sadsad x
asdasd
Evlilik Yıldönümü En Güzel Nasıl Geçirilir?

Evlilik Yıldönümü En Güzel Nasıl Geçirilir?

22 Şubat 2018

Verilebilecek en önemli kararlar arasında yer alan evlilik kararı kalan ömrünüzü bir bütün olarak geçirmeye hazır olduğunuz anlamına gelir. Önemli bir karar olması ve hayatınızı değiştiren bir adım olması nedeni ile her sene evlenilen tarih evlilik yıldönümü olarak kutlanır. Bu tarih en az kadınlar kadar erkekler içinde önemlidir ve bu nedenle karşılıklı olarak kutlanması büyük önem taşır. Özellikle de kadınlar tarafından son derece ciddiye alınan bu tarih evliliğe verilen önemi göstermesi açısından ciddiye alınmalıdır. Yani eşiniz için bu günde yapacağınız özel sürprizler ve aktiviteler eşinize olan sevginizi göstermesi açısından büyük önem taşımaktadır. Peki, evlilik yıldönümünde neler yapılır?


Evlilik Yıldönümü Nasıl Kutlanır?

evlilik yıldönümü nasıl kutlanır

İster ilk evlilik yıldönümü kutlaması isterse de 20. evlilik yıldönümü kutlaması olsun mutlaka her evlilik yıldönümünüze mutlaka aynı önemi göstermeniz gerekir. Aşk ancak aynı heyecanı taşımayı başarırsanız devam eder. Yoksa her duygu gibi beslenmediği takdirde ne yazık ki aşkta yok olmaya mahkûmdur. Önemli olan aşkı sürekli olarak beslemek, günden güne güç kaybetmesini engelleyerek aksine onu beraber geçirilen her gün daha da güçlendirmeyi başarmaktır. Aşkın yerini sevgiye, alışkanlığa ve uyuma bırakmasını sağlamak yerine tüm bunları aynı anda yaşamayı amaçlamak mutlu ve uzun süreli bir evliliğin de anahtarı konumundadır. Bunu başarmak içinde evlilik yıldönümü sürpriz önerileri arasından karar vererek eşinize unutamayacağı bir yıldönümü yaşatabilir, bu sayede aşkınızı her yıldönümünde yenileyerek ömrünüzün son gününe kadar aynı yastığa baş koyarak beraber yaşlanabilirsiniz.

Baş Başa Romantik Bir Tatil Planlayın

evlilik yıldönümü sürprizleri

Evli çiftler arasında yaşanan en büyük sorun çocuk sahibi olduktan sonra çiftlerin beraber baş başa eskisi kadar zaman geçirememesidir. Ne yazık ki bu aşkın büyük bir yara almasına ve evliliğin bir noktadan sonra monoton bir hale gelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle “evlilik yıldönümünde neler yapılır?” sorusuna yanıt arıyorsanız kesinlikle ilk sorgulamanız gereken ilişkinizde böyle bir şeye ihtiyacınız olup olmadığıdır. Sürekli olarak eşiniz sizinle baş başa kalamamaktan şikâyet ediyorsa bu durumda evlilik yıldönümü hediyesi olarak ona baş başa romantik bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

evlilik yıldönümünde ne yapılır

Bunun için özel olarak hizmet veren otellerden rezervasyon yaptırabileceğiniz gibi yaz dönemi için özel bir tura da katılabilirsiniz. Ancak kalabalık turlar aradığınız romantizmi bulmanızı zorlaştıracağı için evlilik yıldönümü sürpriz önerileri arasından bu turlar yerine romantik otel tatilleri arasından seçimde bulunmanız daha doğru olacaktır. Kış döneminde evlenen çiftler romantik kış tatili için kayak bölgelerinde yer alan otelleri tercih edebileceği gibi yaz döneminde evlenen çiftlerde de deniz kıyısında yer alan otelleri tercih ederek romantik bir şekilde sadece eşleri ile gönüllerince eğlenecekleri bir tatile çıkarak aşlarını tazeleyebilirler.

evlilik yıldönümü hediyesi

fiyatEvde Romantik Bir Yemek Hazırlayın

evlilik yıldönümü sürprizleri

Eşiniz için önemli olan sizinle baş başa kalarak romantik bir gün geçirmekse bu durumda evlilik yıldönümü sürpriz önerileri arasından evde baş başa romantik yemek seçeneğini tercih edebilirsiniz. Son yıllarda bu alanda talepleri yerine getirmek üzere hizmet veren özel organizasyon şirketleri bulunmakta olup bu şirketler sayesinde kusursuz bir hazırlık yapmanız mümkündür. Örneğin eşinize hiçbir şekilde yaptığınız bu organizasyonu haber vermeden onu gündüz çeşitli bahanelerle evden çıkarabilir, ardından organizasyon şirketini evinize alarak muhteşem bir gece için hazırlık yapabilirsiniz.

evlilik yıldönümü evde kutlama

Sizden gelen talepler doğrultusunda şirket size kusursuz bir organizasyon düzenlemesini gerçekleştirecek, ardından eşiniz eve geldiği anda ona sürprizinizi gösterebilirsiniz. Üstelik organizasyon şirketi tamamen sizin talepleriniz doğrultusunda çalışacağı için eşinizi mutlu edecek küçük detayları da bu kutlamaya katabilirsiniz. Sizde “evlilik yıldönümünde neler yapılır?” sorusuna yanıt arıyorsanız hemen bu şirketlerle iletişime geçerek eşiniz için muhteşem ve unutulmaz bir kutlamaya imza atabilirsiniz. Özellikle de ilk evlilik yıldönümü, 5. Evlilik yıldönümü ya da 10. Evlilik yıldönümü gibi daha da büyük bir öneme sahip olan evlilik yıldönümü kutlamaları için bu tip organizasyonlara imza atabilirsiniz.Erkeğe Evlilik Yıldönümü Sürprizi Neler Yapılabilir?

evlilik yıldönümünde neler yapılabilir

Aslında cinsiyetlerin tercihler üzerindeki etkisi sanıldığından çok daha fazladır. Bu nedenle “evlilik yıldönümü nasıl kutlanır?” sorusuna yanıt arayan kişilerin bu ayrımı dikkate almaları çok önemlidir. Çünkü kadına sürpriz önerileri ile erkeklere sürpriz önerileri birbirinden çok farklıdır. Erkekler için evlilik yıldönümü sürpriz önerileri arıyorsanız önceliği eşinizin tercihlerine vermeyi tercih edin. Sizi çok mutlu etmeyecek ancak eşinizin ayaklarını mutluluktan yerden kesecek önerilere açık olun. Bir sonraki sene bu sürprizinizin karşılığını kesin olarak alacağınızı unutmayın.

evlilik yıldönümü sürpriz fikirleri

Örneğin eşiniz tuttuğu takımın fanatik bir taraftarı ise ona takımının çok önemli bir maçı için ön taraftan bilet ayarlamaya çalışın. Erkeklerin bir çoğunun futbol tutkunu olduğu dikkate alınırsa pek çok kişinin tercih edebileceği bir evlilik yıldönümü sürprizi olacak bu öneri için dikkat etmeniz gereken derbi maçlar ve yabancı takımlarla yapılan şampiyonlar ligi maçları gibi hayati önem taşıyan maçlar için ön taraftan bilet ayarlamak olmalıdır. Mümkünse oyuncuların yer aldığı kulübeye yakın bir yerden bilet bulmanız onun yaşayacağı mutluluğu büyük oranda arttıracaktır. Yine elektronik tutkunu bir kocanız / sevgiliniz varsa evlilik yıldönümü sürpriz önerileri arasından bu yönde karar verin. Yeni çıkan son model cep telefonu ya da üstün özelliklere sahip olan bir notebook onun size olan aşkınızı arttıracaktır.Kadına Evlilik Yıldönümü Sürprizi Neler Yapılabilir?

kadına evlilik yıldönümü sürprizleri

Kadınlar Mars’tan, erkekler Venüs’ten sözünü asla aklınızdan çıkarmayın. Uzun yıllardır evliyseniz ve eşinizi çok iyi tanıdığınıza inanıyorsanız onu gerçekten mutlu edecek hediyeyi kendi sezgilerinizle belirleyin. Hediyeyi kendi zevkinize göre değil eşinizin zevkine göre seçmeniz gerektiğini asla unutmayın. Kadınlar gururlarının okşanmasından ve sizin için yapılan fedakarlıkların farkında olduğunuzu bilmekten hoşlanırlar. Bu nedenle “evlilik yıldönümü nasıl kutlanır?” sorusuna yanıt ararken ona bunları hissettirecek bir tercihte bulunmaya özen gösterin. En önemli amacınız eşinize “benim için çok değerlisin ve seni çok seviyorum” mesajını doğru bir şekilde iletecek olan hediyeyi belirlemektir.

evlilik yıldönümünde sürpriz

Bu nedenle evlilik yıldönümü sürpriz önerileri arayışındaysanız eşinizin zevklerini de göz önünde bulundurarak onu mutlu edecek hediyeyi seçin. Aslında kadınlar ne kadar itiraf etmeyi sevmeseler de kendi yakın arkadaşları arasında sürekli bir rekabet içerisindedir. Onu bu rekabette bir adım öne geçirecek hediyeleri tercih edin. Maddi durumunuz buna uygunsa özellikle de 5. Evlilik yıldönümü ve 10. Evlilik yıldönümü gibi daha özel evlilik yıldönümü kutlamalarının yapıldığı dönemlerde yurtdışı tatili hediye edebilirsiniz. Romantik bir Paris tatili her kadın için unutulmaz bir evlilik yıldönümü hediyesidir.

evlilik yıldönümünde ne yapılır

Eşinize vereceğiniz evlilik yıldönümü için önceliğiniz onun her zaman arkadaşlarına gururla göstereceği, eve ortak kullanım için değil de tamamen kendisine alınan hediyelerdir. Yani uzun süredir istediği o çok pahalı koltuk takımı evlilik yıldönümü hediye önerileri arasına asla girmez ancak tek taş pırlanta yüzük ve bunun içerisine yazılacak romantik bir mektup eşinizin yeniden size aşık olmasını sağlayacak son derece etkileyici bir hediye olacaktır. Yani hediye tamamen eşinize özel olarak alınmalı, onun gururunu okşayarak arkadaşlarına gururla göstereceği bir hediye olmasına özen gösterilerek seçilmelidir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.