sadsad x
asdasd
Öğretmenler İçin El Yapımı Hediyeler

Öğretmenler İçin El Yapımı Hediyeler

11 Haziran 2017

Öğretmenler ailemizden sonra hayatımıza giren ve yaşamımızın her aşamasında bize gereken herşeyi öğreten kişilerdir. Özellikle ilkokul dönemindeki öğretmenlerimiz ilk olması nedeniyle bizler için önemli bir yeri vardır. Onlar, bizim için kimi zaman anne kimi zaman baba olmuştur. İhtiyaç duyduğumuz her an bilgilerine başvurabileceğimiz öğretmenlerimiz, sıcakkanlı yaklaşımlarıyla yol gösterici olmuşlardır. Bizde onlara minnettarlığımızı bir nebze de olsa göstermek için öğretmenler için el yapımı hediye hazırlayabilir ve onları mutlu edebiliriz. Öğretmeninize vereceğiniz hediyenin el yapımı olması harcadığınız emekten dolayı, ayrı bir değer taşıyacaktır. Bu yüzden yazımızda yer verdiğimiz el yapımı hediyeleri sizde öğretmeniniz için hazırlayabilirsiniz. Böylece onun, sizin gözünüzdeki değerini ifade edebilme olanağı bulursunuz. İşte sizin için seçtiğimiz ve öğretmeninize öğretmenler günü hediyesi olarak hazırlayabileceğiniz, evde kolaylıkla yapılabilen el emeği göz nuru hediye fikirleri.

Üzeri Yazılı Çiçek Saksısı

öğretmene el yapımı hediyeler

Yapımını ilk anlatacağımız hediye fikri, bir çiçek saksısı. Yalnız, sıradan çiçek saksılarından farklı olarak üzerine öğretmenimize özel notlar ekleyebileceğimiz bir saksı olacak. Bu da hediyemizi daha özgün ve özel bir hediye yapıyor. Öncelikle hediyemiz için gerekli malzemeleri temin etmeliyiz. Bunlar :bir adet içinde canlı çiçek bulunan çiçek saksısı(kendi yetiştirdiğiniz bir çiçek olması hediyeyi özel kılacaktır), süslemek için çeşitli kurdele yada benzeri süsleme metaryali ve uygun türde bir kalem. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, kalemin çiçek saksısının üzerine yazı yazılabilir nitelikte olması.

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Aksi taktirde öğretmeniniz için hazırladığımız notu saksı üzerine aktaramayız. Malzemelerimizi hazırladıktan sonra artık işe koyulabiliriz. öncelikle öğretmeniniz için, ona olan duygularımızı belirten bir not belirleyelim. Daha sonra bu notu dikkatli bir şekilde çiçek saksısına yazalım. Eğer kaleminizin boyası silinmez cinstense dikkatli davranıp yanlış yazmamaya özel gösterin. Yazının yanı sıra istediğiniz simge yada emojiyi de saksının üzerine ekleyebilirsiniz.

Güzel Öğretmenim Karikatürlü Kupa Bardak

Yazı aşamasını tamamladıktan sonra sıra süsleme kısmında. Hazırladığınız kurdeleyi saksının üzerine güzel bir fiyonk yaparak bağlayın. İstersenizi saydam bir hediye poşetiyle çiçeği sardıktan sonra da fiyonku poşete bağlayabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra öğretmenler için el yapımı hediye saksınız hazır.

Öğretmeninize Yıl Sonu Hediyesi

Öğretmene yıldonu hediyesi el yapımı

Sıradaki hediyemiz, özellikle okulların kapanması döneminde öğretmeniniz için hazırlayabileceğiniz bir hediye. Aynı zamanda az bütçeyle hazırlayabileceğiniz bu hediye, yaz tatili için öğretmeninizi çok sevindirecek. Çünkü içinde tatile hazırlık eşyalarını barındırıyor. Bunlar pilaj havlusu, güneş kremi, dinlenirken eğlendirecek magazin ya da tatil dergisi, soğuk birşeyler içebileceği bir bardak ve benzer hediyeler. Tüm tatil gereçlerini aldıktan sonra sıra onları özgün bir hediye haline getirecek paketleme ve süsleme işleminde. Öncelikle aldığınız pilaj havlusunu düzgün bir şekilde katlayıp rulo şekline getirmelisiniz.

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Daha sonra güneş kremi, bardak ve dergiyi havluyla üst üste getirerek kurdele yardımıyla sararak birbirine sabitleyin. Bu işlemi yaparken muntazam bir şekil alması önemli. Bardağın içerisine kibrit, şeker, çikolata gibi kullanabileceği bir çok farklı malzemeyi de doldurabilirsiniz. Kurdeleyle düzgün bir fiyonk yaptığınızda öğretmenler için el yapımı hediye hazırlanmış olacak. İsterseniz sardığınız fiyonkun üzerine öğretmeniniz için minettarlığınızı ve iyi tatil dileklerinizi belirten bir notta iliştirebilirsiniz.

Boya Kalemlerinden Kapı Süsü

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Sıradaki öğretmenler için el yapımı hediye fikrimiz öğretmeniniz özel bir hediye olacak. Bunun nedeni hediyenin hem adına özel olması hemde tamamen el emeği bir nitelik taşıması. Bu unutulmaz hediye için temin etmemiz gereken malzemeler oldukça kolay. Kapı süsümüz için gerekenler:renkli boya kalemleri, yapıştırıcı, öğretmininizin isminin yazmak için hazırlayacağınız bir isim kartı, yine kendi emeğinizle hazırlayacağınız ve kendi istediğiniz şekilleri vereceğiniz çıkartmalar, fiyonk yapmak için metaryal. Bunlardan hazırlayacağınız çıkartmalara istediğiniz şekli verebilirsiniz. Kalem, elma ya da ev bunlardan biri olabilir.

öğretmene el yapımı hediyeler

Bu tamamen size kalmış. Bu malzemelerin hepsini temin ettikten sonra hazırlama safhasına geçebilirsiniz. Öncelikle boya kalemlerinin alt uclarını birbirlerine yapıştırarak daire oluşturacak şekilde yuvarlak bir şekle getiriyoruz. Bu aşamada kalemlerin birbirlerine paralel gelmesine özen göstermelisiniz. Hepsinin birbirine paralel geldiğine ve iyice yapıştırıldığına emin olduktan sonra diğer aşamaya geçebiliriz. Daha önceden hazırlamış olduğunuz öğretmeninizin isminin bulunduğu kartı kalemlerin üzerinde uygun bir yer seçerek yapıştırıcıyla sabitleyin.

Öğretmenler Günü Çikolatası

Hazırladığınız fiyonkuda alt ya da üst orta kısma sabitleyin. Kalemler üzerindeki, geriye kalan boş kısımlara ise hazırladığınız çıkartmaları yapıştırabilirsiniz. Son olarak öğretmeniz için hazırladığınız kapı süsünü asmak için, dayanıklı ve çift taraflı bantlardan kullanabilir hediyenizin kapı üzerine sabitlenmesini sağlayabilirsiniz. İşte kapı süsünüz hazır.

Boyama Tekniği ile Hediye

öğretmene el yapımı hediyeler

Hazırlayacağımız bir diğer öğretmenler için el yapımı hediye ise öğretmeninize bir sınıf çalışması olarak hazırlayabileceğiniz ve hediye edilebilecek bir seçenek. Çünkü bu hediye tüm sınıf öğrencilerini temsil eden bir komposizyondan oluşuyor. Bu komposizyon bir vazo üzerine çizilecek olan kelebek, arı ve tırtıllardan bir arada resmedilmesi. Her hayvan bir öğrenciyi temsil ediyor ve her birinin ismini taşıyor. Bu vazo tüm öğrencilerin emeği ile yapıldığı için öğretmeninizi çok mutlu ederken kullanırken hepinizi anımsamasını sağlayacak bir hediye olacak. Sizde öğretmeninize ortak bir hediye hazırlamak istiyorsanız bu vazo tam size göre. Aynı zamanda takım çalışmasına öğreten bu güzel hediyeyi zaman kaybetmeden hazırlamaya başlayın. İşte hediyemiz için gerekli malzelemeler.

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Bir adet tek renk vazo(boyutunu resim ve isimleri sığacak büyüklükte seçin), seramik yüzeylere uygun çeşitli renklerdeki boyalar, ince uclu boya fırçası. Bütün malzemeleri hazırladıktan sonra vazomuzu boyama işlemine geçebilirsiniz. Bunun için ilk önce yeşil renkteki boya ile hayvanları üzerine konduracağınız çimleri çizmelisiniz. Bunları vazonun alt kısmından yukarı doğru dalgalı çizgiler halinde çizebilirsiniz. Çimleri tamamladıktan sonra sıra kelebek, arı ve tırtılları çizmekte. Bunları çizerken her öğrenci, kendini temsil eden hayvanı çizecek şekilde yapmalıdır ve üzerine kendi adını yazmalıdır. Bu işlem yapılırken dikkatli olunmalı ve farklı renkteki boyalar birbirine karıştırılmamalıdır. Tüm hayvanlar çizilip ve isimler yazıldıktan sonra vazonuzu kurumaya bırakmalısınız. Sonrasında ise hediyeniz öğretmeninize verilmek üzere hazır.

Üzeri Yazılı Kurabiyeler

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Öğretmenimize sunacabileceğiniz üzeri yazılı kurabiye hediyesi, belkide şimdiye kadar ki en tatlı hediye fikri. Bu hediye öğretmeninizi sevindirirken aynı zamanda ağzını tatlandıracak öğretmenler için el yapımı hediye olma özelliği taşıyor. Hazırlamaksa oldukça kolay. Öncelikle kurabiye hamuru ile hazırlayacağınız kurabiyeleri yuvarlak, kare, ya da dikdörtgen şekil vermeniz gerekiyor. Sonrasında bu kurabiyelerin üzerine öğretmeninize özel notları yazabilmek için ince uclu bir krema torbasına ihtiyacınız olacak. Bu torbayla hazırladığınız hamurdan biraz ayırarak daha yumuşak kıvama getirdiğiniz farklı renkteki hamurlar oluşturabilir ve istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz.

Yılın Öğretmenine Özel Hediye Kutusu

Kurabiyelerin pişirme işlemi de tamamlandıktan sonra hazır hale gelen kurabiyeleri daha güzel bir görüntüye büründürecek olan süsleme işlemine geçebilirsiniz. Bunun için platform olarak kullanabileceğiniz bir köpüğe ya da kutuya ve süslemek için çeşitli metaryellere ihtiyacınız olacak. Bunları da temin ettikten sonra kurabiyeleri bezle ya da kağıtla kapladığınız platformunuzun üzerine yerleştirin. Daha sonra süslemek için kurabiyelerin üzerine poşet geçirip, kurdelelerle bağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine öğretmeniniz için hazırladığınız bir notuda platformun üzerine yazabilirsiniz.

Baskılı Bez Çanta

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Son derece kolay ve öğretmeninizi mutlu edecek olan bir hediye fikrimize daha yazımızda yer veriyoruz. Bu hediye el yapımı olmanın yanı sıra öğretmeniniz için günlük hayatında kullanabileceği oldukça şık bir çanta. Hazırlayacağımız hediye bez çanta için öncelikle bir bez çantaya ihtiyacınız olacak. Bu çantayı, eğer biraz dikiş bilgisine sahipseniz siz dikebilir ya da annenize diktirebilirsiniz. Eğer böyle bir imkan yoksa uygun fiyata bir bez çanta temin etmekte mümkün. Sonraki aşamada ise baskı yapmak için bir elma yada patatesten yardım alacağız. Bunlardan hangisini kullanacağınıza karar verdikten sonra birde istenen renkte kumaş boyası temin etmeniz gerecek.

öğretmene hediye kupa

Bütün bu malzemeleri temin edince öğretmen için el işi hediye hazırlamaya geçebiliriz. Öncelikle kullanacağız elma yada patatesi ikiye bölün. Eğer elma kullanıyorsanız olduğu gibi boyama işlemine geçebilirsiniz. Eğer patates kullanıyorsanız sert olduğu için çeşitli şekiller(küçük kare,üçgen gibi dairesel şekiller) vererek boyama işlemine geçmek daha uygun olacaktır. Bu şekiller sizin tasarım ve hayal gücünüzle şekillenebilir. Şekilleri yaptıktan sonra elma ya da patatesinizi boyayabilirsiniz. Daha sonra boyadığınız bu şekilleri çantaya bastırarak aktarabilirsiniz. Unutmayın yaptığınız baskı kurgusunu baskıyı yapmadan iyice düşünüp hazırlamalısınız. Aksi takdirde baskıda geriye dönüş olmayacaktır. Son aşamada ise boyayarak hazırladığınız bu çantayı kuruması için düz bir zeminde bekletmeniz gerekecek. Çantanın kurumasıyla öğretmenler için el yapımı hediye verilmek üzere hazır hale gelecektir.

Kalemden Çiçek Yapımı

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Kalemlerden yapabileceğiniz bu hediye yapımı sizin için eğlenceli bir aktivite olurken öğretmeniniz içinde oldukça şaşırtıcı bir hediye olacaktır. Öğretmeniniz için hazırlayacağınız çiçekler gerçek bir çiçek saksını andırıyor. Ancak yakından bakıldığında aslında silgili kalemlerden hazırlanmış çiçeklerden oluşuyor. Bu çiçek kalemler için öncelikle ihtiyacımız olan malzemeler:arkası silgili kurşun kalem, çiçek şeklinde kesilmiş kağıtlar, çiçek vazosu, süslemek için kurdele ve tül, kalemleri üzerine saplamak için köpük malzeme. Tüm malzemeler hazırlandıktan sonra yapım aşamasına geçebilirsiniz. Öncelikle çiçek şeklinde kesilmiş kağıtları kalemlerin silgilerinin olduğu kısımdan geçirmelisiniz. Bu kalemlere tam bir çiçek görüntüsü verecektir.

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Eğer kağıtlar düşüyorsa yapıştırıcıyla sabitleyebilirsiniz. Sonrasında köpük malzemeye kalemleri saplayarak düz durmasını sağlıyoruz ve vazonun içine bu şekilde yerleştiriyoruz. Ayrıca vazomuzun içini hazırladığımız tülden kesilmiş olan malzemeyle dolduruyoruz. Son olarakta kurdelemizi tüm kalemlerin etrafından geçirerek bağlamamız gerekiyor. Böylece kalemlerin bir arada tutulmasını ve muntazam bir görüntü oluşmasını sağlıyoruz. İşte öğretmenler için el yapımı hediye kalemden çiçek saksımız hazır.

Şiirli Fotoğraflı Ve El Baskılı Hediye

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Bu hediye seçeneğimiz el işi olmakla beraber öğretmeniniz için beslediğiniz güzel duyguların simgesi bir şiiride içinde barındırıyor. Öğretmeniniz için hazırladığınız teşekkür ve minnettarlık göstergesi bu hediye, öğretmeninizi çok mutlu edecek. Öncelikle onun için hazırladığınız bu hediye için bir şiir kaleme almanız gerekiyor. Ancak bu şiir büyük bir kağıda yazılmalı ve sadece bir kenarında yer almalı. Hazırladığınız şiiri kağıdın bir kısmına yazdıktan sonra kalan kısmı ikiye ayırmalısınız ve bir tarafına onun için hazırlamış olduğunuz resminizi, diğer tarafını da el izinizi yerleştirmelisiniz. Şiiri yazdıktan sonra öncelikle elinizi boyayarak el izinizi kağıda aktarın. Daha sonra kalan kısma resminizi yapıştırın.

El yapımı öğretmenler günü hediyeleri

Bu hediye öğretmeninize, her baktığında sizi hatırlatırlatacak ve nekadar büyüdüğünüzü el iziniz vesilesiyle ona gösterecektir. Bu anlamlı hediyenin en güzel tarafı ise tamamen sizin kalbinizden gelen kelimelerle yazılmış bir şiir barındırması olacaktır. Eğer sizde farklı hediye seçenekleri arıyorsanız öğretmenler için el yapımı hediye fikirlerimizden birini hayata geçirebilir öğretmeninizi bu farklı hediyeyle mutlu edebilirsiniz.

Canım Öğretmenim Hediye Kutusu

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.