sadsad x
asdasd
Çikolata ile İlgili Sözler

Çikolata ile İlgili Sözler

20 Haziran 2020

Çikolata ile ilgili güzel sözler çoğu zaman sosyal medyada çikolatalı fotoğraf paylaşıldığında, alt metin yazmak için aradığımız küçük ve hoş cümlelerdir. Çikolata ise çoğu insanın özellikle de kadınların hayatında belki de vazgeçilmez yiyecekler arasındadır. Çikolatanın adını duyduklarında suratlarında oluşan gülücüğün verdiği mutluluk paha biçilemezdir. Çoğu zaman çikolatalar; tatlı krizi gelenlerin hayatında, her şeyin kaçış limanı olarak yer almaktadır. 7 ‘den 70’e bütün insanların severek tükettiği çikolata; kalorisi yüksek, enerji veren bir yiyecektir. Tropik bir kakao ağacının çekirdeğinden yapılmaktadır. Latince adı ise sözlükte "Tanrıların besini" olarak geçmektedir. Bu harika besin ise ancak işlemlerden geçtikten sonra sofralarda ve ağzlarda tatlı bir tat bırakan haline gelebilmektedir.

Çikolata; depresyona girilen zamanlarda, özel günlerde, enerji yükseltmek için vazgeçilmez bir dayanaktır. Bazen bir yemek sonrası keyif için yenilerek, bazen de çayın yanında aperatif olarak tüketildiği zaman hayatımızda yer almaktadırlar. Bitterli çikolata, sütlü çikolata, fındıklı çikolata, fıstıklı çikolata ve daha niceleri... Herkesin damak zevkine göre çeşitlenen çikolatalar herkese mutluluk vermektedir.  Ve çoğu zaman da çikolatalar; her çeşidi ile sizlerin en mutlu günlerinizde ağızlarınızı tatlandırmaktadır. Özellikle de kadınların ve çocukların vazgeçilmezleri arasında yer alan çikolata, insanların genel olarak hayatlarında vazgeçilmez bir hayat damarı oluyor. Bilhassa çikolatalar bayan sevgiliye hediye olarak düşünülebilecek en tatlı sürprizlerdendir. Bazen kadınların gönüllerini almak için kullanılırken, bazen de ağlayan çocuğu susturmak için kullanılır. Bazen bir yere misafirliğe giderken alınan, bazen ise de en mutlu günlerinizde sevdiklerinizle birlikteyken ağız tatlandırmak için kullanılır.

Türk geleneklerinde kız istemeye gidildiğinde ikram getirilmektedir. Bu ikramlar ise çoğu zaman çiçek ve çikolatadır. Günümüzde ise çikolata çeşitleri çok olduğundan seçme konusunda bu durumu biraz zorlaştırmaktadır. Kız istemelerine ise çikolatayla gidilmesinin temel sebebi " Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım. " sözüyle alakalıdır. Bu özel günlerinizde ise fotoğraflarını çekip sosyal mecralarda paylaşırken altına yazacak çikolataya özlü söz arıyoruz. Bizler ise sizlerin bu en özel günlerinizde, birbirinden güzel çikolataya söz önerileri ile sizlerin fotoğraflarınızın altında yerlerimizi alacağız. Günümüzde ise çoğu zaman doğum günlerinde gönderilen çikolata ilgili mesajlar ve sözler yazmak için arayışa gireriz. Onlara karşı olan sevgimizi, değerlerini göstermek amacıyla bu arayışa gireriz. Onları en mutlu günlerinde daha da mutlu edecek çikolatalar ile üstlerine yazacağımız etkileyici sözlerle mutlu edeceğiz.

Çikolata, dünyanın dört bucağında o kadar çok sevilmektedir ki "Dünya Çikolata Günü" bile kutlanmaktadır. Yılın bu günlerinde kutlamalar yapılırken yazabileceğiniz veya en güzel günlerinizde özel tasarım olan çikolatalarınıza yazabileceğiniz sözleri sizin için derledik. Çikolatayı bir aşka benzetenlerin, çikolatasız yaşayamayanlar için ve çikolatayı bir nefes gibi görenler için hem iştahlarını açacak sözlerimiz ile hem de çikolataya karşı duydukları memnuniyeti dile getirebilecek çikolataya güzel söz seçme zamanı geldi.  Kendinizin çikolata ile aranızdaki bağı en iyi anlatan sözü seçin ve her çikolata yiyişinizde aklınıza getirin. Haydi sözleri seçmeye başlayalım.

Çikolata İle İlgili Söylenmiş En Güzel Sözler

Belki de aşk; ayranın yanında çikolata yemek gibiydi. Biraz tatlı biraz tuzlu…

Çikolata yerken bile mutlu olan bir kadını mutlu edememek sizin başarınızdır.

Biri bize gülümsediğinde, beynimizdeki ödül merkezi, koca bir çikolata yemiş gibi ya da durup dururken büyük miktarda para kazanmış gibi aktif hale geçebiliyor. Sinan Canan

çikolata ile ilgili sözler

Çikolata tadında bir gün olması dileğiyle. Dünya Çikolata Gününüz kutlu olsun.

Mutsuz kadın yoktur. Az çikolata yiyen kadın vardır.

İhtiyacım olan tek şey aşk evet, ama ben küçük bir parça çikolatayı tercih ederim dostlarım, çünkü acıtmaz. Charles Bukowski

Aşk çikolata gibidir, en büyük mutluluğun, en geçici halidir.

çikolata ile ilgili sözler

Kül tablası ağzına dek dolu. Yanı başında çikolata ve şeker kâğıtları yığılı. Annem bu tür şeylere ‘’ruhun gıdası’’ der. Alexandra Cavelius

Annem her zaman hayatın bir kutu çikolata gibi olduğunu söylerdi. İçinde ne olduğunu asla bilemezsin. Forrest Gump

çikolata ile ilgili sözler

Çikolata tutkum vardır benim. Bağımlılık gibi bir şey. Yasemin Pulat

Kızlar mutlu olsun diye kendini feda eden varlığa, çikolata denir.

çikolata ile ilgili sözler

Bana uzun uzun açıklama yapma çikolataya batırılmış çilek getir problemlerimizi böyle küçük şeylerle çözebiliriz...

Güzellikte ve karmaşıklıkta bir soneyi aratmayan çikolata, bence nesnelerin şiire en yakınıdır.Mark Miodownik

Türk kızı yağmur yağınca, kahvesini sıcak çikolatasını alıp kitap filan okumaz; balkona 300 km hızla koşup çamaşırları toplar.

çikolata ile ilgili sözler

Bir kadının en zayıf noktası ne gözyaşları ne bir çikolata ne de unutamadığı aşkıdır. Karşı koyamadığı tek şey %70 indirimdir. İhtiyacım olan tek şey aşk evet ama ben küçük bir parça çikolatayı tercih ederim dostlarım çünkü çikolata acıtmaz.

Tüm çikolata severlerin Dünya Çikolata Günü kutlu olsun.

Topuklu ayakkabı mı yoksa ben mi? Bir kadını zorlayan bir soru olabilir. 'Çikolata mı ben mi?' sorusu kadar olmasa da zorlar. - Ahmet Batman

çikolata ile ilgili sözler

Problemim şu ki ben bağımlı bir insanım. Yalnızca bir kahve içemem ya da yalnıza bir parça çikolata yiyemem. Guy Pearce

Ah çikolata yarama merhem olsana…

Kitap okuyun. Çikolata yiyin. Teni müzikler keşfedin. Geçmişi unutun. Uyuyun. Çay, kahve için. Her şeye rağmen mutlu olun ve gülümseyin.

Mutsuz kadın yoktur. Az çikolata yiyen kadın vardır.

çikolata ile ilgili sözler

50 kuruşluk çikolatanın verdiği mutluluğu veremeyen insanlar var.

Aşk mı? Çok abartılıyor. Biyokimyasal açıdan, çok miktarda çikolata yemekten farksız. Devil’ Advocate

Aşk, çikolata gibidir. En büyük mutluluğun en geçici halidir.

çikolata ile ilgili sözler

Bir arkadaştan daha güzel bir şey yoktur, çikolatası olan bir arkadaş değilse. Linda Grayson

Küçükken çikolata için ağlıyordum şimdi ise senin için.

Yatak istirahatı ve belki de büyük bir fincan sıcak çikolata. Benim keyfimi hep yerine getirir bu. J. K. Rowling

çikolata ile ilgili sözler

Eğer’ler ve ama’lar çikolata şeker olsaydı, her gün Noel olurdu. Donna VanLiere

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.