sadsad x
asdasd
Gelin Adayları İçin Gelin Çiçeği Önerileri

Gelin Adayları İçin Gelin Çiçeği Önerileri

16 Nisan 2020

Gelin çiçeği hem taşıdığı anlam hem de artık bir gelenek haline gelmesiyle düğünler için olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir. Gelin çiçeği seçilirken düğünün yapılacağı mevsime göre bir konsept belirlemek daha doğru olacaktır. Her ne kadar gerçeğinin birebir aynısı denebilecek yapay gelin çiçekleri üretilebilse de insanlar genelde canlı çiçekleri tercih etmektedir.

Gelin Çiçeği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

gelin çiçeği önerileri

Her şeyden önce düğünün konsepti, yapılacağı yer ve zamana uygun bir buket seçmekte fayda var. Eğer canlı çiçek tercih ediliyorsa mevsim buradaki en önemli faktör olacaktır. Bu hem maliyeti azaltacaktır hem de düğünün yapıldığı zamanı yansıtması açısından daha anlamlı olacaktır. Gelinlik taşınması zor bir kıyafetken çok büyük bir çiçekle kendinizi zora sokmamanız daha iyi olacaktır. Gelin çiçeği modelleri seçerken elinize rahatça sığan bir buket ya da daha minimal bir tasarımlı olanlara bakmanız düğünde de daha rahat ve şık olmanızı sağlayacaktır. Eğer gelinliğinizde ya da saçınızda çiçekli aksesuarlara yer vermeyi düşünüyorsanız gelin çiçeğinizi de bununla uyumlu hatta aynısı olacak şekilde tercih edebilirsiniz.

gelin çiçeği önerileri

Eğer düğün salonu gibi kapalı alanlarda düğün yapacaksanız düğünün konseptine uygun gelin çiçeği fikirleri arayabilirsiniz. Eğer açık hava düğünü yapılacaksa canlı ve daha serbest buketler daha hoş gözükecektir. Ayrıca masada kullanacağınız yapay çiçeklerin gelin çiçeğiyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

gelin çiçeği önerileri

Seçtiğiniz gelinlik balık kesim gelinliklerdense gelin çiçeği önerileri arasından daha zarif olacak zambak, lale ve gül gibi çiçekleri tercih edebilirsiniz. Eğer daha sade ve düz kesim bir gelinlik giyecekseniz en ideal çiçekler papatya, kır çiçekleri ya da lavantalar olacaktır. Fazla taşlı, gösterişli, detaylı ve kabarık bir gelinlik tercih ettiyseniz dengeyi sağlamak ve sadelik katmak için daha düz buketlerden yararlanabilirsiniz. Düğününüz için canlı çiçek kullanacaksanız ve düğünün sonuna kadar canlı bir görünüm istiyorsanız çiçekçiden parlatıcı sprey ya da çiçek coşturan gibi ürünleri kullanmasını rica edebilirsiniz.

Gelin Çiçeği Nasıl Yapılır? 

gelin çiçeği önerileri

Hem hayalinizdeki tasarımın birebir aynısını elde etmek hem maliyeti düşürmek hem de zaten önemli bir aksesuar olan gelin çiçeğin daha anlamlı bir ürüne dönüştürüp ömrünüz boyunca saklamak isterseniz kendi gelin çiçeğinizi kendiniz de yapabilirsiniz. Üstelik gelin çiçeği yapımı zor değil, aksine kolay ve zevklidir.

gelin çiçeği önerileri

Eğer yaz düğünü yapacaksanız ve daha canlı bir konsept izlemek isterseniz mor lavanta, kasımpatı, beyaz gül gibi daha canlı renkleri bir arada kullanabilir ya da beyaz mum çiçeği, Peru zambağı, gül, eğrelti otu gibi itkileri kullanarak bir sonbahar teması elde edebilirsiniz.

gelin çiçeği önerileri

Seçtiğiniz bitkilerin sadece üst kısımdaki çiçeklerin ve yaprakların kalacağı şekilde gereksiz dallarını temizledikten sonra aklınızdaki tasarıma göre çiçekleri dizin. En çok tercih edilen gelin çiçeklerinde en canlı renkler merkezde diğer renkler gittikçe soluklaşarak etrafında halka oluşturmaktadır. Birbiriyle uyumlu tonların yan yana olması daha güzel bir görüntü sağlayacaktır.

gelin çiçeği önerileri

Gelin buketinizde yalnızca çiçeklere değil, hoş görünen yabani ot ve taze yeşil yapraklara da (konseptiniz sonbaharsa sarı yapraklar mükemmel duracaktır) yer vermelisiniz. Bu sayede ışıltılı gelinliğinize sadelik, düz gelinliğinize renk katabileceksiniz.

gelin çiçeği önerileri

Sapların birbiriyle eşit uzunlukta olduğuna emin olacak şekilde kestikten hemen sonra sapların orta kısmını bir çiçek ipi ya da bandı yardımıyla sabitleyin ve ardından çiçeklerin rengiyle uyumlu bir renkte ve buketin genel görünümüne uyumlu bir kurdeleyi buketi tutturduğunuz ipin etrafına sarın. Kurdelenin buketteki duruşuna göre hoş bir şekilde bağlayabilir ya da salık şekilde bırakabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.