sadsad x
asdasd
En Anlamlı 19 Mayıs Kutlama Mesajları

En Anlamlı 19 Mayıs Kutlama Mesajları

02 Mayıs 2020

Türkiye Cumhuriyeti’nin varoluş tarihi ile ilgili olarak 19 Mayıs 1919 tarihi özel bir tarihtir. 19 Mayıs’ta ne olmuştu? Kısaca özetlemek gerekirse bu tarih, kurtuluş mücadelemiz açısından bir milattır. Çünkü 19 Mayıs, bir milletin tekrar ayağa kalmak için doğrulduğu, düşman askerine karşı diriliş tarihidir. 19 Mayıs, evveliyatı başarılarla dolu aziz bir milletin öz güvenini kaybetmek üzereyken, daha sonraları peşinden on binlerce insanın sürükleneceği ulusal liderini yani Atatürk’ü kendine rehber edindiği bir tarihtir. Yine 19 Mayıs, bir milletin destansı bir zafere inanmasının ve işgalci güçlere karşı, kurtuluş savaşının fitilinin ateşlendiği tarihtir. Bu öylesine önemli bir gündür ki, işgalci kuvvetlere karşı diz çöken Osmanlı İmparatorluğun küllerinden bir güneş gibi doğan Türkiye Cumhuriyetinin destan yazacağı kahramanlık tarihidir. Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun’a ayak basmış, buradan kurtuluş savaşımızı başlatmış ve bin bir zorluklar içerisinde ulusumuzu Cumhuriyete götürecek zafere inandırmıştır.

Ülkemizde her sene, Atatürk’ün 1919 yılında Samsun’a çıktığı tarih olan 19 Mayıs’ta kutlanan ve hem Atatürk’ü anma, hem de ülkemiz gençlerine verdiğimiz değeri göstermesi açısından özel bir bayram kutlanmaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için biz de boş durmadık ve birbirinden anlamlı mesajlar oluşturduk. Siz de, çevrenizde Atatürk sevgisi ile beslenen dostlarınıza, Mustafa Kemal aşığı sevdiklerinize 19 Mayıs için anlamlı kutlama mesajları göndermek istiyorsanız, hem resimli, hem de metinsel olarak hazırladığımız bu çalışmamızdan şimdi yararlanabilirsiniz. Atatürk aşığı sevdiklerinizi çok mutlu edecek ve 19 Mayıs’a verdiğiniz önemi en güzel haliyle sergileyebileceğiniz Anlamlı 19 Mayıs Mesajları için bu yazımızı lütfen sonuna kadar dikkatlice inceleyin. İşte karşınızda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi en güzel biçimde yansıtacak olan kutlama mesajları.

19 Mayıs Kutlama Mesajları

Milli hedefler, milli irade yalnız bir kişinin düşünmesinden değil, bütün milletin arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Ey Türk Gençliği vazifelerini unutma bayramını da doya doya kutla. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 mayıs kutlama mesajları

Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

19 Mayıs Mesajları

101 yıl önce bugün Mayısın 19 unda bir milletin topyekun bağımsızlığı için kutlu bir direniş başladı. 19 Mayıs 1919’da Samsuna giden Mustafa Kemal önderliğinde başlatılan Kurtuluş Savaşı ile esaretten özgürlüğe kavuştuk.

Her ne durumda olursa olsun, Cumhuriyete sahip çıkan, vazifeye hazır, asıl gücün damarlarındaki ASİL KANDA saklı olduğunu bilen tüm gençliğin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Gence saygı ve güven, geleceğe saygı ve güvendir. Tüm Türk genliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Bu önemli ve dönüm noktası olan gün yani 19 Mayıs, 20 Haziran 1938 tarihinde çıkarılan kanunla “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaya başladı. 1980 lerden sonra ise Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı adını aldı.

19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

101 yıl önce yenilmedik, bi yüz bin yıl da geçse yenilmeyeceğiz.

19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

resimli 19 mayıs sözleri

Kurtuluşun ve Atamızın üzerimize bir güneş gibi doğduğu 19 Mayıs tüm Türk milletine armağan olsun. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Varlığına ve geleceğine sahip çıkan tüm Türk gençliğinin bayramı kutlu olsun.

Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Atatürk İmzalı Çelik Termos

Bu önemli gün ile ilgili coşku dolu 19 Mayıs ile ilgili sözleri, mesajları sizler için bir arada derledik. 19 Mayıs ile ilgili kutlama mesajları ile bugünün anlamını ve önemini sevdikleriniz ile birlikte yaşayın;

19 Mayıs Mesajları

Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve aşağılığı kabul etmez. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Tüm milletimizin ve özellikle Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete gitmiş tüm şehit, gazi ve içi Cumhuriyet ateşi ile yanan vatandaşları saygıyla anarım.

19 mayıs mesajları

Kurtuluş mücadelesinin başlangıcının 101. Yılı kutlu olsun.

Yeni Türkiye Cumhuriyetinin, bağımsızlığın, özgürlüğün ve Atanın doğum günüdür. 19 Mayıs, bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Zilletle, rica ve merhametle bir ülkenin şeref ve geleceği kurtarılamaz. Tüm yurttaşlar ve özellikle gelecek nesiller bunu unutmamalıdır. 19 Mayıs özgürlük ve devlet olmanın diğer adıdır.

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 96.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz.

19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs Milletimizin kurtuluş günüdür. 101. yılımız hepimize kutlu olsun.

Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Samsun’dan Anadolu’ya doğan güneş tüm düşmanı boğduğu 19 Mayıs tüm Türk Gençliğine armağan olsun.

Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. Zafer Zafer benimdir" diyebilenlerindir." K. Atatürk... 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Mustafa Kemal Atatürk Dekoratif Taş Süs

Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Bir zaferi zafer yapan, onun büyüklüğü ve zorluğudur.

19 Mayıs Mesajları

Her inanın idrak edemeyeceği yüksek bir varlıktır, gençlik. Ne varsa gençlikte vardır.

19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Bütün ümidim gençliktedir. Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 mayıs mesajı

19 Mayıs kurtuluş günü, yürü ileri. Durmasın bu devrimler, dinmeden gözlerde yaş. Gözlerdeki yaşları durduracak gençlere selam olsun. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Rica ile merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklâli kurtarılmaz. Türk milleti, gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır. 19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mızın 101.yılı kutlu olsun.

Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Yüz birinci yılını kutlayacağımız bu 19 Mayıs’ta Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve özlemle anıyoruz. Bayramımız kutlu olsun.

Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz ( K. Atatürk ). 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Ey güzel ülkemin güzel yüzlü gençleri. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Spor nasıl ruhu özgür bırakırsa, Cumhuriyette bireyleri özgür kılar. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramınız kutlu olsun.

19 Mayıs Mesajları

Bağımsızlığı için ölümü göze alan millet, insanlık haysiyet ve şerefinin icabı olan bütün fedakârlığı yapmakla teselli bulur ve elbette esaret zincirini kendi eliyle boynuna geçiren miskin, haysiyetsiz bir millete nazaran dost ve düşman nazarındaki mevkii farklı olur. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 

Atatürk hediyeleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.