sadsad x
asdasd
Evde Kişiye Özel Yastık Yapımı

Evde Kişiye Özel Yastık Yapımı

03 Ağustos 2017

Bez kumaş son zamanlarda oldukça popüler! Her alanda kullanılabilen bu bez kumaşlardan, bugün yastık kılıfı yapacağız! Bez kumaştan kişiye özel yastık yapmak, eminiz ki çok hoşunuza gidecek! Yapmaktan büyük zevk alacağınız bu güzel projeyi sizlere en ayrıntılı ve resimli bir şekilde anlatacağız! Bez kumaştan yastık kılıfı nasıl yapılır, kaç dakikada hazırlanır, hangi malzemeler gereklidir ve buna benzer birçok soruyu cevapsız bırakmayacağız! Yapılışı olduğu kadar malzemeleri de oldukça basit! Hatta belki evinizde bulunan malzemeler ile bu harika el emeği hediye projesini tamamlamanız mümkün! Ya da eski ve kullanılmayan yastıklarınıza yeni kılıflar yapmak için harika bir sebep olabilir! Her yönüyle harika bir DIY projesi olan bez kumaştan yastık kılıfı, özellikle bayanların oldukça dikkatini çekecek! Sözü daha fazla uzatmadan bez kumaştan yastık kılıfı nasıl yapılır, hep birlikte görelim! Önce malzemeler…

BEZ KUMAŞTAN YASTIK KILIFI İÇİN MALZEMELER

• Bez kumaş
• Eski yastık
• Boyacı bandı
• Boya
• Şablon


BEZ KUMAŞTAN YASTIK KILIFI YAPILIŞI

El Yapımı Yastık KIlıfı

Bez kumaştan yastık kılıfı projesi için mutlaka dikiş makinesine ihtiyacınız olacak! Eğer dikiş makineniz yoksa iyi bir dikiş bilginiz olması gerek! Bu yüzden bu projeye başlamadan önce dikiş üzerinde çalışsanız iyi olur!

El yapımı yastık yapımı

Şimdi gelelim yastık kılıfı yapılış aşamalarına! İlk olarak yastık kılıfının kenar çizgilerini oluşturmanız gerekiyor! Bu yüzden bez kumaşın kenarlarını aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde bant ile bantlayın!

El emeği ile yastık kılıfı yapımı

Sıra geldi şablonları kesmeye! Şablon oluşturmak için bilgisayardan baskı olarak çıkartabilir ve uygun bir şekilde kesebilirsiniz! Eğer bu işlem size zor geliyorsa dışarıdan hazır bir şekilde şablon satın alabilirsiniz! Ayrıca daha sonra küçük sünger fırçası kullanarak yastık kılıfını seçtiğiniz renge boyayabilirsiniz! Şablonunuzun içini istediğiniz renk ile boyadıktan sonra kurumasını bekleyin! Açık renk kumaşlara koyu renk daha çok yakışmakta!

EL yapımı kişiye özel yastık

Şablon için kullandığınız boya kuruduktan sonra şablonu soymaya başlayabilirsiniz! Etrafına taşmaması için dikkatli bir şekilde çıkarmaya özen gösterin!

El emeği yastık yapımı

Bir önceki adımdaki aynı işlemleri “Mutlu Tatiller” şablonu için uygulayın! Şablonları soyduktan sonra ortaya çıkan görüntüye bayılacaksınız! Kurumasını beklemek bile oldukça zor!

EL yapımı Yasyık Kılıfı Yapımı

Ve bitti! Bez kumaştan yastık kılıfınız kullanılmaya hazır! Biz bu projede tatil temasını kullandık fakat siz istediğiniz özel gün veya temada bu yastıkları hazırlayabilirsiniz! Eminiz ki yapılan her şablon bu yastıklara çok yakışacak! Bez kumaştan yastık kılıflarını sevdiklerinize armağan etmek için hazır mısınız? Herkesin çok beğeneceği ve dikkatleri üzerine çekeceği bu güzel yastıkları, “ben yaptım” diye gururla herkese anlatabilirsiniz!

kişiye özel yastık

Bu kadar kısa bir sürede ortaya harika bir sonuç çıkması sizleri şaşırtmasın! Sadece 30 dakikanızı ayırıp bu harika DIY projesini tamamlayabilirsiniz! Özellikle tatil zamanları kullanmaktan oldukça zevk alacaksınız! Ellerinize sağlık! Güle güle kullanın!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.