sadsad x
asdasd
Ev Yapımı Nakışlı Fotoğraflı Bez Çanta

Ev Yapımı Nakışlı Fotoğraflı Bez Çanta

03 Temmuz 2017

Yaz tatili geldi çattı! Yaz demek, gezmek demek, eğlenmek demek! Ve tabii ki gezdiğin yerleri ve eğlenceli anlarını ölümsüzleştirmek de bir o kadar önemli! Hatta bazı fotoğrafları çektikten sonra sürekli bakma hissi duyarsınız! Eğer bu yaz tatilinde böyle fotoğraflar çektiyseniz sizler için harika bir DIY projesi önerimiz var! Ev yapımı nakışlı fotoğraflı bez çanta hem çok sıra dışı hem de tamamen kendi el emeğiniz! Çektiğiniz fotoğrafları birkaç fotoğraf uygulaması ile düzenleyerek üstüne yazılar yazarak düzenleyebilir ve bez çantalarınıza bastırabilirsiniz! Zaten bez çantalar bu fotoğraflı haliyle bile oldukça güzel fakat üstlerini nakışlar ile süsleyerek daha şirin hale getirebilirsiniz! İster kendinize isterseniz de sevdiklerinize el yapımı kişiye özel bez çantalar tasarlamak oldukça kolay! 

Yazın oldukça havalı ve mükemmel görünmek istiyorsanız ev yapımı nakışlı fotoğraflı bez çanta sizlere oldukça yardımcı olacak! Piknik günlerinde en sevdiğiniz yiyecekleri hazırlayın ve bez çantanızı da mutlaka yanınızda götürün! Dilerseniz bez çantanızın içini en güzel yiyecekler ile doldurup sevdiklerinize armağan edin! Ya da yazın en çok gidilen plaj kenarlarında bez çantanız ile birlikte harika fotoğraflar çekilerek güzel kareler yakalayabilirsiniz! Yapımı oldukça basit olan el yapımı nakışlı fotoğraflı bez çanta bu yaza damgasını vuracak! Sizlerde kendi işlemeniz ile özel fotoğraflı bez çantanızı oluşturmak için aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz!

EVDE NAKIŞLI FOTOĞRAF ÇANTASI İÇİN MALZEMELER

• Gündelik Bez Çanta
• Nakış ipi
• İğne
• Makas
• Kalem

el yapımı plaj çantası

EV YAPIMI NAKIŞLI FOTOĞRAFLI ÇANTA YAPILIŞI


Eğer nakış hakkında hiçbir bilginiz yoksa hiç endişelenmeyin! Sizlere göstereceğimiz 3 temel nakış ile bez çantalarınızı en güzel şekilde süsleyebileceksiniz! Bu dikiş türü aslında oldukça klasik! Muhtemelen tanıdığınız bir dikiş türü ama isminin bu olduğunu daha yeni öğrenebilirsiniz! Yapmanız gereken tek şey çantanın içinden başlayarak iğneyi kumaştan geçirmek ve sonra kumaşa geri ittirmek! İşte bu kadar basit! Bez çantaların üzerine bu dikiş modeli ile istediğiniz şekil ve yazıları yazabilirsiniz! Biz bu dikiş türü ile kâğıttan uçak modelini yaptık!

el yapımı plaj çantası


TEYELLEMEK


Bu dikiş modeli ise, "hola" sözcüğünü yaratmak için kullandığımız ilmik ve kağıt uçağı da özetlemektedir. Bu model boşluklu bir dikişe benzer ancak dikişler arasında boşluk yoktur. Bunu yapmak için, çantanın içinden başlayın ve bir dikiş dikin. Ardından, arka tarafından, iğneyi kumaştan geçirin, son dikişinizden yaklaşık bir dikiş uzunluğu pay bırakın. Daha sonra iğneyi, ilk dikişinizin sonuna yakın kumaşın içine geri itin. İşte bu kadar!


FRANSIZ DÜĞÜM


Fransız düğümleri oluşturmak için birkaç yol var, ancak bulduğumuz en kolay yol, ipliği iğnenin etrafına iki kez sararak ipliğin kumaşın üzerinden geldiği yerin hemen kumaşın içine sokmaktır. Düzgün, eşit boyutta düğüm oluşturmak için bunu yaparken ipliği sıkıca çekmeye özen gösterin. Gördüğünüz üzere dikiş modelleri oluşturmak aslında çok kolay! Biraz beceri ile kendi tarzınızı yansıtmanın tam zamanı!

el yapımı plaj çantası

Bir bez çantanız var ise her zaman mükemmel bir hediyeniz var demektir! Çünkü bez çantayı kullanılabilecek pek çok yol var! Tabii ki tekrar kullanılabilir hediyeler her zaman için daha iyi! Ellerinize sağlık, iyi günlerde kullanın!

el yapımı plaj çantası

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.