sadsad x
asdasd
Kız Arkadaşa El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

Kız Arkadaşa El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

08 Mart 2018

İnsanlara hediye almak bazen eziyet haline dönüşse de bazen pratik fikirler ve düşünceler ile oldukça keyifli olabilmektedir. Hediye alacağınız kişinin huyunu ve karakterini bildiğiniz sürece ne alacağınızı ve ne beğeneceğini büyük ihtimalle tahmin edebilirsiniz. Fakat kızlar duygu yüklü hediyelere bayılmaktadırlar. Özellikle doğum günlerinde insanlar birçok hediye almaktadırlar. Farklı farklı pahalı veya ucuz bütçeli hediyeler alınabilir. Fakat sıradan ve iyi kalpli bir kız arkadaş için en iyi hediye el emeği ile yapılan hediyedir. Hele ki bu kız arkadaş sevgiliniz ise sizin ona uğraşarak bir hediye yapmanız onda şok etkisi yaratacak ve oldukça sevinecektir. Kız arkadaşa el yapımı doğum günü hediyeleri her zaman için güzel ilgi ve sevinçle karşılanmaktadır. Sizlere bu tarz fikirler sunacağız.


Kızlar El Yapımı Hediyelerden Neden Hoşlanırlar?

kız arkadaşa doğum günü hediyesi

fiyat

Kızlar genellikle ilgi bekleyen varlıklardır. Onlara sevecen ve iyi niyetli yaklaşarak anlaşmak oldukça kolaydır. Yapıları gereği nazik ve çok duygusallardır. Bu nedenle kadınlar onları düşünerek yaptığınız işlerden oldukça hoşnut olmaktadır. Bunun içine hediyelerde girmektedir. Bir kadına uğraşarak doğum günü hediyesi yapmak onu oldukça mutlu edecektir. Bu tarz hediyeler aslında her insanın hoşuna gidebilecek cinstedir. DIY hediye yaparken de onun sevebileceği tarzda hediyelere yönelmek çok daha mantıklıdır. Kız arkadaşa el yapımı hediyeler oldukça fazla bulunmaktadır. Birçok fikir örneği sizlere sunacağız. Bu fikirleri kendiniz daha da geliştirebilir ve farklı tarzda hediye fikirleri ortaya çıkarabilirsiniz.


El Yapımı Hediyeleri Herkes Yapabilir mi?

Kişiye Özel Mesajlı QR Kod Kolye

fiyat

El yapımı hediyeler genellikle basit adımlar ile yapılabilen tarzda hediyelerdir. Bu tarz hediyeleri herkes evinde rahatlıkla yapılabilir. Ufak tefek araç ve gereçler ile çok güzel fikirler ortaya çıkarabilir ya da internet ortamında hazır olan fikirleri değerlendirebilirler. Ayrıca internette el yapımı hediye fikirleri için anlatımlar ve aşamalar belirtilmektedir. Aynı bizim yazdığımız bu makalede olduğu gibi. Bu fikirleri ve resimleri gözden geçirerek rahatlıkla herkes evinde el yapımı hediye yapabilir. Şimdi sizler için birçok hediye fikri paylaşacağız. Aynı zamanda gerekli malzemeleri ve nasıl yapabileceğinizi de açıklayarak hızlı ve kolay bir şekilde bu hediyeleri yapabilmenizi sağlayacağız. Bahsettiğimiz adımları gerçekleştirerek ayrıca fotoğrafları inceleyerek kısa zamanda güzel hediye fikirleri çıkartabilir ve bunları uygulamaya dökebilirsiniz. İşte kız arkadaşa el yapımı hediyeler…


1: Poker Kartları İle Sevgilinize Unutamayacağı Bir Hediye Verin

kız arkadaşa el emeği doğum günü hediyeleri

El yapımı hediye fikirlerinde ilk sırada bu ilginç hediye fikrini anlatacağız. Öncelikle poker kartlarına, kaleme, kartların kenarını delmek için delgeç ve bu kartları geçirmek için bir halkaya ihtiyaç vardır. Bütün bunları elde ettikten sonra yapım aşamalarına geçebilirsiniz. Öncelikle tel halka yukarıdaki gibi olmalıdır. Ayrıca poker kartlarına ne yazacağınızın önemi de büyüktür. Kız için el emeği hediyeler sırasında ilk fikrimizi bundan yana kullandık. Bu hediyede dilediğiniz kadar kart kullanabilirsiniz. Hangi konuda hediyeyi hazırlayacağınıza bağlıdır. Mesela örnekte hediyeyi hazırlayan kişi ‘’Senin hakkında 52 sevdiğim şey’’ tarzında bir konuya değinmiştir. Sizde isterseniz bu şekilde bir konuya değinerek muhteşem bir hediye hazırlayabilirsiniz.

kız sevgiliye hediye

fiyat

Hediye için konuyu belirledikten sonra kartların ortasına yapıştıracağınız kâğıtları öncelikle ayarlayın. Yapıştırmadan önce yazacaklarınızı yazın sonrasında yapıştırma işlemine geçersiniz. Yapıştırdıktan sonra yazarsanız kâğıdı bir daha yırtmak zorunda kalırsınız. Bütün işlemleri tamamladıktan sonra yukarıdaki gibi düzgün bir şekilde kâğıtları poker kâğıdına yapıştırınız. Sonrasında ise kenarlarını delgeç ile delerek tele geçiriniz.


2: Kız Arkadaşınıza Yaraşır İnci Kolye

kız arkadaşa el yapımı doğum günü hediyeleri

El yapımı hediye fikirleri için oldukça güzel bir önerimiz var. Kız arkadaşınız için oldukça şık ve güzel bir kolye yapabilirsiniz. Basit adımlar ve uygulamalar ile boynundan hiçbir zaman çıkarmayacağı bir kolyeyi ona hediye edebilirsiniz. Gerekli malzemeler resimde görüldüğü gibi inci boncuklar, kurdele ve boncukları yapıştırmak için silikon. Bütün malzemeleri elde ettikten sonra yapım aşamalarına geçebilirsiniz. Hediyeyi yaparken bu resim önünüzde açık olsun. Aynı buna bakarak güzel bir şekilde boncukları ve kurdeleyi yapıştırın. Yalnız kurdelenin ucunu biraz uzun tutun. Kız arkadaşınıza hediye ettikten sonra kendi boynuna göre ayarlar.


3: Çiçekten Tablo Oldukça Şık Bir Hediye Olacaktır

bayan sevgiliye el emeği doğum günü hediyeleri

Kız için el emeği hediyeler hazırlayarak onları dünyanın en mutlu insanları yapabilirsiniz. El emeği hediyeleri sevmeyen bir insan yoktur sanıyoruz. Hele ki kızlar bu tarz hediyeler almayı oldukça fazla isterler. Onlara bir hediye verirken uğraştığınızı ve emek verdiğinizi görmesi hediyeye bayılması için yeterlidir. Sıradaki fikrimiz ise oldukça şıktır. Evin duvarında oldukça güzel duracak el yapımı bir tablo… Kulağa oldukça hoş geliyor.  Öncelikle resimde de görüldüğü gibi tasarımı yapmak için bir boş tabloya ihtiyacınız var. İstediğiniz tarzda ve görünüşte tablo çerçevesi alabilirsiniz. Bu tamamen sizin ve hediyeyi alacağınız kişinin zevkine bağlıdır. Ayrıca yapay çiçekler ve bunları yapıştırmak için yapıştırıcıya ihtiyacınız var. Bütün bu malzemeleri elde ettikten sonra çok güzel bir tablo yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle çiçeklerle yapacağınız tasarımı düşünün. Kafanızda belirleyin veya internet üzerinden çiçek tasarımlarını arayın. Bir fikir edindikten sonra tabloya uygulamak için yapıştırmaya başlayın. Hediyenizi yaptıktan sonra güzel bir paket yaparak kız arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.


4: Kapı veya Duvar Süsü Yapımı

el yapımı duvar süsü

Kıza el yapımı doğum günü hediye fikirleri adı altında yazdığımız makalede 4’üncü sıradayız. Şimdi sizlere kapılarda veya duvarlarda kullanabileceğiniz oldukça eğlenceli süs fikrini anlatacağız. Her eve ve kapıya yakışabilecek tarzda bir hediye fikridir. Her zamanki gibi el emeği olması bu hediyeyi en güzel yapan kısımlarıdır.  Yukarıdaki hediyede dilediğini süs eşyalarını kullanabilirsiniz. Burada yıldız kullanmışlar siz farklı ve eğlenceli hatta ışıklı malzemeler kullanarak çok daha yaratıcı ve görsel açıdan güzel bir hediye hazırlayabilirsiniz. Öncelikle size gerekenler bir sunta, ip, yapıştırıcı ve istediğiniz tarzda süs eşyaları. Aldığınız suntayı hediyenin boyutuna göre ayarların. İsterseniz büyük isterseniz küçük yapın. Daha sonra aldığınız süs eşyalarını ipe yapıştırın ve hepsi farklı boyutlarda olsun. Bu işlemleri tamamladıktan sonra ipi yukarıdaki gibi sunta malzemesine bağlayarak hediyenizi hazır hale getirin. Oldukça şık ve eğlenceli bir hediye olacaktır. Güzel bir hediye paketi hazırlayarak kız arkadaşa el emeği hediyenizi verebilirsiniz.


5: Kız Arkadaşın odasına Ayrı Bir Hava Katacak Tavan Süsü

el yapımı tavan askısı süsü

İnsanlara birçok farklı türde hediye verilebilir. Çok pahalı hediyeler de alınabilir çok ucuzda. Ayrıca hiçbir maliyet ödemeden evinizde kendi emekleriniz ile el emeği hediyelerde hazırlayabilirsiniz. Bu hediyelerden biriside tavan süsüdür. Tabi bu şekilde pek bir şey anlayamazsınız. Bu nedenle fotoğraf ekleyerek nasıl bir şey olduğunu kavramanızı istiyoruz. Hediye tıpkı yukarıdaki gibidir. Sadece resme bakılarak bile evde rahatlıkla yapılabilir. Öncelikle yukarıdaki gibi bir halka elde etmeniz gerekmektedir. Bunu nalburlarda veya kırtasiyelerde sorarak bulabilirsiniz. Daha sonra size gereken bir misine ipidir. Bu ip şeffaf ve çok sağlamdır. Halkaya yukarıdan aşağı doğru bağladığınızda uzaktan kesinlikle belli olmaz ve mükemmel bir görüntü olmasını sağlar. En son gerekli olan şey ise süs eşyalarıdır. Yukarıdaki resimde papatya süsleri kullanılmıştır. Bu tarz bir süs alabilir veya farklı tarzda süsler alarak zevkinize göre bir tavan süsü yapabilirsiniz. Tamda kızların odasına yaraşacak tarzda bir el emeği hediyesidir. Kıza el yapımı doğum günü hediye fikirleri için oldukça yaratıcı ve eğlenceli örnekler ile devam ediyoruz.


6: El Yapımı Takı Kutusu

el yapımı takı kutusu

Kadınlar takılara ve bu tarz aksesuarlara oldukça ilgilidir. Takı deyince resmen akan sular duruyor onlar için. Nerede görürseler görsünler hep bir ilgi ile bakmaktadırlar. Aslında kadınların olmazsa olmaz aksesuarları arasında bunlar yer almaktadır. Birçok takı ve aksesuarları bulunmaktadır. Bunları düzenli bir şekilde koydukları kutular vardır. Sizde bu takıları için ona yeni ve güzel el yapımı bir aksesuar kutusu hediye edebilirsiniz. Tıpkı yukarıdaki gibi bir hediye yapacağız. Marangozluk kısmından anlıyor iseniz direk güzel ve uyumlu ebatlarda tahtalar keserek işe koyulabilirsiniz. Fakat bunlardan anlamıyor iseniz bir marangoza giderek onlardan belirlediğiniz ölçülerde tahta parçaları kesmesini isteyiniz. 4 köşesi aynı ve ince bir şekilde tahta, aynı şekilde tahtaların altını kapatmak için uygun büyüklükte bir malzeme ve kapak içinde gerekli malzemeler. Bunların dışında sprey boya ve kaliteli tahta yapıştıran yapıştırıcı almalısınız. Bütün bunları elde ettikten sonra yapım aşamalarına başlayabilirsiniz. Kız arkadaşa el yapımı doğum günü hediyesi olarak oldukça güzel ve sürpriz bir hediye olacaktır. Bu tarz bir takı kutusu hem de el yapımı hangi kızın hoşuna gitmez ki?

kız arkadaşa hediye

fiyat

Sonrasında elinizde bulunan tahtaları zımparalayarak güzel bir şekilde boyayın. Kız arkadaşınızın hoşuna gidecek tarzda farklı farklı renkler kullanabilirsiniz. Boyama işlemlerini tamamladıktan sonra tahta parçalarını güzel bir şekilde yapıştırabilir veya vidalayabilirsiniz. Güzel birde hediye kutusu hazırlayarak kız arkadaşınıza el yapımı hediyenizi teslim edebilirsiniz.


7: Tepsiden El Yapımı Saat

el yapımı duvar saati

Bu sefer ilginç ama bir o kadar da güzel bir hediye fikri ile karşınızdayız. Bu hediye fikrimizde tepsi saati yapmayı göstereceğiz. Oldukça çılgınca bir fikir olduğundan hediyeyi vereceğiniz kız arkadaşınız buna muhtemelen bayılacaktır. Bunun için gerekli malzemeler duvar saati, yuvarlak veya kare plastik tepsi, tornavida ve yapıştırıcı. Bütün malzemeleri elde ettikten sonra yapım aşamasına geçebiliriz. Kız için el emeği hediyeler adı altında bu ilginç fikri çok kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Öncelikle hediye yukarıdaki gibi görülmektedir. Tepsiyi güzel seçmelisiniz. Yukarıdaki örnekteki tepsi oldukça hoş görünmektedir. Böyle bir şey arayabilirsiniz. Evinizde bulunan eski veya kullanmadığınız duvar saati düzeneğini sökün. Arkasındaki saat cihazını ve ön tarafında yer alan saat gösterge çubuklarını güzel bir şekilde kenara ayırın. Tepsinin tam ortasından saat cihazının ucunun girebileceği kadar delik açın. Sonrasında cihazı buraya yapıştırarak sabitleyin. Saat gösterge çubuklarını da yerleştirdikten sonra el yapımı duvar saatiniz hazır olacaktır. Gönül rahatlığı ile kız arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Yukarıda sizler için oldukça farklı, ilginç ve eğlenceli hediye fikirleri sunduk. Hepsi de evde herkesin yapabileceği tarzda hediyelerdir. El yapımı hediye fikirlerini değerlendirebilir veya kendi hayal gücünüze göre şekillendirerek farklı tarzda hediyelerde çıkartabilirsiniz. Bu tarz hediyeler için hediye kutusunu da el yapımı tasarlarsanız oldukça iyi olacaktır. Ayrıca hediyenizi verdiğiniz kişi sizi seviyor ve iyi birisi olarak görüyor ise muhtemelen hediyenizin değerini anlayacak ve çok uzun bir zaman boyunca saklayacaktır. Bu tarz hediye fikirleri ile hediye hazırlamak oldukça eğlenceli olmaktadır. Bir şeyler ile uğraşmak ve kendiniz tarafından yapılması, insanın üzerinde oldukça güzel bir duygu bırakmaktadır. Standart hediyelerden uzaklaşmak her zaman mantıklıdır. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.