sadsad x
asdasd
El Yapımı Kolay Yılbaşı Hediyeleri

El Yapımı Kolay Yılbaşı Hediyeleri

03 Ekim 2017

Yılbaşı, yeni başlangıçların ve uzun bir yeni senin habercisidir. Yılbaşı gecesini kutlamanın amacı ise tüm yıl yaşanacak güzellikleri karşılamaktır. Bu özel gecede herkes sevdikleri ile bir araya gelir. Kimisi sevgilisi ile kimisi de arkadaşları veya ailesi ile kutlamalar yapar. Herkesin evinde çeşitli hazırlıklar ve süslemeler yapılarak lezzetli bir masanın etrafında buluşulur. Tüm gece farklı lezzetleri tattıktan sonra oyunlar oynanır, dans edilir ve hediyeler verilir. Bu aktiviteyi yurdışı veya yurtiçi mekanlarında da yapanlar vardır. Ancak geçirilen keyifli zaman ve birbirine verilen hediyelerin değeri aynıdır.  Yılbaşı gecesi, herkes sevdiklerine özel olarak hazırladığı ve aldığı yılbaşı hediyeleri verir. Gecenin bitmesine ve yeni yıla girmeye dakikalar kala hediyeler birbirine verilir. Bu hediyelerin değeri ve anlamı oldukça büyüktür. Siz de sevdiklerinize özel hazırladığını yılbaşı hediyelerini vererek onları mutlu edebilirsiniz. Bu hediyeler sevgiliye, arkadaşa veya aileden birine olabilir…

Bu yazımızda başta sevgiliye el emeği yılbaşı hediye fikirleri olmak üzere kardeşinize, eşinize, dostlarınıza, anne ve babanıza, en yakın arkadaşınıza harika el emeği göz nuru hediye önerileri bulabileceksiniz... Yılbaşında sevgilisine veya eşine hediye almayan yoktur. Bu hediyelerin maddi büyüklükleri önemli değildir. El emeği ve manevi duygu ile hazırlanan hediyeler çok daha büyük öneme sahiptir. Kız veya erkek arkadaş için hediye seçenekleri içerisinde yapılabilecek armağanların başında da fotoğraf albümleri, süs eşyaları, tablolar ve romantik kutular gelmektedir. Bu hediyelerden birini seçerek siz de sevgilinize özel olarak tasarlayabilirsiniz. El yapımı kolay yılbaşı hediyeleri, gecenin en değerli ve romantik dakikalarında sizinle olacaktır.


El Yapımı Çam Ağaçlı Kar Küresi

El yapımı yılbaşı hediyeleri

Yılbaşı hediyesi deyince akla ilk gelen figürlerin başında kar küresi gelir. Kavanozların içerisindeki çam ağacı ve kar görünümünü oluşturan bu hediyeyi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Mini yapay çay ağacı ve Noel baba, beyaz sim ve boş bir kavanoz hazırlayarak işe başlayabilirsiniz.

El emeği yeni yıl hediyeleri

Ağaç ve Noel babayı kavanozun kapağına yerleştirerek kavanozun içerisine beyaz sim dökün. Kapağını kapatıp ters çevirdikten sonra hediyeniz hazır olacaktır.

Saksıda Yıldızlı Çam Ağacı

yılbaşı için el yapımı hediyeler

Sevgiliye veya arkadaşa yapılabilecek yılbaşı hediyelerinden biri de süs eşyalarıdır. Ev veya ofisi süsleyen bu hediye her zaman sizi hatırlatıyor. Yapıştırıcı, sulu boya, yıldız, mini saksı ve kozalak bularak hediyenizi yapmaya başlayabilirsiniz. Kozalakların üzerini yeşil boyayarak boyası ıslakken üzerine beyaz sim serpin. Son olarak kozalağı saksıya yapıştırın ve üzerine de yıldızı yerleştirerek yapıştırın.

Sevgiliye Özel Romantik Çikolata Kutusu

el yapımı yılbaşı çikolatası

Sevgilinize hazırlayacağınız yılbaşı hediyesinin romantik olmasını istemez misiniz? Ona özel olarak hazırlayacağınız çikolata ve kurabiye kutusu büyük bir mutluluk olacaktır. Bu mutluluk verici hediye için boş bir pringles kutusu bulun ve üzerini kaplamak için desenli kartonlara sahip olun. Kutunun üzerini güzelce kapladıktan sonra kapağını da iç taraftan kaplayın. Aldığınız kalp çikolataları veya ev yapımı kurabiyeleri içerisine doldurun.

Ev Yapımı Kişiye Özel Mumlar

Ev yapımı yılbaşı hediyeleri

Yeni yılda sevdiklerinize en güzel sürprizlerden bir tanesini de onlara özel olarak hazırlayacağınız mumlar ile yapabilirsiniz Bu yazımızda, kokulu mum ve fotoğraf baskılı mum yapımı örneklerini bulabilirsiniz. Hazırlaması 15-20 dakika etkisi ise bir ömür sürecek el yapımı bu yılbaşı hediyesi ile siz de sevdiklerinize harika bir yılbaşı sürprizi gerçekleştirebilirsiniz.

Renkli Bantlar İle Kolay Mumluk

yılbaşına özel el yapımı hediyeler

Kırtasiyelerde satılan desenli bantları görmeyen yoktur. Bu bantlar hediye ve dekorasyon ürünü yapımlarında sık sık kullanılmaktadır. Siz de yılbaşı hediyelerinizi hazırlamadan önce bu bantlardan alabilirsiniz. Çiçekli, kalpli ve geometrik desenli bantlar işinize yarayacaktır. İçerisine mum yapıştırdığınız cam bardakların etrafını bu bantlar ile farklı şekillerde süsleyin. Dekorasyonda kullanılacak olan bu hediyeyi arkadaşınıza veya annenize verebilirsiniz.

Fotoğraflı Mum Bardak Yapımı

el yapımı yılbaşı hediye fikirleri

Sevdiklerinize alınabilecek en pahalı hediyelerden çok daha değerlisi, fotoğraflar kullanılarak yapılan el yağımı hediyelerdir. Biriktirdiğiniz en güzel anılarınızdan oluşan fotoğrafları seçerek hediyenizi oluşturabilirsiniz. Cam bardak veya kavanozları alarak fotoğrafları boyutlarına göre kesin. Daha sonra bardağı dışına bakacak biçimde içerisine yerleştirin ve bir kenarından yapıştırın. Ortasına mum yapıştırdığınızda fotoğraflı mum bardağınız hazır olacaktır. Mum her yakıldığında fotoğraflarınızın görüntüsü büyüleyici bir görünüm sergileyecektir.

Sevimli Bulut Yastık

el yapımı yeni yıl hediyeleri

Sevgilinize tatlı ve şirin bir hediye vermek isterseniz, bu hediyeyi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Öncelikle bir kumaş, pamuk, iğne ve iplik hazırlamalısınız. Daha sonra kumaşı bulut biçiminde çizin ve etrafından kesin. Yastığın bir yüzeyine siyah ip ile göz ve ağız yapın. Daha sonra ikiye katlayın ve dikmeye başlayın. Dikişin sonuna geldiğinizde içerisini pamuk ile doldurun ve tamamen dikmiş olun. Dilerseniz bu yastığı kırmızı kalp biçimde de yapabilirsiniz.

Yılbaşına Özel Dekoratif Şişeler

el yapımı yılbaşı hediye fikirleri

Yılbaşı hediyesi için evdeki kullanılmayan ürünleri değerlendirebilirsiniz. Bu ürünler hem özel hem de dekoratif hediyeleri oluşturuyor. Boş cam şişeleri süsleyerek oldukça hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Şişeleri mat boya ile güzel bir biçimde boyayın. Üzerine kırtasiyeden aldığınız göz figürlerini yapıştırın ve hasır ipler ile süsleyin. Dilerseniz sim ve boncukları da kullanabilirsiniz. Son olarak içerisine çiçek veya kuru dalları yerleştirin.

En Güzel Yeni Yıl Dileklerinizi Kartlara İşleyin.

ev yapımı yılbaşı hediyeleri

Yılbaşında hepimizin ortak bazı dilekleri vardır. Örneğin başarı, para, şans, uğur, mutluluk, sağlık gibi. Peki siz de bu tarz güzel dileklerinizi kibrit kutusu gibi bir hediye kutusu içerisine kendi el yazınızla hazırlayarak sevdiklerinize iletmeye ne dersiniz? Yeni yılın en güzel kileklerini, sevdikleriniz için hazırlayacağınız özel tasarım kartlarla Onlara iletebilirsiniz. Şayet zamanım yok, sizde var mı bu tarz bir el yapımı hediye derseniz, Sana Olan Güzel Dileklerim Kartlarını düşünebileceğinizi belirtmek isteriz.

Sevgiliye Not Kartlı Defter Yapımı

el yapımı yeni yıl hediyeleri

Sevgiliniz için özel bir hediye hazırlamak istediğinizde romantik ve aşk dolu sözcükleri tercih edebilirsiniz. Yılbaşı gecesi için yapacağınız bu hediye oldukça basittir. Renkli kartonlardan küçük zarflar oluşturun. Kırmızı, mavi, pembe, beyaz ve yeşil gibi tüm renkleri kullanabilirsiniz. Daha seçtiğiniz güzel bir defterin sayfalarına bu zarfları yapıştırın ve yazdığınız notları zarfların içerisine yerleştirin. Defterin dışını da kaplayarak üzerine isim yazabilirsiniz.

Renkli Çikolata Kutusu

sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyesi

Hediyelerin en güzeli şüphesiz ki birbirinden lezzetli çikolata ve kurabiyelerdir. Kızların en çok hoşlandığı hediyelerin başında da çikolatalar gelir. Özellikle bu kutu el yapımı ise çok daha değerlidir. Kare biçiminde bir kalın karton olarak resimdeki gibi ölçün ve kesin. Daha sonra bu kenarları adım adım kutuya dönüştürün. Son olarak içerisine farklı çikolata ve kurabiyeleri doldurun. Bu hediyeyi daha özel kılmak için not kağıtlarını da ekleyebilirsiniz.

Dekoratif Taşlar İle Kaktüs Saksı Yapımı

el yapımı yeni yıl hediyeleri

Sahilden topladığınız birbirinden güzel taşları kullanma vaktiniz geldi. Bu taşlara ilgi duyan ve evinde kullanmak isteyen kişiler oldukça fazladır. Annenize, yakın bir arkadaşınıza veya sevgilinize hazırlayacağınız bu hediye evde veya ofiste oldukça dekoratif duracaktır. Yassı ve uzun biçimdeki taşları yeşilin farklı tonlarına boyayarak üzerine beyaz boya ile desenler yapın. Saksıyı da rastgele fırça darbeleri ile boyayarak içerisine çakıl taşlarını doldurun. Kuruyan taşları üzerine yerleştirin ve hediyenizi hazır edin.

Fotoğraflı Harf Tablo Yapımı

sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyesi

Yıllardır dostunuz olan kişi veya sevgiliniz için bu özel hediyeye vakit ayırabilirsiniz. Arkadaşınızın baş harfini mukavva üzerine çizin ve daha sonra düzgün biçimde kesin. Siyah beyaz veya renkli olarak çıkarttığınız fotoğrafları bu harfin üzerine boşluk kalmayacak biçimde yapıştırın. Daha sonra boncuklar ile kenarlarını süsleyi. Son olarak tabloyu asmak için bir ip veya kurdeleden yardım alın. Bu hediyeyi yılbaşı, doğum günü veya sevgililer günü için oluşturabilirsiniz.

Sevgiliye Özel Film Şeridi Fotoğraf Kutusu

sevgiliye el yapımı yılbaşı hediye fikirleri

Sevgilinizle çekildiğiniz fotoğrafları siyah beyaz olarak kare biçiminde bastırın. Kartondan uzun bir şerit keserek kare biçimde katlayın. Fotoğraftaki gibi katladığınız kartonun üzerine fotoğraflarınızı yapıştırın. Bu karton ile uyum sağlayacak bir kutu hazırlayın ve üzerine 1 adet fotoğraf yapıştırın. Oldukça romantik olan bu el yapımı hediye kız ve erkek arkadaşlara da uyumludur. Üstelik yılbaşı için de iyi bir seçimdir.

el yapımı yılbaşı hediyesi

Aile Fotoğraf Çerçevesi Yapımı

kolay yapılabilen yılbaşı hediyeleri

El yapımı hediyelerden biri de fotoğraf çerçeveleridir. Dekoratif ve özel bir görünüme sahip olan bu hediyenin yapımı oldukça basittir. Kırtasiye veya marketten alacağınız tahta çubuklar ile bu hediyeyi minimum maliyet ile ortaya çıkartabilirsiniz. Birbirinden farklı desenlere sahip bantları ve kalp figürleri de hediyenize eşlik edecektir. Çubukları fotoğrafta gördüğünüz gibi farklı biçimlerde birbirine yapıştırın ve üzerini bantlar ile süsleyin. Dha sonra fotoğrafınızı ister yapıştırın ister iğne ile asın.

el yapımı yılbaşı hediyeleri

Sevgilinize, kardeşinize, eşinize veya biricik arkadadaşınıza yeni yılda yapabileceğiniz en güzel sürpriz hediyelerden bir diğeri ise, kalp şekilde kesilmiş ve etrafını peri led ışıklarla süsleyerek hazırlayabileceğiniz fotoğraflarınıza özel bir ışıklı pano olacaktır. Ancak hemen belirtelim ki bu hediyenin yapılışı birazcık meşakkatli. Ancak çok beğendiyseniz ve bunu sizin yerinize birinin yapmasını istiyorsanız, Hediyemen ne güne duruyor öyle değil mi?:))

Romantik Patlayan Fotoğraf Kutusu Yapımı (Explosion Box)

yılbaşı için el yapımı hediyeler

Romantik bir hediye hazırlamak düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Kısa bir zamanda sevgilinizi mutlu edecek bu romantik fotoğraf kutusunu hazırlayabilirsiniz. Ahşap kutunun içerisini kırmızı ile güzelce boyayın. Dışını ise kutunun rengine yakın bir boya ile kumaş kullanarak boyayın. Daha sonra üzerine baş harflerinizi yazarak kutuyu hazırlayın. Fotoğraflarınızı kutuya uygun biçimde bastırın veya kesin. Her fotoğrafın arkasına özel bir cümle eklemeyi ihmal etmeyin. Bu sürpriz kutunun detaylı şekilde nasıl yapıldığını öğrenmek içinse bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

"Seni Seviyorum" veya "Yeni Yılın Kutlu Olsun" Mesajlı Kavanoz

sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyesi

Kız veya erkek arkadaşınıza onu çok sevdiğinizi göstermek için romantik bir kavanoz hazırlayabilirsiniz. Sevgilinizin en sevdiği renklerden oluşan kartonları alın ve küçük dikdörtgenler kesin. Her bir kartonun üzerine duygularınızı anlatan kelimeleri ve cümleleri yazın. Kartonları ikiye katlayın ve kavanozun içerisine doldurun. Cam kavanozun üzerine küçük kağıt parçaları ile I love you yazın. Dilerseniz kavanozun içerisindeki cümleleri ingilizce yazarak gizem uyandırabilirsiniz.

Romantik Kalp Poşet Çay Yapımı

kolay yapılabilen yılbaşı hediyeleri

Sevdiğiniz kişi için hem romantik hem de sıra dışı bir hediye hazırlamak isteyebilirsiniz. Bu fikir sevgilinizin ve gören herkesin çok hoşuna gidecektir. Öncelikle poşet çay yapacağınız kağıtları tedarik etmelisiniz. Kırtasiye veya hediyelik ürün mağazalarında bu poşetlerden bulabilirsiniz. Daha sonra ikiye katlayarak kalp çizin. Kalbin yarısını diktikten sonra içerisine çay doldurun ve tamamını dikerek hazırlayın. Poşet çay ipinin ucuna kırmızı kağıt yapıştırarak not yazın.

Harf Figürlü Ahşap Fotoğraf Çerçevesi

kolay yapılabilen yılbaşı hediyeleri


Çerçeveler, anıları bir araya getirmek ve dekorasyona eklemek için avantajlı ürünlerdir. Ancak sevgiliye, yakın arkadaşa veya anneye alınacak olan çerçevenin sıradan görünmesi hoş olmayacaktır. Bu nedenle siz, kendi çerçevenizi farklı ve dekoratif olarak emek harcayarak hazırlayabilirsiniz. Sevdiğinizin baş harfinden oluşan kalın bir ahşap almalısınız. Dilerseniz bunu özel olarak da yaptırabilirsiniz. Daha sonra mat sprey boya ile boyayarak kuruduktan sonra üzerine fotoğrafları yapıştırabilirsiniz. Bu hediye ev veya ofis masasında oldukça dikkat çekici olacaktır.

El Yapımı Mutluluk Kutusu

kolay yapılabilen yılbaşı hediyeleri

Çikolata herkes için büyük bir keyif ve mutluluk sağlayıcıdır. Çeşitli şekerlemeleri, çikolataları ve lokumları sevmeyen yoktur. Bu nedenle de sevdiklerinize hediye alırken aklınıza çikolata gelebilir. Kız veya erkek arkadaşınız için mutluluk veren özel bir kutu hazırlayabilirsiniz. Dikdörtgen bir kutu alarak içerisine küçük kumaş parçaları yerleştirin ve her birini fotoğrafta olduğu gibi birbirinden ayırın. Birbirinden farklı çikolata ve şekerlemeleri kumaşların üzerine yerleştirin. Büyük br haz ve mutluluk veren kutunuz hazır!

Oldukça Basit Teraryum Yapımı

El yapımı yılbaşı hediyeleri

Son dönemlerin en sevilen hediyelerinden biri teraryumdur. Bu teraryumlar içlerindeki canlı sukkulent bitkileri ve dekoratif süsleri ile oldukça dikkat çekicidir. Siz de çok sevdiğiniz dostunuza veya sevgilinize bu özel hediyeyi kendi elleriniz ile hazırlayabilirsiniz. Öncelikle geniş ve derin bir cam kap almalısınız. Daha sonra çakıl taşı, toprak ve kaktüsler işinizi görecektir. Cam kabın içerisine ilk olarak toprak ve daha sonra taş koymalısınız. Üzerine yerleştirdiğiniz kaktüslerin etrafını da toprak kaplamalısınız. Son olarak aralarına taş serpebilir ve not kağıdı yerleştirebilirsiniz.

Yılbaşı Temalı Çikolata Kavanozu

el yapımı yılbaşı çikolatası

Yılbaşı temasının içerisinde bol bol çikolata, tatlı ve şekeleme gelir. Bunların yanında ise kırmızı ve yeşil renkleri dikkat çeker. Siz de bu temayı bir araya getirerek oldukça hoş bir hediye hazırlayabilirsiniz. Bu hediye sevgilinizi ve arkadaşlarınızı büyük bir mutluluğa boğacaktır. Cam bir kavanoz alarak kapağını boyayın. Kavanozun üzerine düğme, kumaş ve sim kullanarak süsleyin. Son olarak kırmızı ve yeşil paketleri olan çikolataları kavanozun içerisine doldurun. Dilerseniz kavanoza küçük bir Noel şapkası da takabilirsiniz.

El Yapımı Kolay Noel Ağcı

el yapımı yılbaşı hediye fikirleri

Sevdiklerinize özel bir Noel ağacı için markette satılanların dışına çıkabilirsiniz. Bulduğunuz bir kaç malzeme ile kendi ağacınızı yapabilir ve sevdiğinize verebilirsiniz. Ağaç için tahta çubuk, yuvarlak ahşap, keçe kumaşı ve yapıştırıcı yeterlidir. İlk olarak yuvarlak dal parçalarını üst üste silikon ile yapıştırın. Keçe kumaşını çam ağcı şeklinde 2 parça olarak kesin. Daha sonra keçeyi çubuk üzerine yağıştırın ve bu çubuğu içi oyulmuş olan tahtanın içerisine yerleştirerek yapıştırın.

Çoraptan Kolay Eldiven Yapımı

El yapımı yılbaşı hediyeleri

Yılbaşı gecesi, her yer bembeyaz karlar ile örtülüdür. Romantik ve keyifli olan bu karı kimileri pencereden sıcacık izlerken kimileri de dışarı çıkıp tadını çıkarmayı tercih eder. Soğuk havada takılan en güzel aksesuar ise eldivendir. Bu eldiveni sevgilinize siz hediye etmek isteyebilirsiniz. Sevgilinize uygun olan bir renkteki çoraptan eldiven yapabilirsiniz. Çorabın üzerine elinizi koyun ve kalan kısımları fotoğrafta olduğu gibi kesin. Daha sonra kenarları kıvırarak dikmeye başlayın. Son olarak üzerini farklı bir kumaş parçası veya iplik desenleri ile süsleyin.

Erkek Arkadaşa Araba ve Ağaç Figürlü Kavanoz

erkeğe el yapımı yılbaşı hediyeleri

Erkek arkadaşa yapılabilecek el yapımı hediyelerin başında dekorasyonda kullanılacak ürünler geliyor. Arkadaşınızın iş yerindeki ofisinde veya evinde sizi hatırlayacağı bir hediyeyi kendiniz yaparak onu daha fazla mutlu edebilirsiniz. Antika ve hediyelik eşya satan dükkanlardan alacağınız küçük arabanın sevgilinizin hayali olan bir model olmasına dikkat edin. Daha sonra mini bir yılbaşı ağacı alın ve her ikisini de aynı kavanozun içerisine yerleştirin. Kavanozun kapağını ise kırmızı bir ip ile süsleyerek hediyenizi vermeye hazır edin.

Kız Arkadaşa Sıra Dışı Kolye Kutusu

sevgiliye el yapımı yılbaşı hediyesi

Kız arkadaşınıza alacağınız kolyenin soradan kutular içerisinde olmasından sıkıldınız mı? O halde farklı ve orijinal bir fikir ile bunu değiştirebilirsiniz. 1 adet kabuklu ceviz, farklı bir hediyeye sahip olmanız için yeterlidir. Cevizin kabuklarını kusursuzca açmanız oldukça önemlidir. Kabuğun tam ortasında bulunan ayrımdan açmaya özen gösterin. Daha sonra içerisine yapıştırıcı sürerek sim ile doldurun.

El yapımı yılbaşı hediyeleri

Cevizin içi tamamen sim olduğunda hediyeniz hazır demektir. Bu iki kabuğu bir arada tutmak için kurdele ile bağlayabilirsiniz.

Yılbaşı Temalı Makyaj Kavanozu Yapımı

kıza el yapımı yılbaşı hediyeleri

Kadınların makyaj masalarında yer alan birbirinden farklı ürünü bir araya getirmek için kavanozlar oldukça avantajlıdır. Göz kalemleri, allık fırçaları, maskara ve likit rujlar, kavanozlar içerisinde toplanarak düzenli bir hal alır. Bu kavanozlar birbirinden farklı süslere ve görünümlere sahiptir. Çocukluk arkadaşınıza vereceğiniz özel bir kavanoz onu çok mutlu edecektir. Makyaj kavanozunu oluşturmak için öncelikle cam bir kavanoz alın ve içerisine fırça ile yapıştırıcı sürün. Dha sonra kristal simleri dökerek yapışmasını sağlayın. Son olarak parlak bir kurdele bağlayın ve Noel ağacından söktüğünüz bir süsü kurdeleye asın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.