sadsad x
asdasd
En Trend Gelin Makyajı Önerileri

En Trend Gelin Makyajı Önerileri

22 Nisan 2020

Gelin makyajı fikirleri, çiçeği burnunda her gelin adayının önem verdiği bir konudur. Hayatlarının belki de en güzel gününde yıldız gibi parlamak isteyen gelinler 2020’nin yeni trendi ışıltılı makyaj akımına ayak uydururken, duruma daha minimalist yaklaşanlar ise daha sade gelinlikleri ve doğal makyajları tercih etmektedir. 2019'un modası her ne kadar keskin bir yol izlese de 2020 daha çok bir geçiş trendi niteliğinde. 

Işıltılı Bir Makyaj

gelin makyajları

2019 yılındaki metalik akımından önce hepimiz gelin makyajındaki mat görünüme alışmıştık. Ancak geçen sene gelen akımla gümüş ve altın renkleri ön plana çıkmıştır. Gelin makyajı 2020 trendlerinde ise cıvıl cıvıl renkler moda. Her ne kadar buğulu makyajlar ve doğal tonlarda pembeler trendlerde yerini koruyor olsa da bu sene farlar için daha canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Göz makyajında canlı renkler fazla iddialı olacağı için dudak makyajınızda daha doğal renk ve tonları tercih etmelisiniz.

Göz Alıcı Dudaklar 

gelin makyajları

2019’un ışıltılı modası 2020’de de trendlerdeki yerini koruyor.  Bu yeni trende göre göz alıcı bir dudak makyajı olmadan gelin makyajı olmaz. Yıllardır kırmızı ruj yerini nude, mor, bordo ve pembe gibi farklı renklere bırakmıştı ancak 2020’de kırmızı ruj modası kaldığı yerden devam ediyor. Özellikle görkemli mekanlarda, modern bir konsept belirleyen kişilerin çarpıcı bir kırmızı kullanması öneriliyor.

Nude Renkler Yine Vazgeçilmez 

gelin makyajları

Yıllardır modası geçmeyen nude renkler 2020 için de gelin makyajı önerileri arasındaki yerini koruyor.  Gözlerinize toprak tonlarında buğulu far uyguladıktan sonra kahverengi bir göz kalemiyle geçip dağıtabilir ve daha hacimli bir görünüm için maskara kullanabilirsiniz. Buğulu göz makyajları nude tonlarında bir makyaj için olmazsa olmazlardandır. Uygun bir ruj ile tamamladığınız makyajınızı yine ton bir renk allık ile canlandırabilirsiniz. Özellikle pembe tonları gelin makyajı için en çok önerilenlerden. Bu sene mat pembeler, bebek pembeleri, pastel tonlarda pembeler revaçta. İster allık olarak, ister ruj olarak, isterseniz de göz makyajı olarak pembe ve tonlarını kullanabilirsiniz.

Her Gelinin Demirbaşı: Aksesuarlar

gelin makyajları

10 yılı geçkindir devam eden, gelinlikte inci aksesuar modası bu yılın trendlerinden de düşmüyor. Hem zarif hem anlamlı hem de romantik bir tasarıma sahip olmasından olsa gerek inci tüm aksesuarlarda olmazsa olmaz parçalardan. Bu senenin trendi ise saç aksesuarları. Klipsler, tokalar, fiyonklar, saç tarakları, taçlar ve daha nicesi... Ama bu sene özellikle at kuyruğu saçla birlikte kullanılan hem romantik hem cesur tasarımlı inci saç aksesuarları tercih ediliyor. 

gelin makyajları

Saç aksesuarlarının yanında bu senenin yeni yükselen trendi hem dikkat çekici hem de cesaret isteyen yüz aplikeleri. Bu alışılmadık aksesuarları dilerseniz göz pınarlarına, göz altlarına ve hatta bütün yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bir diğer yeni yükselen yeni trend ise büyük aksesuarlardır. Son yıllarda gelen sadelik akımıyla aksesuarlar büyümüş ancak sayısı da bir o kadar azalmıştır. Tabii ki hala canlı gelin buketleri, incili taçlar, ince detaylı gelinlikler de moda ancak akıma ayak uydurmak isteyen gelin adayları özellikle saç aksesuarlarını sayısı az ve büyük seçebilmektedir.

Yepyeni Bir Topuz Modası

gelin makyajları

Bu senenin yükselen trendi at kuyruğu olsa da gelinlerin yıllardır vazgeçilmez saç modeli, gelin topuzudur. 2020 yılında alıştığımız fazla yapılı ve tepeden yapılmış gelin topuzu adeta evrim geçirerek yerini birkaç top, ensede toplanmış veya salaş örgülerden yapılmış, doğal gelin makyajı eşliğindeki bambaşka topuzlara bırakıyor. Saç aksesuarı olarak da genellikle inci veya kristal görünümlü tokalar ya da küçük canlı çiçekler tercih ediliyor.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.