sadsad x
asdasd
El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyeleri

El Yapımı Öğretmenler Günü Hediyeleri

25 Eylül 2017

Öğretmenlerimiz bizim için oldukça kıymetlidir. Ailemizden sonra öğretmenlerimiz okul hayatına attığımız ilk adımda karşımıza çıkmış ve hep yanımızda olmuşlardır. Onların yardımıyla eğitim hayatımızı en güzel şekilde yeni şeyler öğrenerek geçiririz. Bu bağlamda zaman zaman öğretmenimize minnettarlığımızı göstermek için hediyeler sunmak isteriz. Bu hediyeleşmeler öğretmenler günü, okul başlangıcı ya da okulun sona erdiği tatil başlangıçları olabilir. Ayrıca yıllar geçmesine rağmen ziyaret ettiğimiz öğretmenlerimize de hediyeler verebiliriz. Bunlar kimi zaman hazır öğretmenler günü hediyeleri, kimi zaman ise el emeğimizle hazırlayacağımız hediyeler olabilir. Öğretmene el yapımı hediye diğer hediyelere oranla daha değerli olacak ve uzun süre hatırlanacaktır. Bu açıdan bakıldığı zaman daha özel bir hediyeyi öğretmeninize sunmak isterseniz el yapımı hediye fikirlerimizi yazımızın devamında görebilirsiniz.

Parmak İzli ve Yazılı Saksı

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Öğretmeninize sunabileceğiniz hediyelerimizden ilki parmak izli ve yazılı saksı. Bu saksıyı istediğiniz şekilde kendi ellerinizde desenlendirerek öğretmeninize sunabilirsiniz. Sadece desen değil istediğiniz bir yazıyı da saksının üzerine taşıyabilirsiniz. Böylece daha farklı ve özel bir hediye ortaya çıkacaktır. Bu hediyenin hazırlama aşamasında öncelikle toprak bir saksı edinin. Sonrasında istediğiniz renkte uygun bir boyayla saksıyı boyamanız gerekiyor.

evde öğretmene yapılabilecek hediyeler

Desenlendirme içinse bu boyanın rengi üzerinde belirgin olacak renklerde boyalar seçin ve bunlarda istediğiniz deseni ve yazıyı saksı üzerine taşıyın. Sonrasında saksıyı kurumaya bırakabilirsiniz. Bu işleminde sona ermesiyle saksınız hazır olacaktır. Saksıyı hazırladıktan sonra içine istediğiniz bir çiçeği de dikerek sulayın. Sonrasında çiçek saksınızı öğretmeninize verebilirsiniz.

Cetvelden Yazılı Kapı Süsü

el yapımı öğretmenler günü hediyesi

Öğretmeniniz için hazırlayabileceğiniz bir diğer hediye seçeneği de cetvelden yazılı kapı süsü. Bu hediye okuldaki sınıf kapısına asılabilecek ve öğretmeninizin ismini üzerinde taşıyan bir hediye olacak. Tamamen el emeğinizle hazırlayacağınız bu hediyenin malzemeleri ise tahta cetvellerden ve bir yazı çerçevesinden oluşuyor. Bu malzemeleri temin ederek hediyenizin yapım aşamasına geçebilirsiniz.

öğretmene özel hediye kutusu

Bu aşamada cetvelleri birleştirmek için yuvarlak bir karton ya da tahta parçası edinin ve üzerine cetvelleri sırasıyla resimdeki gibi yapıştırın. Sonrasında yazı çerçevesinin üzerine öğretmeninizin adını ve şubenizi yazın. Bu aşamada bir resim çerçevesi kullanarak içindeki yazıyı bir kâğıt üzerine de yazabilirsiniz.

el yapımı öğretmenler günü hediye fikirleri

Ayrıca çerçevenizi de istediğiniz bir renkle boyayabilirsiniz. Daha sonra çerçeveyi cetvellerin ortasına yapıştırma işlemine geçebilirsiniz. Bu işlemlerde kullandığınız yapıştırıcının uygun bir yapıştırıcı olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Böylece cetvelden yazılı kapı süsünüz daha muntazam bir hal alacaktır. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasıyla hediyenizi öğretmeninize verebilirsiniz.

El Yapımı Düğmeli Yazılı Çerçeve

el emeği öğretmenler günü hediyesi

Yazılı çerçeve, öğretmeninize sunabileceğiniz diğer bir hediye seçeneği. Öğretmeninize için sevgi ve minnettarlık cümlelerini sıralayabileceğiniz bu hediye seçeneği iyi bir hediye tercihi olabilir. Ayrıca bu cümlelerin yanı sıra düğmelerden hazırlanan tatlı çöp adamlarda çerçevenizde yer alacaktır. Bu hediye vasıtasıyla öğretmeninize olan sevginizi gösterebilir onu mutlu edebilirsiniz. Hediyenin hazırlanması içinse öncelikle kâğıt üzerine çöp adamları hazırlayın. Çöp adamların başları içinse iki farklı boyda düğme kullanmalısınız.

öğretmene el emeği hediye fikirleri

Bu figürlerden biri sizi biri ise öğretmeninizi temsil edecektir. Sonrasında istediğiniz cümleleri de altına sıralayarak hediyenin bu kısmını tamamlamış olacaksınız. Yazılı çerçeve için çerçeveyi ise isteğinize göre herhangi bir renk ya da desende tercih edebilirsiniz. Sonrasında hediyeniz son halini alacaktır.

Öğretmene Evde Yapılabilecek Dekoratif Bir Armağan & İsimli Ağaç Panosu

el yapımı öğretmene hediye

Sıradaki hediye fikrimiz öğretmeniniz için sınıfça hazırlanabilecek bir hediye. Zira bu hediyede her öğrencinin ismi yer alıyor. Ağaç şeklindeki bu panoda sadece öğrencilerin değil öğretmeninizin adına da anlamlı bir şekilde yer verebilirsiniz. Bunun nedeni panonun ağaç şeklinde olması ve ağacın üzerindeki kelebekler öğrencileri temsil ederken ağacın gövdesinin öğretmeni temsil ediyor olması.

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Ayrıca bu isimli ağaç panosu tüm öğrenciler tarafından hazırlanmış olması nedeniyle güzel bir takım çalışmasını da ortaya çıkarıyor. Hazırlama aşamasında her öğrenci kelebek şeklinde kestiği elişi kâğıdına ismini yazıyor ve panodaki yerine yapıştırıyor.

öğretmene hediye yastık

Daha sonra ağacın gövde kısmı resmedilerek üzerine öğretmenin adı yazılıyor. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasıyla öğretmeniniz için hazırlanan bu güzel hediye ortaya çıkmış oluyor. Öğretmenlere hediye verme geleneğinin tam olarak ne zaman başlayıp ortaya çıktığını söylemek zor. Belki de uygarlığın daha ilk şafağında oldu. O zamandan beri, öğretmenlere verilen hediyelere ve hediyelerin kendisine yönelik tutumlar değişikliğe uğradı. Geçmişin o zor yıllarında, çocuklarına bir harf bile öğretmenin yüce sayıldığı dönemlerde ebeveynler asil meslekten vazgeçmeyen öğretmenlere ellerinden geldiğince yardım ettiler. Yiyecek verdiler, giyecek verdiler. Zamanın ilerlemesi ile birlikte, hediyelik eşyanın olmazsa olmazı zarif hediyelere dönüştü.

Öğretmenler Günü Temalı Mesajlı Çiçek Saksısı

öğretmene el emeği hediye

Yazılı çiçek saksısı öğretmeniniz için hazırladığınız çiçeğin güzel bir notla süslenmesiyle oluşuyor. Bunun için öncelikle bir saksı alın ve kendi el emeğinizle, seçtiğiniz bir çiçeği saksıya dikin. Sonrasında yazacağınız yazı için kare bir karton pano hazırlayın. Bunun için çeşitli renklerde kalemler ve anlamlı bir yazı hazırlayabilirsiniz. Sonrasında yazıyı çiçeğin üzerine yerleştirmek için tahta bir çubuğu karton panoya yapıştırın. Böylece çiçeğin tam ortasına tahta çubuğu saplayarak düzgün bir görünüm oluşturmuş olacaksınız. Sonrasında hediyeniz hazır olacaktır.

El Emeği Öğretmene Özel Mesajlı Kupa Bardak

öğretmene hediye al yapımı

Öğretmeninize sunabileceğiniz diğer bir hediyede yazılı kupa bardak. Asetat kalemi kullanarak porselen bir kupa üzerine hazırlayabileceğiniz bu hediyeyi öğretmeniniz için güzel bir not seçerek daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Bu hediye tercihi öğretmeniniz için hem pratik hem de güzel bir seçenek olabilir. Hazırlama aşamasında yazacağınız notu belirledikten sonra kupa üzerine asetat kalemi ile geçirin. Sonrasında 20 dakika fırınlama işlemi yaptıktan sonra öğretmeninize hediyenizi verebilirsiniz.

Öğretmeninize El Yapımı Defter Hazırlayıp Süsleyin

öğretmenler için el yapımı hediye fikirleri

Öğretmeniniz için hazırlayabileceğiniz hediyelerden biride defter süsleme. Bu defter öğretmeniniz günlük planları ve öğrencileriyle gerçekleştirdiği aktiviteleri not edebileceği işlevli bir hediye olacaktır. Hediyenizi özel kılan ise sizin seçtiğiniz süslemeler olacaktır. Bunun için öğretmeninize özel hazırladığınız notlara ve kalemlere yer verebilirsiniz. Bunun dışında isteğinize göre herhangi bir süslemeye de defter üzerinde yer verebilirsiniz. Tüm bu süslemelerin tamamlanmasıyla hediyeniz hazır olacaktır.

Resimli Çiçek Saksısı

öğretmene el yapımı hediye fikirleri

Resimli çiçek saksısı öğretmeninize sınıfça hediye edebileceğiniz hediyelerden biri. Zira bu hediye sınıftaki tüm öğrencilerin resminin yer aldığı çiçeklerden oluşuyor. Bu hediyeyi hazırlamak ise oldukça kolay. Öğretmenin gerçek bir yağlı boya portresi sipariş edilebilir ve çok pahalıysa, fotoğrafçılarda büyük bir tuval üzerine baskı yapılır. Güzel bir çerçeve içinde çerçevelenmiş böyle bir tablo hoş bir sürpriz olacak.

el yapımı öğretmenler günü hediyesi

Günümüzde sınıf öğretmenine bir grup veli olarak hediye vermek daha yaygındır. Toplanan para daha güzel, pahalı ve hoş bir hediye almak için kullanılmaktadır. Hediyeler arasında zevke göre kozmetiki kıyafet, parfüm çantalar, mutfak eşyaları ve buna benzer şeyler yer alır. Bir buket çiçek almadan öğretmenler gününü düşünmek olmaz. Çocuklar tarafından öğretmenlerine üzerinde öğretmenler günü mesajlı bir kartla birlikte çiçek hediye edilir. Yukarıda yer alan bu harika saksı, el yapımı öğretmenler günü hediyesi ama inanın bir çiçek kadar etkileyici ve özel.

öğretmene hediye

Bunun için her öğrencinin birer keçeden çiçek hazırlaması ve üzerine resmini yapıştırması yeterli. Sonrasında her çiçeğe birer çöp şiş yapıştırmakta gerekecek. Tüm çiçeklerin hazırlanmasının ardından saksı için gereken şeyleri de hazırlayabilirsiniz. Her yıl sadece bir şeyler vermek istemezsiniz, aynı zamanda öğretmeni hatırlayacak bir şeyiniz olur. Öğretmene el yapımı öğretmenler günü hediyesi düşüncesi aklınızda varsa, banal fikirlere takılmadan, Ona alışılmadık bir şey yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Unutulmamalıdır ki el yapımı hediyeler, her zaman satın alınanlardan daha değerlidir.

kolay yapılan öğretmenler günü hediyeleri

Bunlar bir çiçek saksısı, saksının içine çiçekleri saplamak için köpük malzeme, talaş parçaları ve süsleme için kurdele. Tüm bunları hazırlayınca saksının içine köpük malzemeyi uygun şekilde kesip yerleştirin. Sonrasında çiçekleri buna saplayın. Daha sonra talaşı içine yerleştirin ve kurdeleyle süsleyin. Böylece hediyeniz son halini almış olacaktır.

Keçeden Kitap Ayracı

öğretmene el emeği hediyeler

Sıradaki hediyemiz bir kitap ayracı. Ancak diğer kitap ayraçlarından farklı olarak keçeden hazırlanıyor ve oldukça şık görünüyor. Bu nedenle bu ayraç öğretmeniniz için kendi el emeğinizle hazırladığınız çok özel bir hediye olacaktır. Ayrıca kitap ayracı öğretmeninizin işine yarayacak oldukça kullanışlı bir hediye seçeneği de olacaktır. Keçeden kitap ayracı için hazırlama aşamaları ise oldukça pratik olacaktır.

el yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Bunun için öncelikle istediğiniz renklerde keçe kumaşlar edinin. Bunlardan birini dikdörtgen biçimde keserek ayracın temelini oluşturabilirsiniz. Sonrasında üzerini süsleme işlemine geçin. Bunun için yeşil renk yapraklar ve istediğiniz renkten çiçekler hazırlayabilirsiniz. Sonrasında hepsini sırasıyla keçe ayracın üzerine yerleştirin ve iğne iplik yardımıyla sabitleyin. Ayrıca büyük keçe parçanın kenarlarını da ip ve iğne yardımıyla sarmayı unutmayın. Bu daha muntazam bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasıyla öğrenmeniniz için hediyeniz hazır olacaktır.

Tahta Halkalardan Kolye

evde öğretmene yapılabilecek hediyeler

Sıradaki hediyemiz her yaştan öğrencinin öğretmenine hediye olarak hazırlayabileceği kolay bir hediye. Eğer öğretmeniniz bir bayansa onun için bu el yapımı hediyeyi tercih edebilirsiniz. Tahta halkalardan kolye için basit hazırlama işlemleri yeterli olacaktır. Öncelikle hediyeyi hazırlamak için bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. Bunlar çeşitli boylarda ve renklerde tahta halkalar ve deri kolye ipinden oluşuyor. Bunların temin edilmesiyle kolyenizi hazırlayabilirsiniz.

Canım Öğretmenim Hediye Kutusu

Bunun için öncelikle deri ip üzerinde çeşitli noktalar belirleyin. Sonrasında bu noktalardan halkaları geçirerek düğüm atın. Böylece halkalar sabit olarak ip üzerine yerleşecektir. Sonrasında tüm halkaları bu şekilde yerleştirerek kolyeyi tamamlayın. En son kolyenin uç kısmını da düğüm atın ve bir araya getirin. Böylece kolyeniz hazır hale gelecektir.

Öğretmenlere Özel El Emeği Hediye Paketi

evde öğretmen için ne hediye yapılabilir

Son hediyemiz öğretmeni için güzel bir hediye paketi hazırlamak isteyenlere. Bu hediye paketi öğretmenlerin en çok ihtiyacı olan rengârenk tahta kalemlerini içeriyor. Bu yüzden öğretmeniniz için dersler esnasında kullanabileceği oldukça kullanışlı bir hediye olacaktır. Bu hediyeyi özellikle okul başlangıcındaki hediye seçeneklerinde tercih edebilirsiniz. Bu tercih aynı zamanda fazla uğraş da gerektirmeyecektir.

Öğretmen Kupası

Hazırlama aşamasında ise hediye için renkli tahta kalemleri, bir kutu ya da kavanoz, saydam paket kâğıdı ve kurdele gerekiyor. Tüm bunları temin ettikten sonra hediyenizi hazırlama işlemine geçebilirsiniz. Öncelikle kalemleri saydam paket kâğıdının içine yerleştirin. Ağız kısmını kurdele ile bağlayın. Daha sonra kutunun içine muntazam bir şekilde yerleştirin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra öğretmeniniz için kutunun üzerine özel bir not yazmayı da unutmayın. Böylelikle hediyeniz hazır hale gelecektir. El emeği öğretmenler günü hediyesi olarak üzerinde tüm sınıf öğrencilerinin fotoğraflarından oluşan ve mesejınıza özel bir kupa bardak yapabilirsiniz. 

Keçeden Öğretmen Çantası

DIY_ogretmenler


Son hediye fikrimiz öğretmeniniz için günlük okul hayatında kullanabileceği oldukça kullanışlı bir hediye. Zira kolayca hazırlayacağınız bu hediye bir keçeden öğretmen çantası. Çantanın hazırlanışı ise oldukça kolay olacaktır. Bunun için öncelikle bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. Bunlar: kahverengi kalın keçe kumaş ve deri çanta sapı. Bunların yanı sıra çantayı dikmek için iğne ve ipliğe ihtiyacınız olacak. Ancak bu işlemi makine dikişi ile yaparsanız daha kolay bir dikiş ve sağlam bir sonuç elde etmiş olursunuz. Çantayı hazırlama aşamasında ise öncelikle istediğiniz boyutta iki adet dikdörtgen parça kesin. Daha sonra bunların üç tarafını saracak kadar uzun bir parça kesmelisiniz.

öğretmene hediye anahtarlık

Bu parçanın eni ise 4-5 cm olabilir. Bunu çantamızın yanlarını oluşturacak şekilde dikdörtgen parçaların etrafına dikiyoruz. Sonrasında kalan açık kısmın kenarını kıvırarak dikiyoruz. Ayrıca isteğe göre bir küçük dış göz oluşturmak için içten ek bir parçada çantaya eklenebilir. En son çanta sapını da çantaya monte etmeniz gerekiyor. Bunun için baskı yöntemiyle uçlardan sapı çantaya sabitlemeniz mümkün olacaktır. Bütün işlemlerin tamamlanmasıyla keçeden öğretmen çantası hazır hale gelecektir.

öğretmenlere hediye fikirleri

Öğretmenler Günü'nün ayrılmaz bir parçası bir buket çiçektir. Çiçeklerden değil, tatlılardan, kuruyemişlerden veya meyvelerden yapılmış bir buket öğretmeniniz için hiç beklenmedik sıra dışı bir çözümdür. Bu buketlerin nasıl bir araya getirileceğine dair çokça internette fikir bulabilmek mümkündür. 

el yapımı öğretmenler günü hediyesi

Kaçınılması Gerekenler

Öğretmeniniz için el yapımı değil de, hazır bir hediye almayı planladıysanız, aşağıdaki maddeler kaçınmanız gereken veya dikkat etmeniz gereken konulardır;

Mücevherler. Mücevher kişisel bir eşyadır ve bir öğretmene verilmemelidir.

Alkollü içecekler öğretmene verilmemelidir.  Alkol ne kadar seçkin olursa olsun, onu bir öğretmene vermek iyi bir fikir değil, bir şekilde utanacak. Eğitim sektörü için uygun bir hediye değil.

Parfüm ve kozmetik hediye edilmemelidir. Kozmetik ve parfüm seçimi özneldir. Böyle bir şey vermek istiyorsanız, öğretmenin kendisi için uygun olan markayı biliyor olmalısınız. 

Çok pahalı hediyeler. Pahalı olan bir hediye öğretmeninizi utandırabilir. Hatta bunu bir nevi rüşvet gibi de algılayabilir. Önemli olan gönülden gelen ve Öğretmeninize verdiğiniz değeri gösterecek naif bir şeyler seçmektir. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.