sadsad x
asdasd
Evlenmek İstemeyen Erkeğin Bahaneleri

Evlenmek İstemeyen Erkeğin Bahaneleri

16 Mart 2018

Evlenmek istemeyen erkekler birbirinden farklı bahaneler öne sürerek, evlenmek istemediklerini belli etmektedirler. Kimi zaman gerçek sebepler olurken kimi zaman ise yalandan sırf bahane sebepler ile kadınların karşısına çıkmaktadırlar. Birçok erkek erken evlenmeye karşıdır. Kadınlar genellikle biraz daha erken yuva kurarak evlenmek isterler. Erkek tarafı ise farklı düşüncelere ve konulara dalarak evlenmek istemeyebiliyorlar. Bunu uygun bir dille söyleyemeyen kişiler bahaneler ile kadınlara evlenmek istemediklerini belli etmektedirler. Kimisi maddi durumu bahane ederken kimisi de evlilik ile kötü bir yola girdiklerini ve mutsuz olabilecekleri düşüncelerine kapılarak ön yargılı davranırlar.,

Evlenmek İstemeyen Erkeklerin En Çok Kullandığı Bahaneler

evlenmek istemeyen erkeklerin yalanları

Evlenmek istemeyen erkeklerin bahaneleri genellikle hep aynıdır. Hatta birçok kişi internet üzerinden söylenebilecek bahaneler araştırarak bu bahaneleri kullanmaktadırlar. Çoğu maddi durumu bahane eder. Bazı durumlarda maddi durum gerçekten sorun olabiliyorken bazıları ise evlenmek istemediği için bu gerekçeyi kullanabilmektedir.


1: Maddi Durum El Vermiyor

evlenmek istemeyen erkeklerin lafları

Birçok kişinin evliliğe maddi durumu elvermez. Fakat bazı kişiler bu durumu bahane olarak kullanmaktadır. Maddi durumu elversin veya vermesin evlenmek istemeyen erkeklerin birçoğu, maddi durumlarının yetersiz olduğunu belirterek evliliğe sıcak bakmazlar. Evliliğe sıcak bakmamalarının nedeni de genellikle korkmalarıdır. Yapılacak harcamalar, alınacak eşyalar ve hediye gibi durumlara sıcak bakamadıkları için bu tarz maddi durum bahanelerini öne sürebilirler.


2: Evlenince Eskisi Gibi Sevmeyiz Birbirimizi

evlenmeme bahaneleri

Son zamanlarda evlenen insanlardan birçok kişi kısa zamanda boşanmakta ya da kötü bir evlilik geçirmektedir. Bu kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Mahallede ve etraflar da bu tarz durumlara çok şahit oluruz. Erkekler ise bu durumlardan oldukça etkilenirler. Evlenince eskisi gibi sevemeyeceklerini ve kötü ilişki yaşayacaklarını düşünerek evliliğe sıcak bakmayabilirler. Bunda çevrenin etkisi oldukça fazla olduğundan aşılması biraz zaman alabilir. 

3: Hayatı Yaşayalım Geç Evlenelim

evlenmek istemeyen ereğin bahaneleri

Erkeklerin çoğu erken evliliğe sıcak bakmamaktadır. Erken evlenerek hayatlarının çok daha kısıtlanacağı ve hiçbir şey yapamayacakları düşüncesine oldukça kapılırlar. Geç evlenince evliliklerinin çok daha iyi olacaklarını düşünerek bu bahaneyi öne sürmektedirler. Birçok erkeğin bahanesi olmaktadır. Çok erken evlenip hemen çocuk sahibi olmak biraz yanlış olabilir. Öncelikle doğru insan olduğundan emin olmak için biraz zaman geçmesini beklemek iyi olacaktır. Sonrasında ise çocuk yaparak hayatınızın güzel bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz. Evleneceğiniz kişinin doğru kişi olduğundan eminseniz erken evliliklerde de oldukça güzel zamanlar geçirilebilir.


4: Bekârlık Evlilikten Çok Daha Güzeldir

evlenmek istemeyen erkek

Bekârlığı sultanlık olarak gören erkeklerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Evlenince sürekli kadınların konuşmasını ‘’dırdırını’’ dinlemek onlar için oldukça kötü gözükmektedir. Bunun yerine bekâr kalır rahat rahat hayatımı yaşarım gibi düşüncelere kapılmaktadırlar. Etrafındaki çoğu kişi evlenmediği halde böyle düşünmektedir. Evlendikten sonra kadınların sürekli sorunlarıyla ilgilenmek ve kafalarının şişeceği, sıkılacağı düşüncelerine kapılmak onları evlilikten oldukça uzak tutmaktadır. Fakat doğru insan ile bu tarz sorunların yaşanması imkânsızdır. Evliliği sorunlardan ibaret görmek yerine iyi taraflarına bakmak gerekir.

5: Çocuklar Hiç Bana Göre Değil

evlenmek istemeyen erkeklerin sözleri

Evlenmemek için sunulan en kötü bahaneler ile karşı karşıyasınız. Çocukları sevmiyorum onların sesleri beni çok rahatsız eder. Sürekli bakıma ihtiyaçları olmaları ve sürekli bez paralarına yetişemem diye saçma sapan bahanelerle evliliği ertelemek isteyen birçok erkek vardır. Evlenir evlenmez çocuk yapmak zorunda değil kimse. Ayrıca kim kendi çocuğunun ağlamasını ve bez paralarını sorun eder ki? Buda kullanılan en kötü bahanelerden birisidir.6: Evlenince özgürlüğüm Kısıtlanacak

evlenmek istemeyen erkekler ne yalan uydurur

Erkekler evlendiklerinde evden işe işten eve gideceklerini ve özgürlüklerinin büyük ölçüde kısıtlanacağını düşünürler. Çocuk olunca ise hiçbir şey yapamayacaklarını dile getirerek evliliklerini ertelemek veya evlenmek istemezler. Bu tarz bahaneler oldukça sık dile getirilmektedir. Erkeklerin çoğu bu düşüncelere kapılır. Bir kısmında haklılar. O kısım ise çocuk olduktan sonra bir süre bir şeyler yapmayacak olmalarıdır. Ancak çocuk olduktan sonra zaten sürekli eve gelip onu görmek ve onla vakit geçirmek için çoğu kişi can atacaktır. Biraz büyüdükten sonra ise güzel güzel gezebilir ve vakit geçirebilirsiniz. Evliliği doğru kişi ile yaptığınızda özgürlüğünüzün kısıtlanması imkânsızdır.

evlenmeme yalanları

Karşı taraftakini de düşünmeniz gerekir. Sizin özgürlüğünüz kısıtlanıyor ise aynı şekilde karşınızdaki kişinin de kısıtlanmaktadır. Anlaştığınız sürece birbirinize kısıtlamalar getirmek yerine eğlenmenize ve gezmenize devam ederek hayatınızı beraber çok daha güzel bir şekilde yaşayabilirsiniz.


7: Düğünler Beni Çok Geriyor Kalabalıkta Bunalıyorum

evlenmek istemeyen ereğin bahaneleri

En çok kullanılan bir başka bahanede budur. Erkekler düğün ve nişan gibi kalabalıklardan pek haz almadıklarını bunaldıklarını belirterek sürekli düğünü ertelemekte veya istememektedirler. Birçok kişinin böyle düşünmesinin nedeni ise düğün ve evlilikteki masraflardır. Evlilikte en çok yük erkek üzerine bindirilmektedir. Bu nedenle de düğünlerde ve nişanlarda pek rahat davranamamakta kendilerini zor durumda hissetmektedirler. Evliliklerde bütün yük erkek üzerine bindirilmemeli. Durumu çok iyi olmayan erkekler bu durumlarda krediye başvurarak oldukça fazla borç altına girmektedir. Bu evlendikten sonra iki tarafı da etkileyen bir durum olacağından, erkek tarafına yapabildiği kadar yük verilmeli ve paylaşılmalıdır. Bu durumlarda evlilik çok daha keyifli ve hevesli geçebilmektedir.


8: Evlenmek İstemeyen Erkekler İçin Askerlik Çok Sık Bahane Edilir

evlenmek istemeyen ereğin bahaneleri

Askerliğini henüz yapmamış ve evlenmeye pek sıcak bakmayan kişiler, sırf evliliği ileriki tarihlere atabilmek için askerliğini bile geç yapmaktadırlar. Birçok erkek ‘’Daha askerliği var’’, ‘’Askerden geldikten sonra bunları konuşuruz’’ gibi kelimeler kullanır. Bu kelimeleri kullanan kişiler askerden sonrada farklı bahaneler ile evliliklerini ertelemeye çalışmaktadırlar.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.