sadsad x
asdasd
Feng Shui Akımı ve Ev Tasarımları

Feng Shui Akımı ve Ev Tasarımları

16 Nisan 2020

Feng Jui akımı ve ev tasarımları uzun yıllardır dünya genelinde geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Bu kavram hayatımıza ilk girdiği yıllarda ortalığı kasıp kavurmuş ve bir anda akıma dönüşerek herkes yaşam alanlarını bu felsefeye göre dizayn etmeye başlamıştı. Bu kavram bir akımın ötesinde felsefeydi. Sadeliğin ve inceliğin ön planda olduğu bu dizaynlar tamamen göze ve ruha hitap ediyordu. Gelin Feng Jui kavramını bir kez daha hatırlayalım.

Feng Jui Tasarımları Nasıl Olmalı?

Feng Shui Ev Tasarımı

Feng Jui’nin en önemli öğretisi renkler üzerineydi. Bu felsefeye göre her rengin ve eşyanın bir enerjisi vardı. Ve bütün ev bu anlayışa göre diziliyordu. Bu felsefede önemli olan enerjiyi eşyalar ve renkler üzerinden yaşama yansıtabilmekti. Feng Jui kelime olarak su ve rüzgar anlamına gelmekteydi. Doğayla yaşam arasındaki bağlantıyı kurmak için gerekli yerde gerekli renk gerekli eşya kavramları üzerinden gidiliyordu. Feng Jui akımı bir Çin kültürü olmasının yanı sıra 5 bin yıllık bir geçmişe sahip. Asırlardır bu geleneği devam ettiren Çinliler ruh bütünlüğüne inanılmaz bir önem vermekte. Feng Jui de su ve rüzgarın yaydığı enerjiyi yaşam alanlarına taşımak için oluşturulmuş bir kavram. Uyum bu felsefenin en temel parçası. Felsefenin amacı ise oldukça insani. Sağlık, mutluluk, huzur, şans ve enerjiyi yaşam alanlarına çekerek daha konforlu bir yaşam elde etmek. Çinliler bu felsefeyle yaşamda açmak istedikleri kapıları açıyorlar. Bu felsefe aslında sadece dekorasyon anlamına gelmiyor. Yapılan en büyük hatalardan birisi de bu felsefenin meditasyon olarak değil dekorasyon tarzı olarak görülmesi.

Feng Shui Ev Tasarımı

Feng Jui’nin anlamı renklerin ve eşyaların enerjisini doğu yerde ortaya çıkarabilmek. Öncelikle Feng Jui tasarımları yerine olumsuz düşünceleri kafanızdan atarak başlamalısınız. Pozitif enerjinin kapılarını araladıktan sonra bu felsefenin getirdiği tasarım tarzlarını uygulayarak enerjinizi yükseltmeyi istemelisiniz. Işık, renk ve doğru konumlandırılmış aynalar, çiçek ve küçük ev hayvanları, çanlar, heykeller ve havada asılı nesneler Feng Jui felsefesinin olmazsa olmazları arasındadır. Bütün hepsi insan mutluluğuyla doğrudan orantılı. Kişiyi mutlu edecek eşyalar bu felsefenin dizaynında kullanılır. Aynı zamanda renkler parlak ve enerji verecek türden olmalıdır. Bu felsefenin asıl amacının ruhu doyurmak olduğunu asla unutmayın. Bu felsefeye göre doğru yere koyulmuş bütün eşyalar doğru enerji yayar.

Feng Jui Tasarımlar Neden Tercih Ediliyor?

Feng Shui Ev Tasarımı

Bu felsefeye göre farklı bir dizayn stili bulunmaktadır. Feng Jui tasarımlar konusunda en önemli alan yatak odasıdır. Bu felsefenin birinci kuralı ise yatak odasında ayna bulundurmamak. Çünkü ayna ışığı yansıtıyor. Bu felsefede ışık şiddetinin düşürülmüş olması gerekir. Eğer yatak odanızı bu felsefeye göre dizayn edecekseniz ışık geçirmeyen parçalar size yardımcı olacaktır. Bir diğer kural ise yatak odasında hiçbir elektronik aletin bulundurulmaması. Aynı zamanda yatak altındaki bazaya da herhangi bir eşya koyulmaması önerilir.

Feng Shui Ev Tasarımı

Feng Jui tarz evler, odalarıyla birbirlerini enerji akışı yönünden destekleyici olmalıdırlar. Bu felsefede salon da çok önemlidir. Bu alanda sivri uçlu tasarımlar asla barındırılmamalıdır. Çünkü sivri uçların negatif enerji yaydığına inanılmaktadır. Yuvarlak tasarımlar kesinlikler ön planda olmalıdır. Çünkü bu felsefeye göre yuvarlak tasarımlar kötü enerjiyi yumuşatır. Aynı zamanda doğal ışıktan yararlanabilmek de bu felsefenin başlıca unsurudur.

Feng Shui Ev Tasarımı

Feng Jui ev dizaynı her detayına kadar ince ince düşünülmelidir. Feng Jui de banyo ve tuvaletler için olmayan alan anlamına gelen kayıp alan ifadesi kullanılmaktadır. Mümkün olduğunca küçük banyo ve tuvaletler olmalıdır. Bu felsefenin banyo ve tuvalet alanıyla ilgili öne çıkan yanı ise suyun akışını yavaşlatmaktır. Dış kapısına küçük bir ayna asarak enerji yansıtması yapabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.