+18 Ürün 18 yaşından küçüklerin bu sayfayı gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşın altında ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. 18 Yaşından Büyüğüm Çıkış
sadsad x
asdasd
Damadın Annesine Hediye Önerileri

Damadın Annesine Hediye Önerileri

11 Şubat 2020

Her ne kadar istisnalar olsa da, gelin ve damadın muhabbetinin iyi olmasında kayınvalidenin rolü epey büyüktür. Geçmişten günümüze gelen, gelin kaynana anlaşmazlıklarını bilmeyen yoktur. Bunları yaşamamak için tam olarak bu noktada kaleyi içten fethetmeniz gerektiğini söylememize gerek yoktur sanırım. Gelinler çoğu zaman evlilik öncesinde kaynanaların gözünde bir itibar oluşturmaya çalışırlar. Çünkü mutluluğa giden bir evlilikte kayınvalidenin de hiç azımsanamayacak bir etkisi bulunmaktadır. Çiftler nişan merasimi bittikten sonra birbirleri için özenle hazırlanmış bohçalar getirirler. Bu örf ve adetler uzun yıllardır her yörede uygulanmaktadır. Damada getirilen bohçanın yanı sıra, damadın annesine bohça hazırlama ile çeşitli hediyeler verilir. Kayınvalideye hazırlanan bohçalar eski zamanlarda kumaş bohçaların içerisine konularak hazırlanıyordu. Ancak son zamanlarda daha şık dekoratif kutuların içerisine yerleştirilerek bohça götürülebiliyor. Bohçayı nasıl götüreceğiniz tamamen size kalmış. Ama aşağıda maddelediğimiz hediyeleri kayınvalide bohçasına koymayı kesinlikle unutmayın.

# Eşarp Hediyesi

kayın valideye hediye fikirleri

Söz konusu kayınvalide için bohça hazırlamasıysa, olmazsa olmaz hediyelerin başında eşarp gelir. Her bohçaya konulan eşarplar kapalı olan annelerin başını örtmesi için, açık olan annelerin ise boynuna fular olarak kullanabileceği aksesuarlardır. Kayınvalidenin büyük rolü nedeniyle, en nadide eşarplar araştırılır ve ortaya çıkarılır. Eşarp seçiminde damadın annesinin zevkine ve tenine göre seçimler fazlasıyla önem taşır.

# Patik Hediyesi

damadın annesine hediye

Damadın annesine hediyelik bohça verirken içinde patik bulunduğundan emin olmalısınız. Ayakları sıcacık tutan patikler, kaynananızın size ısınması açısından iyi bir araç olabilir. Geçmişten günümüze kullanılan patikler yün iplerle örülerek, kışın ayakların sıcacık kalmasına vesile oluyor. Patikleri günümüzde hala birçok yerde satılıyor. El örgüsü ya da hazır patik de bulabilmek mümkün oluyor. İster biricik kayınvalidenize ellerinizle ördüğünüz patikleri koyun, isterseniz dışardan satın aldığınız patikleri… Ama şunu da belirtmeliyiz ki, el yapımı patikler sizi bir adım öne taşıyabilir. 

# Ev Terliği Hediyesi

kaynanaya hediye

Kayınvalideye bohça gönderilirken konulan ürünlerden bir diğeri ise ev terliği. Ancak bu terlikler bildiğimiz basit ev terlikleri olmuyor. Kayınvalide denilince sizin de aklınıza özen geliyor değil mi? Özenli ve detaylı hediye seçimi gereken kayınvalideler için basit terlikler değil, şıkır şıkır göz alıcı ev terliği seçmeyi ihmal etmeyin diyelim. Terlik seçerken ayak numarasını bilmiyorsanız, nişanlınızdan öğrenmeyi ihmal etmeyin.

# Kıyafet Hediyesi

damadın annesine hediye

Kayınvalideye hediyelik olarak bohçanın içine mutlaka bluz, kazak ya da gömlek tarzından bir kıyafet koymalısınız. Hemen hemen her bohçanın içerisine konulan kıyafetlerde kayınvalidenizin zevklerini göz ardı etmeyin. Nelerden hoşlanır bilemiyorsanız nişanlınızdan yardım isteyebilir, beraber seçim yapabilirsiniz. Hoşuna gideceği tarz seçimler hanenize +1 puan yazılmasını sağlayacaktır. Ayrıca kıyafet seçimlerinde beden kararında tam seçim yapmanız çok önemlidir.

# Havlu Hediyesi

kayın valideye hediye fikirleri

Kayınvalide bohçasına konulan ürünlerden bir diğeri ise havlu hediyesidir. Havlular damadın, gelinin ve tüm yakınların bohçasında mutlaka bulunur. Genellikle eskiler havluları işleyerek oyalı bir şekilde hediye ederlerdi. Ancak günümüzde bu tarz havluların yerini hazır baskılı ve işlemeli havlular aldı. Ancak hemen şunu belirtelim ki, eski havlularım müptelası da bir hayli fazla bu nedenle hala birçok yerde bulunabiliyor. Nasıl bir havlu seçeceğiniz tamamen sizin zevkinize kalıyor.

# Namaz Seccadesi Hediyesi

damadın annesine hediye

Damadın annesine bohça yapımı sırasında konulan bir diğer eşya ise seccadedir. Namaz kılan anneler için gelinden hatıra olarak verilen bu hediye mutlaka bulunmalıdır. İsterseniz kayınvalideniz için kendi ellerinizle etamin namaz seccadesi de işleyebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu seccade ile kayınvalidenizin gönlünü kazanabilmek çok da kolaylaşacaktır. Yok hayır ben yapamam derseniz o zaman birçok yerden hazır, işlenmiş seccade modelleri seçerek adetlerinizi yerine getirebilirsiniz.

# Kanaviçe Takımı Hediyesi

kayın valideye hediye fikirleri

Eskiden günümüze kanaviçe takımları herkesin oldukça hoşuna görünen dekoratif tasarımlardır. Tamamen el işçiliği ile yapılan bu takımları kayınvalidenin beğenmemesine olanak vermiyoruz. Adetlerimizde genellikle pike takımı el işçiliği ile kanaviçe olarak hediye edilir. Ancak pike takımı hediye etmek istemeyen kişilerin kanaviçeden salon takımı hediye edebilmesi de mümkündür. Rengarenk işlemeler ile salonlara farklı bir görünüm katan bu hediye önerisi mutlaka kayınvalide bohçasında tercih edilmelidir. 

# Pijama Takımı Hediyesi

kayın valideye hediye fikirleri

Damadın annesine hediye önerileri arasında pijama takımı seçeneği de bulunuyor. Bu ürün olmazsa olmaz değilse de, bohçada tercih ederseniz kayınvalidenizi mutlu etmenizi sağlayacak ürünlerden biridir. Ayrıca günlük hayatın vazgeçilmez parçalarından biri olan pijama takımları oldukça kullanışlı ürünlerdir. Kayınvalideniz için penye pijama takımları seçebileceğiniz gibi, daha özel ve şık dursun isterseniz saten alt üst pijama takımlarını da tercih edebilirsiniz. Beden seçimleri ve şık görünmesine dikkat etmeyi sakın unutmayın.

# Örgü Yelek Hediyesi

damadın annesine hediye

Annelerin sırtından hiç çıkarmadığı giysilerin başında yelekler geliyor. Yaz kış demeden dört mevsim yelekle dolaşan kadınlar için bohçaların önemli gereçlerinden bir tanesi kesinlikle örgü yeleklerdir. Eğer elinizden geliyorsa, kayınvalidenize kendi elinizin emeğinden çıkacak yelek hediyesi verebilirsiniz. Ancak ben yapamam hazır alayım derseniz; hazır triko ya da hazır örgü yelekleri rahatlıkla her yerde bulabilirsiniz. Kayınvalidenize yakışacak güzel ve şık yelekler seçmeyi unutmayın.

# İç Çamaşırı Hediyesi

damadın annesine hediye

Tüm bohçalar hazırlanırken alınacak ürünlerin başında iç çamaşırı takımları gelir. Örf ve adetlerimizde iç çamaşırı götürmek normal karşılanır, bu konuda şüpheniz olmasın. Kayınvalideniz için iç çamaşırı takımı alıp almamak tamamen size kalmış. Ancak ayıplanmayacağı konusunda emin olabilirisiniz.

# Örgü Şal Hediyesi

damadın annesine hediye

Damadın annesine hediye fikirleri arasında bir diğeri bohçaya örgü şal koymaktır. Şal birçok kadının kurtarıcı parçasıdır. Özellikle orta yaş üzeri kadınlar soğuk havalarda üzerine atarak rahatlıkla kullanırlar. Bu nedenle bohçada bulunursa, kayınvalidenize kullanışlı bir hediye vermiş olursunuz. Şal seçimlerinde kısa ya da boydan şalları seçebilirsiniz. Hatta elinize güveniyorsanız, kaynananız için kendi ellerinizle yaptığınız örgü şalları hediye etmenizi öneririz. Bu sizin açınızdan çok etkileyici olacaktır. Eğer kendinize güvenemiyorsanız anneniz ve yakınlarına bu şalı ördürebilirsiniz. Çevrenizde yapacak kimse yok ise , o zaman örgü veya hazır şal modellerini her yerde rahatlıkla bulabileceğinizi belirtmek isteriz.

# Kayınvalideye Parfüm Hediyesi

damadın annesine hediye

Kayınvalideye hediye olarak bohçanın içerisine parfüm ve benzeri kişisel eşyalar koyabilirsiniz. Koymak şart olmamakla beraber, kişisel eşyaları koyan kesimde bir hayli fazladır. Damadın kalbine giden yol kayınvalideden geçeceği için onu memnun etmek için her yolu denemenizi öneririz. Seveceği kokuların ne olduğunu bilmiyorsanız, nişanlınızdan yardım alarak seçim yapabilirsiniz. Parfüm yerine çanta ya da cüzdan gibi hediyeler de koyabilirsiniz. Aslına bakarsanız, klasik hediyeler koyabileceğiniz gibi kayınvalideniz için içinizden gelen tüm hediyeleri de seçebilirsiniz. Bohça yapımı sırasında bir sınırlama ya da zorlama yapabilmek doğru değildir.

# Lavanta Koku Keseleri

damadın annesine hediye

Kayınvalideniz için eşsiz hediye fikirleri arasından seçim yaptıktan sonra, özenle kutulara yerleştirirken yapmanız gereken önemli bir ayrıntıyı hatırlatmak isteriz. Aldığınız hediyelerin içerisine huzur kokuları yayan lavanta keseleri koymayı ihmal etmeyin. Bu ilk etkileme açısından oldukça önemli olacaktır. Kutuları açtığında yayılan o güzel koku olumlu etkiler bırakacaktır. Ayrıca lavanta kokusunun uğur getirildiğine de inanılıyor. Doğru ya da yanlış bilemeyiz ama yapmaktan da zarar gelmez. Güzel güzel süslediğiniz lavanta keselerini araya koyarak güzel bir görünüm sunabilirsiniz.

anne hediyeleri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.