sadsad x
asdasd
El Yapımı Fotoğraflı Küpler

El Yapımı Fotoğraflı Küpler

18 Mart 2019

Sevgilinize özel tamamen "el yapımı" ilginç ve güzel "Kendin yap" projesi arıyorsanız doğru yerde olduğunuzu bilmelisiniz. İnternet sitemizde Sevgiliye hitaben hazırlayabileceğiniz yüzlerce kendin yap projesini bulanmaktadır. Bu projelerden birçoğunun sizin ilginizi çekebileceğini ve bunlardan istifade edebileceğinizi düşünüyoruz. Canımızdan bile çok sevdiğimiz uğruna Ne yaparsak yapalım hep eksik olacağına inandığımız "Sevgiliye" her zamankinden farklı olarak, özel günler için "Hediye" satın almak yerine bu hediyeyi kendi çabalarımızla oluşturmaya, ortaya çıkarmaya ne dersiniz? Özel günleriniz için sevgilinize hislerinizi anlatabileceğiniz tamamen kendi el emeğiniz göz nurunuz ile ortaya çıkarabileceğiniz bir hediyenin anlamı el betteki apayrı olacaktır. Manevi değeri hiçbir şekilde ölçülemeyecek bu el yapımı hediyeler ile sevgilinizi bir hayli mutlu edebilirsiniz. Her şeyi ile kendinizin hazırlayabileceği bu kendin yap önerilerimizi tamamlamak, ortaya çıkarmak inanın çok kolay. Sadece birazcık zahmet göstermeniz gerekecek. O kadar da olsun canım... Sizlere önereceğimiz bu projeler için çok fazla paralar harcamanıza gerek olmayacak. Çok düşük bütçeler ile harika el yapımı hediyeleri hazırlayacaksınız... 

resimli küpler nasıl yapılır

Eğer siz de bize hak veriyorsanız ve her zamankinden farklı olarak özel günleriniz için bir hediye satın almak yerine tamamen kendi "Emeğiniz" ile bir hediye ortaya çıkarmayı düşünüyorsanız hadi bakalım iş başına, tembellik etmek yok! Sevgilinize verdiğiniz değeri bu defa para ile satın aldığınız bir hediye ile değil, tamamen alın teriniz ve emeğiniz ile hazırlayacağınız bir hediye ile göstermiş olacaksınız. Evet, dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan bugünkü yazımızın konusu olan sevgiliye hediye olarak hazırlayabileceğiniz el yapımı hediyenin anlatımına başlayalım. Dikdörtgen bir şekilde kesilmiş tahta parçaları üzerine sevgiliniz ile birlikte çektirmiş olduğunuz fotoğrafları uygulayarak harika dekoratif ürünlere dönüştürebilirsiniz.

resimli küpler nasıl yapılır

Bu şekilde hazırlayacağınız Resimli tahta bloklar sevgilinizin yaşadığı mekanlarda harika birer dekoratif şaheserler dönüşeceklerdir. Nasıl Sizce de harika bir fikir değil mi bu? Böylesi bir dekoratif hediyeyi herhangi bir yerden satın almanın imkânı yok. İşte karşınızda sevgiliye hediye edilebilecek orijinal bir hediye fikri. Eğer siz de bize katılıyorsunuz ve bu fikrimiz sizin için de cazip geldiyse hadi bakalım hemen yapımına başlayalım. Ama öncelikle her zaman olduğu gibi böyle harika bir projenin yapımına başlamadan önce gerekli olan malzemeleri alt alta sıralayalım.

Resimli Küp Yapımı için gereken malzemeler:

** 6x10 tahta bloklar
** Zımpara
** Testere
** Fotoğraf kâğıdı
** Resim düzenleme programı
** Makas
** Sünger fırça 
** Mod podge

Öncelikle işe bilgisayarınızda ya da telefonunuzda sevgilinize ait ya da onunla birlikte çektirdiğiniz en özel, en anlamlı resimleri bulup ortaya çıkarmak olacaktır, Bunun için resim dosyaları arasında minik bir tarama yaparak size ait olan en güzel resimleri bulup ortaya çıkarmanız gerekebilir. Beğendiğiniz resimleri belirledikten sonra ikinci yapacağınız işlem bu resimleri herhangi bir resim düzenleme programı aracılığı ile tahta bloklarınızın üzerine uygun olabilecek büyüklükte oranın ayarlayıp herhangi bir fotoğraf yazıcısı ile resimlerinizin çıktısını almak olacaktır. Yazıcıdan çıkardığınız fotoğrafları makas yardımıyla düzgün bir şekilde keserek hazırlayabilirsiniz. Eğer fotoğraflarınıza eskitme bir görünüm kazandırmak istiyorsanız fotoğraf kağıdınızın kenarlarını ellerinizi kullanarak ufak yırtarak da oluşturabilirsiniz. Elinizle keserek oluşturduğunuz fotoğrafları tahta bloklar üzerine uygulandığınızda hafif tahrife uğramış, nostaljik fotoğraflar havası katabilirsiniz, bu tercih tamamen size bırakıyoruz. Bu arada tahta blokların ne kadar büyük olacağı, büyüklüğü ve kaç adet yapacağınız yine sizin keyfinize bırakıyoruz...

resimli küpler nasıl yapılır

Fotoğrafları ayarladıktan sonra şimdi sıra tahta Blokları hazırlamaya geldi. Herhangi bir yapı marketten Dilediğiniz büyüklükte ahşap kestirerek projenizi gerçekleştirebileceğiniz gibi Elinizde mevcut bulunan tahta parçalarını da değerlendirerek bu projenin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için tabii ki elinizde ahşap malzemeyi kesebilecek elektrikli ya da normal kullanabileceğiniz testere gibi aletlerin olması gerekir. Ahşap malzemeyi temin ettiğinizi varsayarak projemizin diğer adımlarının anlatımına geçebiliriz. Tahta yüzeyinin daha pürüzsüz olması için zımpara yaparak daha  pürüzsüz bir hale dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde tahta blokların yüzeyleri Tabiri caizse kaymak gibi olacaktır.

resimli küpler nasıl yapılır

Resimler resim düzenleme programı ile ayarlandı, yazıcıdan çıkarıldı, tahta bloklar kesildi ve zımparalanarak pürüzsüz bir hale getirildi, Şimdi ise sıra bu tahta bloklar üzerine mod podge denilen mucizevi yapıştırıcıyı uygulamaya geldi. Internet sitemizde yer alan birçok el yapımı proje için bu ürün kullanıldı dersek abartmış olmayız Mod podge denilen bu ürünün en büyük özelliği uygulandığı yüzeylerde herhangi bir leke ya da iz bırakmıyor oluşudur.

sevgiliye hediye fikirleri

Sünger fırça yardımı ile tahta yüzeyinin üzerine önce bir kat Mod podge uygulayınız. Daha sonra bu yapıştırıcıyı uyguladığınız yüzeyin üzerine önceden hazırladığınız fotoğrafları yapıştırınız. Fotoğrafların üzerine tekrar mod podge bol uygulayın. Bu yapıştırıcı kuruduktan sonra fotoğraf yüzeyi üzerinde herhangi bir leke bırakmayacaktır zaten bu yapıştırıcının özelliği de budur. Bu arada tahta bloklarınızı yani ahşabınızı kendi renginde kullanabileceğiniz gibi dilerseniz üzerine istediğiniz renkte boya uygulayarak ta kullanabilirsiniz. İle boyayabilirsiniz. Bu aşamada da tercihi yine size bırakıyoruz.

resimli küpler nasıl yapılır

Bu şekilde dilediğiniz kadar dekoratif resimli tahta bloklar hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz bu tahta blokların her birini farklı renklerde boyayarak daha renkli ve estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Hazırlayacağınız resimli tahta bloklar sevgiliye hediye olabileceği gibi, Anneye Babaya kardeşe arkadaşa kısacası bütün sevdiklerinize özel olarak hazırlayarak hediye edebilirsiniz. Ama belki de en çokta çocuklara hediye edilebilecek harika bir sürpriz olabilir. Çocukların çok hoşlarına gideceğine eminiz.

resimli küpler nasıl yapılır

Ve işte final...Nasıl harika görünüyorlar değil mi? Aşkın tanımını yapın deseler bu kavram bireyden bireye hatta cemiyetten cemiyete farklı tanımlanır. Ancak yine de aşk kavramını en güzel açıklayan iki denklem “Aşk = Emektir” denklemidir.  Yani aşk hem seven hem de sevilen kişi açısından emek isteyen karşılıklı bağlılıktır. Sizi her daim düşünen, biricik sevgilinize büyük ya da küçük hiç fark etmez değişik sürprizlerle ilişkinizi canlandıracak adeta ilişkinize anlam ve renk katacak, bu el yapımı sürprizleri deneyerek siz de karşılık vermek istiyorsanız işte size bir güzel bir fırsat. Böyle bir romantik davranışın karşılığında sevgilinizin kalbindeki yeriniz büyüyecek ve adeta kaya gibi sapasağlam olacaktır. Yapımını anlattığımız el yapımı hediyeleri hazırlarken de zevk duyacağınızdan ve yeni el yapımı hediyeler hazırlamak için heyecan duyacağınızdan eminiz. İnsanları en çok mutlu eden şey; kendi çabaları ile ortaya çıkardıklarıdır. Sizde Sevgilinize el yapımı bu sürprizleri hazırlarken, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve yapım aşamasının her adımında sadece sevgilinizi düşüneceksiniz. El yapımı hediye projelerini hazırlamaktan müthiş keyif duyacak ve tamamlandığınızda romantik eserinizle de gururlanacaksınız. İşin kolayına kaçıp, sevgilinize dışarıdan parayla hediyeler satın alabilecekken, kendi ellerinizle sevgilinize romantik bir hediye yapma fikri sizi de heyecanlandırdı değil mi? Haydi bakalım iş başına. O her şeyin en güzeline layık. Bir sonraki el yapımı sürprizlerde daha görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.