiçeğim. Ömrüme ömür katan güzelliğin ve beni tamamlayan anlam bütünlüğümsün. Senin yanında en taze meyveler çürük en değerli hazineler ise bir kağıt parçası kadar değersiz kalıyor. Sensiz kalan şu zamanlarımda duyduğum hisler doruk noktasında iken yokluğun acı verirken, tekrar kavuşacağımız günün geleceğini bilmek ise bana güç veriyor. Öyle ki sensizlikte çektiğim cehennem geldiğin gün ile tekrar cennete dönüşecek ve bizi bekleyen güneşli günlere koşacağız.

Seninleyken duyduğum hiçbir endişe bana kendisini hatırlatmıyor, sensiz geçen günlerim ise her işte yarım kaldığımı hissediyorum. Kalbim, nefesim ve tüm varlığım ile ömrümü seninle tamamlamak istiyorum. Yine martılara beraber simit vereceğimiz, rıhtımda saatlerce sıkılmadan oturabileceğimiz, ufak şeyler ile mutluluğumuza mutluluk katacağımız günlerin hasretini çekiyorum. Şimdi sensiz boşlukta ve bilinmeyen yerlere savrulan bir gemi gibi avareyim. Sensiz geçen günlerimde şu koca dünyayı anlamlandırmak veya anlamlandırmaya çalışmak anlamsız geliyor bana. Şimdi günlerim daha uzun ve sıkıcı, geceler ise daha karanlık ve depresif bir hal aldı. Şimdi seninle beraber iken anılarımız olan yerlere gitmek üzüntü, hayatımın her anında yaşadığımız hikayeler acı veriyor. Biliyorum ki kavuştuğumuz zamandan sonra tüm bunlar birer tatlı hatıralarımız olacak, sana bunları anlatırken beraber tebessüm edeceğiz.

Herkese iyi olduğumu söylemekten, seni özlemekten yoruldum. Fakat yine de şikayetçi değilim. Benim güzel sevgilim seninle ayrı kaldığımdan beri yazlar daha sıcak ve kurak, kışlar daha soğuk ve ayaz geçiyor. Sen gittikten sonra hayatıma değer katan tüm güzellikler tatsız ve tuzsuz oldu. Çünkü şimdi anlıyorum ki tüm bu güzellikler aslında hayatımda sen olduğun için şekillenen güzelliklermiş. Bizi ayrı düşüren bu zamanlarda tekrar düşünmek için yeterince vakit bulduğumda artık eminim ki sensiz geçecek bir ömür katlanmaktan uzak bir eziyete dönüştü. Hasretinle harmanlanan kalbim eskisinden daha yakıcı bir kor halinde şimdi. Ruhumu en derin yerlerine kadar kasıp kavuran sevgin ile ölene dek sürecek olan aşkımla seni bekliyor olacağım. Mutluluğu ve mutsuzluğu yalnızca seninle yaşamak bir ömrü beraber tamamlamak için senin geleceğin günü bekliyor mutlu günlerimizi iple çekiyorum. Mektubumun sonuna gelirken seni her zaman daha çok sevdiğimi ve hiç olmadığı kadar görmek istediğimi belirtmek isterim. Dünyanın atmosferi olmadan var olamayacağı gibi benim de sensiz var olamayacağımı unutma. Seni kendinden çok seven sevgilin…

sürpriz kutu

Sevgiliye Mektup Örnekleri 4

sevgiliye aşk mektubu 

Benim canım güzel aşkım

Varlığımı aşkın ile huzur bulduğum gerçeğim, biricik sevgilim. Hissettiğim duygularımı kelimelere dökmekte zayıfım bilirsin. Ancak bunları yazmak benim için kaçınılmaz oldu zaten sana bu duygularımı anlatmakta güçlü olsaydım sana mektuptan çok ciltler dolusu kitaplar yazar aşkımı insanlara duyurabilirdim. Seninle yaşadığım her anın, aldığım her nefesin, paylaştığım her zamanın ayrı bir güzelliği ayrı bir anlamı var. Hayatım seninle bir ressamın aşkla çizdiği resim, sensiz iken fırçasız bir ressamın çaresizliği kadar aciz kalıyor. Ormanların ağaçsız, kelebeklerin çiçeksiz, arıların polensiz, benim ise sensiz kalmam düşünülemez.

Seni öylesine çok seviyorum ki, izlediğim her aşk filminde, dinlediğim her aşk şarkısında, gördüğüm tüm güzellikte seni görüyor seni arıyorum. Sen benim kışın güneşim, yaz aylarında rüzgarım oldun. Benim hayatıma girerek, bu dünyada alabileceğim en büyük hediyeyi vermiş oldun. Seni tanımak,  görmek, beraber olmak seninle; tarifsiz duyguların en naif hali. Unutma ki aramızdaki mesafeler yalnızca bedenlerimizi birbirimizden uzak tutuyor. Oysa sen, benim yanımdasın ve ben, seni daima yanımda hissediyorum. Bahar aylarında açan çiçekler gibi ruhum açılıyor seni düşündüğümde. Seninleyken dertlerimi, tasalarımı unutuyorum. Sen yanımda olsan da olmasan da sensizlik düşüncesi bana acı veriyor. Şimdi birbirimizden ayrı bir hayat yaşıyoruz ve bu bana her zamankinden daha fazla acı veriyor aşkım. Seninle olduğum zamanlar keşke diyeceğim hiçbir şeyi yapmamak bana huzur veriyor. Hayatımın sonuna kadar senin değerini bilip aşkımızı en derin duygularımla yaşayacağım. Seni unutmayı hiçbir zaman düşünmedim hatta aklımın ucundan bile geçirmedim. Sana olan aşkımı ancak ölüm ayırır sevgilim.

Bu zorlu günlerimde seni düşünerek teselli buluyor, bu hayatı seninle yaşayıp seninle yaşlanacağımı hayal etmek beni biraz olsun kendime getiriyor. Kendimi bir uçurtma olarak betimleseydim rüzgarım sen olurdun. Seninle beraber kendimi de artık daha fazla önemsiyorum. Çünkü sen yanımda olduğun sürece hayatımın artık önemi daha anlamlı ve sensiz geçen günlerim daha anlamsız. Şimdi seni her zamankinden daha arıyor ve özlüyorum. Kendimi, sensiz bir hayat içinde ve seninle birlikte bir geleceğimiz olduğunu hayal etmeden duramıyorum. Seninle doğacak olan çocuklarımız hatta torunlarımız olduğunu hayal etmeden alıkoyamıyorum kendimi. Nasıl koyayım ki insanın hayatında senin gibi bir sevgilisi olduktan sonra mutlu bir yaşlılıktan başka ne hayal edilir… Benim yıldız bakışlı sevgilim, hayattaki her şeyin gönlümüze göre olmasını umut ediyor bizi bekleyen geleceğimizi dört elle sarılıyor ve attığım her adımda bizi düşünüyorum. Geleceği ve ömrümü sana dair şekillendirmekten asla şikayetçi değilim hatta bu beni mutlu ediyor.  Hayatımda olduğun sürece beni kaplayan bu mutluluk duygusunun hissiyatı ve sana olan sevgimin daima var olacağını bilmeni isterim.  Sen benim her zaman en sevdiğim olacaksın.

Sevgiliye Mektup Örnekleri 5

sevgiliye duygusal aşk mektubu 

Sevgilim,

Hayattaki en değerli varlığım. Şüphesiz ki kimsesiz hayatıma girdiğin günden bu yana bana yeni umut, yaşamak için bir neden ve sayende geleceğe daha güzel bakabiliyorum. Canım sevgilim sana bu mektubu yazma amacım içimde kopan fırtınaları biraz olsun sana tarif edebilmek ve sensiz zamanlarımda duyduğum hislerime biraz olsun tercüme olabilmek. Kalemimden çıkan her söz senin için, sana dair hikayelerim ve en güzel anılarım. Hayattaki varlığım seninle iken ruhumu anlam katan bendeki aşk senin adınla yazılı. Sensizlik bana yokluk gibi tarifi acı, kalbim yollarına amade, sensiz geçen zamana yok bir telafi. Seninle uyanır gözlerim senin kapanır sözlerim, birbirinden farklı eserlerim daima mutlu etmek seni hedefim. En güzel kelimelerimle sana ait yazılarım, gönlümün efendisisin sana aşığım.

Tebessüm ile açarım gönlümün kapılarını, yeter ki sen gir içeri. Hayatımın tüm anlam bütünlüğü seninle bir olmuşken nasıl olur da seni düşünmeden bir gün geçiririm. Bu mektubu ilerideki günlerimizde bugünleri unutmamamız adına hep saklamanı ve bir gün ayrı düşersek bunu okumanı diliyorum. Fakat yine de hayal bile olsa senden ayrı kalmak düşüncesi kalbime bir sancı saplanmasına sebep oluyor. Şunu unutma ki sen hayatımın bir parçası değil hayatımın tümü haline geldin. Bu hayatın bir anlamı varsa o da sensin sevgilim. Seni sevdiğim bir ömürle geçirdiğim ve bu kısacık ömrümde seni bulduğum için kendimi ayrıcalıklı ve çok şanslı hissediyorum. Herkes bu dünyada mutlu olacağı kişiyi bulmak ister oysa çoğu insan sevdiğiyle beraber bile olamazken, ben bu dünyada kendimi kalbinde ait hissettiğim seni buldum. Bu yüzden seninle geçen her bir gün ayrı önem ve güzellik taşıyor sevgilim.

Esen rüzgar, yağan yağmur, donan su ve sen canım aşkım. Bu hayatta gerçekleşen bir doğa olayı kadar gerçek ve kesin. Ne benim sana olan aşkım bitecek ne de sana duyduğum sevgiden bir eksilme olmayacak. Herkes bir kere gerçek aşkı bulur derler hayatta, başıma gelene kadar inanmazdım. Bu hissi tatmadan ölen insanlar için çok üzülüyorum sevgilim. Oysa hayatımıza anlam katan şey ikimizin bir arada olması. Sana yazdığım bu aşk mektubu ne merhaba ne de bir veda. Sadece sana olan hislerimin aynasındaki bir parçadır. Çünkü sen benim bu hayattaki tek değerlim ve en sevdiğim varlıksın. Her gün seni hissediyor ve sevgini ruhumun derinliklerinde duyuyorum. Bu yüzden bu mektubu okurken de neler hissedeceğini biliyorum. İşte bu yüzden bu hayatta bizi yalnızca ölüm ayırır ve ben ölene dek sana olan aşk ve sevgimi kalbimde taşıyacağım. Seni seven kalbim seninle atan kalp atışlarım ve aklımdan çıkmayan sen ile geçiyor günlerim. Tekrar buluşacağımız güne kadar hoşça kal sevgilim. Seni seviyorum…

Sevgiliye Mektup Örnekleri 6

aşk mektubu örnekleri

Hayatıma anlam katan canım aşkım.

Şu kısa ömrümde karşıma çıktığın ve bana umut kaynağı olduğun için sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Hayatımda olduğun her anın tadını doya doya çıkarmama rağmen şimdi yaşamışlığımız şeylerin ne kadar az olduğu ve yaşayacak daha birçok anımız olduğunu anlıyorum. Sensiz geçen zamanlarımda yokluğun acı verirken yine de hayata karşı bakışım tekrar beraber olacağımızı ve öldükten sonra bile beraber olacağımızı düşünmek hayatıma renk katıyor. Sensizken mutlu olmam söz konusu değil, senin varlığını hissetmem ise biraz olsun bana neşe katmıyor değil. Sana olan kelimelerimi dışa vurmak ne kadar zor olsa da bu mektubu yazmam gerektiğini düşünüyorum.

İnsanoğlu için gülmek, ağlamak, düşünmek ne kadar doğalsa seni sevmek de benim için o kadar doğal bir duygu. Bir annenin yeni doğan çocuğuna gösterdiği sevgi, bir evsizin başını sokacak bir yuva bulması gibi hisler barındırıyorum senin için. Seninle olduğum zamanlar ve beraber yaşadığımız anıları düşünürken duygulanmamam elde değil. Canım sevgilim yokluğun benim için katlanılmaz ve tarifi olmayan hüzün kaplamama sebep oluyor ruhumu. Kalbimin en derinlerinde bir yerlerde duyduğum bu his hayatı sorgulamama neden oluyor. Ruhum sensiz bir çıkmaz sokak gibi fakat her yol sana çıkıyor. En bunaldığım zamanlarda hayaline sığınıyorum. Seninle beraber iken dolaştığımız sokaklara gidip, alışveriş yatığımız yerlerde vakit geçirmek bana tarifi imkansız bir efkarla dolmama sebep oluyor.

Senin tenini, nefesini hissetmeden geçirdiğim günleri sana anlatamam. Tüm bunlara bir de sana olan aşkım eklendiğinde umutsuzluğum bir kat daha artıyor. Senden bana kalan anıları bir bebek gibi büyütüyor hepsiyle tek tek ilgileniyor ve canlı kalmalarını sağlıyorum. Biliyorum ki sen de aynı şeyleri düşünüyorsun ama yine de senin üzülmeni asla istemem. Senin üzüldüğün bir dünya istemiyorum. Senin gülüşün benim güneşim, senin mutluluğun benim yaşam sebebidir. Yağmurları sevdiğini hatırlıyorum ve yağmur yağmaya başladığında düşen her bir damla adeta yüreğime dokunuyor. Yüzün yüzüme, ellerin ellerime değecek yine. Unutulmuş bir dağın yamaçlarında düşen yağmur taneleriyle açan çiçekler gibi daima dört mevsim açacak olan aşkımızın gölgesinde baharlar olacak her daim. Nasıl bir çiçek hem suya hem güneşe hem ısıya ihtiyaç duyuyorsa tüm benliğimle ihtiyaç duyuyorum sana. Beni hasretinle yorman senin tercihin olmamasına rağmen bu ayrılık beni çok yordu. Bu hasrete sevgimizin gücü sayesinde katlanabiliyorum. Şimdi rüyalarda buluşuyoruz sevgilim artık randevularımız düşlerde yaşanıyor, seni gördüğüm rüyalardan uyanmak bile öfke duyguları kaplamama sebep oluyor içimi… Umarım her şey istediğimiz gibi olacaktır sevgilim. Seninle yaşlanmak ve bir yuva sahibi olacağımız günün geleceği tekrar doğacağımız bir anı olacak bizim için Seni seviyorum portakal çiçeğim, her zerrem ile seni özlediğimi bilmeni istiyor, seni tekrar göreceğim zamanı iple çekiyorum.

Sevgiliye Mektup Örnekleri 7

sevgiliye aşk mektupları 

Kış güneşi sevgilim:

Seni seviyorum. Bir saniyelik ömrüm kalsa bile söyleyeceğim son söz bu olacağı için bu anlamlı mektuba da bu sözcüklerden daha fazla anlam taşıyan başka bir söz bulamıyorum. Seni ilk gördüğüm anı, daha dün gibi hatırlıyorum. Seninle tanışmamız, beraber olmamız ve bu hayatta bu mutluluğu tadabilmemiz bize sunulmuş en büyük değer olduğuna inanıyorum. Sen benim en değerlimsin, seni sevmekten asla vazgeçmeyeceğim. Hayatımın hiçbir anında bu kadar yoğun yaşamadığım duygular seninle beraber zirveye çıktı ve şimdi tekrar senin hasretini yaşıyorum. Yeni bir hayat kurmak için elimizdeki şansı sonuna kadar kullanmak istiyorum.

Seni kalbimdeki sızıyı dindirmek ve tekrar seni görüp, seni hissedebilmek için tüm benliğim ile bekliyorum birtanem. Hayatta seninle öğrendiğim ve öğrendiğim şeylerin sınırı yok ama bunlardan en güzeli şüphesiz ki sana duyduğum aşktır sevgilim. Sevginin ve aşkın anlamını seninle yaşadım, hasretin ve ayrılığın acı tadını seninle tattım. Bir fidanın can suyuna ihtiyaç duyduğu gibi ihtiyaç duyuyorum sana ama aşkımız senin ile benim aramdaki bir köprü, bir bağ, bir yaşam köprüsü oldu bizim için. Sensizlik felaketi üzerime düşen bir çığ, seninle beraber hayatıma giren her şey neşe kaynağı olur bana sevgilim. İyi ki benim sevgilimsin, iyi ki seni tanımışım ve iyi ki hayatıma girmişsin.

Hayat denilen bu zorlu maratonda önümüze çıkacak olan birçok engelden yalnızca biri hasretimiz ama benim için şüphesiz ki en zor olanı, katlanması en acı vereni. Sonunda sana kavuşmak varsa ölüm bile ödüldür bana sevgilim. Yazdığım kelimeler sana duyduğum aşkın yalnızca gölgesi olabilir sevgilim. Ne yazık ki elimden şimdilik başka bir şey gelmiyor. Bizi ayıran kaderimiz dilerim ki bir gün kavuşmayı da nasip edecektir. Hayatımın gündelik her anında sen yanımdasın çünkü sen aldığım nefes kadar gerçeksin kalbimde. Ruhumun aynası olman seni daima yanımda taşımama sebep oluyor. İstemesem bile her an yanımdasın. Nasıl olmayasın ki gözlerimi bile seninle açıyorum, uykuya seninle dalıyorum. Seni sevmek gündelik yaşantımın bir parçası haline geldi, bu duygu tüm benliğimi sardı.

Bu ayrılık bana bir şey daha öğretti, bu hasretin sonunda senden tekrar ayrılmayı kaldıramam. Bunu tüm ruhumla hissediyorum. Çünkü sen karanlık yollardaki ışığım, ıssız denizlerde deniz fenerimsin. Şimdi bu ıssız yollarda varlığını hissediyor olmak bile benim için bir ödül olduğunu anlıyorum aşkım. Eski hayatıma dönüp baktığımda sensiz geçen zamanlarımda aslında mutluluğun tanımını bilmediğimi anlayabiliyorum. Mutluluğun ne olduğunu seninle bu duyguyu yaşadıktan sonra anlayabildim sevgilim. Nefesim, kalbim, ruhum ve hayattaki en değerli varlığım… Bana sadece bu duyguyu yaşattığın için bile ne kadar teşekkür etsem az. Seni seviyorum kalbim. Hayatımda olduğun ve her şey için teşekkür ederim.

sevgiliye hediye fikirleri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.