sadsad x
asdasd
En Enteresan Tatil Yerleri

En Enteresan Tatil Yerleri

03 Nisan 2018

Sevgilinize unutamayacağı sıra dışı bir tatil sürprizi mi yapmak istiyorsunuz? O halde bu yazımız size eşlik ve rehberlik edebilir. Türkiye'de sevgilinizle gezip görebileceğiniz en güzel ve en enteresan tatil yerleri önerilerimizle Ona hayatının en güzel sürprizlerinden birini yapabilirsiniz. İster sevgilinize hediye babında, isterseniz de yıldönümünüz için bu çok da bilinmeyen değişik tatail beldelerine mutlaka gitmenizi öneriyoruz. Tarihi ve doğal büyüleyici güzelliklere sahip olan Türkiye’de hala keşfedilmeyi bekleyen çok fazla yer bulunuyor. İşte Türkiye’nin enteresan tatil yerleri…

Büyük Çatı Koyu: Denizden Ulaşımın Sağlandığı Eşsiz Bir Tatil Beldesi

Türkiye'deki güzel tatil yerleri

Büyük Çatı Koyu’nu Türkiye’nin sahip olduğu doğal limanlardan bir tanesi olarak tanımlayabiliriz. Koy Gökova Körfezi Bördübed Limanı’nın içerisinde yer alıyor. Büyük Çatı Koyu Datça ve Marmaris arasında yer alan Amazon Mevki ’sine yaklaşık olarak 4 ile 5 kilometre bir mesafeye sahip. Kuşbakışı olarak bakıldığında S’yi andıran bir görüntüye sahip. Bu bölgeye karadan herhangi bir şekilde ulaşım mümkün değil. Doğal limanda aynı anda sadece birkaç tane tekne bulunabiliyor. Koyun çevresinde ise yüzyıllardır var olan çam ve günlük ağaçlar yer alıyor. Bölgede özellikle yazları rüzgâr olmadığı için deniz masmavi bir hal alıyor. Son derece güzel ve eşsiz olan bölge tamamen doğal olması ile birlikte tatil severleri kesinlikle büyüleyecektir. Bölgede konaklama yapmak mümkün değil fakat günü birlik tatiller için tercih edilmesi gereken yerler arasına alınmalıdır.


Akyaka: Şirin ve Fevkalade Balıkçı Köyü

enteresan tatil yerleri

Akyaka bölgesinde inanışlara göre Antik Çağlar’dan bu yana yaşam var. Binlerce yıldır bölge insanların yaşam yeri olarak görev yapmış. Oldukça eski bir tarihi geçmişi mevcut. Bölge Türkiye’nin en Güney Batı ucunda yer alan Muğla ilinin sınırları içerisinde yer alıyor. 

sevgiliye sürpriz hediye

fiyat

Ayrıca Gökova Körfezi’nin de hemen doğu ucunda bulunmaktadır. Marmaris ve Muğla’nın tam ortasında olması, kuzeyinde yaklaşık olarak bin metrekarelik alandan daha fazla alana sahip olan Sakarya Dağı’nın yer alması, son derece hoş bir tabiata sahip olan Gökova Ovası ile de bitişik olması gibi sebeplerden dolayı tatil severlerin ilgi odakları arasındadır.


Faralya: Fethiye’de Gizlenmiş Eşsiz Güzelliklere Sahip Küçük bir Köy

güzel koylar

Türkiye’de tatil severler ve turistlerin çok fazla tercih ettiği yerler arasında olan Fethiye’nin gizlenmiş bölgelerinden olan Faralya küçük olmasına rağmen son derece eşsiz tarihi ve doğal güzelliklere sahip. Köyün içerisinde bulunduğu yaklaşık olarak 40 ile 45 kilometrekarelik alanda Roma ve Likyalılardan kalan tarihi eserler ve Kelebekler Vadisi gibi birçok doğal güzellikler bulunuyor. Bu eşsiz doğal ve tarihi güzellikleri görmek tatil severlerin ve turistlerin hoşuna gitmesi muhtemeldir.


Selimiye: Doğal Güzellikler Cenneti

Türkiye tatil yerleri

Bodrum ve Marmaris’e çok fazla yakın olan Selimiye Bozdurun Yarımadası’nın batı kıyısında yer alan Türkiye’nin eşsiz doğa güzelliklerinden bir tanesidir. Yaklaşık olarak Orhaniye’ye 10 ile 11 Turgut’a ise 7 ile 8 kilometrelik bir uzaklığa sahiptir. Bölge Bodrum ile Marmaris arasında yoluculuk yapan teknelerin en çok uğradığı yerdir. Günü birlik veya kısa süreli tatiller için tercih edildiği taktirde memnun kalması muhtemeldir.


Kocayayla: Av ve Doğa Turizminin Göz Bebeği

sevgiliyle gidilebilecek tatil yerleri

Bursa ilinin tarihi çok eski devirlere kadar uzanan ilçesi Keles’te bulunan Kocayayla, Türkiye’nin başta av olmak üzere doğa ve tarihi turizminin göz bebekleri arasında yer almaktadır. Doğa ile bütünleşik olan Kocayayla da evlerin tamamı ahşaptan yapılmıştır. Doğa ile iç içe serin ve temiz hava alarak bir tatil yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bölgelerden olan Kocayayla özellikle bahar ve yaz aylarında çok güzel bir dokuya sahip oluyor.

Arboretum: Zonguldak’ın Büyülü Tatil Köyü

Enteresan tatil beldeleri

Zonguldak ilinin Gökçebey ilçesine bağlı olan Bakacakkadı beldesinde yer alan bu muhteşem ve büyülü tatil köyü içerisinde barındırdığı ağaçlar ve çiçekler ile birlikte botanik bahçesi olarak bilinen arboretumu andırıyor. Keşfedilmeye son derece müsait olan köy oldukça geniş ve son derece harika bir dokuya sahip.


Pygela: Agamemnon Tarafından Kurulmuş Olan Eşsiz Şehir

güzel tatil yerleri

Kuşadası’na yaklaşık olarak 3 ile 4 kilometrelik bir uzaklığa sahip olan Pygela son derece küçük ama bir o kadar da güzel bir antik şehirdir. Pygela tarihte sağlık şehir olarak kurulan ilk yerleşim yeri olarak biliniyor. Argos Kralı Agamemnon yaklaşık olarak 10 yıl boyunca süren Truva savaşları esnasında yorgun askerlerin yaralarının tedavi edilmesi, dinlenmesi ve savaş teçhizatlarının yenilenmesi için bu şehri kurdurmuş. Efsanelere göre şehrin birçok yerinde bulunan şifalı sular yaralı askerlerin yaralarına iyi gelirmiş ve askerlerin morallerinin yeniden gelmesini sağlamış.


Yedi Adalar: Su Sporlarının Göz Bebeği Adalar

benzersiz tatil yerleri

Eşsiz doğa güzelliklerine sahip olan bölge mercan kayaları ile çevrilmiş muhteşem bir dokuya sahiptir. Gökova tekne turlarının uğrak noktalarının başında gelen Yedi Adalar mavi yolculukların keyfini sonuna kadar yaşatmaktadır. Konumu ve yapısı itibari ile su sporları için son derece elverişli olan bölgede ayrıca harika yürüyüş parkurları mevcuttur. Çam ormanları ve meltem rüzgarları ile masmavi denizin keyfini çıkarmak isteyen tatil severlerin kesinlikle tercih etmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.


Gölyanı Yaylası: Karadeniz’in Büyüleyici Güzelliği

egzotik tatil yerleri Türkiye

Giresun toprakları içerisinde yer alan Gölyanı Yaylası Türkiye ekoturizminin gözde yerleri arasındadır. Bölgede bulunan yaklaşık olarak otantik dokuya sahip 50 yayla evler, muhteşem masmavi göl ve ladin ağaçlar ziyaretçileri büyüleyen bir doku oluşturuyor. Karadeniz tatili yapmak isteyenler burada yer alan evlerde ya da civarlardaki konaklama merkezlerinde kalarak bu dokunun tadını sonuna kadar çıkarabilirler. Özellikle yaz ve ilkbahar mevsimlerinde bu dokunun keyfi çok daha fazla alınmaktadır. Tatil severlerin ve turistlerin bu mevsimlerde tercih etmeleri tavsiye edilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.