sadsad x
asdasd
En Yakın Arkadaşa Sürpriz Fikirleri

En Yakın Arkadaşa Sürpriz Fikirleri

26 Mart 2018

En yakın arkadaşların önemi oldukça büyüktür. Bu nedenle bu arkadaşların özel günleri ve doğum günlerinde sürpriz yaparak onları sevindirmek isteriz. Yakın arkadaşlarda belli etmeseler de bu tarz sürprizleri karşı taraftan beklemektedirler. Birçok kişi sürprizlere bayılır. Sürpriz doğum günü hediyeleri, sürpriz partiler ve eğlenceler diye bu tanımı oldukça açabiliriz. Yakın arkadaşların özel günlerini unutmamak gerekir. Hatta bu özel günlerde sürpriz eğlenceler ve partiler düzenleyerek onları sevindirmek gerekir. Bu arkadaşlıklar arasında oldukça önemlidir. Bağların daha fazla kuvvetlenmesini sağladığı gibi arkadaşlarınızı ne kadar sevdiğinizin de göstergesidir. En yakın arkadaşa sürpriz doğum günü partisi yapmanın birçok inceliği vardır. Bunlara dikkat etmek oldukça önemlidir. Ufak tefek hatalar sürprizi bozabilir ve partinin en eğlenceli kısmının bitmesine neden olabilir.


Sürpriz Doğum Günü Partisi Yapmanın İncelikleri

arkadaşa doğum günü sürprizi

Doğum günü partilerini birçok kişi planlamaktadır. Oldukça ince düşünülmeli ve her şeyin eksiksiz bir şekilde planlanması gerekir. Tabi güzel ve eğlenceli bir parti istiyorsanız bunlara dikkat etmeniz gerekir. Doğum günü partileri adetten olsa gerek, sürpriz bir şekilde yapılmalıdır. Doğum günü olan kişiler genellikle yapılacak partileri fark etseler de elinizden geldiğince belli etmemek ve nasıl bir parti ile karşılaşacağını anlamamaları gerekmektedir.


1. Sürpriz Doğum Günü partisi İçin Yer Ayarlayın

en yakın arkadaşa doğum günü sürprizi

Her partide olduğu gibi doğum günü partileri içinde uygun bir mekân olması gerekmektedir. Davetli sayısına göre güzel bir yer kiralamanız veya bulmanız gerekmektedir. Partinin en önemli unsurlarından birisidir bu. Kalabalık bir davetli listesi var ise buna uygun olarak geniş ve ferah mekânlarda ayarlamanızda çok fayda vardır. Gelen davetlilerin sıkılmaması ve eğlenmesi için havuzlu ve güzel mekânlar tercih edebilirsiniz. Bunun için yapılan ve dekor edilen birçok mekân vardır. Sahili olan kesimlerde denize yakın yerlerde bu şekilde organizasyonlar için oldukça güzel yerler kiralayabilirsiniz. Arkadaşınız ve davetliler için oldukça eğlenceli bir doğum günü partisi olacağı kesindir.


2. Parti İçin Gerekli Olan İhtiyaçları Not Alın

arkadaşa doğum günü sürprizi

En yakın arkadaşa sürpriz doğum günü partisinde eksik hiçbir şeye yer vermemeniz gerekmektedir. Parti için gerekli olan yiyecek ve içeceklerin tamamen detaylı listesini yaparak bunları not almanızda oldukça fayda vardır. Parti planlaması için arkadaşlarınızla organize olarak bir not defteri alın ve planlarınızı ve ihtiyaçlarınızı buraya yazmaya başlayın. Hatta bir fiyat araştırması yaparak öncelikle maliyeti hesaplayın. 

doğum günü sürprizi

fiyat

Davetli olan kişileri ve gelebilecek kişi sayısını belirledikten sonra ortalama olarak bir maliyet çıkarmanızda yarar vardır. Marketlerde ve diğer alışveriş mekânlarında alacağınız ürünlerin fiyatlarına bakarak bunları hesaplayınız. Ayrıca bu şekilde ihtiyacınız olan malzemeleri de belirleyebilirsiniz.


3. Partiye Ne kadar Kişi Geleceğini Tespit Edin

doğum günü sürprizi arkadaşa

Partiye istediğiniz kadar kişi davet edin, davetli listenizdeki herkes katılmayacaktır. Düğünlerde, nişanlarda ve sünnetlerde dahi bu böyledir. Sizin partiyi planladığınız tarih ve saate uyum sağlamayanlar veya işi olan kişiler illaki olacaktır. Bu nedenle sizin davetinize ne kadar kişini katılacağını ortalama olarak belirlemenizde oldukça fayda vardır. Böylelikle gereksiz yere masraf etmeden fazla maliyetlerden kurtulmuş olursunuz. Yiyecek ve içeceğe fazladan yapacağınız masrafı ışıklandırma ve süslere harcama yaparak ortamı çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Davetiye veya mesaj fark etmeden davetlilere partiyi haberdar ettiğinizde mesajınıza kesin gelecek kişilerin size geri dönüş sağlamasını isterseniz, gelecek kişileri çok daha iyi bir şekilde tespit edebilirsiniz. Harcamalarınızı ve ihtiyaçlarınızı bu gelecek kişilere göre ayarlayabilirsiniz.


4. Partinin Sürpriz Olması İçin Güzel Planlar Yapın

doğum günü parti planları

Doğum günü partisini sürpriz bir parti şeklinde düşünüyor iseniz işiniz biraz daha zor olacak. Genellikle doğum günü olan kişi bu tarz kutlamaları fark etmektedir. Fakat gene de olabildiğince şaşırtarak partiyi sürprize dönüştürebilirsiniz. En yakın arkadaşa sürpriz yaparken güzel planlar yapmanız gerekmektedir. Sürpriz partilerin tadı çok daha farklı olmaktadır. Özellikle doğum günü olan kişi için oldukça sevindirici ve mutluluk verici olmaktadır.

doğum günü sürprizi

fiyat

Sevdiğiniz yakın arkadaşlarınız için bu tarz sürpriz partiler oldukça iyi düşünülmelidir. Yakın arkadaş olduğundan genellikle neler yapılabileceğini tahmin edebilirler. Fakat sinsice planlar yapmalı ve hiçbir şekilde arkadaşınıza yaptığınız sürpriz partiden söz etmemelisiniz. Ve hiç beklemediği bir anda sürprizinizi ortaya çıkarmalısınız.


5. Parti Mekânını Süslemeyi Es Geçmeyin

doğum günü süsleri

Güzel bir parti için mekânın önemi oldukça fazladır. Aynı zamanda partiye davetli kişilerin göz zevki içinde parti mekânının süsleri de aynı öneme sahiptir. Süsler derken sıradan ve basit süslerden bahsetmiyoruz. Güzel ışıklandırmalar ve profesyonel bir şekilde hazırlanmış doğum gününe uygun süslerden bahsediyoruz. Eğer doğum günü partisi için bir yer kiralayacaksanız bu tarz işleri mekân sahipleri yapmaktadır. Ancak kendiniz bir mekân ayarlayacak veya evinizin bahçesinde düşünüyor iseniz bu işler size kalmaktadır. Bu işler için üretilmiş olan LED ışıklandırmalar ile oldukça güzel ortamlar hazırlayabilirsiniz. Biraz emek ve çalışma sonrasında herkesin hoşuna gidecek şekilde ayarlamalar yapabilirsiniz.


6. Sürpriz Partide Eğlenceli Oyunlara Yer Verin

doğum gününde oynanacak oyunlar

En yakın arkadaşa yaptığınız bu partide bütün eğlence olanaklarını sonuna kadar kullanmanızda oldukça fayda vardır. Partide sadece doğum günü olan kişi değil bütün davetlilerin eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için kalabalık kişiler ile oynanan oyunları tercih etmelisiniz. Bu şekilde oynanabilecek oldukça fazla oyun çeşidi vardır. Biraz araştırma ile kalabalık partilerde oynanabilecek oyunlara ulaşabilirsiniz. Bu tarz oyunlar ile partideki herkes eğlenecek bu hem sizin hem de doğum günü olan kişiyi oldukça mutlu edecektir. Ayrıca partiye gelen kişilerde bu güzel ve eşsiz doğum günü partisini unutamayacaktır.


7. Eğlenceli Anlarınızı Fotoğraflamayı Unutmayın

doğum günü fotoğrafı

Doğum günü partisinde olmazsa olmazlardandır fotoğraf ve video. En yakın arkadaşınızın en mutlu anlarını fotoğraflayarak bu anları ölümsüz kılmanız gerekir. Ayrıca pasta keserken, mum üflerken ve hediye açarken arkadaşınızın fotoğrafını çekmeniz oldukça önemlidir. Bu fotoğraflar hem arkadaşınız hem de arkadaşınız ile fotoğraf çekilen kişiler için oldukça önemlidir. Bu güzel anlarda fotoğraf ve video çekerek eğlenceden mahrum kalmak istemiyorsanız bir fotoğrafçı tutabilirsiniz. Böyle özel organizasyonlar için çalışma yapan birçok fotoğrafçı vardır. Bu kişiler ile anlaşma yaparak bütün partinin eğlenceli anlarını kaydedebilir ve fotoğraflar ile de ölümsüz kılabilirsiniz.


8. Eğlenceli Bir Doğum Günü Pastası Seçin

doğum günü pastası

Partiye ve arkadaşınıza uygun bir şekilde pasta tercihi yapmalısınız. Ayrıca kişi sayısına göre büyük bir pasta seçimi yapmalısınız. Pasta yiyemeyen davetli olmasını kimse istemez. Doğum günlerinin amaçlarından bir tanesi de pastalardır. Pasta olmadan kutlanan doğum gününe pek rast gelmeyiz. Bu nedenle pasta tercihiniz güzel olmalıdır. Arkadaşınızı şaşırtacak şekillerde pastaları özel olarak da yaptırabilirsiniz. En yakın arkadaşa sürpriz yapmaktan bütün arkadaşlar keyif almaktadır. Böyle arkadaşlıklarda özel günler ve sürpriz doğum günü kutlamaları oldukça önemlidir. Aradaki bağı ve samimiyet en çok böyle günlerde belli olmaktadır. Herkes yakın ve sevdiği arkadaşlarının, özel gününde yanında olmasını ister. Böyle aktiviteler yaparak mutlu olmayı ve şımartılmayı da birçok kişi bekler. Bu nedenle yapacağınız sürpriz doğum günü partisinden arkadaşınız mutlaka hoşlanacak ve çok uzun bir süre unutamayacaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.